Přidat do sledovaných sérií 48
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:222
Počet zobrazení:4 181

Týden se s týdnem sešel a my máme opět tu čest přivítat naše pravidelné diváky u dalšího dílu Hudebních klenotů 20. století. Dnes jsme se rozhodli, že budeme pokračovat v krátké tradici opakování kapel, které tu už jednou byly. Tentokrát jsme se shodli na jižanské legendě Lynyrd Skynyrd, od které jsme si (téměř na den přesně) před rokem přinesli jejich klasiku Sweet Home Alabama. Dnes si k ní přidáme parádní píseň Free Bird! Info o kapele si můžete přečíst po kliknutí na odkaz a o skladbě ho sepsal Kari. Free Bird, jeden z největších hitů této americké rockové skupiny, byl oficiálně vydaný v roce 1974. V plné studiové verzi nahrávka začíná varhany, podkreslenými volnými variacemi hry na slide kytaru se zpěvem ve verzích připomínajícím pomalý song ve stylu jižanského rocku. Ve druhé části skladba graduje přitvrzením refrénu až do závěrečného hardrockového duelu dvojice sólových kytar, který byl časopisem Guitar World ohodnocen jako třetí nejlepší kytarové sólo všech dob. Rozhlasová stanice BBC Radio 2 vyhlásila skladbu Free Bird za nejlepší rockovou skladbu, kterou podle jejího hodnocení předstihla jen Stairway to Heaven od Led Zeppelin.

Přepis titulků

Děkujeme našemu manažerství Trinifold a... The Old Grey Whistle Test a... zejména všem lidem z Londýna, kteří se na nás přišli podívat, protože je to pro nás opravdu velká čest... A tuhle písničku se pokusíme zahrát nejlépe, jak umíme, pro... Duanea Allmana, Berryho Oklaeyho a ostatní Allmanovy syny. Byli to volní ptáci, přátelé. Když bych odsud zítra odešel, zůstal bych nadále ve tvých vzpomínkách?

Musím už se opět dát na cestu. Protože je ještě nespočet míst, která musím navštívit. Kdybych tady s tebou zůstal, děvče, nic už by nebylo tak jako dřív. Jsem teď totiž volný jako pták. A tohohle ptáka jen tak nezměníš. Tohohle ptáka jen tak nezměníš.

Tohohle ptáka jen tak nezměníš. I sám Bůh ví, že se nezměním. Sbohem, zlato, naše láska byla sladká. Avšak tento pocit jen tak nezměním. Prosím, neber si to tak zle. Protože Bůh ví, že na vině jsem já. Kdybych tady s tebou zůstal, děvče, nic už by nebylo tak jako dřív.

Jsem teď totiž volný jako pták. A tohohle ptáka jen tak nezměníš. Tohohle ptáka jen tak nezměníš. Tohohle ptáka jen tak nezměníš. I sám Bůh ví, že se nezměním. Bůh mi pomáhej, nedokážu se změnit. Bože, nedokážu se změnit. Jsem volný jako pták.

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

solo bylo prej nahráno stylem, že zpěvák hecoval kytaristu at hraje dál a dál

180

Odpovědět

Ten zpěvák vypadá originál jako vodník.

180

Odpovědět

Led Zeppelin-Kashmir, Queen by ste mohli sprovozniť maju strašne veľa skvelých pesničiek, Deep Purple-Child In Time, Aerosmith-Dream on, Guns n Roses-Sweet Child O Mine, Paradise City, Welcome to the Jungle, a mohol by som pokračovať ešte dlho, ale tieto by si tu fakt zaslúžili byť :) :) :)

180

Odpovědět

Rolling Stones - Sympathy for Devil, pro mě osobně jedna z top písniček 20. století, skvělý text a skvělý Keith Richards na kytaru

181

Odpovědět

Led Zeppelin - Kashmir
Guns N´Roses - Sweet Child O Mine
Metallica - Enter Sandman
Iron Maiden - Trooper
Deep Purple - Child In Time
... To je zhruba to, co mi tu zatím chybí, ale nechci nijak šťourat do vaší práce :)

184

Odpovědět

moje posolstvo naposledy - Led Zeppelin - Kashmir, myslim si, ze ta pesnicka si zasluzi preklad podstatne viac ako podobne pesnicky vyssie (tym za ziadnych okolnosti nemyslim, ze tie su zle), napriklad text Kasmiru bol pisany v obdobi 3-rokov a naozaj stoji za to... to je skutocny klenot 20. storocia!

181

Odpovědět

To Kakos: To je vlajka Americké Konfederace z dob bojů za nezávislost. To že si ji různá uskupení chorých "mozků" přivlastnila je už jiná. Ale co, na netu je hloupost anonymní, tak proč neplácat bez rozmyslu, žejo.

180

Odpovědět

Kakos: tvl... :D Ne, to je jižanská vlajka.

180

Odpovědět

neni to za nima vlajka kuklux klanu? :D

1816

Odpovědět

i ja to napisu..jasny GTA:SA na venkove..:D

180

Odpovědět

No jo .. Lynyrd ... legendy. Úžasná kapela... moc děkuji za tuhle písničku :)

180

Odpovědět

Náhodou děkujme hrám a filmům, že tuhle hudbu šíří dál. :)

190

Odpovědět

Do háje ze všema GTA a Forresta Gumpama. Tohle není písnička z nějakých filmů nebo her. Tohle je Free Bird a kdo potřebuje filmy, aby znal písničky tak se v hudbě nevyzná. Takže album: Pronounced Leh-Nerd Skin-Nerd. Amen.

183

Odpovědět

GTA: San Andreas :)

183

Odpovědět

Tohle je zajímavá skladba, to rozhodně... ale jestli nejlepší (chápu, podle jedný stanice), to bych neřek. :)

Nicméně v klenotech 20. století mi trošku chybí kapela Bush. Například Bush - Glycerine nebo Everything Zen by tu určitě neměla chybět. :)

Nebo jak už tu zaznělo Deep Purple - Child in time je taky velice zajímavá skladba. Na druhou stranu to je natolik abstraktní, že nevím, jak moc by se sem hodila. Ale v podstatě proč ne. :)

182

Další