Hledání: banán

Conan v Berlíně #4: Nudapláž a výroba klobásCONAN

V další části Conanova výletu do německé metropole se nejdříve vydáme s Flulou Borgem na nudistickou pláž a poté se podíváme, jak se vyrábí nefalšovaná německá klobása. Nutno poznamenat, že pan řezník Marcus Benser je opravdu svéřepý chlapík a určitě vám vykouzlí úsměv (tedy vlastně klobásu) na tváři.

Conan v Mexiku #1: Přechod hranic a monolog ve španělštiněCONAN

Jak už jsme tu dvakrát upozorňovali, Conan se nedávno vypravil na výlet do Mexika, aby tam natočil další z řady speciálních epizod. Mexická epizoda byla minulý týden odvysílána na americké kabelové stanici TBS a my vám ji teď postupně zprostředkujeme s českými titulky. Dnes začneme úvodním cold open videem a navážeme Conanovým monologem ve španělštině. Za týden se těšte na další porci videí.

Conan, Andy a Aaron hrají Halo 5: GuardiansCONAN

Je tu historicky první týmová epizoda Clueless Gamera. Na jedné straně barikády stojí Conan, Andy a Aaron, na druhé herci ze seriálu Sillicon Valley. Komu se v akční střílečce Halo 5 povede lépe a komu zbudou oči pro pláč? To se dozvíte už za malý okamžik.

Mikrosochař Willard Wigan u Conana O'BrienaCONAN

Na dnešek jsem si pro vás připravil překlad Conanova rozhovoru s jedním neznámým hostem. Nejde totiž o žádnou hereckou ani pěveckou hvězdu. Willard Wigan se zabývá tvorbou mikroskopickcýh soch a modelů. Jedna taková "socha" obnáší několik týdnů práce a nakonec je umístěna třeba do očka jehly, hodinek nebo na hlavičku špendlíku. Pokud vás zajímá, jak takové mikrosochy vznikají, pusťte si následující rozhovor a žasněte, co všechno je možné vyrobit.

Conan a Jordan Schlansky v roli detektivůCONAN

V dnešním díle se Conan s Jordanem vydají vyzkoušet zbrusu novou hru, která se rychle šíří po celém světě. Do tzv. escape roomu můžete vyrazit s rodinou nebo přáteli a potrápit své mozkové závity. Pomocí řešení nejrůznějších hádanek a rébusů se totiž snažíte najít způsob, jak se dostat ze zamčeného pokoje.

Historie bankovek: První bankyExtra Credits

Ještě než se zavedly bankovky oficiálně, obíhaly Čínou a Evropou směnky, za které jste si mohli vybrat své zlato z místních bank. Bohužel se objevili i vládci, kteří pojali tisk bankovek úplně špatně a uvrhli svou zemi do obrovské krize. Ukázalo se ale, že všechno zlé je nakonec i k něčemu dobré. Epizoda 1: Původ směny

Conan v Japonsku #7: Návštěva Conan TownuCONAN

V závěrečném díle návštěvy Japonska se Conan vydá do Conan Townu nárokovat si finanční kompenzaci za ušlé zisky z autorských práv. Jako bonus na rozloučenou se ještě podívejte na Conanovu reportáž o počasí. Poznámky: Detektiv Conan je hrdina stejnojmenného animovaného seriálu dle komiksové předlohy. Sanma a Tamori jsou osobnosti z japonské televize.

Conan v Japonsku #5: Kaiseki s Jordanem SchlanskymCONAN

Conan vyrazil společně s Jordanem Schlanskym do restaurace na jídlo zvané kaiseki a nebyl by to Conan, kdyby vše probíhalo bez problémů. POZNÁMKY: Konbanwa je japonsky Dobrý večer, Sayonara je Na shledanou a Domo arigato znamená Děkuji mnohokrát (Conanův dodatek Mr. Roboto odkazuje na písničku skupiny Styx – Mr. Roboto). Rjokan je tradiční japonský hotel.

Conan a Jordan Schlansky na ochutnávce kávyCONAN

Patříte mezi ty, kteří každý týden netrpělivě vyhlížejí další video s Jordanem Schlanskym? Tak to vám dnes uděláme radost! Conan totiž natočil minulý týden nový remote (video, ve kterém s sebou vezme štáb a vyrazí někam "do terénu"), ve kterém se rozhodl vzít Jordana na ochutnávku kvalitní kávy. Bude to náročné, zábavné i dojemné. Vaše pravidelná dávka pana Schlanskyho je tady, dobrou chuť!

Odbornice na sex Jennifer Berman u Conana O'BrienaCONAN

Dnes jsem si pro vás připravil překlad poněkud netradičního rozhovoru. Do Conanova pořadu totiž dorazila doktorka Jennifer Berman, která dá Conanovi, Andymu a Kevinu Nealonovi hned několik užitečných rad ohledně sexu. Dozvíte se, jak se masíruje prostata a kde naleznete u žen takzvaný bod O. Přeji příjemnou naučnou zábavu.

Conan s Jordanem Schlanskym v partnerské poradněCONAN

Conan natočil po dlouhé době opět video s Jordanem Schlanskym, takže byla naše dnešní volba jasná. Jordan se má brzy ženit, a tak se Conan rozhodl, že ho vezme do partnerské poradny. Dozvíte se, že je Jordan naprosto normální člověk, který se rád holí a nesnáší klimatizaci, a že Conan je idolem všech žen. ;-)

Na přání diváků #4 - Neil Patrick Harris u ConanaCONAN

Jeden rozhovor s Neilem Patrickem Harrisem jsme tu už měli, takže si ho nezapomeňte připomenout zde. Každopádně tu rozhodně nesmí chybět ani návštěva u Conana O'Briena, kde se mluvilo především o Neilových dvojčátkách, došlo na pár rad ohledně oslovování rodičů i na návštěvu Eltona Johna. Nakonec se dozvíte, jak získat roli v seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Do komentářů pište svůj návrh na příští týden, pravidla navrhování naleznete v příspěvku. 1. Navrhujte videa pouze v angličtině! 2. Každý uživatel smí každý týden navrhnout pouze jedno video. Více komentářů s odkazy od stejného uživatele bude mazáno (ponechá se první vložený příspěvek). 3. Hlasování probíhá od zveřejnění příspěvku až asi do 8:00 v pondělí. 4. Návrh vždy vkládejte ve formátu „Název – odkaz na video“. 5. Počítají se především palce nahoru. U tří videí s nejvíce palci nahoru se záporné palce vydělí čtyřmi a odečtou od kladných. 6. Volte videa, která nejsou přímým pokračováním jiného videa. 7. Nenavrhujte hudební klipy! 8. Volte prosím videa dlouhá maximálně 15 minut. 9. Přeloženo bude video s nejvíce hlasy, pokud se na našem webu již nenachází nebo není rozpřekládáno jiným překladatelem.

Bane po Batmanovi

Už jste u nás mohli sledovat, jak to dopadlo s s Jokerem po událostech Temného rytíře, teď se však můžete podívat na smutnou i hřejivou výpověď posledního Batmanova nepřítele, kterého skvěle napodobil herec Chris Kattan.

Na Autodoc

Ochutnávka z Conana v IzraeliCONAN

Conan nedávno vyrazil do Izraele a natočil tam další speciální epizodu s příhodným názvem Conan v Izraeli. Vzhledem k vypjatým vztahům mezi palestinskou a izraelskou komunitou jde zřejmě o dosud vůbec nejrozporuplněji přijímaný cestovatelský speciál. Nicméně konečný výsledek bude teprve dnes odvysílán na americké televizní stanici TBS a na překlad těch nejlepších videí se můžete těšit již příští týden, takže budete moci sami posoudit, jak Conan výlet do Izraele uchopil a jestli vás bude bavit.. 

Balzamovaný banditaAxolot

Poslechněte si bizarní příběh zkrachovalého bandity, který si četné životní neúspěchy nahradil posmrtnou kariérou v kočovných cirkusech.

Conan vs. AndyCONAN

Je tu další video, které vzniklo v rámci letošního Comic-Conu. Tentokrát uvidíte trailer na fiktivní biják, ve kterém proti sobě stanou dva nerozluční přátelé...

Banachův-Tarského paradoxVsauce

Dnes si s Michaelem probereme nekonečno a ukážeme si, jak s ním pracovat. Vřele doporučuji připravit si ledový obklad, ke konci videa si ho možná budete chtít přiložit na čelo.

Conan v Arménii #4: TancováníCONAN

Jdeme do druhé poloviny Conanova speciálu z Arménie. Dnes se Conan naučí tradiční arménský tanec, který následně zatančí před chrámem po boku sličných arménských dívek Poznámka: Původně jsme tu měli i video o ochutnávce tradičních jídel, to ale bohužel není na YouTube.

Počátky Conana O'BrienaCONAN

A je tu další video z Conanova působení na Comic-Conu. Tentokrát se dozvíte, jak se z Conana stal tak skvělý moderátor. Neměl to snadné... A otázka za zlatého bludišťáka, kdy Conan poprvé použil jméno Chip Whitley? ;-)

Conan v Itálii #1: PlánováníCONAN

Conan O'Brien s Jordanem Schlanskym si přichystali další zahraniční dobrodružství a tentokrát jde o Itálii. Tu Jordan zná jako své boty, takže se můžete těšit na sofistikovaného průvodce touto krásnou zemí.

Dwayne Johnson u ConanaCONAN

Dwayne 'The Rock' Johnson si v jeho novém filmu zahrál postavu Herkula a Conanovi prozradí, co se mu přihodilo během natáčení klíčového momentu. A navíc mu doporučí, co by měl udělat s klipem z tohoto filmu.

WikiMéďa u ConanaCONAN

Nedávno byla představena nová hračka WikiMéďa (anglicky WikiBear), která má dětem odpovědět na jakýkoliv dotaz. Conan by ho rád otestoval, proto si jeden exemplář přinesl do své show. Avšak tento medvěd má očividně určité morbidní zájmy a morální problémy. Poznámky: Donnerova výprava - Výprava osadníků do Kalifornie, která se i přes varování rozhodla zkrátit cestu přes hory. Sníh a mráz je zde uvěznily. Ve videu se vyskytuje několik slovních hříček s anglickými slovy, které nejdou do češtiny převést.

Zvířata podruhé u ConanaCONAN

Dvě podobná videa z Conanovy show jste už mohli vidět zde zde. V těchto třech videích se Conan setká s šesticí dalších zvířat. Z některých opravdu nebude příliš nadšený.

Batman versus SupermanBadman

Po delší době se objevil nový díl série s Batmanem od CollegeHumoru, který samozřejmě ovlivnilo i prázdninové oznámení plánovaného filmu, ve kterém se má Batman setkat se Supermanem. Proto jsem ho dnes přeložil a v rámci naší pravidelné rubriky videí s duálními titulky ho dokonce můžete použít na efektivní výuku angličtiny. Tak si to zkuste a pusťte si video nejdříve pomocí ikonky "CC" s anglickými titulky. Slovníček: may the best man win - nechť zvítězí ten nejlepší (používá se např. před nějakým utkáním nebo závodem, který má být naprosto fér) put our differences aside - hodit neshody za hlavu roided up jock - nasteroidovaný bouchač (roid up od slova "steroid" a jock je označení namachrovaného a obvykle svalnatého sportovce) white bread - označení někoho, kdo je předvídatelný, nudný, naivní take it easy - buď v klidu, neboj se newsflash - novinka (používá se, když chcete někomu vysvětlit něco, co každý dávno ví) to fool someone - oblbnout, obelhat, napálit seal the deal - doslova "zpečetit dohodu" (používá se pro označení pohlavního styku) innit - zkrácenina od "isn't it" (používá se obvykle ve smyslu: "Nemám pravdu?") I'll save you the trouble - ušetřím ti práci give somebody the bird - ukázat na někoho fakáče gratitude - doslova vděk, projev vděčnosti