20 faktů, které jste o Rusku možná nevěděli

51 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:563
Počet zobrazení:5 151

Věděli jste, že v Petrohradě napočítáte 3x více mostů než v Benátkách? Že po moskevském metru se potulují toulaví psi? Nebo že alkoholické nápoje za Ivana Hrozného obsahovaly 1-6 % alkoholu? To a mnohem více se dozvíte v tomto videu.

Komentáře (110)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V podobných diskusích mám vždy pocit, že Rusko je zlo, protože je to Rusko a USA je dobro, protože je to USA.

35

Odpovědět

Bohužel typická plíživá propaganda. Benátky že by měly být Petrohradem jihu? Ćlověk se musí hodně let topit ve vodce, aby něco takového vymyslel. Krom jednoznačného rozdílu na první pohled byly Benátky sebevědomou republikou cca o tisíc let dříve, než byl Petrohrad vůbec založen.

1211

Odpovědět

Proč je tohle video v top 10 s hodnocením 5,5 nad Dorkly Bits #114 – Setkání s protějšky s 9,54?

180

Odpovědět

Osobně mi na tomto videu, po přečtení zdejší diskuze, přijde zábavná jiná věc. Když se dělají dokumenty nebo "zajímavosti" o nějaké zemi, dělají to obvykle lidé kteří v oné zemi nežijí... Jen Rusové si musí dělat videa o vlastní zemi, protože by to za ně asi nikdo jiný neudělal :-D

125

Odpovědět

Strasne me pobavilo to s tim, ze otroctvi v americe az o ctyri roky pozdeji zrusili nez nevolnictvi v Rusku... Kdyby radsi uvedli data kdy zrusili nevolnictvi v Evrope :D Jenze to by s toho Rusko nevyslo vubec dobre :)

232

Odpovědět

"OK lets go" :D hned jsem zkontroloval mobil, protože ten zvuk z CSka mam i v mobilu

51

Odpovědět

Mně osobně nejvíce zajímavé přijde, že Rusko má všude po světě tolik špionů (v našich tajných službách, lobistech ovlivňujících zákony, internetových proruských stránkách apod.) a kdyby jen mohlo, tak si vytvoří zase nějaký Sovětský svaz (resp. Ruský svaz, nebo spíše Moskevský svaz...[název "Rus" a jeho odvozenina „Rusko" jsou historickým označením Ukrajiny. Místo toho, úředníci, státní podniky a organizace se vyzývají obyvatelé Ukrajiny, aby používaly slovo „Moskovija"])...úplně stejně jako islámský chalífát. Za zajímavou informaci dále považuji, že na jednoho Rusa žijícího v ČR připadají dvě firmy. Buď jsou tak veleúspěšní podnikatelé, jak se cynicky tvrdí, nebo jistá část to mají na praní špinavých peněz a/nebo financovaní tamní špionážní sítě, která je infiltrovaná v bezpečnostních složkách.

1417

Odpovědět

"Rus" byla historickým označením území, zahrnující velkou část východní Evropy. První státní útvar, který stojí za řeč, tedy Kyjevská Rus, sice měla hlavní město Kyjev, ale zahrnovala území i daleko na severu a východě. Později se rozpadla na řadu menších knížectví, včetně knížectví Vladimirského, ze kterého se pak zformovalo knížectví Moskevské (Moskevská Rus). Dělení Rusi na Velkou, Malou a Bílou (dnešní Rusko, Ukrajina a Bělorusko) je mladší než výraz samotný.

150

Odpovědět

+komunardjj, centrum bylo na Ukrajině, v Kyjevě...

32

Odpovědět

+komunardSlovo Rus pochází od Finů, kteří tak označovali Varjagy (švédské Vikingy). Finové je označovali jako Ruotsi (dokonce i současný finský název pro Švédsko). Později se tento název zachoval i pro Kyjevskou Rus, Moskevskou Rus.

50

Odpovědět

Hh a to ti pověděl kdo? Diplomatické vztahy a získávání informací je nejdůležitější částí každý vlády hlavně v době míru. To že se Rusko snaží někdo pošpinit za každou cenu je pouze diplomacie jiné země. Vždy hledej záminku.
Osobně jsem pro spolupráci Německa a Ruska jako jediné východisko z ekonomických problémů celé Evropy. A dále pak pro obrození vlastenectví a diplomacie mezi slovanskými národy a utvoření koalice a opozice Německu s Ruskem.
V dnešní době jede Evropa spíše ve stylu 'rozděl a panuj'.

1113

Odpovědět

+AlennVítejte v 19. století.

71

Odpovědět

+AlennHistorie je tu od toho, aby se opakovala =)

13

Odpovědět

Musím si rejpnout. Proč je na úvodním obrázku americká armáda?

510

Odpovědět

fiha a ako si na to prisiel ci trolis?

12

Odpovědět

+alkoholAmerické uniformy?

32

Odpovědět

+alkoholOprava: není to armáda ale mariňáci.

32

Odpovědět

+alkoholluftmausmann: Americká marína je součástí Americké armády...

10

Odpovědět

+alkoholAmerické ozbrojené síly se skládají z armády, letectva, námořnictva, mariňáku a pobřežní stráže. Všechny spadají pod ministerstvo obrany.

20

Odpovědět

+alkoholNějak nevím o čem se tady bavíš. Reagoval jsem na tvojí opravu, která byla zbytečná. Marína je Americká armáda...

01

Odpovědět

+alkoholNámořní pěchota a armáda jsou dva navzájem nezávislé celky. Nosí jiné uniformy takže se dají rozeznat.

21

Odpovědět

+alkoholAch jo... nech to plavat.

52

Odpovědět

protože testujou akčka?

61

Odpovědět

+RookieProč ne?

41

Odpovědět

+Rookiejak proč ne? Já jen odpovídám otázkou na tvou otázku, tak neodpovídej další otázkou...

23

Odpovědět

+RookieNeodpověděl jsi taky na otázku otázkou?

26

Odpovědět

Slyším v hudebním podkresu dobře Kerbal space program? :D

90

Odpovědět

Sláva Rusku !!!

2036

Odpovědět

zapomněl na "potěmkinovy vesnice" které by se dali označit za celé Rusko

245

Odpovědět

Tak za vlady Ivana Hrozneho bylo sice popraveno jen 3000-4000 lidi a v Evrope 300 - 400 000...To zni, hezky, pokud se srovna rozhloha..Ale co takhle srovnat pocet popravenych na pocet obyvatel? To uz tak priznive pro Rusko nevyjde :)

295

Odpovědět

To s tím nevolnictvím předpokládám myslel jako vtip. Mírnější forma nevolnictví v carském Rusku, kdy až absurdní třídní propasti, mající počátky v tom "mírném" nevolnictví, vyústily až v bolševickou revoluci, kdy se ten úchvatný a lid milující carský rod na hodinu vyvraždil, tím spokojeným lidem. Srovnávat počty popravených s Evropou na základě zeměpisné velikosti, nikoliv počtu obyvatel, to je taky slušně zavádějící, stejně tak považovat oficiální dochovaná čísla popravených za konečné a přesně. Kalašnikov je pak útočná puška navržená na základě německého Sturmgewehru 44, ne samopal. Úspěšná a rozšířená je nikoliv díky své dokonalosti, vlastně je nepřesná jak kráva, ale díky perfektní odolnosti a jednoduchosti, díky čemuž s ní může zabíjet libovolné dvanáctileté dítě v afrických občanských válkách bez jediné údržby třeba pět let v kuse a stačí mu umět zmáčknout spoušť. To zrovna moc k chlubení není, "vyrobili jsme ztělesnění snadného zabíjení", bravo. Tvrdit, že by se měly Benátky nazývat "Petrohrad jihu" díky tomu, že Petrohrad má více mostů, to považuju za solidní ruský vtípeček. Petrohrad je sice jedno z mála krásných ruských měst evropského střihu, ale zatímco Benátky stály v centru celosvětového obchodu, na místě ztělesnění Ruska - Moskvy, ještě stál prales, natož uměle vybudovaný Petrohrad, který má časově blíž k českým panelákovým sídlištím, než k Benátkám. Natož se bavit o významnosti obou měst v obchodu a důvodu, proč se Benátkám vůbec říká Benátky.

Celkově je z videa cítit ta typická ruská nabubřelost, my jsme velicí, statní, slované jak poleno! Podívejte se a obdivujte kolik rozlohy neobydlených bažin plných komárů zabíráme, podívejte se kam jsme až vytyčily kolíky a označili to za Rusko, ačkoliv 300 000 km od toho kolíku není živáčka. Jsme tak mocní, máme právo spoluvládnout světu... Nejzajímavější mi přišla historka o psech v metru, škoda, že místo na zjištění a informování, co teda žerou, se raději soustředil na blábolení, kolik úchvatných moří šplouchá na břehy ještě úchvatnějšího Ruska.

A hned si jdu dát mínus, k***a, co si to tady vůbec dovoluju. Tady se musí navážet jen do USA. Asi si hned půjdu pustit Olivera a vybleju nějakej hejt na Američany, aby mi pak ty plusový palce zlepšily náladu.

16822

Odpovědět

Kolik těch mostů v Petrohradě bylo asi postaveno jen kvůli tomu, aby při jejich stavbě někdo chcípnul...

1311

Odpovědět

Souhlasím bez výhrad. Snad bych jen dodal, že v těch bažinách žily původní národy, které jsou dnes kolonizované jako součást Ruské federace/vyhubené. Rusofilové, kteří američanům spílají za indiány by se měli podívat na "svou" matičku Rus, jak se zachovala k původním sibiřským národům.

388

Odpovědět

musim suhlasit ze toto video bolo silno zavanajuce ruskou propagandov a demagogiou velmi hrubeho zrna.

Iba nevzdelany a nerozhladeny clovek po pozreti tohto videa k tomu nemoze mat ziadne namietky alebo pripomienky

327

Odpovědět

A jak sem si četl ten poslední odstavec, kliko mě to na ten palec dolů, což mě štve, neboť taky víceméně souhlasím.

42

Odpovědět

No, možná byste se místo "navážení" měl věnovat věcné kritice.
Ten bod o nevolnictví byl sice blábol, a ten o Ivanu Hrozném zavádějící, ale ostatní byly prostě zajímavosti o Rusku. Stejně pojatá videa by mohla (a měla) být o každé zemi. Nebo alespoň drtivé většině. Rumuni by do něj dali určitě něco o Valdu Napichovačovi (kterého mají rádi). Ano, spousta jich byla o tom, že Rusko je velké. Jenže víte, ono je. Čína je zas lidnatá, a mezi zajímavostmi o Číně by bylo určitě několik projevů lidnatosti.
Takže nevím, kde berete podklady pro tvrzení o spoluvládě nad světem. Prostě normální video od lidí, co chtějí pochválit svou zemi. Jestli je za to ta země platí, mě po tom nic není.
A to, co píšete o AK47 mi přijde asi na úrovni toho obhajování Ivana Grozneho. Je to jednoduchá blbuvzdorná zbraň. A je úspěšná právě proto, že je jednoduchá a blbuvzdorná. Vytýkat mu to je nesmysl. Ostatně, pokud lze věřit překladu, nikde neříkali, že je dokonalý. Jen, že je oblíbený. A to je.

267

Odpovědět

+komunardvynimocne suhlasim s komunardom

40

Odpovědět

"...neobydlených bažin plných komárů zabíráme." I když jsem rusofil, tak jsem se zasmál a dávám like :)

51

Odpovědět

No to že Rusko je jednou z nejbohatších zemí na přírodní zdroje a krajinu ale platí. Rusák se snažil a pak přijde hater co pošle celý Rusko do doby kamený =)

34

Odpovědět

+AlennNejbohatší svojí rozlohou. Ale statní dluhy tomu neodpovídají. A mimochodem tady nejste v Rusku, tady můžete říkat co chcete, platí tu demokracie. Ovšem ne ta ''Ruská demokracie''.
Všeobecně Rusko většina lidí nemá rádo kvůli jeho světové politice. Neberte to zle, ale vy jste byl v Rusku tak maximálně prstem na mapě. Pokud chcete něco takto vehementně bránit, nejdřív si zjistěte určité náležitosti.
A vůbec mi tu nezačínejte že jsem nějaký západní kolaborant. To předem říkám že nezastávám žádný stát. Zkušenosti mi však hodně řekli.

75

Odpovědět

+Alennhttps://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt uka uka kde je ten dluh.

Na tom jestli jsem se byl podívat v Petrohradě nic nezmění a na těch památkách tu politiku taky nevyčuchám. Ano nemůžete v Rusku pořádat homo průvody, každá demokracie nestojí za nic v jiném slova smyslu, ani tady v ČR nemůžete říkat vše co chcete.

Mě spíš šlo o to, že ten OP komentář je hodně zavádějící.

11

Odpovědět

No, komentář mluví za tebe dost, ale dle mého jsi to "dorazil" tvrzením, že AK47 je navržen na základě MP44. Napřed si o tom něco najdi a potom něco piš. Na YT je o tom pěkné video české produkce. Jinak jsem rád, že jsem zase narazil na jednoho neoliberálního znalce historie, politiky a zbraní.

58

Odpovědět

nic moc. dost takovy vychloubavy. pritom o zivote v rusku bych se rad dozvedel vice. hlavne o tech zakazanejch mestech

324

Odpovědět

Ty města by měla být normální. Jen tam prostě nesmějí cizinci.

20

Odpovědět

No řekl jsem to špatně. Většinou jsou tak významná průmyslová a výzkumná ruská centra. Ty uzavřená města takto vznikala už za Sovětského Svazu. Ale prostý člověk tam žije normální život a uzavřená jsou kvůli zahraniční špionáži.

50

Odpovědět

Docela by mě zajímalo, jak přišli na 1 - 6 % alkoholu... :D

150

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK