83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:71
Počet zobrazení:2 931

V roce 2017 lidé stvořili prvního androida schopného vnímat a cítit emoce. O necelých třicet let později se androidi vymkli kontrole. Armádní plukovník (Rufus Sewell; Bohové Egypta, Iluzionista) hledá nepolapitelného vůdce androidího odboje (Anton Yelchin; Terminator Salvation, Star Trek), aby se hrozby ze strany umělé inteligence zbavil. Jenomže… Jsou hrozbou skutečně androidi? 

Krátký sci-fi film přináší kanál DUST.

Přepis titulků

V roce 2017 zapnuli prvního androida schopného citu. O půl roku později jsme pokročilejší, než si člověk či společnost představovali. Toto je příběh budoucnosti, kterou nikdo nečekal. Zprávy. Jsou schopni zločinu. Zvěsti o povstání androidů jsou pravda. Žijeme ve strachu. …násilné střety mezi androidy a lidmi. Svět se dívá. Jsme blízko krachu. Dnes se přepisují dějiny lidstva. Nepatříte sem. DETROIT BŘEZEN, 2043 Umíme jiným druhům znepříjemnit život.

To musí být nějaký omyl! Lze to udělat bez výčitek a bez slitování. Nejste z masa a kostí. Nemáte duši. Můžeme vás vyhladit efektivně. Protože hluboko v srdci víme, že nevraždíme.

Tohle je vzpomínka. Všude jsme tě hledali. V podzemí. Pročesali jsme i každou ulici. Mrkli jsme pod každou postel. Ty jsi ten, co se prostě vždycky nějak vysmekne. My jsme s tím nezačali. Konec nastal, když jeden z vás zabil člověka.

Jednání v sebeobraně neospravedlňuje genocidu. - Není to genocida. Nejste lidé. - Máme city. Prožíváme emoce. Roboti nikdy neměli mít schopnost cítit. Technologie překročila meze. Stvořili jste nás vy. A můžeme vás zase zničit. Je to vaše chyba.

Donutili jste nás k tomu. Dneska mi povíš, kde se skrývají ostatní tvého druhu. Zatknu všechny, na kom ti záleží, a ublížím jim. Hodně jim ublížím. Věříš, že to myslím vážně? Držení elektronického zařízení se trestá vypnutím, to víš. Co to je?

Moje páka. Vypni to. Tuhle válku jste prohráli dřív, než vůbec začala, plukovníku. - Vypni to. Hned to vypni! - Náš rozhovor je u konce. Když jste nám nabídli nenávist, našli jsme soucit. Když jste nám nabídli smrt, našli jsme důvod k žití.

Přežijeme, plukovníku. Vždycky přežijeme. Víte proč? Nemáme v programu paniku. Povstaneme. POVSTÁNÍ Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

úžasné, na krátký film velmi dobře zpracované.

31

Odpovědět

RIP Yelchin

00

Odpovědět

Proč tak malé hodnocení. Zpracování je perfektní

31