10 méně známých přírodních divů

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:868
Počet zobrazení:10 255
Některé přírodní divy jsou velmi známé a hojně navštěvované turisty. Ale existují i nádherná místa, o kterých většina lidí ani nikdy neslyšela.

Přepis titulků

10 méně známých přírodních divů 10. Brána do pekla Turkmenistán Kráter, který hoří nepřetržitě už přes 40 let. Je to způsobené zapáleným unikajícím zemním plynem. 9. Jihozápadní Slot Canyons USA Úzké pukliny tvarované v kameni po tisíce let větrem a vodní erozí. Nejdelší puklina, Buckskin Gulch, se táhne do délky 12 mil. 8.

Tsingy de Bemaraha Madagaskar Les vytvořený z vápencových jehel. Jsou tak husté, že jsou pro člověka prakticky nepřístupné. 7. Bariérový útes v Belize Belize Největší bariérový útes na západní polokouli. Má se za to, že 90 % zdejších druhů je neprozkoumáno. 6. Velké prizmatické zřídlo USA Třetí největší horké zřídlo na světě. Jeho úžasné zbarvení mají na svědomí řasy a bakterie.

5. Národní park Wulingyuan Čína Domov více než 3 000 obřích pískovcových sloupů, mnoho z nich má přes 200m. Býval mořským dnem prastarého tropického moře. 4. Namibijská poušť Namibie Považuje se za nejstarší poušť na světě. Je domovem obřích písečných dun, některé měří i 380 metrů. 3. Salar de Uyuni Bolivie S rozlohou 10 500 kilometrů čtverečních je největší solnou plání na světě.

Leží v Andách ve výšce 3.7 km, proto je špatně dostupná. 2. Struktura Richat Mauretánie Záhadný, 50 km široký, geologický útvar na Sahaře. Věří se, že je způsobený pozvednutím a erozí, spíš než dopadem meteoritu. 1. Souostroví Socotra Jemen Extrémně izolovaná pevnina - - kolem 33% zdejších rostlin se nenachází jinde na světě. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

6/10 znám
3/10 přítomen

10

Odpovědět

hezký, ale moc rychlý.

90

Odpovědět

5.- to vypadá skoro stejně, jako ty hory Hallelujah z Avataru :D

220

Odpovědět

Taky že to posloužilo jako předloha. A některé scény se tam tuším i točily.

250

Odpovědět

Více těchto videi! Diky

201

Odpovědět

Prezentace na mě byla moc rychlá, člověk si to vůbec nestačí prohlédnout, natož ještě číst titulky. Jinak některé z divů byly zmíněné i v dokumentu http://www.csfd.cz/film/253641-home/galerie/ ... nádhera.

221

Odpovědět

na rychlou prezentaci doporučuji tlačítko pause, pauza, reprezentováno je dvěmi čárkami a při spuštěném videu se nachází v dolním levém rohu videa.

199

Odpovědět

World is Beautiful.
Dík za video.

181

Odpovědět

Tak na tu 7čku a 6tku bych se někdy ráda podívala :))

181

Odpovědět

ach..chtela bych videt vsechnu tuhle nadheru na vlastni oci :) ..btw vsimli jste si, ze narodni park v cine vypada jako by vypadl z filmu avatar :)? tak uz vim, kde bral cameron inspiraci..

191

Odpovědět

mně to spíš dost připomnělo náš národní park České švýcarsko, taky pískovcové věže původně ze dna moře... a je místy i hezčí :D

182

Odpovědět

Prírodné krásy, na svete niet nič krajšieho. :)

182

Odpovědět

Co dodat ? No prostě nádhera !!!

180

Odpovědět

Zajímavé divy, nezajímavá prezentace.

198

Odpovědět

Miluji tyhle videa.....
Jak píše tatok - nádherná planeta :)

182

Odpovědět

Tak nádherná planeta, a my si ji tak ničíme...

1816

Odpovědět

Ničení planety souvisí s delkou lidského dožití. Paradoxně ničíme planetu, aby jsme žili déle v nepřirozených podmínkách, což v budoucnu bude mít za následek náš konec. A koho to štve? Mě teda ne, protože lidstvo nezměníte.

1814

Odpovědět

planetu neznicime tak lahko co ta uz prezila veci...

1913

Odpovědět

Už jen par měsicu a bude tu snad o nějakych aspon statisici lidi meně

196