5 nejsmrtonosnějších hadů v Asii

Thumbnail play icon
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:122
Počet zobrazení:9 344

Asie je známá jako domov skutečně obrovského množství různých druhů hadů, jak jedovatých, tak nejedovatých. Pojďme se podívat na 5 druhů, které jsou podle statistik pro člověka těmi nejnebezpečnějšími.

Přepis titulků

Tohle je 5 nejsmrtonosnějších hadů v Asii Tato nemilosrdná zvířata zasévají strach do mnoha srdcí. Zabijí tě... Dnešní video je na vyžádání od uživatele Schizo Bob. Pokud máte nějaké jiná témata, o kterých byste se chtěli něco dozvědět, odebírejte a dejte nám vědět v komentářích níže. Číslo 5: Kobra indická Nese různá jména...

Kobra indická, kobra asijská a brejlovec jsou jedny z mnoha. Ať už ji nazýváte jakkoliv, tento had je jedním z nejsmrtonosnějších v Asii. Dorůstajíc do délky něco přes jeden metr je kobra indická známá pro pohledný vzorek na její kápi, kterou dokáže roztáhnout, když se cítí ohrožená. Kromě toho, že žijí hlavně v Indii, můžeme je najít také v Pákistánu, na Srí Lance, v Nepálu a Bangladéši.

Tyto kobry si hledají přístřeší, kdekoliv mohou. Často dávají přednost lesům, ačkoliv je známo, že si budují obydlí také v hustě obydlených městských oblastech. Tito hadi jsou chráněni Indickou vládou v rámci indického zákonu o ochraně flóry a fauny. Kobry indické patří do takzvané velké čtverky, což je skupina čtyř druhů hadů, kterým je přiřazován největší podíl útoků na lidi v Asii. Jejich jed má schopnost paralyzovat svalstvo a v závažnějších případech může způsobit selhání dýchacích cest a srdeční zástavu.

Navíc jejich jed obsahuje enzymy, které způsobují rozklad lidských buněk a tkáně, díky čemuž se jed šíří mnohem rychleji než obvykle. Podle některých odhadů jsou kobry indické zodpovědné za více jak 10 000 úmrtí za rok.

Experti nicméně uvádějí, že jen 7% kousnutí končí smrtí, pokud se co nejrychleji vyhledá lékařská pomoc. Jejich sklon usídlovat se blízko lidí je důvodem, proč jsou tak nebezpečné. Jedním takovým místem, kde je najdete, jsou rýžová pole. Proto se spousta z útoků kober indických na lidi přihodí na rýžových polích. Navíc jsou také běžně používány zaříkávači hadů. Zaříkávači hadů používají jejich flétny, aby se zdálo, že hadi tancují.

Nicméně kobry jsou hluché, takže používají pohyb flétny a vibrace ze země, (když zaříkávači poklepávají na zem) aby se hýbaly v synchronizaci se svými pány. Indické kobry zaujímají zvláštní místo v hinduistické kultuře. Mnohými jsou považovány za mocné božstvo. Šiva, jeden z bohů, je často zobrazován s jedním z těchto hadů kolem krku. Jsou také uctívané během hinduistické slavnosti, Nag Panchami.

Číslo 4: Zmije řetízková Tomuto hadu se přezdívá také Daboia, zmije nůžková, seven pacer nebo zmije řetízková. Nejvíce je známá jako zmije řetízková (Russelova), jakožto pocta slavnému herpetologovi, Patrickovi Russelovi, který hady rozsáhle studovat během 18. století. Kvůli jejímu agresivnímu chování a rozsáhlému šíření jsou zmije řetízkové považovány za nejsmrtonosnější hady v Asii.

Na jejich vrub připadá poměrně vysoké číslo uštknutí a úmrtí každý rok. Ačkoliv se mohou vyskytovat v široké škále prostředí, jako třeba travnaté pláně, křovinaté plochy a pobřežní nížiny, jsou také hojně rozšířeny v městských oblastech, což je jeden z důvodů, proč jsou tak nebezpečné. Dále se také chovají velice agresivně, pokud se cítí ohroženy nebo vyprovokovány. Když se cítí ohroženy, zmije řetízkové vytvoří svým tělem řadu smyček, přičemž přední část zvednou do nápadné pozice.

Pak vydají sykot, který je považovaný za nejhlasitější na světě. Jakmile zaútočí, dokáží se vymrštit k jejich cíli, což zakončí kousnutím, které je buďto rychlé nebo se zakousnou a několik okamžiků drží. Jed od zmije řetízkové je ve velké dávce potencionálně smrtící, pokud není vyhledána lékařská pomoc. Jakmile jste uštknutý, zaznamenáte intenzivní bolest v místě kousnutí. Brzy nato se v té oblasti objeví otok.

Kousnutá oběť pak často krvácí z dásní a někdy během močení. Krátce po kousnutí klesne také krevní tlak a tepová frekvence. Dalšími možnými symptomy mohou být otok obličeje, krevní sraženiny, zvracení krve a v závažnějších případech, kdy nedojde k ošetření, dojde k selhání ledvin. Dokonce, i když oběť přežije počáteční kousnutí, stále může nastat selhání jater a dýchacích cest během následujících dvou týdnů.

Nade všechny bolestivé a někdy smrtelné symptomy může kousnutí zmijí řetízkovou vážně poškodit hypofýzu. To způsobí, že tělo přestane produkovat hormony a výsledkem je masivní ztráta vlasů a váhy. Zhruba 29% všech obětí, které přežijí počáteční kousnutí, zažívají toto poškození hypofýzy. Ačkoliv vás může před úmrtím ochránit protijed, tisíce lidí stejně zemřou každý rok na kousnutí zmijí růžkatou.

Číslo 3: Zmije paví Zmije paví s vědeckým pojmenováním Echis odkazuje na pět různých druhů zmijí. Patří k velké čtyřce v Asii, přičemž na ně připadá veliké množství kousnutí a smrtí za rok. Ačkoliv tihle hadi nedorostou dokonce ani 60 cm do délky, ta největší dosáhla téměř 90 cm. Jsou dobře známé pro jejich osobité projevení hrozby.

Když jsou v útočném režimu, zformuje tento druh zmije cívku ze svého těla, přičemž začne třít své šupiny o sebe, čímž vytvoří syčící zvuk. Je to známé jako „pronikavé tření,“ což je praktika spojovaná převážně s hmyzem a některými plazy, včetně tohoto druhu hada. Jak se zmije cítí víc a více ohrožená a stává se víc a víc rozrušená, tření je rychlejší a syčící zvuk je stále hlasitější.

To je okamžik, kdy by mohly kousnout. Kousnutí tohoto druhu zmijí je známé pro jeho extrémní rychlost a přesnost útoku. Vzhledem k tomu, že často žijí v blízkosti lidí a takhle rychle útočí, když jsou rozrušení a v ohrožení, jsou jedním z nejnebezpečnějších druhů velké 4ky. Lidé kousnutí jedním z těchto hadů, popisují okamžitý vznik otoku a bolest v místě uštknutí.

Dále popisují těžké krvácení jako výsledek. Nastávají příznaky, jako jsou třeba krvácení horní části trávicí soustavy, zvracení krve, krvavý hlen, močení krve, krvácení z nosu, malé množství moči a hypovolemický šok. Odhaduje se, že skoro 20% uštknutí zmijí paví je smrtelných, dostupnost protijedu však významně zvyšuje šanci na přežití. Číslo 2: Bungar modravý Také je členem velké čtverky, známý i pod jmény bungar indický nebo bungar modravý.

Vyskytuje se v Indii a jako kořist vyhledává jiné hady, včetně jiných bungarů. Bungar modravý dorůstá do délky zhruba 1,75 metru. Stejně jako většina hadů, jsou bungaři nočními živočichy, kteří se během dne skrývají a drží u sebe, přičemž preferují lovit v noci. Jako takoví se také mohou v noci mnohem více rozrušit. Pokud se cítí ohrožení, bungaři modraví se svinou a zploští své tělo.

Jakmile se zakousnou, mají tendenci se své oběti držet ve snaze vpustit tolik jedu, kolik je možné. Kousnutí není zpočátku tak bolestivé. To je velice nebezpečné kvůli tomu, že oběti zpočátku vykazují jen velice málo symptomů. Nicméně jed obsahuje silný neurotoxin, který působí na mozek. Symptomy, které poté nadcházejí, jsou stahování obličejových svalů a dočasná slepota a hluchota, pokud není kousnutí ošetřeno během několika hodin, přičemž výsledkem je smrt udušením.

Číslo 1: Krajta mřížkovaná Vyskytuje se v jihovýchodní Asii a je proslulá jako nejdelší had na světě. Dospělý samec dorůstá až do délky 6,5 metru a dosahuje váhy až 74 kg. Jdou jediným hadem v tomto seznamu, který nepatří do velké čtverky. Žijí v deštných pralesích, v travnatých a zalesněných oblastech, přičemž se často vyskytují blízko vody.

Jsou považovány za dobré plavce a někdy si dělají svá obydlí na malých ostrůvcích v Asii. Jejich strava se skládá z širokého spektra savců, jako třeba psi, krysy, prasata a dokonce opice. Jakožto nejedovatí hadi, svou oběť zabíjejí udušením. Vzhledem ke své velikosti a síle, krajty mřížkované jsou s klidem schopné zabít člověka, přičemž existuje několik zaznamenaných incidentů v celé historii.

Například na začátku 20. století bylo zaznamenáno, že mladý chlapec a dospělá žena byli oba snědeni krajtami. Také na začátku 20. století, byl muž z Barmy na lovu se svým kamarádem, když se schoval pod strom před deštěm. Byl chycen hadem, který byl na stromě, udušen k smrti a podle legendy byl pozřen nohami napřed. V roce 1932 americký spisovatel a sběratel zvířat Franc Buck informoval o události zahrnující mladého chlapce na Filipínách.

Podle Bucka byla krajta nalezena s obrysem chlapcova těla uvnitř jejího těla. V poslední době, v roce 2009, byla žena z Virginia Beach zabita svým mazlíčkem - krajtou. Ačkoliv se ji krajta nepokusila pozřít, byla nalezena stočená v ložnici ve zjevně rozrušené náladě. Zjistěte více o smrtelných věcech v přírodě, které vás zabijí, odebíráním nebo kliknutím na jeden z odkazů níže. překlad Lexter

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nechci nic říkat, ale slovo "potencionální" - NEEXISTUJE!!! 3:25

51

Odpovědět

Co to meleš za blbosti?

02

Odpovědět

Ta miniatura mi silně nesedla. Příště raději zkuste cenzurovat :D

61

Odpovědět

Já mám taky nebezpečnýho hada v kalhotech a zatím mi neublížil. :D

55

Odpovědět

užovka nemůže ublížit :)

371

Odpovědět

+486Čau číslo. Já nevím,ale holky říkaly,že ten můj had je spíš žížalka :D

03

Odpovědět

+5825"5825, Pracante Teskácký, ten tvůj penis Plzeňský, který neni na ženský..." :D

20

Odpovědět

+EVƎA ty jsi jako kdo? :D

21

Odpovědět

U bungara zapomněli na jeden detail. Jak říkají jeho neurotoxin dokáže paralyzovat celé tělo včetně dýchacích svalů, jenže jeho jed nepůsobí na mozek a způsobí tzv. syndrom uzamčení. Takže se vlastně udusíte za plného vědomí. Je známo několik případů kdy byla oběť prohlášena za mrtvou a buď se poté probrala na pitevně nebo v horším případě zaživa pohřbena. Fakt jsem někdy rád že žiju v ČR kde nejhoršího hada co tu máme je stará známá zmije obecná.

340

Odpovědět

tvl, to je dobre psycho...

61