Film 50/50 se představuje

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:222
Počet zobrazení:4 311
50/50 - tak se jmenuje nová americká tragikomedie inspirovaná skutečným příběhem s Josephem Gordon-Levittem v hlavní roli. Ten si zde zahraje 27letého mladíka Adama, kterému doktor diagnostikuje rakovinu a obrátí tak jeho život vzhůru nohama. Film zrežíroval poměrně neznámý režisér Jonathan Levine, který se zatím podepsal jen pod film The Wackness a jednu epizodu seriálu televize HBO Jak dobýt Ameriku. Ve vedlejších rolích se objeví například Seth Rogen nebo Anna Kendrick. V zámoří 50/50 sbírá jednu pozitivní recenzi za druhou a 93% pozitivních recenzí na stránce RottenTomatoes.com vzbuzuje velkou zvědavost. Nepotěší proto, že film u nás ještě nemá stanovenou premiéru.

Přepis titulků

- Prosím, nedělej to. - O čem to mluvíš? - Říkal jsi, že je to dobrý nápad. - Budeš vypadat blbě. - Budeš vypadat divně. - Jdu na to. Počkej chvíli. Co si tím holíš? Svoje tělo. Je to příběh o mladém... neurotikovi, který bydlí v Seattlu a tak nějak není...

člověkem, který by se dokázal vypořádat... s příšernou zprávou, která mu bude sdělena. - A zjistí, že má rakovinu. - Nádor? Ano. - Já? - Ano. Vždyť to nedává žádný smysl... Nekouřím, nepiju...třídím odpad.

Adam je... Myslím, že by se dal nazvat nesmělým. Možná byl trochu rozmazlovaným dítětem. Nekouří, nepije... Nezažívá moc dobrodružství. Radši zůstává doma, poslouchá rádio a uklízí. Mladí lidi jako ty porážejí rakovinu pořád. Hlavně celebrity... Tom Green, ten chlap z Dextera, Lance Armstrong.

Ten dokonce opakovaně. - Stěhuju se k tobě. - Ne, mami. - Jsem tvoje matka. - No právě. Adam nakonec musí... utěšovat lidi v okolí víc, než oni utěšují jeho. Všichni začnou vyšilovat. Musí se lidem omlouvat: "Je všechno v pohodě?" "Omlouvám se, že jsem ti způsobil nepříjemnosti."

Když se stane něco takového uvědomíte si... co se skrývá za vztahy mezi lidmi. Ať už je to vztah s přítelkyní, s nejlepším kamarádem, vztah s rodiči, nebo vztah s lidmi z práce. Vyjde napovrch všechno, co do té doby... tiše bublalo pod povrchem.

- Dáš si koláček? - Ne, děkuju. Je v nich tráva. Ty máš předepsanou lékařskou marihuanu? - Ne, já ji mám předepsanou. - Jsi nemocný? Jsem šeroslepý. Chce, aby si jeho kamarád ještě užil trochu srandy. Teď má možnost... nahánět holky, rozejít se s přítelkyní a další věci, ke kterým jsem ho přemlouval.

Vidím v tom velkou... příležitost je konečně podniknout a trochu si užívat. Není to špatný nápad, ale moje postava k tomu nepřistupuje tak, 55 00:02:39,185 --> jak by bylo v takové situaci třeba. - Vy jste moje terapeutka? Kolik vám je? - 24. - To jste jako Doogie Howser?

- Kdo? - Dětský lékař. - On tady pracuje? Hraju Katherine a jsem... Jsem Adamova sociální pracovnice. Je mu předepsáno... Je mu doporučeno, aby vyhledal nějakou pomoc. A já jsem jeho... roztomilá ale nezkušená sociální pracovnice a... jsem taky velice nadšená, ale...

Ale ona... Nemá mnoho zkušeností, takže... se občas začne ztrácet v oboru, který právě vystudovala. Jste v pořádku? Je tady zima, mohla byste ztlumit klimatizaci? Bohužel je teplota řízena automaticky. Můj syn má rakovinu.

Myslím, že je to opravdu výborný herec. A má... fantastické charizma... a do role přidává svůj osobitý humor.... a genialitu. - Neměli jsme to dělat. - Byla to chyba. - Použít tvůj zastřihávač rozkroku místo návštěvy holiče. - Nikdy ho neumývám. Je to hlavně o tom, jak si někdo uvědomí, co je v životě důležité.

Když pomineme to, že má smrtelnou nemoc, je to vlastně o klukovi, který si uvědomí, co je důležité. Fakt si myslíš, že na mě holky poletí, protože mám rakovinu? - To si piš, že jo! - Mám rakovinu. - To bylo divné. - Jo. Takhle to nepůjde. Neznělo to fajn. Pěkná pleš, můžu si sáhnout? Můžeš víc, než si jen sáhnout.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

This movie now available on https://oneboxhd.net/tvpato2/

00

Odpovědět

Film je hodně povedený a Joseph Gordon-Levitt se nejspíš po tomhle a Inception dlouho nezastaví :)

210

Odpovědět

Práve dopozerané. Veľmi odporúčam !

200

Odpovědět

Včera som to videl a naozaj veľmi podarený film.

200

Odpovědět

Moc se těším, vypadá to na milý snímek typu Juno a takové filmy se mi zamlouvají.

200

Odpovědět

Na csfd je v popisku napsáno, že Adamovi je 25 a ne 27 což je naprosto zanedbatelná banalita :D

201

Odpovědět

To nevypadá vůbec špatně :) Btw. v pozadí hraje Wonderwall od Oasis :)

200

Odpovědět

emm.kate: Co je na tom prosím tě tak vtipnýho?

2017

Odpovědět

ten chlap z dextera..:))

204

Odpovědět

Seth Rogen a Joseph Gordon-Levitt? Tak to snad bez diskuzí ne? :) Snad se to k nám dostane brzo.

180

Odpovědět

to vypadá dobře :)

190

Odpovědět

Myslím, že to bude moc dobrej film :)

190

Odpovědět

Seth Rogen....to nebude mit chybu ;-)
(nebude to asi kasovni trhak ale vypada to dobre)

190

Odpovědět

Jo jo, tohle vypadá hodně sympaticky. Už jen protože tam hraje Anna Kendrick se na to děsně těšim :).

190