93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:692
Počet zobrazení:7 755

Hola hola, hudební okénko volá! Pro tentokrát jsem si vybral bez pochyby největší hit moc dobře známé americké kapely. Už samotný název této kapely moc dobře napovídá, jakou tvorbou se kluci zabývají, jejich kapela se totiž jmenuje Metallica. Tato banda Amíků se momentálně skládá ze čtyř jmen a vznikla roku 1981 v ulicích druhého největšího města USA, Los Angeles. Pod videem jsem si pro vás připravil něco málo o historii této kapely. Pár z vás si totiž přálo, abych tu svou "omáčku" pro příště ještě víc okořenil, tak jsem se podle toho zařídil.

Pod video to dávám záměrně, protože ne každého tato historie zajímá... ;)

 

Metallica má za své působení na kontě zatím 10 studiových alb. Já osobně metal jako celek moc nemusím, ale nad jejich uchu přívětivou skladbou Nothing Else Matters se prostě nedalo nepozastavit. Od srdce ji sepsal, dnes již především textař Metallicy, James Hetfield (info níže). Původně tyto texty vůbec neměl v plánu představovat veřejnosti, protože byly směřovány k jeho manželce a byly pro něj moc osobní, ale hned jak si je přečetl Lars Ulrich (info níže), přemluvil ho, aby je použili a přivedli tak na svět tuto magickou symfonii akordů a slov. V klipu jsou k vidění záběry z natáčení alba Black album (Metallica), jež spatřilo světlo světa roku 1991. Dává nám nahlédnout i do originálního zápisníku Jamese, v němž můžeme vidět texty písně, dále můžeme vidět, jak kapela sedí u stolu a vybírá design coveru jejich alba či spoustu dalších věcí...

První člen, o kterém bych se tu měl zmínit, je sám zakladatel Metallicy, respektive ten, kdo podal inzerát do novin. Jeho jméno je Lars Ulrich. Narodil se 26. prosince roku 1963 v dánském městečku Gentofte, vyrůstal v Kodani a později se přistěhoval do Ameriky. Je ženatý a má dvě děti. Právě on je prakticky ta osoba, díky které se na následující klip vůbec můžete podívat. Ačkoliv se v dětství věnoval sportu, hrál tenis a chtěl být jako jeho otec, tak později přišel na to, že bubnování mu svědčí mnohem, mnohem víc. Po nějaké té době si vzal do hlavy, že by nebylo špatné mít nějakou tu kapelku a pár kamarádů, s kterými by mohl sdílet své zalíbení do metalové muziky, a tak, jak jsem již zmiňoval, podal inzerát do novin, který jako první zachytilo oko nynějšího zpěváka a kytaristy, Jamese Hetfielda.

James se narodil roku 1963 v rodném městě samotné kapely, tudíž v Los Angeles. Pomalu se blíží 3. srpen, což je den, kdy James oslaví své 47. narozeniny. Stejně jako Lars je James ženatý, ovšem děti má tři. Tenhle chlápek byl metalistou tělem i duší již od svého mládí. Jeho rodiče byli stoupenci nauky o léčení nemocí křesťanskou vírou, ale to se Jamesovi moc nezamlouvalo. Rád blbnul, dělal klukoviny, provozoval nějaký ten sport... jeho zájmy prostě směřovali úplně někam jinam. K muzice se dostal přes svého staršího brášku. Ten totiž hrál na bicí a měl svou vlastní kapelu, čímž se mlaďoučký James nechal inspirovat. Maminka mu v jeho osmi letech koupila kytaru, jemu se to náramně zalíbilo a jeho šikovné ručičky překypovali talentem. Usoudil tedy, že by bylo fajn se konečně začít nějak angažovat, a proto se na střední škole přidal ke kapele Obsession jako kytarista, kde nasbíral mnoho zkušeností, které se mu do budoucna hodily. V Obsession se pak seznámil s Ronem McGovneym, původním basákem Metallicy. Místo basového kytaristy v Metallice doposud vystřídaly tři jména. Byli to Jason Newsted, Cliff Burton a Lloyd Grant. V sestavě Lars Ulrich, James Hetfield a Ron McGovney se kapela vydala za cestou ke slávě. O něco déle se k nim připojil Kirk Hammett, ženatý rodák ze San Francisca, bez dětí. Jeho kytara dodává dodnes písničkám Metallicy ten správný šmrnc.

Od roku 2003 se v kapele objevil Robert Trujillo, který hraje v Metallice na basu i dnes. Kluci si Roba poprvé všimli v roce 1994, když jim na koncertě předskakovala bývalá Robova kapela Suicidal Tendencies. Už tehdy je Rob všechny uchvátil svým nadšeným stylem hry. A když poté přišel čas rozhodnout, kdo by se mohl stát novým baskytaristou Metallicy na plný úvazek, Robovo jméno bylo na listině kandidátů.

P.S. Kdybyste v článku našli jakoukoli chybu, dejte vědět v komentářích, čerpal jsem z více zdrojů a o Metallice jsem toho při překládání zrovna moc nevěděl.

Přepis titulků

Překlad: Překlad: bakeLit Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Tak blízko, nehledě na to, jak daleko. Víc od srdce to vyznít nemůže. Navždy věříme v to, co jsme. A na ničem jiném nezáleží. Nikdy jsem nebyl takhle otevřený.

Život je jen náš a žijeme ho po svém. Tato slova neříkám jen tak. A na ničem jiném nezáleží. Hledám důvěru, kterou v tobě nalézám. Dopřejme si každý den něco nového. Otevři svou mysl a rozhlédni se. A na ničem jiném nezáleží. Nikdy mě nezajímalo, co dělají.

Bylo mi fuk, co vědí. Ale moc dobře to vím. Tak blízko, nehledě na to, jak daleko. Víc od srdce to vyznít nemůže. Navždy věříme v to, co jsme. A na ničem jiném nezáleží. Nikdy mě nezajímalo, co dělají. Bylo mi fuk, co vědí.

Ale moc dobře to vím. Nikdy jsem nebyl takhle otevřený. Život je jen náš a žijeme ho po svém. Tato slova neříkám nadarmo. A na ničem jiném nezáleží. Hledám důvěru, kterou v tobě nalézám. Dopřejme si každý den něco nového. Otevři svou mysl a rozhlédni se.

A na ničem jiném nezáleží. Nikdy mě nezajímaly jejich řeči. Na ty jejich hry jsem nikdy nepřistoupil. Nestaral jsem se o to, co dělají. Jejich názory mi byly ukradený. Ale o všem vím. Tak blízko, nehledě na to, jak daleko. Víc od srdce to vyznít nemohlo.

Navždy věříme v to, co jsme. Na ničem jiném totiž nezáleží. .

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

00

Odpovědět

Stejně to nejlíp zní u táboráku vydrnkaný na normální kytaru, má to takový svoje kouzlo ;-).

191

Odpovědět

Tuhle ja moc rad. Obcas si doma pustim Nothing Else Matters co jsem sehnal, kdyz Metallica hrala live na koncerte LIVE EARTH a to je panove a damy zvuk :)

180

Odpovědět

íúán)úýí=ájmmn

184

Odpovědět

myslim že "Open mind for the diferent view" se dá spíš přeložit jako otevři svou mysl názory ostatních (nebo jiné názory).Ale jinak super video

182

Odpovědět

Toto video je perfektní,ráda poslouchám Metallicu.Díky moc autorovi.Doufám.že takových tam bude víc.

180

Odpovědět

Děkuji, konečně kvalita :)
Jinak, ještě prosím o překlad Master Of Puppets. :)

180

Odpovědět

Existuje na této planetě vůbec někdo, kdo tenhle song vyloženě nesnáší?

180

Odpovědět

Metallicu pocuvam us od piatich rokov.Konečne niekto dal jednu s najlepších skladieb Metallicy na Videačesky.

182

Odpovědět

Neviem ci toto bude niekto citat, zvlast frajer co toto prekladal. Chcel by som poprosit o preklad pesnicky Master of puppets. Storake dakujem...

180

Odpovědět

tahle skladba úžasně zní na piano s cellem....

180

Odpovědět

Podle mne je James především zpěvák Metallicy, textař až v druhém sledu. Jinak díky za výběr, je to moje nejoblíbenější kapela, jejíž texty jsem dříve pilně studoval na webu www.metallica.cz ;)

180

Odpovědět

to Ice-T: nene :-) zaprvý mám známého co metalliku miluje .. a zadruhý to psal bakeLit

180

Odpovědět

To bakeLit: nechci být za rýpala, nemyslím to špatně, chci jen říct, nebylo by prostě lepší přeložit "Open mind for different views" jako "Otevři mysl pro nové obzory"? A "every day´s for us something new" spíše jednoduše jako "každý den je pro nás něco nového"? pak taky část "Never cared for what they say" bych nechal jako "Nikdy mě nezajímalo co říkali" s těmi názory se mi to zdá přehnané, protože by tam pak už bylo přímo "opinions"
Ale jen to tak cítím, nechci machrovat nebo tak něco, jen takový návrh...
Díkes

190

Odpovědět

Ok beru zpět ;)

180

Další