73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:234
Počet zobrazení:9 421

Jedno video z edice "Co si o nás myslí v zahraničí?" Victoria je Dánka, která si ráda povídá o různých zemích a na České republice ji kromě jiného zaujaly kostky cukru, houbaření, název firmy Škoda Auto a samozřejmě pivo.

Přepis titulků

Ahoj všichni. Dneska si promluvíme o úžasné České republice. Je to země bez přístupu k moři ve střední Evropě. Hraničí s Německem, Rakouskem, Slovenskem a Polskem a tvarem trochu připomíná rybu, která si plave Evropou. Já vím, říkám to o každé zemi, ale vážně tak vypadají, já za to nemůžu. Můžou za to ti dobyvatelé, kteří namalovali hranice. Ta země má nádhernou krajinu a památky, ale asi nejznámější je hlavní město Praha. Praha je už více než tisíc let stará a zatím zůstala vcelku nedotčená, přežila i obě světové války.

Je to fakt nádherné město, důrazně doporučuji, abyste ho navštívili. A pokud si ještě nejste jistí, tohle vás přesvědčí: V Praze i celkově v České republice mají podle mnohých to nejlepší pivo světa. Češi také pijí nejvíce piva na světě, asi 160 litrů na osobu za rok. To zní šíleně. A protože si nemůžu dovolit všechno v těch videích kontrolovat, budeme jim to muset věřit. Ačkoliv by to trvalo mně, nebo komukoliv jinému asi minutu to zkontrolovat, ale čas jsou peníze.

Dobře, popravdě jsem prostě líná. Češi možná hodně pijí, ale to neznamená, že nejsou produktivní. Berou vzdělávání velice vážně. 90 % obyvatel dokončí alespoň střední školu, což je řadí na nejvyšší příčky v Evropě. Jan Janský, také Čech, poprvé rozdělil krev do čtyř typů, A, B, AB a 0. Tak ty se snažíš rozdělit populaci zařazováním do různých typů, co, Jane? Když jsme u medicíny, Česká republika je země s nejvíce lůžky v nemocnicích na obyvatele v EU.

Nevím, jestli se cítím velice bezpečně, nebo fakt v nebezpečí, protože očekávají to nejhorší. Češi mají také zvláštní vášeň, sbírání hub. Podle statistik jde 70 % Čechů aspoň jednou ročně na houby. Ale nejedí jenom houby. Jedí taky kostky cukru. Ty byly také vynalezeny tady ve 40. letech 19. století, když se žena ředitele továrny na cukr zranila při porcování cukrové homole. Potom navrhla vyřešit to kostkami.

Další důležitý český vynález patří chemikovi Ottovi Wichterlemu, který v roce 1959 vynalezl měkké kontaktní čočky. Říkám si, koho asi přesvědčil, aby mu dělal pokusného králíka. Hele, dám ti do oka kus plastu, možná ti to zlepší zrak. Velký výrobce aut Škoda Auto je také z České republiky. Zjistila jsem, co škoda česky znamená, takže Škodo, myslím, že máš nějakého nepřítele na oddělení marketingu. Kromě toho, že jedí kostky cukru, nosí kontaktní čočky a jezdí ve škodovce, jsou Češi také vtipní.

Mají dost černý smysl pro humor a rádi si dělají legraci z ostatních i ze sebe. Taky jsou skvělí v hokeji. Jejich hokejový tým vyhrál v roce 1998 zlatou medaili na olympiádě a 6 dalších na světových mistrovstvích. To je pro dnešek všechno, snad jste se o této úžasné zemi něco dozvěděli a brzy se uvidíme. Ahoj.

Komentáře (56)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Wau to je borkyne, dokaze si vygooglit informace aprecist je na kameru, tleskam

243

Odpovědět

to dělají u podobných videí většina youtuberů

10

Odpovědět

Ten přízvuk mi způsobil příjemnou erekci , aůle ne tu na masturbaci do trenek jsem pustil i bez ruční pomoci. Nice děkuji za překlad

76

Odpovědět

Mě způsobil rakovinu mozku

01

Odpovědět

Prosím Vás přeložte i videjko o Slovensku :)
Slovakia and the Slovaks - Victoria judges

54

Odpovědět

Pracuje se na tom :)

42

Odpovědět

Asi důsledek "youtuberstvi" ale furt tou hlavou a pazourama jede sem a tam jak kdyz si dá Samer Issa lajnu.

152

Odpovědět

Fajn video, ale trochu neobjektivne a zaujate.

34

Odpovědět

Hurá! Jsem vtipný! Konečně mi to někdo potvrdil! Už jsem se pomalu začal bát! :D

43

Odpovědět

Tak si nevím rady s hodnocením. Na jednu stranu potěšila, že ČR zařadila do střední a ne východní Evropy a že znala české vynálezce. Na druhou stranu výrazně zklamala s tím vtipem o Jánském. Dělení lidí do určitých skupin je logické a správné.

612

Odpovědět

Bože to je p**a, kdyby radši držela hubu.

1040

Odpovědět

jej akcent je annoying, 30 sec. pak som to zrusil

436

Odpovědět

No jo ČR je země s obrovským potenciálem. A myslím že teď ve firmách nabírá velký vliv skupina lidí 25-35 let a začíná se něco měnit i když se najdou lidi co nám to kazí. Trochu začíná mizet to smýšlení, že nemá smysl se o něco snažit, a nebo takové to, "proč bych to dělal když za to nic nedostanu". Možná si jednou lidi konečně uvědomí, že když se bude dařit vaší firmě, bude se dařit i vám. Tohle myšlení málo kdy vzejde ze spodku proto musí být motivováno z hora (nebo od prostředka).

277

Odpovědět

S tímhle souhlasím na 100%, všímám si toho poslední cca 3-4 roky. Ještě ale budeme poslouchat, jak to Andrej všechno dobře zařídil... :-(

23

Odpovědět

+MoncoTak nějaký vliv mu za to přičíst můžeme, já si třeba poslechl jeho knihu a musím říci, že jsem pak nějakou dobu chodil do práce s hrdostí a pocitem, že se něco konečně mění a bydlím v městě kde má ANO hlavní slovo na radnici (ne Praha) a musím říci, že se za poslední roky také událo hodně dobré práce, i když mám ke všem projektům nějakou připomínku, hold vše nemůže být perfektní.

410

Odpovědět

Bohužel jsem tvou frázi "když se bude dařit mojí firmě, bude se dařit i mi" nezažil. Ať se firmě dařilo sebevíc, jen jsem viděl, jak se daří lépe šéfovi :-)

30

Odpovědět

+BartexTo je proto, že tahle země ještě nemá mnoho pravých kapitalistů. Ale ze své zkušenosti mohu říci, že kde jsem pracoval, tam to šlo hodně do předu a já to na svém platu poznal, i když lidi remcali stále. Ale chápu co myslíš, prostě jsme do toho stádia ještě nedospěli, ale současná situace dává dobrou šanci na to, aby se to trochu posunulo. Vím o firmách které schopným zaměstnancům i na dělnických pozicích loni přidali víc než 10% a k tomu zvedali benefity. Už před léty jsem slyšel o zaměstnanci, který si vydělal na zlepšovácích desítky tisíc. Je to o tom, že se lépe vyjednává o platu s firmou, které se daří, jen to nesmí odbory přepísknout, protože už jsem vyděl firmu kterou zahraniční vlastník zrušil, kvůli požadavkům na platy.

02

Odpovědět

Mladý lidi tu hulí trávu, což u nich podporuje 2 smrtelné hříchy - lenost a obžerství, což žádnýmu mileniálovi neprospívá. Sklony k budižničemství totiž máme. Ti starší tu pijou pivo (jak řekla slečna). Já bych však použil výraz "chlastaj". Podívejte se na ty pivaře. Blbý prochlastaný mozky, pivní břicha, nulovej rozhled, kulturní nezájem, nevkus...jedná se o odporná lidská stvoření připomínající vykrmené vepře.
Co se těch hub týče, tak já bych byl mnohem radši, kdyby tu lidi chodili sbírat lysohlávky, protože halucinogeny probouzí v člověku chuť nad něčím do hloubky uvažovat (halucinogeny jsou pro intelektuály, sedativa pro slabochy a stimulanty pro primitivy). Zde však lidi radši chodí na hřiby a žerou ty sračky protože jim to chutná, nikoli kvůli vizuálům.

841

Odpovědět

No jo hlavně že ty si nejlepší viď?

142

Odpovědět

not sure if stupid or just si jebnuty

83

Odpovědět

Pro hlupáka každý hlupák ;-)

02

Odpovědět

Smrtelné hříchy jsou kravina, když už se chceš řídit biblí tak používej desatero...to jsou boží přikázání a né seznam 7mi vlastností, které sepsal nějaký papež na koleni.
Ke zbytku se nemá cenu vyjadřovat.

10

Odpovědět

Cesi su drog addict.

216

Odpovědět

Drogy jsou špatné, mmmmaaaano

60

Odpovědět

+mglaedrnie je to v cz verzii mmmmmmmmmkey ??

10

Odpovědět

+kenny mccormickNe, Mkay je to v originále.

11

Odpovědět

Proč musí používat vzdušné uvozovky i při větě "Podle statistik jde 70% Čechů alespoň jednou roce na houby?" Tak nějak beru, že spousta lidí nezvládá pochopit ironii nebo sarkasmus na základě tónu, melodie či akcentu hlasu a tak si mluvčí musí pomáhat tou sedmidebilní pomůckou aby to tomu duševnímu gigantovi naproti docvaklo a on chudáček nebohý nebyl traumatizován vlastní idiocií. Ale proč zde? Jasně spousta sběračů hub má i postranní úmysly jako "hned jak budem hloub v lese odpálíme brko a zašukáme" ovšem to plně spadá pod široký pojem jdeme na houby. Odkud si koneckonců myslíte, že se vzalo rčení "Tos byl ještě na houbách?" takže to nijak neopravňuje požívání vzdušných uvozovek.

Jinak holka a video celkem fajn, informace mile povrchní - to nemyslím jako výtku a zmínka o Wichterlovi potěšila.

318

Odpovědět

Podla komentara ty urcite hladas urcite hrybi, ktore sposobuju urcite veci :D

04

Odpovědět

Ale ona ty uvozovky nedělá u mushroom picking, ale o chvíli později u "mushrooming", což je poměrně neobvyklé slovo pro anglicky mluvící lidi, proto ty vzdušné uvozovky. Ne kvůli tomu, že by za tím hledala nějaké sprosťárny. To se samozřejmě do titulků převést úplně nedá, protože v ČR houbaření zná v podstatě každý a nikomu to jako divné slovo nepřijde.

241

Odpovědět

+XardassTak už ne jen pro ironii, ale i pro neobvyklé slovo je třeba téhle hovadiny? To akorát dokazuje, že to není nic než pomůcka někdy pro retardy.

220

Odpovědět

+Libuše mrtvice*pomůcka někdy retardů avšak vždy pro retardy.

114

Odpovědět

Češi jedia kocky cukru? To sme robili my ale to nebolo čo žrát.

122

Odpovědět

Pro nás je to taky novinka. Určitě tady kostky cukru najdeš, určitě si jimi lidi osladí čajík, ale že by se tím někdo ládoval kromě děcek? No nevím, moc jich asi nebude.

21

Odpovědět

+jAcKostkový cukr je český vynález a dá se normálmně sehnat v obchode, na rozdíl od mnoha jiných zemí. Proto o něm mluvila.

50

Odpovědět

Já líný nejsem:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_beer_consumption_per_capita

Člověka národní prvenství zahřeje na srdci. :-)

231

Odpovědět

už sa nedivím prečo ste si vybrali Zemana ako reprezentanta ČR. Bez urážky, ale byť hrdý na to, že časť republiky sú alkoholici....

48

Odpovědět

Pokud tě to zahřeje na srdci, tak bys asi měl začít chodit na pivo jinde, protože správné pivo tě má spíše zchladit! :D

10

Odpovědět

Na to ste hrdi ? Viete si predstavit ake kvanta vody, chmelu a inych ingredienicii sa pouzije pri vyrobe piva ? Vo velkom vyrabane pivo je maximalne neefektivna potravina. Skuste si o tom nieco precitat

26

Odpovědět

+***Víš kolik energie vyplýtvám na masturbaci? A stejně honím...efektivně neefektivně

61
Další