Přidat do sledovaných sérií 50
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:298
Počet zobrazení:5 864

Dnešním hudebním klenotem 20. století je píseň, kterou už slyšel snad každý. A v období bouřek a krupobití je její přímočarý a optimistický text docela na místě…

Píseň I Can See Clearly Now od zpěváka Johnnyho Nashe, který ji sám napsal, vyšla na stejnojmenném albu v roce 1972, které se vzápětí umístilo jako první v americké hitparádě Billboard Hot 100 Chart. Tato chytlavá melodie se také dočkala mnoha cover verzí, z nichž nejznámější je ta z roku 1993 od Jimmyho Cliffa, která se objevila ve filmu Kokosy na sněhu a kterou můžeme i dnes často slyšet v rádiích.

Johnny Nash se narodil 19. srpna 1940 v Houstonu v Texasu jako John Lester Nash jr. Už v padesátých letech se začal prosazovat coby popový zpěvák a později se přiklonil i k reggae, když byl v roce 1968 jako první cizinec pozván do Kingstonu na Jamajce, aby zde nahrál několik písní. Jedním z těch, kteří jej zasvětili do místní hudby, byl i Bob Marley. Nashova produkční společnost JAD produkovala několik Marleyho singlů a na Nashově albu I Can See Clearly Now se objevilo i několik písní, které složil právě Bob Marley. Nejúspěšnější z nich byl hit Stir It Up.

Přepis titulků

Už vidím jasně, je po dešti. Vidím všechny překážky, které mám v cestě. Pryč jsou všechny temné mraky, které mne oslepovaly. Bude to jasný, jasný a slunečný den.

Bude to jasný, jasný a slunečný den. Myslím, že teď už to zvládnu, všechna bolest je pryč. Všechny zlé pocity se rozplynuly... Tady je ta duha, za kterou jsem se modlil. Bude to jasný, jasný a slunečný den.

Podívej se kolem, uvidíš jen modré nebe, podívej se před sebe, uvidíš jen modré nebe... Už vidím jasně, je po dešti. Vidím všechny překážky, které mám v cestě.

Pryč jsou všechny temné mraky, které mne oslepovaly. Bude to jasný, jasný a slunečný den. Bude to jasný, jasný a slunečný den. Bude tak jasný...

Jaký to jasný, jasný a slunečný den. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Its gonna be briiiight, bright, bright, bright sunshine day ;) do pohody pesnička :)

190

Odpovědět

to oblečení co má na sobě, docela coool ;) jinak pohodový song :)))

182

Odpovědět

Velmi pozitivní

190