10 věcí, které ženy umí lépe než mužiNorman

Přidat do sledovaných sérií 71
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 044
Počet zobrazení:8 887

Máme tu nové video od Normana, který se tentokrát bude věnovat rozdílům mezi muži a ženami. V čem podle něj vyniká něžné pohlaví?

Komentáře (88)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

uz 2 mesice zadne video od Normana.. umrela qetu? Umrelo quetonino francouzske ja?

70

Odpovědět

Tak doufejme, že nepopisoval schopnosti Francouzů, ale jen svoje. Jinak je polovička těch věcí na celém světě naprosto obráceně, než je v tom videu.

1114

Odpovědět

Sice si datumy taky moc nepamatuju a porodit nemůžu(protože jsem chlap), ale podle Normanovi logiky jsem asi žena.

12

Odpovědět

Proč žena vždycky ví, kde nějaká věc je? -Protože ji tam dala z místa, kde byla.

Proč si ženy myslí, že porod je nejhorší bolest? -Protože je ještě nikdy nikdo nekopl do koulí.

Ohledně loajálnosti:
Žena se vrátí po flámu druhý den dopoledne a tvrdí, že spala u kamarádky. Muž obvolá 10 jejích kamarádek a každá řekne, že tam nespala.

Kdy se stejná situace stane muži a žena zavolá 10 jeho kamarádům, zjistí, že u všech spal a u 3 dokonce ještě je...

2117

Odpovědět

Čo sa týka porovnania pôrodu a kopanca do gulí: Áno, kopanec je asi o polovicu väčšia bolesť ako pôrod, ale predstav si, že ťa do nich niekto kope 6 hodín v kuse (toľko zhruba ten pôrod trvá) ;)

191

Odpovědět

Já si teda vždycky myslela, že chlapi mají lepší orientační smysl. No asi ve Francii to je jiný.

1522

Odpovědět

ve fr umí chlapy dobře připevnit prostěradlo na tyč

150

Odpovědět

Já... já jsem asi chlap...
1) dvě věci naráz... nooo... Jako, zvládnu jich i víc, ale musí si být podobné... to ovšem neplatí, když sedím za PC nad ME, DA nebo OSU!, nebo nějaké MMORPG
2) všímavost? Co to je? Já když poklidím, tak nic a nikdo nenajde, co potřebuje... teprve až je v baráku totální chaoz, vím kde co najdu - asi... přibližně.
3) s tou bolestí nevím... já už toho měla pozlámanýho od koní...¨
4) orientační smysl? Já sakra zabloudím i mezi dvouma stromama...
5) mateřský cit taky postrádám...
6) předvídat? Na to už jsem se vykašlala, když jsem na třídenní výlet tahala tři kufry. Teď vemu jeden s lékárničkou, mikinou, ručníkem, vyprošťovákem a kredit kartou...
7) vyspělost... ehm... hraju (si)
8) koníčky? Já šla ke koním, kvůli klukům teda :-)
9) narozeniny - díky za kalendáře v mobilu, který začnou řvát, když má někdo narozky
10) a kámošky? Asi jsem nenarazila na ty "fajnový", který podrží - já měla ty, co zrazovali, když měli příležitost...

mno?

1920

Odpovědět

Já jen abych trochu přispěl k už začatému tématu - bolest Porod VS Koule
Říká se, že bolest porodu je horši, než koulí. Já jsem proti. Proč:
1.Bolest koulí si nemůžete naplánovat 9 měsíců dopředu
2.Bolesti koulí se nemůžete vyhnout žadnými přípravky
3.Bolest koulí zažijete mnohem častěji, než porod
4.Před bolestí koulí vám nikdo nenabídne prášky na umírnění bolesti
5.Bolest koulí vám nedá potomka, je prostě k hovnu

10542

Odpovědět

tak tento komentář Norman asi pod svým videem nečekal

161

Odpovědět

K tomuhle je hezký postřeh, který praví - Žádný chlap si dva roky po tom co ho kopnou do koulí neřekne, "víš miláčku, nebylo by to hezké kdybych se do nich zase nechal nakopat?"

447

Odpovědět

+Matessjeden magor si do nich práská i sekačkou

121

Odpovědět

Věčná debata, že? :D Nevím, jestli se to dá vůbec srovnávat a sama nikdy nepoznám, jak moc vás to chlapi bolí. Měla bych ale jeden argument. Když vás někdo kopne do citlivých míst, tak vás to bolí jen chvíli, ne? Porod může trvat klidně i 24 hodin. A co se týče toho, že do toho jde žena třeba za dva roky znova - ženy mají speciální hormoc, který způsobí, že zapomenou na bolesti při porodu. Příroda nás nutí jít na to znovu :D Porod jsem sama nezažila, ale menstruační bolesti nejsou procházka růžovou sadou. Klidně taky trvají několik dní a ještě přitom musíte normálně fungovat.

301

Odpovědět

Hlavně po kopnutí se ti nevyplaví spousta pozitivních hormonů (endorfinů) a po pár hodinách bolesti nepřijde taková úleva (spojená s dalším vyplavením endorfinů), že si předchozí zážitek nepamatuješ tak barvitě... :-D.

31

Odpovědět

Ach, tak další postřehy :D kopanec do koulí vám nerozhází hormony, nečekají vás žádné poporodní deprese (post-koule bolící deprese?), nezruinují vám tělo, nezvracíte devět měsíců předem (nebo potom, to je jedno), a vůbec si neprojdete devíti měsíci únavy, nevolnosti, změn nálad apod... když už teda bereme všechny ty věci kolem. Jinak jestli samotný porod bolí víc než kopnutí do koulí asi nezjistí nikdo, kdo nezažil obojí...a takový člověk, obávám se, neexistuje :D (pokud jo, dejte mi rozhodně vědět, objasní to jednu z největších (a nejzbytečnějších, ale co už) záhad lidstva), minimálně ale porod trvá dýl...

20

Odpovědět

No nevim jak je to u většiny žen, ale kdyby jste moji mamku 3x otočili na křižovatce tak neví kde je.

923

Odpovědět

Vzhledem k zženštilosti frantíků je možné, že nemá orientační smysl, ale většinou je to naopak. Jinak se s přivřením očí a potlačením ega se dá celkem souhlasit s pár body, přesto levnější chleba v obchodě nebude...

5011

Odpovědět

Jsem žena a sama za sebe říkám, že nesouhlasím s orientačním smyslem. Mě kdybyste někdo na místě zamotali dokola, tak se dočista ztratím :p

1093

Odpovědět

muž je lepší ve velkém prostoru, žena na malém

chlap doma téměř nic nenajde, tak se zeptá ženy
no a k exteriéru - navigace odstranily to, v čem jsou muži zdatnější :-)
navigace do domácností nejsou, ale bylo by to pěkné, věci při nákupu očipovat a nikdy nic nehledáš...no a nebo si uklidit :-)

142

Odpovědět

jdu sice s křížkem po funuse, ale neříká ta malá holka spíš memoirs než devoirs? přijde mi to i o něco vtipnější :-)

70

Odpovědět

Já tam taky slyším mémoire. Ptala jsem se na jednom fóru, jestli to v tom kontextu znamená to samý co devoir a odpověděli mi, že jo, tak jsem to radši nechala na tom úkolu, abych tam neplácala nějaký úplný kraviny. Nebyla jsem si úplně jistá, jestli se to kromě bakalářek a diplomek nepoužívá i u něčeho jinýho.

30

Odpovědět

+qetujo ták. já si to vyložila tak, že píše autobiografii :-D

40

Odpovědět

Francie je jedinej stát, kde by armádu měli tvořit ženy, protože jejich chlapi jsou bábovky.

1319

Odpovědět

jasně i přes to že už 1000 let mají nejbojeschopnější armádu v evropě

912

Odpovědět

+mangerto že maji dobrou výzbroj neznamená, že knim maji i odpovídající personál :D

72

Odpovědět

+mangervíš co znamená bojeschopný? O.o

40

Odpovědět

Víte proč Frantíci žerou žáby? Protože cokoliv většího by jim nakopalo prdel.

1777

Odpovědět

Já mám spíš pocit, že Norman mluvil o sobě, než obecně, i když to tak pojal, resp. bylo pochopeno.

Např. ten orientační smysl, i z evolučního hlediska je to nesmysl. Výjimky jsou samozřejmě...ale často takové ženy mají tzv. mužský mozek...např. ženy pilotky, ale i konstruktérky...u mužů to platí zrovna tak...jen upozorním, že to nesouvisí se sexuální orientací, to je zase jiná kapitola

604

Odpovědět

Ad mužský a ženský mozek. Trochu mi to připadá jako snaha zachránit platnost stereotypu, když už se ukázal neudržitelným. "Myslím si, že ženy jsou takové a makové, a když zjistím, že nejsou, prohlásím o nich, že mají mužský mozek a tedy se nepočítají, a můžu nadále opakovat že ženy jsou takové a makové, navzdory libovolnému množství protipříkladů. (o mužíc analogicky)" Kdo prováděl ten výzkum, ideálně nemáte odkaz (když napíšu do google mužský/ženský mozek, najde tři zadky genderových časopisů a bulvárů, fakt se mi nechce tím probírat).

1914

Odpovědět

+komunardNeviem co je skutocne pravda ale jeden dokument co sa tvaril seriozne som videl, dokonca na nasej verejnoporavnej televizii, je to uz dlhsia doba. Mali tam myslim 10 muzov a 10 zien ktori plnili rozne ulohy. Co si pamatam bolo tam napr. soferovanie, ovladanie bagra, varenie, prabalovanie batolata, nejaky test kreativity, dalsi na vnimanie priestoru a kopa inych. A skutocne boli pri tipicky "zenskych" ulohach uspesnejsie zeny a naopak pokial sa vysledky spriemerovali, avsak casto sa stavalo ze sa jednotlivci umiestnil vysoko v ulohach "urcenych" pre opacne pohlavie. Npr. si spominam ze v tom bagri bola jedna zo zien na 3tom mieste tj. lepsia ako 8 inych muzov (vsetci v tom sedeli prvy raz v zivote).

31

Odpovědět

+komunardTam vysílali už spoustu blbostí.
K metodice, co popisujete lze mít několik výhrad:
20 lidí je docela dost, pokud to měl být zábavný pořad, ale na vědecký experiment je to málo.
Zařazení činností do kategorie mužská a ženská může být zavádějící. Ale dejme tomu, že to měli nějak ošetřeno.
Hlavní problém s tímto druhem experimentu je, že když zkoumaní vědí, že se tím ověřují/vyvrací nějaké stereotypy, tak jim výsledky odpovídají více, než když to neví. (http://www.sciam.cz/showdoc.do?docid=912)

55

Odpovědět

+komunardPokud má žena lepší orientační smysl, tak si myslím, že stanovisko, že má mužský mozek je docela přesné. Je celkem logické, z evolučního hlediska, že muži mají lepší orientační smysl. Na druhou stranu nechápu, jak to souvisí s konstruováním, z konstruování se vyvinula mužská záležitost čistě proto, že ženám nebylo umožněno se v tomto oboru vzdělávat, žádnou evoluční výhodu, která by umožňovala mužům být v tomto oboru lepší nevidím.

91

Odpovědět

+komunardV tom dokumentu ani tak nešlo o to, kolik to dělalo lidí, jako spíš o potvrzení toho, že určité vlastnosti (ta orientace atd) jsou zapříčiněné hladinou testosteronu v plodové vodě matky a jde to dokonce poznat i podle delšího prsteníku nebo ukazováku (už si to nepamatuju) než je prostředníček :) ...a to se jim v tom pokusu podařilo dokázat

11

Odpovědět

+komunardto Auto:
v konstruování jde o prostorovou představivost, tak jako při řízení auta, např. couvání nebo ježdění autem (typicky rozměrná - např. s návěsem) - je to evoluční důsledek, který je genderově patrný a pokud jsou skutečnosti stereotypem, tak po mně hoďte kamenem, jestli rozdíly neexistují (doufám, že si to nikdo nepřeloží do do roviny výdělků)
na druhé straně tzv. ženský mozek - je lepší ve verbální sféře
dále např. improvizace (M) vs. preciznost v opakování (Ž)
atd. ale např. na poli managementu, zde je to neurčité a záleží na kolektivu a předmětu

problém v tomto chápání, je že na rozdíl od pohlaví - buď/anebo - nejsou schopnosti pouze dvoupólově ohodnoceny, nýbrž se pohybují na intervalu spojitých hodnot a tak jsou v populaci namíchány napříč pohlavími, byť se směrodatnými odchylkami, které jsou patrné a potvrzují tento fakt - stačí se podívat do svého okolí

chápu, že pojmy mužský nebo ženský mozek, můžou být pro dané jedince, kteří mají nadání v oblasti, které neodpovídá jejich pohlaví, jejich identitu narušující přetřes, ale lepší pojmy v této oblasti jsem pro vyjádření tohoto jevu neslyšel

01

Odpovědět

+komunardMMZ:
Takže jestli to chápu správně:
1) Existuje korelace mezi některými schopnostmi, u některých pozitivní, u jiných negativní.
2) Průměr z jedinců téhož pohlaví se liší od průměru skupiny 50:50
3) U průměrného jedince se negativní a pozitivní korelace kompenzují.
Interpretuji to správně? Nemáte přesná čísla? Tyhle věci se docela obtížně googlí.

P.S. Pojmy "Lovec" a "Sběrač" by nevyhovovaly?

10

Odpovědět

+komunardSchopnosti jsou zastoupeny, jak je známo, podle Gaussovy křivky, z toho se dají dopočíst čísla, odpověď na 1,2,3...
... problematika se točí kolem vrozeného, výchovou získaného, společenskými zvyklostmi determinovaného
...zde jsou čísla
http://www.pnas.org/content/108/36/14786/T1.expansion.html
Ačkoliv výsledky potvrzují stereotyp (evoluční stopa a zavedené pořádky), tak rozdíly nejsou velké, ale o tom to celé je, ne diametrálně rozdílné, to nikdo nepředpokládal, ale patrné a k pohlaví přiřaditelné...otázkou je zda má smysl to přiřazovat, dochází k zjednodušení, zobecnění a možná to vytváří více škody, než užitku...koho vlastně zajímá průměrná hodnota, když individuální schopnosti (vrozené - vlohy, získané - zkušenosti, záliba, vzdělání,...) mohou být vzdálené od průměru na míle daleko a dotyčný nepůjde žádat o práci na poli, které mu nejde
... popř. celý článek (nejen) o prostorové představivosti (s další literaturou)
http://www.pnas.org/content/108/36/14786.full

(chápu, že je téma kontroverzní - rovnost - proč ale nepřipouštět rozdíly i v mentálních schopnostech - ne horší nebo lepší, ale jiné - když na poli anatomickém je to zjevné - já uterus mít nebudu a ženy testes také ne - pokud se bavíme o průměru)

kooperace jednotlivých talentů (míst na G. křivkách), pak může vytvořit zajímavé kombinace (které se dají pojmenovat např. pečlivost), toto platí vždy pro nějakou skupinu, pro náš případ men vs. women, zde objektivně vznikají rozdíly (např. v testech nebo v práci - publikace), kterou jsou nepopíratelné

K pojmům lovce a sběrače...ano, ale...sběračem nutně nemusí být žena, kdežto u lovce je to problém
svět žen a mužů se neustále překrývá, jeden se učí od druhého, rozdíly se neustále stírají, mnozí respektují navzdory schopnostem a situaci staré pořádky (to má smysl kritizovat) - žena u plotny, muž se šroubovákem (běda těm, kteří neumějí jako žena uvařit nebo jako muž vyměnit pojistku nebo přitlouct hřebík, na tomto a výsměchu se dá dobře testovat společnost, resp. konkrétní lidé)

samozřejmě, že je lepší mluvit genderově neutrálně, tj. jen o jednotlivých schopnostech, ne o přiřazování...ale pokud si to vemete historicky (bohužel doba byla stále silně patriarchálně hierarchizována, navzdory emancipačním hnutím, ale zde bych tvrdil, že se hledělo objektivně na problém - šlo o velké peníze - efektivitu), tak praxe byla opakována napříč světem, třeba Henry Ford, Tomáš Baťa nebo Alfred Krupp, ti využívali pečlivosti, která je spíše doménou žen, na repetitivní úkoly, ve kterých jsou efektivnější a vznikaly tak celá oddělení

ale pokud si vemete Marii Curie, tak ta byla naprosto jiná, jako Lisa Meitnerová (nositelky Nob. ceny), ale obě kooperovaly s mužem (který je společensky obhajoval, než si vydobyly vlastní respekt)

otázkou zůstává proč, tak málo žen obdrželo nějaké vysoké uznání - Nobelovku, Abelovu nebo Fieldsovu medaily, když např. v USA je počet žen matematiček 48%, nemyslím si, že chlapi sobě, situaci vystihuje

11

Odpovědět

+komunardTedy, tak pěknou reakci jsem ani nečekal.

Ta poslední otázka:
Není to jednoduše vyskakování z jedoucího vlaku? Přeci jen, ve vědecké práci vám s každým zdržením unikají nové pokroky, takže pokud někdo na 2-4 roky výrazně sníží svou aktivitu (navíc, co člověk nepoužívá, zapomíná a občas docela rychle) tak se to na jeho výsledcích musí projevit.
+ Taky ten efekt který zmiňuji výše (Skutečně mě mrzí, že nemám žádný odkaz s textem článku, ale pokud se k tomu časopisu dostanete, je to zajímavý fenomén)
+ Podvědomé předsudky nadělají někdy víc škody než vědomé (a nikdo nejsme imunní)
+ Chlapi sobě situaci určitě nevystihuje, ale úplně nepodstatné to obávám se taky není.
A když si uvědomíme, v jakém intervalu té gausovky leží Nobelisté (a držitelé cen podobného kalibru), tak i malý posun může hodit velký rozdíl.

00

Odpovědět

10 vecí, které ženy umí lépe než muži :

1. potreba neustále vravieť prečo sú ženy lepšie než muži
2. - 10. to isté ako prvý bod

6038

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK