Přidat do sledovaných sérií 50
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:31
Počet zobrazení:2 136

Boys Don't Cry je název písně anglické rockové a post-punkové kapely The Cure. Píseň byla vydána jako samostatný single ve Velké Británii 15. června 1979 a později byla zařazena jako titulní píseň stejnojmenného alba Boys Don't Cry, které vyšlo 5. února 1980. Vzhledem ke svébytnému stylu a zvuku kapely dosáhlo album poměrně velkého úspěchu, poněvadž bylo v Británii i Francii certifikováno díky svým prodejům jako „zlaté“. Singl samotný se umístil nejvýše na 22. místě UK Charts.

Autorem je trio Michael Dempsey, Robert Smith a Lol Tolhurst. Text pojednává o muži, který se vzdal všech nadějí, že by mohl získat zpět svou ztracenou lásku, a přitom se snaží maskovat své skutečné citové rozpoložení. V rozhovoru pro NME (The New Musical Express) Smith řekl: „Víte, v té době byl průměrný anglický chlapec doslova nucen k tomu, neprojevovat jakkoliv své city a emoce. Chovat se slušně, uniformovaně, poslušně. Ale já si nemohl pomoci. Jako mladík jsem neměl nikdy potíže se projevovat tak, jak jsem se zrovna cítil. A jako zpěvák jsem měl pocit, že neprojevovat se svobodně na pódiu je to nejhorší, co může být. No a taky mě vždy bavilo jít proti proudu, postavit se všem těm nařízením a všem těm ‚měl bys, neměl bys‘. Řekl bych, že o tom je ta píseň. A že mi to tak i zůstalo.“

Přepis titulků

Překlad: ISNS www.videacesky.cz Řekl bych promiň, kdybych si myslel, že tím změním tvůj názor, ale vím, že tentokrát jsem toho řekl moc, byl příliš nevrlý. Zkusil jsem to odlehčit smíchem, okecat to lží. Zkusil jsem to odlehčit smíchem, schovávaje slzy ve svých očích.

Protože kluci nepláčou. Kluci nepláčou. Padl bych ti k nohám a prosil o odpuštění, žadonil tě, ale vím, že už je pozdě a už není nic, co bych mohl udělat. A tak jsem to zkusil odlehčit smíchem, okecat to lží.

Zkusil jsem to odlehčit smíchem, schovávaje slzy ve svých očích. Protože kluci nepláčou. Kluci nepláčou. Řekl bych ti, že jsem tě miloval, kdybych si myslel, že bys zůstala, ale vím, že to nemá význam, a tys už byla stejně pryč.

Neodhadl jsem tvé hranice, příliš jsem to přehnal, bral jsem tě za samozřejmost, myslel, že mě potřebuješ víc, víc, víc. Teď bych udělal téměř cokoliv, abych tě měl zpět po svém boku, ale pořád se jen směju dál, schovávaje slzy ve svých očích.

Protože kluci nepláčou. Kluci nepláčou. Kluci nepláčou.

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ten posledny zaber hehe, tie ucesy a makeup 100 bodov

11