70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:227
Počet zobrazení:4 241

Manželé Greg a Jill Henderson se pustili do projektu Hoverboard (tedy "vznášejícího se" skateboardu, podobnému tomu z filmu Návrat do budoucnosti). Založená kampaň na Kickstarteru sklízí obrovský úspěch, a přestože končí až v polovině prosince, už teď bylo na projekt vybráno skoro o polovinu prostředků více, než byl cílový limit. Funkční prototyp Hoverboardu je pouze začátek. A ačkoliv se nejedná tak úplně o to samé, jako ve výše zmiňovaném filmu, má technologie podle zakladatelů mnoho dalších využití (např. ochrana budov při zemětřesení či vzlet letadel).

Přepis titulků

Je to skutečné. - Zdravím, jmenuji se Greg Henderson. - A já jsem Jill Henderson. Spolu jsme založili Hendo. Hendo Hoverboard si musí člověk vyzkoušet, aby ho mohl pochopit. Slova ho nedokáží popsat. Samotná technologie je funkční ve všech velikostech. Může to být něco malinkého nebo něco obrovského. Řešení vztlaku je také řešením pro pohyb a ovládání.

Umíme zatočit, otočit, pohnout se v jakémkoliv směru, jet do kopce, z kopce, nebo klidně i všechno najednou. Představte si dopravní prostředek s volností automobilu a s účinností vysokorychlostního vlaku. S naším Hover pohonem je to nyní možné. Hendo Hoverboard je pouze první krok. Pouze ukazuje možnosti technologie. Nejjednodušší způsob, jak předvést naši technologii tak, aby jí všichni porozuměli. Je to sen, který se stal skutečností.

Pokud podpoříte naši kampaň na Kick Starteru, jednou z možností je sada pro vývojáře. Takzvaná Bílá krabička. V ní najdete Hover pohon, se kterým můžete vznášet, co chcete. Už nemusíte být vědec v laboratoři, abyste mohli tvořit budoucnost. S touto technologií ve vašich rukou toho můžeme vytvořit spoustu. Kolo konečně může mít konkurenci. Děkujeme za důvěru. překlad: MBlast www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

toto by se prodávalo víc
http://youtu.be/A4vE_vpkr90

01

Odpovědět

Green Goblin :D

101

Odpovědět

Fotr dobrej scumbag :D Udělá synkovi hoverboard a pak si na něm sám jezdí :D

600

Odpovědět

Podle toho, co jsem o tom zatím četl, tak je to úplně něco jiného než Maglev nebo kvantová levitace. Ta podložka, nad kterou se to vznáší je měděná a není v ní schovaný žádný pohon. Měď je vodivá ale nemagnetická (diamagnetická) - hoverboard v mědi indukuje proud, které vytváří vlastní magnetické pole a díky tomu se vznáší. To zní sice jednoduše, ale vypadá to, že nikdo pořádně neví, jak to funguje - dost pravděpodobně musí být proměnné magnetické pole přesně řízeno počítačem, aby se to vybalancovalo a udrželo ve vzduchu. Aspoň tak nějak jsem to pochopil, když tak mě někdo opravte. ;)

84

Odpovědět

:D jde o klasické vznášedlo něco podobného už je dávno vyvynuto u zahradních sekaček
(http://www.centar.cz/sekacka-vznasedlova-flymo-tl-350-169355.html) akorát u tohohle prkna jsou čtyři turbínky které vytváří vztlak nic revolučního se nekoná ale nápad je to dobrej :)

312

Odpovědět

a dělá strašnej kravál

https://www.youtube.com/watch?v=BuWflDnAO9s

90

Odpovědět

Dobrá pánové protože tu všichni tápete jak onen vynález funguje musel jsem trochu prošmejdit internet a nalézt docela výstižné vysvětlení ...
Jak už bylo zmíněno v popisku videa "nejedná se o tak úplně stejnou věc jakou jsme mohli vidět v BTTF".
Celý přístroj funguje pouze na speciálním kovovém povrchu, baterie vydrží pouze několik minut a v zásadě je neskutečně hlučný, nemluvě o špatné manévrovatelnosti.
Celá akce na Kickstarteru funguje pouze jako návnada na milovníky filmu ze kterých se snaží vydolovat peníze na realizaci jiných cílů:
Získat patenty na stavby základových systémů v budovách.
zdroj 1: zdroj" target="_blank" rel="nofollow">http://paleofuture.gizmodo.com/dont-get-too-excited-about-that-new-hoverboard-just-y-1648896230/+ericlimera
zdroj
" target="_blank" rel="nofollow">http://paleofuture.gizmodo.com/dont-get-too-excited-about-that-new-hoverboard-just-y-1648896230/+ericlimera
zdroj
2: https://www.kickstarter.com/projects/142464853/hendo-hoverboards-worlds-first-real-hoverboard" target="_blank" rel="nofollow">https://www.kickstarter.com/projects/142464853/hendo-hoverboards-worlds-first-real-hoverboard

90

Odpovědět

Co dodat ?
Aneb jak oblbnout co nejvíc lidí (fandů) a vytvořit si na jejich důvěřivosti Monopol ...

41

Odpovědět

+DjBodyGuardCZDodám ještě komentář k samotné práci na videu:
Díky MBlast za titulky ...
Jen škoda že jsem se u videa musel rozčílit nad vyčůraností těchto "konstruktérů".

30

Odpovědět

No, co jsem pochopil, tak chtějí v případě zemětřesení nechat magneticky levitovat celé budovy, což je ještě tisíckrát míň představitelné než hoverboard. :D Takže i pokud by hoverboard byl jen vedlejší produkt, tak proč ne.

40

Odpovědět

+LigerNechať magneticky levitovať budovy počas zemetrasenia mi pripadá ako nezmyselný nápad. Hneď z niekoľkých dôvodov: 1. budovu to strašne predraží, pretože cievky by museli byť obrovské a meď nieje práve lacná, rovnako platňa nad ktorou bude levitovať musí byť z hliníka alebo medi 2. Budova nieje spojená so zemou ale platňa nad ktorou by levitovala je. Takže počas zemetrasenia by sa platňa pravdepodobne poškodila. 3. cievky potrebujú elektrinu, veľa elektriny, čo je počas zemetrasenia problém, ak by aj nespadla rozvodná sieť tak ju zhodia samotné budovy, ktoré sa potrebujú zdvihnúť zo zeme 4. existujú lacnejšie a jednoduchšie riešenia na ochranu pred zemetraseniami, pružná oceľová konštrukcia, tlmiče alebo v aktívnych oblastiach vôbec nestavať

101

Odpovědět

"Zpatky do budoucnosti" - co to prekladalo za ignoratskyho kretena?

1011

Odpovědět

Žádný Zpátky do budoucnosti ... Ale Návrat do budoucnosti - tak se ten film jmenuje i když to nekoresponduje s překladem.

240

Odpovědět

D'oh...opravdu "Návrat". Zásada utfg holt platí, i když si člověk myslí, že ví, jak to je :D opraveno :)

21

Odpovědět

To jsem zvědav jestli bude fungovat nad vodou :)

111

Odpovědět

This technology was invented by Michael Bay - ať žije modrá.

18

Odpovědět

Toto nie je nič prevratné, aspoň to čo ukazujú v tomto videu. To sú obyčajné supravodiče, ktoré sa vznášajú a musia mať pod sebou podložku. Takže "vznášať" sa nad vodou ako v Back to the future s týmto tzv "hoverboardom" nebude možné.

74

Odpovědět

ale jak můžeš vědět tak k tomu aby se magnet vznašel nad supravodičem musí být supravodič ochlzen pomocí tekutého vodíku (nebo nečim takovim).

00

Odpovědět

+Baban005Áno, máš pravdu, ale tak či tak potrebuješ k tomu podložku-magnet, takže to je takmer nevyužiteľné. Asi jedine čo je na tom prevratné je to chladenie toho supravodiča.

00

Odpovědět

+Baban005Baban ono tu nizku teplotu potrebujes preto, aby si dosiahol vobec supravodivych vlastnosti. a tiez je tam trosku problem rozpohybovat vznasanu vec do lubovolneho smeru (predsa len tie rychlovlaky chodia len dopredu a pripadne dozadu. ziaden pohyb v dvorjozmernom priestore a rotacia na poziadanie sa nekona).

Martin ak by si si pozrel aj stranku na kickstarteri kde mas viac informacii nez vo videu urcenom na prezentaciu, zistil by si, ze su si vedomi potreby specialnej podlozky a preto je sucastou ich prace aj nadizajnovanie (a casom aj zbudovanie) howerparku.
https://www.kickstarter.com/projects/142464853/hendo-hoverboards-worlds-first-real-hoverboard
tiez tam mas dalsie technicke informacie o fungovani technologie (a odkazy na vyuzivane fyzkalne principy)

20

Odpovědět

Podľa mňa to nie sú "obyčajné" supravodiče, pretože tie musíš chladiť. Podľa mňa sú to obyčajné elektromagnety s nejakými optickými snímačmi, ktoré merajú vzdialenosť od podložky a elektronika reguluje intenzitu magnetického poľa, čím dosku stabilizuje. Pridávam video na demonštráciu princípu https://www.youtube.com/watch?v=Y-wt3bME8nE

10

Odpovědět

+Palo22nieco podobne, ale nie presne to iste. na kickstareri maju popisane principy na ktorych im to funguje

00

Odpovědět

Přijdu a vidím - jedno hodnocení - 1*.. Jestli tomu nerozumíte, nezajímá vás to a nemáte ani tucha o nějakém Back to the future, tak přejděte video s nonšalantním úsměvem a nekažte hned hodnocení skvělého videa..

625

Odpovědět

A co je na něm tak úžasného? Jestli to dobře chápu, tak hoverboard či cokoliv jiného postaveného na tento způsob, pod sebou musí mít speciální plošinu, resp. dráhu, nad kterou se pak nadvznáší. Tuhle technologii už Japonci u svých vlaků využívají.

452

Odpovědět

+Zlopanuv otecJde mi hlavně o to, že někoho dané téma absolutně vůbec nezajímá a tak tomu dá nejnižší hodnocení..

024

Odpovědět

+Zlopanuv otecA jak můžeš vědět, že hodnotil takhle jen proto, že ho to nezajímá. Taky jsem dal jen 1, protože dokázali jen to, že nad jakousi magnetickou deskou se vznáší pár centimetrů nad zemí skateboard, který v sobě má taky magnet a pro efekt přidanou modrou led zářivku, aby to vypadalo ultrakosmicky. Výsledek je ale takový, že se s tím můžeš houpat ze strany na stranu a to je všechno.

300

Odpovědět

+Zlopanuv otecNavíc v tom videu neříkají ani ťuk o té technologii. Nedá se to totiž údajně vyjádřit slovy a musíme to zažít :D:D Jednoduše vydělávají na něčem, co tu už dávno je a využívá se a z nadšení z nadvznášedla z Back to the future a jistou fabulací, že k tomu směřují. Pokud nezačneš stavět cyklostezky z oceli, nemá to žádné využití a rychlovlaky už tuhle technologii znají a využívají.

260

Odpovědět

+Zlopanuv otecPředpokládám, že mluvíš o Maglevu, vlaku, který se musí pohybovat po dokonale rovných kolejích a vpřed se pohybuje přepólováním magnetů. Vše musí být dokonale sladěné, dokonale vyvážené. Tohle, oproti Maglevu, potřebuje jen kovovou podložku. To je jako kdybys říkal, že nepotřebujeme novou Fábii, protože tu máme Ford T.

75

Odpovědět

+Zlopanuv otecPodotkol by som, že je trochu rozdiel držať nad zemou niekoľko tonový vlak, naviac ho aj poháňať na princípe lineárneho motora a držať pár desiatok kg v stabilnej polohe nad kovovou podložkou.

41

Odpovědět

+Zlopanuv otecJak řekl palo. Rozdíl nadvznést několik set tunový vlak, který má vytyčenou jasnou trajektorii, oproti skateboardu, který má udržet cca 90 kg a na kterém se pohybuješ vlastní silou, resp. díky dálkovému ovládání, pokud mluvíme o tom kolečku či co to mělo být. Až uvidim jet vlak nad podložkou, zajásám, ale ve videu jsem viděl jen miniatury a navíc je jasně vidět, že video je zacíleno na to, aby vybralo co nejvíc prachů, tudíž populisticky a neřekli ti o technologii vůbec nic.

10

Odpovědět

+Zlopanuv otecno, rozdiel je aj v technologii. nie je to o tom, ze je to zmensena verzia hover vlaku. je tu pouzity uplne iny princip a inovatorske to nie je v tom, ze to vie pomocou elektromagnetizmu nadzdvihnut predmet, ale ako to robi, ze je to skalovatelne a ze umoznuje pohyb po rovine v dvoch rozmeroch, nie len v jednom rozmere ako vlak.

10

Odpovědět

účel hodnocení je ukázat redaktorům co se nám líbí a co ne, pokud se někomu video vůbec nelíbí tak je správně že dá nízké hodnocení.

131