Dr. Steel - Lament for a Toy Factory

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:187
Počet zobrazení:3 300

Říká vám něco jméno Dr. Steel? Ne? Tak to by tedy mělo. Tento šílený věděc/vynálezce usiluje o vytvoření utopické Země hraček. S tím mu pomáhá i jeho fanouškovská základna, která se nazývá "Army of Toy Soldiers". Hudba Dr. Steela se pohybuje někde na hraně mnoha žánrů, hlavně steampunku a industrialu.

Přepis titulků

Kdysi dávno na montážní lince se vyráběly mé úžasné výrobky z plastu. Pak mě zavolal továrník a řekl: "Myslíme si, že tvoje nové výrobky jsou moc drastické." Cože? Dítě s pilami? Těmhle bankéřům ve vedení schází vize a představivost. Vy mě budete zpochybňovat? Já vám všem ukážu! Postarám se, aby tahle mizerná firma šla ke dnu.

Nejsem žádný zoufalec, co tu marní čas. Vy tlusťoši mě potřebujete, stejně tak i moji mysl. A tak... ...mě vyhodili. Po celou noc jsem plakal, když jsem si balil výbušniny. A panenky s noži. A benzínové vodní pistole.

A hluboko v mé mysli mě sžírala touha po pomstě. Obsadil jsem budovu mou armádou hraček. Když s ohlušujícím hlukem vypukl požár, tak jsem zaječel: "Jsem noční můra, co rozdrtí vaše sny. Jsem největší vynálezce, kterého svět kdy viděl!" Syčí jako prskavka, když na ně hračky útočí, dokud nepadnou.

Šplhám se nahoru a slyším helikoptéru. Mluví ke mně, když mě policajti obkličují. V každém kousku továrny je benzin. Buď oni, nebo já! Oni nebo já! Na věčnost! Na šílenství! Po celou noc jsem se smál, když jsem odpálil výbušniny.

Ale bohužel jsem byl zatčen. Označili mě jako šíleného kriminálníka. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zdálo se mi to dost dobrý, až do té chvíle než vylezl na střechu a hudba se změnila. Do té doby jsem chtěl dát 10, ale ta změna byla, jako dostat palicí do hlavy. Děsný a trapný závěr, jak pěst na oko..

191

Odpovědět

WTF?
What did I just watched?

To byl asi můj celý dojem po shlédnutí tohoto videa.
Co se překládání týče, tak to asi musela být mučírna vzhledem k tomu, jak tam mluvil/zpíval? Ale tohle video? Prostě nevím

181

Odpovědět

Říká vám něco jméno Dr. Steel? Ne? Tak to by tedy mělo. WTF? Ne nemělo. V skutočnosti by to nemal poznat nikto pretože je to slovamy neopisatelná chujovina. Vtipne NIE. Hudba ani náhodou. Nejaka hodnotna myšlienka NIE. Velmi si vážim tvoj preklad no nabuduce skus niečo rozumnejšie a niečo čo trocha obohati dušu alebo aspon niečo vtipne.Ked už hudbu tak napr: http://www.youtube.com/watch?v=Ek0SgwWmF9w

188

Odpovědět

Naopak. Jeho další skladby jsou velice hluboké, pokud nad nimi člověk uvažuje. Zaobírá se tím jak se kvůli sebestřednosti a hnání se za rychlým ziskem a majetkem stávají postupně jen hýkající oslové (viz Donkey town) atd atd - ale to by si jej člověk musel poslechnout. Já ho rád právě za jeho názory a vystupování. Myšlenkovou hodnotu jednoduše má. A to vysokou.

181

Odpovědět

A Muse už tady párkrát jsou, tudíž nejde o nic nového a překládat každou písničku od nich by bylo zbytečné. To tady raději uvidím víc méně známých skupin a hudebních počinů. Leč třeba na té horší úrovni.

181

Odpovědět

To že se tady objevil Dr.Steel mě velice mile překvapilo :) Nízké hodnocení mě poněkud mrzí, jeho videoblogy byly perfektní, hudba si mě ale získala snad ještě víc. Všechna alba znám téměř nazpaměť a inu.. člověk si jej asi musí víc naposlouchat... já si jím krátil čas při cestě na přednášky genetiky :) Tedy děkuji za dnešní milé překvapení.

182

Odpovědět

Tak nízké hodnocení není nic podivného. Takhle neortodoxní hudba neosloví zrovna široké masy. I když mně zrovna tento dost podivný pán imponuje.

180

Odpovědět

Vyzerá to, ako keby sa Tim Burton a Michael Bay spojili pri natáčaní muzikálu...

180

Odpovědět

Hodnoceni to dobry mit nebude, ale na tom nezalezi. Je to genialne ujety :) Jak videoklip, tak hudba, tak text...proste supr :)

182

Odpovědět

Super jdu si poslechnout něco dalšího i když bez překladu mě to asi zajímat nebude.

182

Odpovědět

Creepy...

180