PtáciLast Week Tonight

V tomto starším videu se John Oliver podívá na to, proč mu ptáci natolik vadí. Hlavně teď před zimou... Poznámka: Strašidelné údolí (Uncanny valley) - Jedná se o hypotézu, že čím více se roboti budou podobat lidem, tím budou přitažlivější, až na dobu, kdy budou vypadat téměř lidsky (ale ne dokonale), kdy by jejich vzhled měl být pro člověka děsivý.

Živí mrtvíNorman

Norman vás v novém videu nechá nahlédnout do kreativního procesu scenáristů pracujících na nové řadě Živých mrtvých. Teď už jen doufat, že se všechny nápady podaří zdárně zakomponovat.

Vánoční reklama John Lewis a její povolební parodie

Vánoční reklama britského řetězce John Lewis je každoroční připomínkou toho, že Vánoce se už blíží. Letos k ní vzhledem k výsledku voleb v USA vznikla i krátká parodie. Líbivá píseň na pozadí je One Day I'll Fly Away v podání Vaults. 

Příhody s královskou rodinouThe Graham Norton Show

Matt Smith potkal prince Williama, Ben Affleck jeho dítka. Claire Foy sice nepotkala nikoho, ale hraje samotnou královnu a z vlastní zkušenosti tak může říct, jak probíhá královské kojení. Poznámka: Seriál The Crown se vysílá na Netflixu od 4. listopadu.

Jak funguje autoskloSmarter Every Day

Dnešní díl Smarter Every Day naváže na minulý díl o Kapce prince Ruprechta. Destin se bude věnovat sklu, které je vyrobené na stejném principu, ale tentokrát má i praktické využití, a to v bočních sklech auta. Proč se používá zrovna tam a čím je jiné od čelního skla, se dozvíte ve videu.

KPRCyanide & Happiness

KPR znamená kardiopulmonální resuscitace, tedy srdeční masáž a dýchání z úst do úst. Kdy naposledy jste si ji procvičovali?

Subatomární částice u vás doma

Subatomární částice jsou všude kolem vás (a ve vás), ale pouhým okem je pozorovat nemůžete. Ale existuje způsob, kterým můžete sledovat částice přicházející z vesmíru přímo u vás doma. Stačí jen několik věcí.

WarcraftUpřímné herní trailery

Warcraft, legendární herní série. Pamatuju si, když jsem si poprvé pouštěl intro k Warcraftu III a poté se s Thrallem vydal na dlouhou cestu, na jejímž konci čekal Archimonde a jeho legie démonů. A jaké vzpomínky máte na tuto sérii vy? A co si o ní myslí hlas Upřímných herních trailerů?

Culture Club - Karma ChameleonHudební klenoty 20. století

"Karma Chameleon" pochází z alba Barvy podle čísel vydaného roku 1983. Single se začátkem roku 1984 tři týdny držel na špici hitparády Billboard. Frontman kapely, Boy George, v jednom z rozhovorů vysvětloval symboliku textu: "Píseň je o strachu z odcizení a zároveň strachu z vlastního názoru. Je o lidech, kteří se snaží zavděčit všem. Ale pokud nejste upřímní a neřídíte se svými pocity, karma vám to vrátí."

Bill Burr o výsledku prezidentských voleb v USACONAN

Když přijde ke Conanovi stand-up komik Bill Burr, je o zábavu postaráno. O tom už jste se ostatně mohli přesvědčit, když kdysi mluvil o cyklistice a Lanci Armstrongovi, Justinu Bieberovi nebo samotném Donaldu Trumpovi. Tentokrát se ho Conan zeptal, co si myslí o výsledku prezidentských voleb a výsledek uvidíte již za okamžik sami... Poznámka: Zmiňované video, ve kterém si Obama utahuje z Trumpa na tzv. White House Correspondents' Dinner, si můžete pustit zde.

KonverzaceNa baru

Přijde vám, že se spolu lidé už neumějí normálně bavit a radši jen zírají do svých mobilních telefonů? Zrovna o tom se dnes budou bavit dva kamarádi Na baru.

Proč je marihuana ilegální?Adam všechno pokazí

Marihuana je ve většině států světa ilegální a výjimkou není i valná většina států USA. Ale vždy tomu tak nebylo. Z jakých důvodů je v USA marihuana mimo zákon a proč tak stále zůstává? Adam se na to podívá...

Špatně odezírané Hvězdné války: Racci, sklapněte!BadLipReading

Po Špatně odezírané prezidentské superdebatě, Hunger Games a Hře o trůny si populární YouTube kanál BadLipReading vzal tentokrát na mušku Hvězdné války. Pokud chcete vidět Mistra Yodu zpívat zatraceně chytlavou písničku o tom, kterak ho racci klovli do kokosu, hurá do toho! Věřím, že vám bude v hlavě znít ještě pár dnů poté. Kanál BadLipReading je celý postavený na tom, že jeho tvůrci vystřihnou vybrané scény ze známých filmů a videí a postavy předabují tak, aby se jim co nejlépe trefovali do úst nehledě na to, jestli dávají výsledné věty smysl, takže berte jejich videa i naše překlady, prosím, s rezervou. :-)

Vytvoří SpaceX meziplanetární civilizaci?

O vesmírné agentuře SpaceX jste už zřejmě slyšeli. Stojí za ní vizionář Elon Musk, který nedávno prozradil své plány ohledně cesty na Mars. V tomto videu zjistíte, proč je pro nás důležité osídlit Mars a k čemu to je dobré.

Nakupování přes internet – eBayGradeAUnderA

Co se Gradeovi nelíbí na nakupování přes internet? Na to se podíváme v dnešním videu. Téma je rozdělené do dvou částí a v té první zjistíme, co si Grade myslí o obchodním portálu eBay, který je zároveň největší internetovou aukční síní.

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)