Junk Head 1

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:242
Počet zobrazení:3 610
Ponurý postapokalyptický film Junk Head 1 je důkazem toho, že když si za něčím jdete s odhodláním a vírou v sebe sama, tak se vám to podaří. Takahide Hori, známý také jako YAMIKEN, na tomto 30minutovém animovaném filmu pracoval při zaměstnání ve svém volném čase. Junk Head 1 je jeho prvotinou a také první zkušeností s technikou stopmotion. Hori na filmu pracoval sám a po čtyřech letech je na světě jeho vysněné dílo. Film byl nominován jako soutěžní snímek na Mezinárodní festival krátkých filmů Clermont-Ferrand 2014. Hori by rád natočil hodinové pokračování filmu, na které v současnosti shání soukromé sponzory, aby mohl dát výpověď a věnovat se filmařině naplno a svobodně.

Přepis titulků

Sledujete nezávislý animovaný stop-motion film. Tvořil jsem ho čtyři roky ve svém volném čase. Neměl jsem velký rozpočet. Do filmu jsem vložil nápad a nadšení. Vydržte až do konce! V daleké budoucnosti dosáhne lidstvo díky genovému inženýrství dlouhověkosti. Přitom však přijde o schopnost rozmnožovat se. Aby neubývala pracovní síla, začaly se vytvářet klony. Ty se ale před 1200 lety vzbouřily.

Lidé náhle pocítí potřebu poznat stvoření žijící v podzemí a zahájí ekologický výzkum. Kapsle bude spuštěna za... Pojďme už zpátkyyy! Pojďme zpátkyyy! Pojď-me zpát-ky. Hneeed! Hmm, občas to zamrká. Co to asi je? Kdo ví?

Třeba to bude vědět Doktor. Ty jsi idiot, tak o tom ani nepřemýšlej. To říká ten pravý! Víš co? Ty jsi... Jsi prostě... Jsme zpátkyyy! Vítejte. Nějaký úlovek?

Podívejte, Doktore! Co to je? Doktore, co to pro všechno...? Domnívám se, že to je člověk. Myslíte jeden z těch lidí z nejvyššího patra? Já sám jsem je spatřil jen v nějakých dokumentech před 200 lety. Co jsou to lidé, Doktore? Naši předci...

Svým způsobem jsou to bohové. Tohle je Bůh... Co s tím uděláme? Asi bychom mu mohli zkusit dát tělo. Ale není to nebezpečné? Vypadá to, že následkem šoku všechno zapomněl. A má zničený přístroj, který ho udržuje při životě. Dlouho takhle nevydrží.

Rozumím. Hned všechno připravím. Heeej! Heeej, slyšíš mě? Pro pána, nemlať ho! Asi nechápeš, co se děje... Dones mi, prosím, tamto zrcadlo. Ano, pane. Tak, teď se uklidni a podívej se.

Tohle... jsem já? Tohle... Já jsem... dítě?! Ne, ty jsi Bůh! Sklapni! Nejspíš ti bude chvíli trvat, než pochopíš, co se stalo. To je v pořádku, není kam spěchat.

Dávejte na něj dobrý pozor! - Dobrá! - Dobrá! - Dobrá! Doktore, jdeme sbírat. Počkat! Vezměte tohohle s sebou. Rozkaz! Tak poslouchej. Víš, pořád máš něco s hlavou, tak se nevysiluj.

Rozumím. Tak, Bože, jdeme. Bože? Co se děje? Hmmm... Nemůžu si zvyknout na tohle tělo. To proto, že je postavené z harampádí, co jsme našli. Harampádí...

Ach jo... Tohle tělo prostě není... Heeej! Chyyyť seee měěě! Ty blbečku! Drž se nás, jak máš! Nebo nás dostaneš do maléru! Tsss, a to si říkáš Bůh! Já vlastně ne...

Ha! A teď ještě červí díra?! Budeme se muset vrátit a vypálit ji. Poslední dobou jich tu je čím dál víc. Co to je? Pozor, pozor! Nedotýkej se toho! Proč? Když se toho dotkneš, vyleze odtud strašný červ!

Nedotýkej se toho! Strašný červ? Jaký strašný červ? Jaký červ? Bůh je mrtev... Zabili jsme ho... Vstal z mrtvých! - Heeej!

- Heeej! - Heeej! - Není ti niiic? - Není ti niiic? - Není ti niiic? - Heeej! - Heeej! - Heeej! - Heeej! - Heeej! - Heeej! Je ti to jasné? Ano. Vzhledem k tomu, že zatím ani nevíme, jak hluboko spodní patra jsou, jedná se o riskantní misi. Ale potřebujeme genetickou informaci toho klonu na kazetě...

...za každou cenu! - Hej! - Hej! - Hej! - Není ti nic? - Není ti nic? - Není ti nic? Co to do tebe vjelo? Kdo sakra jste, vy šmejdi?! Nevím, co říká. Asi se praštil do hlavy. Oni mi nerozumí?

Pak nemám na vybranou... Cože?! Moje útoky jim neublížily? Co to? Co to sakra...?! Do prdele, co to mám s tělem?! Netuším, co říká. Je mimo. Chudák malá.

Sakra! Pusťte mě!! Pusťte mě, vy špekouni!! Zabiju vás!! Ten ale vyvádí. Nechcete ho dát sem? Dobrý nápad. Hop! Brnkačka! Ha!!

To je jen Toro. Dlouho jsme se neviděli. Promiň, dnes pro tebe žádné jídlo nemám. Ale no tak, myslím to vážně! Hele, co to s tebou najednou je?! To nevypadá dobře. Musíme ho honem dostat k Doktorovi! Doktore! Honem! Co se děje?

Praštil se do hlavy a teď se chová jako blázen! Ani mu nerozumíme, co říká. Taaak, taaak, copak se nááám stalooo? Jsem obklíčen... Uf, to bylo těsné. Kudy se k němu dostanu?! Zkusím to tudy! Jsem úplně ztracený...

Zatraceně! Pá-pá! Pfff, jsou to jen hloupá zvířata. Kde to... jsem? Kdo... jsi? Kdo... ...jsem já? Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle je něco pro mě, formy života jsou správně roztodivné a animace je skvělá. Působí to jako sen, ze kterého vytrhávají jen ty zábavné scénky. Rozhodně bych ráda viděla pokračování.

60

Odpovědět

tak dlouho se zaměřoval na dokonalou animaci až zapomněl, co tím příběhem vlastně chtěl říci

83

Odpovědět

Na začátku jsem si myslel že autor se až příliš inspiroval Asgardy ze seriál StarGate :D.

54

Odpovědět

Ve 4. minutě mi to přišlo strašně nudný, v 10. jsem začal usínat... možná kdyby se vystříhali ty rádoby vtipný scény (divnej mozek píchne divnýho krta, divní krtci honěj divnej mozek...) a skrátilo se to tak na půlku, tak by si to zasloužilo víc jak +- 3 hvězdičky. Jo, a možná by to ještě nesměla bejt taková kravina... Na to pokračování bych se v žádným případě nekoukal.

625

Odpovědět

Mumie s raketometem? :-D Ne díky.. :-D

710

Odpovědět

Forma zajímavá, ale sorry, čekal jsem příběh...

169

Odpovědět

Nu.. Krásná, poměrně dost detailně vypracovaná forma se slabým příběhem. Někde se začít musí a myslím že tohle nebyl nepovedený začátek. Až se autora chytne někdo s dobrým scénářem, tak z toho bude film, na který se moc rád podívám :)

231

Odpovědět

Fakt jsem jedinej komi bije do očí ta ironie? Udělal to asiat s malým pe**sem a v tom filmu jde o nějaký rádoby zvíře s velkým pe**sem. V celem filmu jde o pe**s! Tohle je klasické japonské p***o...

1416

Odpovědět

Možná že máš pravdu. Já jsem to ale pochopil tak, že lidstvo ztratilo rozmnožovací schopnost a nejspíš jim zakrněly rozmnožovací orgány, najednou se ale někde v hlubinách objeví tvor, ketrý tento orgán má a tak se vyšle průzkumník aby získal jeho DNA a lidi mohli zjistit, kde se stala chyba. Mě osobně to přišlo zajímavý a líbíïlo se mi to.

510

Odpovědět

+DeckardProto nesmíme přestat souložit - nikdy za žádnou cenu!

350

Odpovědět

+DeckardInk: přestně to mě při sledování napadlo - položil jsem si otázku: "Fakt půjde všechno dopr.ele, když lidi přestanou šu..at?"

10

Odpovědět

Trochu mi to přijde jako promarněná půlhodina. Nemůžu tomu upřít jistou originalitu a notnou dávku atmosféry, ale celkový vyznění je strašně povrchní. Ten snímek nejde v ničem do hloubky. Okolo všech "problémů" chodí pomalu a po špičkách. Pokud to mělo být kvůli tomu, aby se divák na otázky pokusil odpovědět sám, tak to nevyšlo.

258

Odpovědět

Na druhou stranu je to tak hezké a zároveň neuspokojivé, že by autor neměl mít problém sehnat prostředky na pokračování. Už jen kvůli tomu, aby se člověk dozvěděl, o co tam ve skutečnosti jde. (A opravdu doufám, že ne o handjob nějakýho mutokoně. :D )

172

Odpovědět

Se vším respektem k autorovi a času, který tomu věnoval na to asi nejvíc sedí klasická hláška: "Teda to muselo dát práce... a přitom taková blbost..."

417