94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:561
Počet zobrazení:6 073

Že existují tajné dokumenty, u kterých by někteří lidé byli rádi, kdyby se nedostaly na veřejnost, je jasné. Zde je desítka tajných či odtajněných dokumentů, z nichž jsou některé velmi zajímavé.

Přepis titulků

10 fascinujících tajných dokumentů 10. Záznamy o vraždě Kennedyho Některé dokumenty o smrti JFK jsou zapečetěny až do roku 2017. 1 000 dalších může zůstat tajných i po tomto datu. 9. Autobiografie Marka Twaina Autobiografie slavného amerického autora byla publikována až v roce 2010, což je 100 let po jeho smrti. 8.

Záznamy o RMS Lancastria Při potopení této britské transportní lodi zahynulo v roce 1940 kolem 5 000 lidí. Zapečetěno do roku 2040. 7. Francouzské složky o UFO Tajné do roku 2007. Dokumenty odhalily, že 25 z 1 600 zahlédnutí UFO, bylo velice důvěryhodných, avšak nevysvětlitelných. 6. Záznamy o katyňském masakru Dokumenty spojené se sovětskou popravou 20 000 polských vězňů v roce 1940 byly odtajněny v roce 1992.

Konečně potvrdily vinu Sovětů. 5. Studium identických dvojčat Kontroverzní výzkum z 60. let zahrnující doživotní odloučení dvojčat bude zapečetěn v archivech Harvardské univerzity do roku 2066. 4. Vyšetřování 11. září Dokumenty CIA spojené s 11. zářím a složky Clintonovy administrativy zabývající se terorismem jsou stále tajné. 3. Chinonský pergamen Vyhotovený v roce 1308 a zamčený ve vatikánských archivech 700 let.

Tento pergamen očišťuje templáře od kacířství. 2. Sledování Martina Luthera Kinga FBI Přepisy odposlechů vůdce za občanská práva zůstávají zapečetěny do roku 2027. 1. Operace Northwoods V roce 1962 americká armáda vypracovala plány simulovaných teroristických útoků na vlastní občany. Účelem bylo zajistit si podporu pro válku s Kubou. Dokumenty byly tajné do 90.

let. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Conspiracy Theory with Jesse Ventura tento pořad doporučuji.V díle o 11.září je krasně popsáno a ukázáno,že na tom něco smrdí a tutlá se to kde se dá.

202

Odpovědět

Kdyby to někoho zajímalo, tady je pohled z ne-konspirační strany (kritika Loose change) a je tam i docela dost odkazů.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenty_ve_filmu_Loose_Change_a_jejich_kritika

190

Odpovědět

Operace Notrhwoods hraje do karet všem konspirátorům. Co je ale konspirační teorie? Jsou tak nazváni lidé, kteří se nespokojí s tím, co nám ti nahoře říkají. Ano, bylo by pro nás snažší, kdybychom vždy přijali oficiální prohlášení a nešťourali se v tom dále. Jenže tak to není a já sám konspirátor jsem. Proč bych měl věřit zemi, která už jednou něco podobného plánovala? Proč bych měl věřit jejímu oficiálnímu prohlášení, když několik let předtím oficiální prohlášením vyvrátila existenci Area 51, i když všichni víme, že existuje.

Teď jen nějaká fakta: - Nebýt rodin obětí, nevěnovala by se tomu velká pozornost. Ony cítili zradu své země a chtěli zahájit vyšetřování. To se jim povedlo a na vyšetřování byly uvolněny 3 miliony dolarů, později se to rozšířilo na 14 milionu. Vyšetřování nevěry Clintona, uvolněno přes 100 milionu dolarů.
- V roce 1991 osobní letadlo 25 minut po startu neodpovědělo letecké věži. Vyslali proto k němu stíhačku, až nakonec letadlo doprovázelo 6 stíhaček a pro jistotu byl evakuován bílý dům. O deset let později si takhle nechají uniknout 4letadla? I když dostali stovky upozornění, které později v televizi doslova vyvrátili, i když dokumenty a důkazy mluví jinak?
-Až 441 dní po útoku začalo oficiální vyšetřování. Předvolání nebyli pod přísahou, což si lidé přáli.
-Z tisíce zatčených zůstalo rok po WTC ve vězení jen šest lidí a i ti byli propuštěni.
-Jen dva členové vyšetřovací komise mohli nahlédnout do všech dokumentů a museli řešit s bílým domem, co zveřejní zbytku komise a celému světu.
-Prezident odmítl vystoupit pod přísahou a veřejně.

Tohle je jen nepatrná část toho všeho. Jde o vyšetřování toho všeho, žádné konspirace, ale fakta. To, že 3/4 budovy se sesypala jako domeček z karet po tom, co na ní dopadla ta zbylá 1/4 je úsměvné. Tohle už je ale konspirace a znalci bílého domu rozhodli jinak. Musíme jim totiž věřit, protože vláda USA udělá cokoliv, aby něco na vládu USA našla a tím jí podrazila nohy.

Teď kdo je ovce. Ten, kdo věří všemu, co mu země s nejvíce krví na rukou řekne, nebo ten, kdo věří konspiracím a za vším něco hledá?

241

Odpovědět

Souhlas, jsem stavař a stačilo mi jen jedno, jak může budova padat volným pádem (výška/čas) bez odporu spodní kce, blbost vysílaná i na stanicích ... i na netu najdete videozáznam úspěšné státní zkoušky na tohle téma, myslim že i češka.
Je toho strašně moc a ten kdo si žeje ve svém světě a nevadí že sním manipulojí tak prosím, nejsem žádný fanatik jen nevěřím všemu a jsem rád, že to občas můžu dokázat .-)

202

Odpovědět

Mě by třeba zajímaly zatajněné dokumenty ohledně vynálezů Nikoly Tesly, doteď jsou v archívech a mohly tam být hodně zajímavé věci (bezdrátový přenos energie, paprsek smrti atd...) a potom i jiných vynálezů, kdo ví, co vše už je vymyšleno jenom se to kvůli korporacím tají

201

Odpovědět

Nestačím se divit kolik kvalifikovaných osob se zde nachází. Plno pilotů, stavebních inženýrů, statiků, projektantů, teroristů, komunistů, husitů a nevím čeho ještě... Jedno se musí uznat, být proti všemu americkému je pravděpodobně COOL. Jak Vám správně vtloukala ta naše ehm stále nezrušená strana 40 let. Ale nebudu Vás tu přesvědčovat jak to bylo, jak to je, jak to bude. Každý si tu může udělat vlastní názor (narozdíl od dob ehm ehm), ale chtělo by to prvně si zamést před vlastním prahem, což čechům očividně nejde. Dole prosím o dislike všech kvalifikovaných osob, které jsem uvedl v úvodu, děkuji.

1820

Odpovědět

Ty budeš asi jeden/jedna z těch lidí, co si doopravdy myslí, že např. USA na Blízkym východě vážně hájí jenom lidský práva a světovej mír, viď?:) S letadlovou lodí narvanou bombardérama a vybavenou armádou se mír dělá nejlíp, to víme přece všichni.;)

223

Odpovědět

+ČarodějKdo chce mír, chystá válku - Julius Caesar

223

Odpovědět

11 září je jedna velká blamáž.Americe de pouze o ropu a zkoušku nových zbraní navíc díky neustalým konfliktům má USA v armadě veterány což se jí pro připadné budoucí konflikty hodí.Toto si myslím já.

2017

Odpovědět

Jo určitě budou posílat zpátky do války veterány z nichž většina je psychicky zhroucených a mají fyzická zranění a při zmínce jít zpátky do války by je poslali přinejmenším do pr. A aj kdyby to byla celé podfuk tak aspoň neříkejte všeci furt Amerika, ale vláda nebo tak. Určitě příbuzní apod. zesnulých co umřeli 11.září s tím nesouhlasili. Zní my to jako rasismus, měli byste mít s něma rači soucit a nevýmyšlet pořád nějaké konspirace proti někomu, kdo nás zachránil v obou světových válkách nebo nám dává bohatou kulturu bez které bych se ani jeden den neobešel.

1818

Odpovědět

+daniel purchaserto si ako vazne myslis ze amerika nas zachranila? xD To si pocul v skole alebo v televizi? xD a aku nam prosimta dava amarika kulturu? ved to je len zmeska kultur pod jednou strechou...

188

Odpovědět

+daniel purchaserZa 1. světové války zachránil nástup amerických vojsk západní frontu. Za druhé světové války porazila Osu trojkoalice USA, Britského impéria a SSSR + další menší státy. A jakou nám dala kulturu? Kde podle tebe vznilka sekulární filozofie, které státy zavedly liberalismus a kde fungovala vysoce multikulturní společnost?

183

Odpovědět

+daniel purchaserpos24,Admiral- s tou kulturou jsem myslel filmy,hudba móda apod. víš to je taky kultura chytráku a vidím jak to všechno v Evropě funguje "skvěle". Jinak původní Američané jako např. Mayové měli hodně zajímavou a vyspělou kulturu. Tak asi kvůli vám přemažu dějiny, řeknu ať se na všechny války Amerika v****e a uvídíme v jakém stavu bude svět. Např. za 2.s.v. dobyli hodně důležitých území v Evropě a nemluvě o tom, že porazili Japonsko, které začínalo být čím dál mocnejší. Neříkám, že vyhráli Američané válku sami, ale měli na tom největší důsledek a bez ní by jsme asi nevyhráli. Třeba pak Vietnam, tam zas bojovali s komunisnem a kdyby tam nebojovali kdoví jak by moc byl už v téhle době rozrostený komunismus v Asii. V téhle době už nemá komunismus takovou moc. A kdyby Severní Korea a Čína(možná i Rusko) začali novou válku, tak by je Amerika i s klidem porazila sama s jejich vojenskou technikou( kdyby se nepoužívali v té válce nukleární zbraně, to už by se pak moc nebojovalo :D ), bez Ameriky v téhle situaci by ses měl bát, protože s těma našema 5 rozpadlýma stíhačkama by jsme asi nevyhráli.

182

Odpovědět

+daniel purchasernijak nechci snižovat zásluhy Ameriky při válečných operacích v Evropě, Japonsku, Vietnamu, ale osobně si myslím, že je jiné vést válku na svém uzemí, kde musíte zohledňovat vlastní civilní obyvatelstvo, řešit logistické problémy spojené s dodávkou zbraní, jídla, léků a jiných potřebných věcí, také samozřejmě problém s defenzivou před nepřítelem jehož hlavní stanoviště je 2000km (cca) vzdálené a nesmíme zapomenout na starou dobrou propagandu, jsem přesvědčen, že na novém kontinentě "kde se sny stávají skutečností" není takový problém s udržením vojenské morálky, jako v rozbořených budovách válkou sužované Evropy.
Ale možná se pletu...

180

Odpovědět

+daniel purchaserpos ? nedorazili až ke konci ohnostroje ? 1.sv

180

Odpovědět

+daniel purchaserAno dorazili. V Evropě se začali skutečně angažovat až na začátku osmnáctého. Právě čerstvé americké síly velkou měrou pomohli zdolat jarní ofenzivu Německa a R-U.

181

Odpovědět

tak já si taky přihodím do mlýnku:
-Záhadné je, že věže se nezvrátily, ale teleskopicky sesunuly. Jako vysvětlení se uvádí možnost, že obě věže byly odshora až dolů zaminovány. Pro tuto možnost mluví i fakt, že agentura, která měla na starosti bezpečnost a jejímž šéfem byl Marvin Bush (bratr prezidenta), odvolala pracovníky se psy, kteří byli vycvičeni pro vyhledávání výbušnin a také vypnula proud a spolu s ním přestaly fungovat bezpečnostní kamery v době instalace ethernetové sítě.
-Věže WTC měly podle Lee Robertsona, jednoho z architektů, vydržet až 2000 °C a „odolat nárazu Jumbo-jetu, který může nést v nádržích ještě více pohonných hmot než sebevražedné letouny“.
-Věže (její neporušené spodní části – téměř půl milionu tun hmoty) při pádu nekladly očekávaný odpor, padaly rychlostí téměř volného pádu
-Podle některých zdrojů byla v budovách instalována zařízení na vysílání signálu pro navigaci letounů řízených autopilotem. Existenci takového zařízení potvrdili radioamatéři, kteří zachytili a zaznamenali jeho signály.

Zdroj: wiki

2010

Odpovědět

Jen bych rád doplnil, že poláků při "Katyňském masakru"bylo zabito více jak 40 000. Je trochu opomíjeno že při této vyhlazovací akci zaměřené na elitu polského národa, řádila NKVD například u Ostaškova ( a na mnoha dalších místech), dodnes není přesně doloženo konečné číslo s jistotou se však blíží 45 tisícům. Při zmiňování této akce se uvádí nižší číslo, pouze od Katyně... Dle mého názoru jde o značné zlehčování události... Nehledě na to, že pojem "válečný zajatec" ne zcela vystihuje co se událo. Je zajímavé sledovat neustálé překrucování ať vědomé či nevědomé... posuďte sami, jak zní : Bylo popraveno : varianta A) 22 000 válečných zajatců
varianta B) více jak 40 000 důstojníků, učitelů, lékařů, profesorů, vědců, inženýrů... ("elity národa")

180

Odpovědět

Jestli je to s 11.zaří pravda, že to nahráli pro svůj účel, tak to udělali tak retardovsky komplikovaně a aby to vypadalo dost divně. Stačilo třeba aby udělali místo náletů letadel do WTC, tak dali rovnou ti výbušniny a odpálili WTC. To se spíš hodí na teroristy. A jestě třeba zabili nějakého známého ale nepotřebného politika a hned by Amerika se hnala stejně po pomstě. Za dějiny se stali už hodně souher zvláštních věcí při katastrofách apod. Moc z toho útoku nevytěžili, teroristé jsou dál a snad i víc,nějaké suroviny nebo proč by to dělali jim nějak na dlouho nepomohli( patří mezi státy s nejhorší finanční krizí apod.) a občané furt ještě při vzpomínkách trpí. Zdá se mi to hodně nesmyslné. A každým dnem se mi zdá, že svět dělá čím dál víc nelogické věci....

184

Odpovědět

Viděl jsem na tohle téma opravdu dobrej dokument, kterej i mě přesvědčil. Bohužel už byl z youtube smazán a netušim jak se jmenoval. Ono jde o to, že dvojčata se cca dva měsíce před útokama pojistily na hrozný miliardy dolarů, právě pro případ nárazu letadla. A ty důsledky - v podstatě kdokoli se teď státům znelíbí má zákaz lítání, a vláda má díky tomu zelenou pro program "PATRIOT" (nebo nějak takhle). To znamená že zavedli zákon na to že můžou sledovat vlastní občany při podezření z terorismu, ale jako ochrannej program se to samozřejmě jenom tváří. Znovu říkám, nejsem zastánce konspiračních teorií, ale USA už v historii provedly tolik hnusáren že tohle mi nedělá problém spolknout

199

Odpovědět

+homerProblém s dokumenty na youtube je, že si vybírají jen informace a zdroje, které se jim hodí a cokoliv vládního (jako třeba rozsáhlou zprávu z vyšetřování) automaticky odmítají.

182

Odpovědět

Odpovědět

já mám názor,že operace NORTHWOODS je totéž co 11. září :)

1812

Odpovědět

Problém je že dneska v západních zemích by podle mě nestačila informace že vláda zabila civilisty na to aby byl někdo za to dohnanej k zodpovědnosti. Stačí se kouknout na krach ekonomik ve 2008. Nebo působení USA na Středním východě. Ta logika - Afghánci a Saudi podporovaný Iránem do nás napálili letadlem - Bush: Invaze do Iráku! Všichni vědí že prakticky lhal o důvodech invaze, ale kdo za to zaplatí?

184

Odpovědět

to může říct jen idiot...

1846

Odpovědět

Ano ano :). Američané v největší tajné operaci 21. století přesvědčili 19 islámských fundamentalistů, aby se obětovali za americké zahraniční zájmy. Jsou unesena 4 letadla. Jedno se zřítí v Pensylvánii. Dvě narazí do budov WTC, aby odlákala pozornost od výbuchů náloží nanotermitu. Poslední letadlo zmizí. Do pentagonu narazit nemohlo, protože by muselo provést nemožný manévr a Pentagon nevypadá jako by do něj letadlo narazilo (protože všichni přece víme jak vypadá bezpečnostní budova potom co do ní narazí letadlo). Určitě to tedy byla řízená raketa nebo výbušnina zevnitř. Stovky očitých svědků kteří viděli boeing 757 jak do něj naráží byli pravděbodobně oklamány velmi zdařilou projekcí. Kam let 77 a jeho 64 pasanžérů + 5 únosců zmizeli je nejasné.
12 let po atentátu se nikdo ze stovek konspirátorů, kteří se ho účastnili, nepřiznal. Nikoho nezačalo hryzat svědomí, nikdo se nerozhodl zbohatnout a prodat svůj příběh. Neunikly žádné dokumenty z příprav či průběhu..

196

Odpovědět

+Pos24Dej tomu čas, zatím se moc válek, které by amerika nevyhlásila pod falešnou záminkou, nenašlo. Nebo se k těm falešným důvodům nakonec, po promlčení, přiznali omylem? :D

186

Odpovědět

+Pos24Které? Krom Iráku, samozřejmě, na tom se všichni shodneme.

180

Odpovědět

+Pos24Úplně nejčistší nebyly například pohnutky k útoku na Japonsko v druhé světové, to se přiznalo. Důvody k válce ve Vietnamu byly, aspoň v jejím průběhu, docela slušně přiživované, aby byl důvod válčit...

1810

Odpovědět

+Pos24No jestli podle tebe není útok na Pearl Harbour a následná bombardování Filipín a britských přístavů dobrý důvod k válce , tak nevím co je.

181

Odpovědět

A co MKUltra?

180

Odpovědět

Amíci by hlavně měli rozluštit svuj nejtajnější a nejzáhadnější dokument: svojí ústavu. Už mi unavuje to večný lhaní republikánů a pravicovejch médií o tom co jejich ústava řiká nebo naopak neřiká.

1810

Odpovědět

A co podle tebe rika?

184

Odpovědět

+TheMaara0To je právě špatnej přístup, nezáleží na tom co řiká podle mě, ale co FAKTICKY v ní je a není napsáno. Jestli chce někdo vědět co v ní stojí měl by si jí přečíst a přečíst si dopisy jejich autorů, ne věřit překroucenym prohlášením jako "Amerika je křesťanská země" atd. To je zhruba ta pointa o kterou sem se snažil.

182

Odpovědět

+TheMaara0Sam jsi pouzil slovo rika a tak se na to ptam.

188

Odpovědět

Fascinující a strašidelné zároveň. Někdo se tu ptal, proč jsou zapečetěné XX let dopředu. Je to z toho důvodu, že se předpokládá úmrtí daného člověka/změna režimu nebo jiné evoluce/revoluce, kde už by byl ten daný "pachatel/organizace" po smrti/rozpadlá.

Mnoho těchto dokumetů(nejen, které jsou zde) by mohlo zničit nejenom politický systém/režim ve státě, ale mohlo by taky v kritických případech ohrozit světový mír.

182

Odpovědět

Takže přecijen je něco pravda na tom Bushově výroku:
"Naši nepřátelé jsou vynalézaví a schopní, a to jsme také. Nikdy nepřestanou vymýšlet nové způsoby, jak způsobit škody naší zemi a našemu lidu, a my taky ne."

185

Odpovědět

to řekl Bush? Zní to jak od nějakého naše politika :D

182

Odpovědět

Protože pak už to bude tomu kdo je pečetil jedno :D

190

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK