Thumbnail play icon

Návod #1: Vyhledávání konkrétního videa z YouTube

71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:229
Počet zobrazení:2 508
Jelikož nás čím dál častěji prosíte o překlad videí, které jsou na našem webu již velmi dlouhou dobu přeložena, rozhodl jsem se připravit tento videonávod, ve kterém se dozvíte, jak rychle a snadno zjistit, zda jsme vaše oblíbené YouTube video už náhodou nepřeložili. Doufám, že se tím zlepší vaše orientace na webu a nebudete tak často žádat o něco, co už tu je. V budoucnu plánuji přidat další návody, které vám pomohou zlehčit a zpříjemnit váš pobyt na našem webu!

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tady zase někdo objevil Ameriku :D

182

Odpovědět

Stejk:Vždycky je tam někdy napsané:Original video

183

Odpovědět

Problem bude viralni video, kde je na youtubu treba 30 odkazu a zrovna netrefis ten spravnej

180

Odpovědět

nefunguje mate to rozbity :D

180

Odpovědět

Ehmmm.. ale ten chat není špatná volba !

182

Odpovědět

dobrá práce :D za chvíli si vás koupí google :D

181

Odpovědět

Teď jsem pročetl komentáře - hledám tu jen videoklipy u kterejch to funguje, u ostatních už asi moc ne :)

181

Odpovědět

A nestačí jenom okopírovat název videa a dát hledat?

180

Odpovědět

To nechápu...

183

Odpovědět

Nechcete zavést nějaký ten chat i pro návštěvníky VČ než jen pro překladatele? :D

180

Odpovědět

scr00chy: aha, jako vsiml sem si ji, ale neslo mi tam kliknout, tak sem si myslel ze je to jen logo. Ted vidim, ze ikonka funguje, ale nesmi nad ni byt titulky, pak je neaktivni :-). No lepsi nez nic, diky :-). Ale myslim ze odkaz by byl lepsi.

180

Odpovědět

HFechs: Na originální YT video se dostaneš klikem na ikonku YouTube v pravým dolním rohu při přehrávání videa. Pokud tam ikonka YouTube není, tak je dané video streamované odjinud, ale to je menšina.

180

Odpovědět

@BugHer0: Neboj to me doslo, ja se radeji ptam, jinak by to byl průse*. :D Ale i tak si myslim, ze snad kazdej zde vi, co znamena zkopirovat a jak toho docilit. :D

180

Odpovědět

A ještě mě napadlo, kdyby byl aspoň někde u toho přeloženého videa originální titulek (třeba aspoň v tom linku na zdroj), je to pro vás strašná výhoda - SEO. Jednak se tím mnohem zjedndoušší kontrola jestli je video už přeložené, prostě do google hodím Originální název videa site:videacesky.cz a hned uvidím (bylo by to mnohem spolehlivější než nějaká idečka), a navíc by se k vám dostalo více návštěvníků, co hledají v google originál (neví o překladu), ale mezi výsledky překlad dostanou a půjdou k vám ;-).

180

Odpovědět

Některé komentáře podemnou odkazují na trošku jiný, možná závažnější problém. Zdroje. Je skvělé, že je tady přeložené video, jenže někdy se člověk chce podívat i na originál bez titulků. Například u =3 je to celkem nutnost, protože mě obvykle zajímají i originální videa, které Ray používá a ty má poctivě uvedené v popisku svého videa. Tady nic není. To by ještě až tak nevadilo, kdyby tu byl odkaz na originál na youtubu, ale není tu (nebo jsem slepý a nenašel jsem ho) - to by určitě chtělo spravit. A ideálně nejak systémově, protože odkaz samozřejmě existuje - já si ho najdu ve zdrojácích, ale je to opruz ;).

Další věc, co by nebyla možná úplně špatná by byl i originální titulek videa (třeba v tom odkazu na zdroj, o kterém mluvím výše). Protože když se stane, že třeba youtube video vyřadí, je mi i ten link, který vydoluju ze zdrojáku k ničemu, protože se akorát dozvím, že video bylo odstraněno. A z přeloženého titulku ho nenajdu. A to velká škoda.

Jinak samozřejmě díky za skvělou práci, jste perfektní server, to jen taková maličkost, co mě napadla k vylepšení ;-).

180

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)