71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:554
Počet zobrazení:6 908

Známý americký černošský komik Dave Chappelle se s námi podělí o zkušenost s ghettem v jedno nejmenovaném městě a řekne nám, proč je horší tam jet nepřipravený. Video není vhodné pro osoby mladší 18 let!

Přepis titulků

Je to moc velký tlak. Mám ten problém, že tlak nezvládám. Někdy pod tlakem mluvím jinak. Vážně. Zažili jste někdy ten sociální tlak? Když jste mluvili s někým falešným a on vás udělal falešným? Třeba jako: "Jak jé?" "Jó, dobrý." Já takhle normálně nemluvím.

Už mě to sere. Sere mě to. Někdy plácám kraviny, abych se cítil líp. Znáte to? Mluvím jako šílenec. Znáte tenhle hlas? Takhle mluvili gangsteři v 40. letech. Za starých časů...

Vidíte, mluvím takhle. A kdykoliv jsem pod tlakem, tak se neovládnu. Když mě zastaví policajt, plácám kraviny. "Synku, víš, proč jsme tě zastavili?" "Protože jsem černý, co?" Mluvit takhle není nelegální. Jak můžou vědět, že tak nemluvím běžně? - "Přestaň takhle mluvit." - "Přestat mluvit jak, poldo?" Takhle mluvím normálně.

Udělá vám to život zajímavějším, protože je to dost na přesdržku. Je to život na hraně, ale věčně žít nemůžete. Tam venku je to nebezpečné, to víte, ne? Já teď cestuju. Myslel jsem, že v D.C. je nejhorší ghetto v zemi. Kdepak, negře. Viděl jsem něco horšího. Existuje jedno hodně drsné místo mimo D.C.

Každý by se měl jít podívat do ghetta. Já se tam jednou dostal. Nejhorší je, když nevíte, že tam jedete. Když víte, že pojedete do ghetta, tak si řeknete: "Uvidím hrozný věci, tak se na to musím připravit." Když to nevíte, je to jiné. Měl jsem řidiče limuzíny. Bylo to po představení, asi kolem 3 ráno.

Řidič byl fajn, kecali jsme. "Odkud jste? Z D.C.?" "To je drsný město, člověče." Zazvonil mu mobil. "Moment." "Haló? Jak je, negře? Co?" "Co, kurva? Zpomal! Kurva, co?" "Ne! Ne! Ne!" "Kurva.

negře! Jedu za tebou!" "Musím se rychle někde stavit." Byly 3 ráno. Nejdřív jsem netušil, kam jedeme. Podíval jsem se z okýnka. Všude samý obchod se zbraněma a chlastem! "Kam to jedeme?" Nevypadalo to dobře. Neodpověděl mi. Zastavil před rozpadající se budovou. Vypadalo to jako squatt.

Nikdy jsem v žádném nebyl, takže si nejsem jistý, ale mělo to všechny znaky squattu. Přes cestu přeběhla nějaká fetka... Pak další seskočila ze stromu. "Budu hned zpátky." Nechal mě tam. Klíčky si vzal s sebou. Ve 3 ráno, před squattem a v podělané limuzíně.

To nebylo dobré. Řekl jsem si: "Musím najít nějaké orientační body." "Musím zjistit, kde jsem." "Možná budu muset utéct." Věděl jsem, že jsem ve špatném sousedství, protože tohle se vidí jen v těch nejhorších sousedstvích. Pamatujte, že byly 3 hodiny. 3 ráno... Podíval jsem se z okénka.

Na rohu postávalo děcko... To dítě ani nevypadalo vyděšeně, jen tam postávalo. Bylo mi z toho vážně smutno. Chtěl jsem mu pomoct. Ale bylo to spíš: "Ani tobě nevěřím." Cvak. Cvak. Jasně, ten starej trik s dítětem na rohu. Na to nenaletím.

"Kde je ten řidič? Začínám být dost nervozní." Jak čas běží, je to čím dál horší. Co to se mnou je? Bojím se dítěte. Ale to dítě může mít potíže. Možná potřebuje mou pomoc. Musím něco udělat. Ale z auta nevylezu. Mluvím vážně. Jen jsem pootevřel okénko. Byla to stará limuzína, takže jsem to okno ovládal já.

"Hej, kluku!" "Běž domů! Jsou 3 ráno!" "Co tu, kurva, děláš?" To děcko řeklo: "Prodávám trávu, negře!" To jsem nečekal. Musel jsem od něj koupit dva balíčky. "Dej mi dva. Dva stačí." Pak jsem si v autě ubalil brko.

Bylo to tam kurevsky děsivý! Každou chvilku k autu přišel nějaký feťák a podíval se dovnitř jak v Jurském parku. "Padej, fetko!" To děcko tam pořád stálo. Začal jsem se zase cítit špatně. Takový ten provinilý pocit... Co to se mnou je? Právě jsem koupil trávu od dítěte. Takhle se nemůžu chovat, na co jsem myslel?

Nedovolím strachu, aby zničil moje morální zásady. Musím něco udělat. "Hej, kluku!" "Přestaň prodávat trávu, máš před sebou celý život." "Jdi do prdele, negře. Musím nakrmit dítě!" Bylo to smutný. V tu chvíli přebíhal jiný feťák přes cestu a srazilo ho auto. Byl to útěk z místa nehody, protože to udělal policista.

Nasypali na něj crack a byl zase na nohou. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nedivim se ze to vecina lidi tady ani poradne nechapou nezijou v tom :)) clovek musi zazit aby pochopil (netvrdim ze sem to zazil jen nejsem omezey clovek a dokazu se nato kouknout z jejich pohledu) jarda69 ver tomu ze kdyby jim tam beloh rekl do huby negre asi by si to vzali jinak nez kdyz to rekne n**r n*****i peaaaceee

00

Odpovědět

Jo rád bych smazal svůj komentář protože jsem fetka přečetl jako fretka, ale nemám ponětí jak to smazat :D

80

Odpovědět

3:20 "A fucking crackhead ran this way..."
crackhead přeložen jako fretka (asi protože to od něho trochu znělo jako ferret)
crackhead- závislý na cracku, feťák

01

Odpovědět

Jsou videa od kterých čekám hodně a dostanu málo, jsou videa od kterých nečekám mnoho a směju se nahlas jako cvok. Panu Chappellovi se povedlo docílit toho druhého.

A je opravdu komické kolik lidí je tu neschopných respektovat jinou kulturu ^^ (biz jarda69 a pod)

128

Odpovědět

To bylo super!

88

Odpovědět

U stand-up sa bavím, keď prezentované historky sú uveriteľné. Je mi ľúto ale táto pôsobila veľmi nedôveryhodne.

146

Odpovědět

Hmm, možná kdyby jsi byl někdy v USA a "zabloudil" do správné čtvrti, tak by jsi věděl, že ta historka je sice dost zveličená, ale docela sedí. Proto se tomu tam ti lidé tak ukrutně řehtají, právě proto, že je jen zveličené a přehnané něco, co tam lze celkem dobře zažít. Nikdy nezapomenu jak jsem hned po příletu cestou taxíkem z letiště v SFO viděl výrostka pokoušejícího se háčkem dostat do auta, za bílého dne, na ulici plné lidí. Stačí se jen kolem sebe dívat, zajít trochu mimo "dobré" čtvrti a nestačí se divit.

40

Odpovědět

Nepřišla mi to jako taková sranda, jako těm lidem v divadle, asi proto, že nejsem n***a...

348

Odpovědět

Takže už se jim zase může říkat "n***i" ? Myslel jsem, že jim to vadí a že to snad považují za rasismus. No tak sláva, že už jim to zase nevadí.

2426

Odpovědět

Mezi sebou si takhle rikaji, od bilyho to vezmou ale jako urazku

316

Odpovědět

+@nnyTo je trochu pošahaná logika

3623

Odpovědět

Fakt zvláštní, za celou dobu jsem se ani nepousmál, přitom ta historka byla super a ani ten chlapík mi není nesympatickej, takže fakt nechápu proč.

A stejně jako u "Zeptej se otrokyně" docela čumím, kolik dementů tu má v palici zabetonovanou jižanskou vlajku.

1815

Odpovědět

Vypadá jak PinBall z ConAir , i ta košile by seděla ´:D

70

Odpovědět

Co vy jste za lofase? Když to chápu, tak jsem opice? Jo chápu to protože jsem si to prožil, jestli ty ne, tak švihej k mámě a přestan si tu lečit dementní komplexy z dětství

437

Odpovědět

ghetto guy detected.. bacha na něj !

403

Odpovědět

+easyyyRich kid detected. šlapák na hlavu

236

Odpovědět

ty to chápeš z pohledu týpka v limuzíně a nebo děcka co prodává trávu? ...jsem z toho nějakej zmatenej :(

170

Odpovědět

+Skarchápu obojí, ale nemyslel jsem si že na VČ choděj jen debilní lidi, který si držej ?****y a dělají jak jim je dobře.. mě je dobře tobě je dobře, všichni jsme parta pěknejch ?****u je mi z vas špatně

425

Odpovědět

Jo ty jsi dítě z ulice... tak padej od kompu a jdi na ulici bojovat o přežití

122

Odpovědět

Mne sadol... uvítal by som od neho viac...
8/10

3510

Odpovědět

Tenhle standup jsem viděl celý a i když to není žádná sláva, je pořád zábavnější než Chriss Rock (ten je čistě black-funny) Chappelle je alespoň na hraně. Ale tak my zase máme Louise CK a Toshe, kteří jsou čistě white-funny, tak si není na co stěžovat.

235

Odpovědět

Já vím, že zrovna tenhle skeč není tak zábavný a navíc je vytržený z kontextu, takže ne všechno můžeme pochopit tak, jak bylo původně myšleno. Prosím více od Davea!!!

99

Odpovědět

Ještě jak tam skáčou ty n***i jako když se přinese krmení do zoo, haha

3937

Další