Jak vynalézt přípravek proti štěnicím?

Thumbnail play icon
60 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:90
Počet zobrazení:4 897

Vědci jsou někdy ochotní zajít překvapivě daleko, když zatvrzele kráčí po cestě za poznáním. Kolikrát se jsou ochotní nechat kousnout, aby přemohli štěnice? To zjistíte v dnešních duálních titulcích. Slovíčka:

 • bed bug - štěnice
 • to infest - zamořit
 • decade - desetiletí
 • prey - kořist, oběť
 • to itch - svědit
 • swollen - napuchlý, oteklý
 • thrift shop - charitativní obchod
 • seed - semínko
 • to have to clue - nemít tušení (clue = indície, vodítko)
 • to lure - přilákat, přivábit
 • to trap - polapit
 • feast - hostina
 • rash - vyrážka
 • to stun - omráčit

Přepis titulků

OBĚTÍ VE JMÉNU VĚDY ŠTĚNICE Štěnice je asi to poslední, s čím byste se chtěli dělit o postel. Tato malá, hnědá, oválná, krvežíznivá stvoření jsou světoběžníci. Zamořili nejen všechny státy USA, ale v minulých desetiletích se stali globální epidemií. Na obětech nechávají svědící, opuchlé štípance. Nemáme je jen v postelích.

Kina, knihovny, kanceláře a charitativní obchody jsou jen pár příkladů míst bez postelí, kde se tyto breberky zabydlely. Protože jsou menší než semínko jablka, často unikají pozornosti. Až donedávna jsme neměli tušení, jak tuto zhoubnou verbež úspěšně a hospodárně nalákat a polapit. Pak ale na scénu přišla Regine Gries. Regine, bioložka na Simon Fraser University, světový problém se štěnicemi přivítala s otevřenou náručí.

A to doslova. Během několikaleté studie štěnicím každý týden k zakousnutí nabídla vlastní tkáň, ze které jí sály krev. Ne, nespala s nimi. Regine si vykasala rukávy a umístila si na předloktí až pět nádob, každá po 200 štěnicích. Tato malá stvoření využila příležitosti, aby se jí skrz jemnou síťku zakousla do kůže. Stačilo 10 minut a těchto 1000 štěnic se nakrmilo do sytosti. Regine této hladové havěti překvapivě poměrně úspěšně odolávala. Trpěla jen mírnými vyrážkami, jako od štípanců od komára.

Stálo pět let a 200 000 štípanců za to? Nepochybně. Regine a jejímu týmu se podařilo vynalézt vzorec unikátních feromonů, které štěnice nejen přilákají, ale i omráčí a polapí. Co to tedy znamená pro všechny štěnice světa? Slavnostní otevření zbrusu nového motelu Štěnice. Už brzy ve vašem okolí. Odhlášení nebude potřeba. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tolik lepších přeloženíhodných videí na YouTube a vy překládáte *tohle* ..
Asi je čas oprášit AdBlock na tomto serveru ..

31

Odpovědět

video dobrý, i když mi tam chybí další info o feromonu a kde vzít tu past na doma...

nové vedení videacesky stojí zahovno, přesně

83

Odpovědět

No bylo nám naslibováno a howno se změnilo, takhle bych to podal. Přesně jak u voleb.

91

Odpovědět

Čekal jsem, že to bude analogie na uprchlíky a nakonec to byli mexičani. Taková škoda. Nicméně musím přiznat, že video jak z nacistické produkce o židech jsem tu vážně nečekal. Jen tak dál.

02

Odpovědět

Jako videí máte sice fakt více, ale jejich kvalita pokulhává. Škoda.

133

Odpovědět

Více než...?
Kde jsou ty časy 4 videí denně...

140

Odpovědět

+Chceme zpět opravdických TOP 10 měsíceJeště před čtrnácti dny tu byla tři.
Já si nemyslím, že by kvalita přidávaných videí byla nízká. A smířím se i s frekvencí dvě videa denně.
Ale že někam zmizeli John Oliver, Vsauce, Upřímné trailery, takoví spolehliví a oblíbení (evidentně nejen u mne) tahouni... Možná přidám i ERB, ty občas pobavily. To mi vadí. A žádné vysvětlení k tomu, ani jako poznámka pod nějakým videem, ani jako komentář v diskusi (pokud vím).

242

Odpovědět

+Chceme zpět opravdických TOP 10 měsíceJeště si vzpomínám, jak sem chtěli dávat 8 denně, ale všichni jim říkali, že 4 kvalitní stačí. :)

To dělá ten nižší počet videí denně. Chápu, že se nám snaží představit nové kanály, což je dobře a jsem za to rád (samozřejmě, že něco může být rána vedle), ale s méně videy denně je i méně času jak na ty nové, tak na staré známé.

100

Odpovědět

Taky mi přijde, že se o to noví majitelé zas až tak nestarají... Cenzurovat jiné stránky, to ano. Ale že by někdo opravoval chyby ve videích či v jejich popiscích, to už ne. Zdá se mi, že pravidelných pořadů ubylo. A stejně tak i kvalitních videí.

100

Odpovědět

Hezké, ale na mě trochu krátké. :)

80

Odpovědět

Zdá se mi to, nebo pár minut chybí? Nějaký info? Ne, nic?

213

Odpovědět

Tenhle nový přehrávač ani videa zkracovat nemusí, takže tohle je opravdu všechno. :-)

102