Přidat do sledovaných sérií 45
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:67
Počet zobrazení:2 053

„Down On The Corner“ je song americké kapely Creedence Clearwater Revival z jejich 4. studiové desky Willy and the Poor Boys (1969). Text sleduje příběh smyšlené kapely, která hrává na ulicích a baví lidi za pár drobných. V písni je několik odkazů na různé tradiční i netradiční hudební nástroje. Videoklip je záznam ze show Eda Sullivana, kde členové Creedence právě na tyto nástroje hrají v převleku za Willyho a Chudý kluky.
I tento song se u nás dočkal totalitní cover verze, o kterou se nepostaral nikdo jiný než samotný mistr Karel GottKorunou si hodím

Poznámka: 
Kalamazoo je značka kytary. 
Kazoo je dechový hudební nástroj (aerofon), který vydává prostřednictvím vibrací papírové membrány specifický „bzučivý“ zvuk.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Těsně po soumraku, tak v čase večeře, tam u budovy soudu to pomalu rozbalí. Čtyři děcka na rohu se tě snaží zaujmout, Willy zvolí tóninu a zafouká na harmoniku. Dole na rohu, venku na ulici, Willy a Chudý kluci hrajou, hoď jim bůra, dupej do rytmu. Rooster rozdrnčí svou valchu a lidi se usmívaj, Blinky roztočí basu a dá si sólíčko.

Poor Boy udává rytmus na své kalamazoo a Willy začne tančit, když přidá na své kazoo. Dole na rohu, venku na ulici, Willy a Chudý kluci hrajou, hoď jim bůra, dupej do rytmu. Dole na rohu, venku na ulici, Willy a Chudý kluci hrajou, hoď jim bůra, dupej do rytmu. Nemusíš dát tři pětky, aby sis je poslechl, ale jestli máš pade, proč bys ho neposkytl?

Tam dole na rohu se rozléhá šťastný zvuk, lidi chodí ze všech stran, když hraje tenhle kluk. Dole na rohu, venku na ulici, Willy a Chudý kluci hrajou, hoď jim bůra, dupej do rytmu. Dole na rohu, venku na ulici, Willy a Chudý kluci hrajou, hoď jim bůra, dupej do rytmu. Dole na rohu, venku na ulici, Willy a Chudý kluci hrajou, hoď jim bůra, dupej do rytmu.
 

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já si hodím něčím jiným. (Dělám si srandu, je to fajn.)

00

Odpovědět

Určitě bych byl pro další songy od CCR. Jsou super!

10

Odpovědět

Hrát před takovým rozdivočeným publikem to musí být masakr.

60