Kouzelná vánoční hvězda

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:253
Počet zobrazení:5 025

K Vánocům neodmyslitelně patří pohádky a o tento vánoční příběh o přátelství jste si psali na naší facebookové stránce.

Přepis titulků

KOUZELNÁ VÁNOČNÍ HVĚZDA Byl Štědrý den a Drozdík čekal na někoho výjimečného. Jelikož byl jen malý ptáček, neměl co dát svému nejlepšímu kamarádovi k Vánocům. Proto požádal o pomoc Santu. Za radostného švitoření vedl Drozdík Santu k příbytku medvědů, kde jeho nejlepší kamarád Méďa bydlel. Drozdík měl za to, že může darovat pouze svůj hlas, a činil tak každičký den. K Vánocům chtěl dát Méďovi něco úžasného.

"Podle mě je tvůj hlas úžasný," řekl Santa. "Ale uvidím, co se dá dělat." Když však dárek pro Méďu otevřel... Ach ne, byl prázdný. Co si počnou? Kde najdou v tuto dobu něco úžasného? Když vtom prozářil oblohu záblesk světla. "Co to bylo?"

divili se. "Vánoční hvězda?" "Opravdová vánoční hvězda?" Nadšení to spěchali zjistit. "Myslíš, že je rozbitá?" cvrlikal Drozdík. "Podle mě je kouzelná," odvětil Santa. Uchechtl se a připomněl Drozdíkovi, že je Štědrý den. A na Štědrý den se dějí úžasné věci, kouzelné věci. Uvnitř domu nebylo po Méďovi ani vidu, ani slechu.

Drozdík věděl, že bude zachumlaný v posteli jako na Štědrý večer všichni hodní medvídci. "Santa bude celý promrzlý," řekl Táta. A tak mu připravili trochu dobrot, aby se zahřál. "Pšt! To je on, kdo jde po schodech?" Méďa se vyplížil z postele. Tak moc se těšil, že nemohl spát. Méďa věděl, že zítřek bude kouzelný, jenže se ho nemohl dočkat. Z venku uslyšel známou písničku.

Drozdík mu přišel popřát dobrou noc. "Taky nemůžeš spát?" šeptal Méďa. "Strašně se těším." Tak se s ním Drozdík rozloučil. Nakonec Méďovi ztěžkla víčka. A do zítřka konečně zbýval již jen jeden kouzelný sen. Medvědi sice dokončili přípravy a šli spát, ale někdo venku měl ještě plné ruce práce. Santa se svým úžasným překvapením vylezl na zasněženou střechu.

Drozdík vzrušeně poletoval a cvrlikal. Co je to? Co to Santa udělal? Co bylo to velké překvapení? Počkejte a uvidíte. VESELÉ VÁNOCE "Už jsou Vánoce!" radoval se Méďa a utíkal k dárkům pod stromkem. "Tak ho otevři," pobízeli ho Máma a Táta.

"Podívej se, co je uvnitř." Otevřel víko a byla tam... vánoční hvězda. Méďa nikdy neviděl něco tak krásného. Hvězda měla z tak hodných a milujících přátel takovou radost, že naplnila jejich domov světlem, kouzly a úžasnými věcmi. Ale ta nejúžasnější, nejkouzelnější věc byl pocit v Méďově srdci. "Děkuju ti," vzdychl. Cítil se velmi, velmi výjimečně.

"Děkuju ti! Děkuju ti!" děkoval. Ale odkud ten pocit pocházel? Ze stromku a dobrot? Z ozdob a světýlek? Pak uslyšel zpěv věrného Drozdíka. A věděl to. PŘÁTELÉ NAVĚKY Byla to písnička, kterou slýchával každičký den a znamenala pro něj nejvíc na světě. "Přeju krásné a veselé Vánoce!"

smál se pod vousy Santa. "Budou," odvětil Méďa. "Slibuju." "A tobě také krásné Vánoce," všichni radostně volali. A Méďa věděl, že vánoční kouzla jako opravdové přátelství a láska s ním spojená, vydrží navěky. Překlad: petrSF www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

pěknýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý

190

Odpovědět

Kdo říká že je to blbost tak sám je blbec. Proč by to sem nedávali když jsou vánoce. bylo to pěkný a že to nemělo žádnou pointu to je jasný když je to pohádka pro děti.
Veselé Vánoce všem ;)

181

Odpovědět

Diablo: No tak jasný ;-) ale ten Drozdík třeba vůbec nic nechtěl a kamarádství znamená proněj víc než nějaký dárek ;-)

182

Odpovědět

milé, ale na můj vkus moc prvoplánovité a bez opravdové pointy. První Vánoční reklama mě dojala mnohem víc.

183

Odpovědět

Ty vole taková šlichta...

1810

Odpovědět

Nechcu kritizovat, ale proc sem proboha davate pohadky? Jeste k tomu takovy stupidni a bez pointy :( 1/10

1815

Odpovědět

:D santa medvěd, santa má velký pytel a v tom jen 1 dáreček a v tom dárečku nic :D

190

Odpovědět

Diablo: Však to taky byla pointa celého příběhu :)

184

Odpovědět

Sejrus: jestliže mám Drozdík jako dárek "nejlepšího kamaráda", tak ten medvěd v tom případě taky, ne? Takže mu nemusel nic shánět.

186

Odpovědět

to je prvoplánová p******a...

1814

Odpovědět

Mě se to také velmi líbilo :-) a Drozdík už svůj dárek dostal ;-) má toho nejlepšího kamaráda kterého může mít :-) Štastné a veselé, Vám všem :-)

186

Odpovědět

To byla ale konina :( Chapu ze jsou vanoce, ale myslim ze vetsine z nas neni 10 a mene ... cekal jsem nejaky vtip, nebo snad nejake zajimave rozuzleni ... ale tohle se hodi tak leda do "Kouzelne skolky" ne sem ...

1826

Odpovědět

Pěkná pohádka ;) klidně víc takových, přes svátky to chce trochu osladit...
Hnusný a nepříjemný jsou na sebe lidi celej rok, tak alespoň těch pár dní to chce odlehčit :)

183

Odpovědět

a Drozdík nedostane nic?

180

Odpovědět

Pěkné, to bylo. :)

187

Další