Vítejte v PrazeV rámci soutěže jsme po vás chtěli video o České republice nebo Slovensku, a tak vám přinášíme tip od Davida Piskoře. Jack u nás strávil semestr a rozhodl se natočit o Praze krátké video. Nečekejte v něm moc chvály ani přesných dat (už v popisku videa píše: "Pro ty, kdo neví, Česká republika se nachází vedle Japonska a nedaleko Islandu.") a hlavně to neberte moc osobně. Může nás hanit jak chce, ale to pivo nám nikdo neupře. :D stránku VideaČesky.cz na Facebooku, kde najdete zadání pro aktuální den. Pošlete nám tip na video vyhovující našim požadavkům a třeba vybereme právě vás!
Zahrajete si rádi Battlefield, FIFU, NHL, Mass Effect nebo The Sims? Pro někoho je právě vydavatel těchto her, Electronic Arts, čiré peklo. Většinu důvodu se samozřejmě dozvíte ve videu a nezapomeňte, že sekce komentářů očekává váš upřímný názor.
Batmanova rovniceV kinech opět poletuje nejslavnější netopýr na světě, a ačkoliv nové zpracování Christophera Nolana přitahuje do kin lidi všech generací a zaměření, tradičními fanoušky komiksových hrdinů jsou samozřejmě geekové a nerdi. A tak nám Dr. James Grime v následujícím videu z kanálu Numberphile ukáže, že matematika se skrývá téměř všude. Viděli už jste nejnovější díl Nolanovy batmanovské ságy? Jak se vám líbil? Pozn.: "...rovnice, již si Batman zaslouží, ale kterou zrovna nepotřebuje" je parafráze části proslovu Jamese Gordona na konci Temného rytíře.