DUST – V zajetí

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:49
Počet zobrazení:3 206

V blízké budoucnosti jsou lidé prohlášeni za ohrožený druh a jejich existence se stane předmětem zkoumání umělé inteligence.

Pojďte v krátkém sci-fi filmu z kanálu DUST navštívit mladého muže, Jima, jediného člověka žijícího v zajetí.

Přepis titulků

Nevím, jestli ti dokážu znovu věřit, Sebastiane. Potom, co ses vyspal s mým dvojčetem! - Myslel jsem, že jsi to ty, Diano. - Fakt čekáš, že tomu uvěřím, Sebastiane? Věř tomuhle, Diano. Kdykoli tě vidím, srdce se mi nafoukne jako balón. Polib mě, ty blázínku. - Ach, Sebastiane. - Ach, Diano. Čau mami, co je k večeři?

- Ale ne, večeře. Mám toho tolik, že jsem… - Jo! - na to zapomněla. - Ale já umírám hlady! - Mámina mňamka, lidi! - Zachránil jsi nám život! Mámina mňamka – mražené jídlo. Nakrmte svůj hlad! V ZAJETÍ Vítejte v Jimově centru. Pokud zaměříte svou pozornost vlevo, uvidíte to, čemu lidé říkali „topinkovač“.

Tento přístroj se užíval k ohřátí potravy před požitím. Pokud půjdete za mnou, poznáte náš nejoblíbenější exponát. Naši historici úspěšně reprodukovali životní podmínky lidí z období před tím, než se stali ohroženým druhem. Toto je domov jediného člověka, vyrůstajícího v zajetí. Říkáme mu Jim. Dobré jitro, Jime! Doporučuji vám vrátit se dnes večer, náš exponát dostane přírůstek.

Ženu. Ženu. Ženu. Ženu? Spustit rozmnožovací fázi. Za tři, dva, jedna… Kdykoli tě vidím, srdce se mi nafoukne jako balón.

Rád tě poznávám. Ach, omlouvám se. Chceš to tu ukázat? Tohle je kuchyň, má ty nejmodernější spotřebiče. Jo. A… Tam je koupelna. Je tam vyhřívané prkénko. Moje fotky. Tohle je obývák. A tady ta nejparádnější sbírka postaviček z cereálií, kterou kdy uvidíš. Můžeš si sáhnout.

Ne! Nechoď tam! To mělo být překvapení! Čau, jsem Jim. Ty jsi Jim? Do hajzlu… - Dobře. - Dobře. Jime. Nějak se odsud musí dát dostat.

Víš jak? - Dostat? - Pst! Proč by odsud chtěl někdo pryč? Je to tu boží. Dostávám zdarma jídlo, energiťáků na žízeň, kolik chci, a to není všechno. Mrkej na tohle. A… Telka. Je v ní víc než pět kanálů! Mámina mňamka!

Mražený jídlo. Co je? Máš to kuřecí s parmazánem rozvařený? Ne. Je dobrý. Byl jsi někdy venku? Fajn. Přivoň si. Jak to voní?

Jako víc než 13 umělých aromat spojených do dokonalosti? Takhle skutečný jídlo nevoní! Jasný? Nic tady není skutečný. - Nic není skutečný. - Dobrá. To jídlo, ani ty kytky… A ty schody? Ani nikam nevedou. To ti nepřišlo divný? Nahoře je jen zeď. A tyhle dveře? Otevřou se jen na škvíru.

To ti nevadí? Jsem unavenej. Jdu do postele. - Fajn. - Můžeš jít se mnou. Jestli chceš… Co to meleš? O to jde. Měli bychom… Vždyť víš.

Rozmnožovat se. Nikdy. V životě. Ne s tebou. Rozmnožovat. Nebudu. Prosím, běž. Padej! Půjdeš? Ani jsi tomu tady nedala šanci! Ne! Cos to udělala?

To jsou moje postavy z lupínků. To je venkovní svět, Jime. Můj domov. Tohle je teď tvůj domov. U mě. Tady doma nikdy nebudu. Asi… Asi vím, jak odtud ven. Jednou za pár dní chodí služba. Tamtudy.

A má vozík. Myslím, že by ses tam mohla schovat. A co ty, půjdeš taky? Vozík není pro nás oba dost velký. Jime… Ty sem nepatříš. O mě si starosti nedělej. Jsem tu šťastný. Fajn. Určitě nevíš, kde je ta žena?

Alespoň, že ty jsi pořád tady. Jime. …byli v roce 2-0-5-2 zařazeni mezi ohrožené druhy. Toto obydlí je domovem jediného člověka, žijícího v zajetí. Říkáme mu Jim. Dobré jitro, Jime. Dobré jitro, Jime. Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Slabší kousek, ale nevadí... jinak dobrá práce, jen tak dál.

30

Odpovědět

(Y)

01

Odpovědět

V roku 2017 takato milionkrat opakovana zlatanina bez originalnej myslienky ?

39

Odpovědět

Třeba proto, že se mi líbilo a přišlo mi hezké. A například pro mě je tohle nové. Nemám sjetá všechna videa na YT... Překládat něco, co člověka nebaví, fakt není žádný med. 100 lidí, 100 chutí. Možná to není nijak extra originální myšlenka, ale co je dnes originální? Každý nápad už tu jednou byl... :-)

130