Přidat do sledovaných sérií 6
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:526
Počet zobrazení:9 777

Tentokrát vám přinášíme video Davida Lettermana, který si pozval Beara Gryllse, kterého určitě znáte z pořadu Nutné k přežití (Ultimate Survival, Man vs. Wild atd.). Jeho pořad je dobrodružný, napínavý a já sám ho velice rád sleduju. Každopádně je nutné pochopit, že i Bear je taky jenom člověk . I když občas sní opravdu nechutné věci... Upozonění pro slabší žaludky - ke konci se objeví i pár ukázek z jeho pořadu, tak si když tak přichystejte pytlík. :D

 

Přepis titulků

Dalším hostem je expert na přežívání. A dobrodruh, který účinkuje v populárním pořadu Discovery - Man vs. Wild. Přivítejte, prosím, Beara Gryllse, dámy a pánové. - Jak se máte? - Přežívám. Naposledy, když jste byl v televizi, jsme byli všichni vzrušení, protože jsem vás viděl jíst živou rybu, viděl jsem vás jak koušete hadům hlavy, jak svlékáte jelena z kůže a přespáváte v něm, abyste se ochránil.

A pak slyšíme, jak si někdo stěžuje "Ne, ne, on je támhle v motelu Six." "Vlastně není venku a nepřežívá." O co jde? Co se přesně stalo? Pravda není tak vzrušující, jak hlásal titulek. Natáčeli jsme to šest dnů. A když točíme noční záběry, tak spím někde na stromě nebo ve velbloudí zdechlině.

Ale když netočíme ty noční záležitosti, zůstávám s týmem, ať už je to kdekoliv. Ať už to byly stany v Sahaře nebo nějaká chata v džungli. Ale... Občas potřebujete trochu klidu. Cítil jsem, že... Nejsem takový superhrdina, ani drsňák. Ale jde o to, že jste klamal lidi. A to je pravda. Doslova je šálíte. Jo, myslím, že jsme to věděli, když jsme to točili. Myslím, že v Discovery to u nové šesté série dali jasně najevo.

A myslím, že lidé chtějí vidět více ze zákulisí, jak ty věci děláme, takže děláme pořad delší, například díl ze Sibiře má hodinu. Ukazujeme mnohem více ze zákulisí. Jestli někdo z týmu dostane úpal a musí být převezen, ukážeme to. Dříve jsme to nedělali. Myslím, že čím víc toho vidíte, tím je pořad lepší. Je to reálnější a dramatičtější. Myslíte, že ta diskuze uškodila pravdivosti nebo uvěřitelnosti pořadu?

Myslím... Kontroverze je vždy obtížná, když riskujete život každý den pro televizní pořad. Moje práce je dělat to co umím, k čemu jsem byl vycvičen. V pořadu chceme lidem ukázat jak přežít, ale někdy se musí věci naplánovat. Někdy musíte vědět předem, že vás čekají tekuté písky, nebo že zaútočí velký had, ale... Ale o tom to je. Ukázat lidem, jak se vypořádat s aktuální situací. Přemýšlel jste, že byste svůj pořad dělal na dvorku?

Moje žena říká: "Proč to nemůžeš dělat na zahradě?" V jednom dílu, myslím že jste byl v Sieře Nevadě, A byla tam nádherná hora na území Kalifornie a Nevady. A je tam jezero Tahoe a nádherné vrcholky, krásné prostředí. A myslím, že jste se připlížil k divokým koním A ukázal jste, kdybyste se ztratil, jak udělat laso a skočit na divokého koně. A později se ukázalo, že byli akorát půjčení. Nebyli vlastně vůbec divocí.

Co to mělo znamenat? Jak jsem říkal, plánuje se to dopředu, víme že v tom dílu budou koně. Budu je krotit a tak. Takže ty věci víme dopředu. Všechno co vidíte se zvířaty, stravováním, horolezectvím a tak... Tak to není podvod. Dostalo mě, když jsem naskočil na toho koně a on mě shodil a já skončil na zemi. Ale nebyl to vlastně divoký kůň. Bylo to od nějakého chlápka. Byli to místní koně. Původně divocí koně. Bývalý divoký kůň.

A co je tohle? To vypadá docela nebezpečně. Co se stalo? To je další divoký kůň. Tohle je z minulého dílu, v Mexiku, snažil jsem se... dostat trochu medu z včelího úlu. Vykouřil jsem je z úlu a všechny odletěly. Ale pak se vrátily a pořádně mi daly. - Kolik žihadel jste dostal? - Nevím. Pár. Pořádně jsem neviděl.

Udělal jsem takhle polovinu pořadu. Měli jsme tam útok hada a já nic neviděl. Kameraman mi říkal, že se blíží a já se ho snažil trefit. Ale med jsem získal. - A udělal... - Aspoň že tak. No a dostal jsem toho hada, což bylo skvělé. Takže mám toho hada, snědl jsem ho, svlíkl z kůže a načůral do něj. Zavázal ho, hodil kolem krku a druhý den jsme byli v poušti. Bylo zrovna šílené vedro a vypil jsem tu moč z kůže - smíchanou s hnijícími vnitřnostmi.

- Jasně. - Ale vypadal jsem jako Sloní muž. - Vraťme se k té části s hadem. Zabil jste ho. A pak ho snědl? Kousal? Co jste s ním udělal? - Co jsem udělal s tímhletím? - Mlátil jste ho nebo tak něco? Usekl jsem mu hlavu. Byla to zmije. Zmije? Smrtelně nebezpečná? - Ano, jsou smrtelně nebezpečné. - A pak jste ho vykuchal? - Ano, pak uvařil.

- A pak do něj vykonal potřebu. Pak do něj namočil. - Pak jste si ho dal přes krk. - Utáhnul... A vypadalo to jako párek plný moči. A to bylo na párty? Proč jste to dělal? K čemu to bylo? Ale co mě vždycky udivuje, máme tady nějaké úžasné video, nemáte z těch věcí zdravotní problémy?

Jo. Zítřejší pořad je ze Zambie a já snědl kus vzpurné larvy. A tohle je jak. Dostal jsem se na farmu s jaky. A tady děláte co? Piju krev z jeho krku. A je to bezpečné pít krev zabitého zvířete?

Naprosto. - A tady děláte co? - Z tohohle se mi udělalo špatně. A na druhý den jsem... šplhal na velký vodopád a... Jo, oko jaka. A co s tím budete dělat? Abyste přežili, musíte mít silný žaludek. Tady to máme.

Vypadá jako... obří skleněná kulička. Nejezte to. A nepozvracel jste se z toho? Nepozvracel, ale celkově to byla nejhorší část toho sibiřského dílu. Když se něco takového stane, neřekne třeba někdo "Hej Beare, mám tady v karavanu čokoládový dortík." Musíte to dělat nebo ukazujete, že se to může udělat?

Myslím, že náplní pořadu je ukázat lidem co dělat, když se pokazí úplně všechno, v extrémních situacích, nic nemáte, co udělat, abyste přežil. Ale když skáču z vrtulníku nebo letadla, dostávám se do stavu, kdy hodím za hlavu všechny předsudky. Ale když se dostanu domů za dětmi, rád s nimi peču dorty a jsem rád normální. Ale to je moje... Moje práce, byl jsem k tomu vycvičen a miluju to. Ale všude dobře, doma nejlíp.

Tohle je skvělý nápad na knihu, najdete zde rady, ať už jste v jakékoliv situaci. Jmenuje se Man vs. Wild. Rád jsem vás zase viděl, Beare. Přeju vydařenou sérii. Bear Grylls, dámy a pánové. Přeložil: Rizyk www.VideaCesky.cz

Komentáře (41)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

co se týče toho, že "podvádí"...ten pořad je hlavně o tom, aby ukázal, jaké možnosti přežití jsou...co dělat, jak bylo řečeno, když se všechno pokazí...není to o tom, aby to tak za každou cenu musel dělat...je to ilustrační ukázka, chápete?

251

Odpovědět

vsimol si este niekto, ze na otazky tykajucich sa podvodov v jeho dieloch ani raz neodpovedal, ale to zahovoril???

1915

Odpovědět

pamatuju si jak to davali v telce a hned u prvniho dilu me zarazila jedna vec...jak splouva ty pereje, tak je docela dobre videt, jak ma pod tou mikinou schovanou plovaci vestu, viz http://www.beargrylls.cz/online_dily/01x01.php cas 35:30, tim samozrejme nechci nijak hanit co dela, jenom ze proste se neda vsemu verit, na tech perejich by bez vesty nemel sanci a i s ni to urcite nebyla zadna legrace.

200

Odpovědět

jo to mas pravdu ale v ostatních dílech lezl do ledové řeky někde na sibiři nebo na aljašce úpně nahý...

00

Odpovědět

fakt moc diky , ja si obcas myslim ze tady neco nenajdu tak se koukam na youtube a pak zjistim ze je to i tady a to bych fakt necekal , diky moc

190

Odpovědět

www.beargrylls.cz - nádherný web o tom člověku, plno informací a možnost zhlédnout všechny jeho díly online zdarma !

190

Odpovědět

ahojte nemohl by me to nekdo prosim poslat tu prirucku nebo treba odkaz kde se muzu podivat na ty dily na email kocka2418@seznam.cz diky moc

182

Odpovědět

ten chlapik zostane asi posledny clovek na zemi bo vsetko prezije:D

181

Odpovědět

Ahoj je to opravdu dobrý seriál ale dost odporný je díl kdy sežere tu mega larvu fuuuuj!Jinak viděl sem skoro všechny díly fakt bezva tenhle týpek :D

180

Odpovědět

Chrono, jestli bys byl tak hodnej, mohl bys mi to poslat?) popř šoupnout nějákej odkaz? (schrammova.mona@email.cz)

180

Odpovědět

Bear je brutální tejpek. Přežití sleduju pravidelně a nemůžu přestat luxusní seriál :D

180

Odpovědět

Nesledujem show toho Lettermana, neviem, aký to je človek, ALE z tohto rozhovoru mi príde dosť "arogantný" ...

v každom prípade, rešpekt BEar Grylls... je to BOREC s veľkým B.

190

Odpovědět

Jinak samozřejmě obdivuhodný člověk.

180

Odpovědět

Ten jedl snad všechno. Od masa přes larvy až po oko.

190

Odpovědět

V jednom díle se musel přebrodit přes téměř zamrzlou řeku, a svlékl se do naha.. díval sem se na to s přáteli a všichni sme byli úplně :-O.. naštěstí to bylo cenzurovane :D

190

Odpovědět

To oko bylo extrémně nechutný

200

Další