85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:409
Počet zobrazení:6 187
K dalšímu z rozhovorů si k sobě Craig Ferguson pozval legendu filmového průmyslu Harrisona Forda. Oba pánové mají podobného koníčka, o kterém se zapovídali hned na začátku a v podstatě se nedostali k ničemu jinému. Rozhovor byl odvysílán 19. 4. 2013.

Přepis titulků

Harrison Ford, vážení! - Vypadáš dobře. - Já vím. - To nemůžeš vědět. - Ale jo. - Jo, vypadáš dobře. - Ale jsem přece šílenec, pamatuješ? Tak jsem to nemyslel. - Létáš s vrtulníkem? - Jo. Tak to jsi magor. - Každý pilot vrtulníku, kterého jsem poznal, je magor.

- Jasně. - Lžu snad? - Ne. Ano! Ano! Ano i ne. Každý, koho znám a létá s vrtulníkem, je trochu magor. Bylo by... Bylo by hloupé být magor a zároveň pilot vrtulníku. Nemusíš být obojí. Dobře. Vím, kam tím míříš.

Jo, já taky. Film vypadá dobře. - Ten film je dobrý. - Jasně. - Myslíš, že bych tady byl, kdyby to byla s*ačka? - Ale no tak! Propagoval bys film, o kterém by sis myslel, že není až tak dobrý? - Ne. - Ale tohle je dobrý film. - Je to dobrý film.

- No tak vidíš. Je to v pohodě. Řekni mi něco o motoru Pratt Whitney PT6A turbo. Není to úžasný letadlový motor? Je. Vidíte? Říkal jsem, že se můžeme bavit o letadlech. Jo, je to skvělý motor. Skvělý motor. Velmi spolehlivý motor. Jestli uvažujete nad jeho koupí...

jen do toho! Je to sázka na jistotu. Na něco se tě zeptám. Vyrůstal jsi v leteckém prostředí, nebo je to z vlastního zájmu? Jednu lekci létání jsem měl na vysoké škole. Vlastně dvě nebo tři. Opravdu mě to zajímalo, ale nemohl jsem si to dovolit. - Je to hodně drahé.

- Chtěli 11 dolarů za hodinu. Za letadlo a instruktora. - To už je ale hodně dávno. - Zrovna jsem to chtěl říct. Dnes za to chtějí asi víc. To jo. Kdyby po mně někdo chtěl 11 dolarů za půjčení letadla, tak si nekupuju vlastní. - A s čím ty létáš? - S malou Cessnou. S malou Cessnou.

Učil jsem se na modelu 182, vlastně 172. - Taková malá se čtyřmi sedadly. - Na té jsem se také učil. - Vážně? - Jo. - Jsou to skvělá letadla, že? - Jo, to jsou. Jedno jsem několikrát málem zničil. Zničil jsi někdy letadlo? Zničil jsem vrtulník. Ty se ničí skoro samy. Bylo to během tréninku...

Bylo by to dost dopodrobna, a to asi nechcete. Mně jsou ukradení. Očividně. Trénoval jsem autorotace, kdy uberete otáčky a pustíte knipl. Vy to neznáte, ale on jo. A když se blížíte k zemi, tak nahodíte otáčky a zvednete knipl. Ale otáčky nenaskočily, takže jsme provedli skutečnou autorotaci na nevyhovující povrch.

Tvrdě jsme přistáli a vrtulník byl poškozen. A to... docela značně. - Vyděsilo tě to? - Ne. Byl jsi někdy během letu vyděšený? Já tedy ano. Ani ne. To spíš v simulátorech. Vážně?

To je zajímavé, vždyť tam jsi naprosto v bezpečí. To jo. Proč mě to nenapadlo? Klídek, jsi v simulátoru. Vlastně jako teď, tohle je taky takový simulátor. Tím se to vysvětluje. Byl jsi někdy tak zmatený z všeho toho létání, že jsi nevěděl, jestli jsi v simulátoru nebo je to skutečné? - Ne.

Ne. Ne. - Ani trošičku? - Ne. - Dobrá. Začínal jsem se učit se 172 a moje poslední letadlo je 182, koupil jsem si další. - Vážně? - Jo. - Je to 182 turbo? - Jo, je. - Protože to potřebuješ kvůli nadmořské výšce a hustotě vzduchu na západě. - Bydlím ve Wyomingu... - Wyoming? Tam si užiješ pořádnou hustotu, ne? - Jo. - Přesně o tom mluvím. - Je to vysoko.

- Jo, je to vysoko. K tomu přidej horko, trochu deště a letadlo nevzlétne. Jo. Vím, o čem kur*a mluvím. To jo. Tohle je jediné místo, kde ti zatleskají po tom, co žvaníš o hustotě vzduchu. Poslyš, máš hodně letadel? Není to moc osobní otázka? - Je.

- Dobře, takže... Pár jich mám. Každé je jiné a umí něco jiného. Máš nějaká historická? - Taková ta s vrtulemi? - Jo, mám dvě. Mám dvě s vrtulí. Jedno je De Havilland Beaver. Nechme je to udělat, udělají to, tak je nechme. Přece jen je to De Havilland Beaver. A to druhé je Waco Taperwing z roku 1939.

S motorem Jacobs. - To je dvouplošník? - Jo. To je hodně elegantní. - Má otevřený kokpit? - Jo. Nosíš klobouky? V tom letadle? O Velikonocích v průvodu. Na jakém nejzajímavějším místě jsi přistál s letadlem?

Docela dost létám nad buší, takže... Moment, možná byste měli teď... Když jste se smáli Beaverovi, tak teď byste měli taky. - Omlouvám se. - To je v pořádku. Takže asi tak. Ariel, která přijde po tobě... - Její rodina má... - Ale ta myslím nelétá. Ne, viděl jsem ji létat.

Myslel jsem, že nelétá. Ne, má licenci na malou 125. - Hezký. - Jo. Co si myslíš o rušení těch malých... malých řídících věží? To je kontroverzní téma. Je všeobecně známé, že všichni musíme snižovat náklady kvůli krizi, které čelíme, ale myslím si, že Úřad pro letectví má takový rozpočet, aby byl schopný rozumně vybírat věže, které zruší.

Ale myslím si, že neměli čas zhodnotit bezpečnost tak, aby vybrali správně. Jen tak mimochodem, než skončíme. Ten film je dobrý, že jo? Jo.

- Myslel jsem, že jsem to už vyjasnil. - Jo, já vím... - Je hodně dobrý. - Jasně, je skvělý. - Běžte se na něj podívat. - Jo, půjdou. - Hraješ v něm ty, určitě půjdou. - Možná jděte hned. Už byste měli jít. Kdybyste zůstali do konce show, byl bych... Říct jim, aby šli rovnou teď, bylo pěkně sobecké, protože oni půjdou.

- Jo, máš pravdu. - Dobře. Co takhle trapné ticho než půjdeš? To beru jako ano. To byl Harrison Ford! Přeložil: sp00ne www.videačesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejdou titulky :/

00

Odpovědět

Nejdou subtitles

20

Odpovědět

opravit pls!!!

90

Odpovědět

haha to je nadhled, po dlouhý době mě někdo hlasitě rozesmál :D

191

Odpovědět

Zaujímavé ako ma zaujala téma ktorá by ma asi vôbec nezaujímala za iných okolností :-) A tích 9 minút mi ubehlo naozaj rýchlo :-)

191

Odpovědět

úplne super =D chcela by som sa spýtať či by ste sem nepridali aj rozhovor s Oliviou Wilde ?

203

Odpovědět

tak nevím jestli to jenom hrál nebo je to stářím :-D

190

Odpovědět

super :) jen teda doufám že jeho zmatenost a spomalenost je jen herecký výkon pro pobavení diváků. A né podepsané stáří :(

201

Odpovědět

máte menší hrubku v čase 7:41, Craig říká, že má licenci na 152 a né 125

182

Odpovědět

Ty bláho! Stáří se na něm začíná dost projevovat. Ačkoli doufám, že během tohoto rozhovoru jen nebyl ve své kůži, jinak si nedokážu představit, že by měl hrát v dalších Star Wars, o Indym pětce ani nemluvě.

192

Odpovědět

To není stářím, ve filmech hraje furt skvěle. On v "civilu" není moc upovídanej a takhle s ním vypadají všechny rozhovory :)

210

Odpovědět

+jedyNo, třeba ten s Conanem byl úplně jinej. Je ale fakt, že jsem jich moc neviděl, takže budu doufat, že máš pravdu.

191

Odpovědět

HF ma phobii z verejnyho mluveni. Vzdycky takovej byl, v jakymkoliv interview. Ale ve skutecnosti je cool chlapek.

190

Odpovědět

+RossiProto se asi i vyhejbal ComicConu

190

Odpovědět

Tyjo, to je strašný jak Indy zestárl :/

181

Odpovědět

HF teda není moc upovídaný :D Někdy to Craig má fakt těžké..

180

Odpovědět

To je let, kdy to byl mladý Indiana Jones. Teď bych ho už asi nepoznal

1810

Odpovědět

2:11 Aj bez prekladu povedal presne to, čo je v titulkoch :-D

191

Odpovědět

To byl samozřejmě záměr. :-D

181