80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:230
Počet zobrazení:5 328

Ovoce patří mezi poměrně levné jídlo, které seženete v každém obchodě. Ale neplatí to pro všechny. Zde je 10 druhů velice drahého ovoce.

Přepis titulků

Už dávno se to stalo posedlostí. Už jsem nebyl normálním člověkem. Jistě, ovoce je úžasné. Obsahuje vitamíny, antioxidanty a skvěle chutná. A podle typu a ročního období bývá i celkem levné. Tedy většina ovoce. Existuje pár druhů, které by zruinovaly rodinný rozpočet. Tady je 10 nejdražších druhů ovoce na světě.

Deset, vodní meloun Densuke. Ceněný je za unikátní sladkost, ale má i velmi odlišný vzhled. Vyniká tím, že je celý černý a schází mu pruhování. Za tu cenu by vynikat měl. Roku 2008 byl 7,5 kilový kousek prodán v aukci za 150 tisíc. Devět, ananasy ze Ztracených zahrad Heliganu. Ještě štěstí, že ananasy mají silnou šlupku. Tyto rostou pod slámou, koňskou močí a hnojem.

Rostou v chladné Anglii, takže extrémní postup je třeba. Dávají se zaměstnancům jako dárek, ale odhadovaná cena je 40 tisíc korun. Osm, meloun Yubari King. K tomu, aby tyto melouny byly dokonalé, je vynaložena spousta snahy. Každý výhonek vyplodí jen jeden meloun. Poté každý z nich dostane klobouk, který ho chrání před sluncem. Po sklizení se stonek nařízne do tvaru T. Jeden dokonalý pár se v aukci prodává za půl milionu korun.

Sedm, mango Taiyo no Tamago. Za toto ovoce zaplatíte 70 tisíc korun. Abychom byli fér, v ceně jsou dvě manga. Aby se ovoce dostalo do prodeje, musí mít vysoký obsah cukru a vážit alespoň 50 gramů. Šest, hrozny Ruby Roman. Jsou dokonale kulaté, velmi sladké a o velikosti pingpongového míčku. To vše jsou velmi žádané kvality. Lidé jsou za hrozen ochotní zaplatit až 100 tisíc korun.

Pět, hranaté vodní melouny. Jasně, zní to hustě, ale opravdu byste za něj dali 20 tisíc korun? Tolik nějací Rusové za tyto japonské melouny zaplatili. Aby se dosáhlo požadovaného tvaru, meloun roste v plastové krabici. Čtyři, citrus Dekopone. Jedná se o křížence mezi mandarinkou a pomerančem. Je známý pro svou tenkou slupku a chuť. Kvůli chuti si ho lidé opakovaně kupují.

Má ideální vyváženost mezi sladkostí a kyselostí. 6 kusů stojí asi 2 000 korun. Tři, jablka Sekai Ichi. Jedno jablko se prodává za 500 korun a nic se nenechává náhodě. Sady jsou ručně opylovány, každé jablko je namáčeno do medu a ručně značeno. Dva, jahody Senbikiya Queen. Jsou pojmenovány po obchodě, který je prodává, a každý box po 12 kusech je ručně vybírán.

Krabička stojí 2 000 korun a denně se prodá asi 50 kusů. Jedna, hrušky ve tvaru Buddhy. Na rostoucí hrušky se nasadí forma. Výsledkem je hruška, která vypadá jak dekorativní soška. Lidem nevadí cena 200 korun a ihned je skupují. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ono v Japonsku i jakýkoliv normální ovoce stojí hroznou pálku, takže se nedivím, že ty trochu víc spešl druhy jsou tak hrozně předražený.
jinak snad poprvý v životě se mi stalo, že vlastním něco z prvního místa v žebříčku nejdražších věcí. díky ti, pomatený geobeats!

170

Odpovědět

A to ma stara vcera poslala do p****e ked som dal za avokado 2€...

301

Odpovědět

tykravo 2€, v Praze maj kus za 12kč (0.45€)

91

Odpovědět

za avokado ved to raste vsade ... si to zasad a mozes predavat

10

Odpovědět

Pojďme nacpat Densuke meloun do plastové krabice a střelíme to za 300klacíků.

400

Odpovědět

HA budu pestovat hranaty melouny a budu jeden prodavat jen za 500!

10

Odpovědět

Škoda toľkých peňazí za ovocie, mali to dať radšej na drogy.

764

Odpovědět

Skoro mi to připadalo, že všechno "super" ovoce se pěstuje v Japonsku.

461

Odpovědět

Nějak nechápu tu stupnici, to je jako od nejdražšího po nejlevnější? To by jim udělalo velký problém to seřadit tak, aby na prvním místě bylo to nejdražší?

1514

Odpovědět

Pusť si to pozpátku ...

62

Odpovědět

20 k za hranatej meloun může zaplatit jenom rusák :D

437

Odpovědět

Ne, jenom Homer Simpson.

255

Odpovědět

+mazinhoNe, jenom Steve z Minecraftu.

189

Odpovědět

Ne, jenom tvoje máma.

1213

Odpovědět

A to zapomněli zmínit, že ty hranaté melouny nejsou jedlé (nenechají je dozrát). Používají se na dekorace a vyřezávání.

20

Odpovědět

Mám v lednici jablka z alberta a mamka mi donesla nakrájený ananas. Zvu.

422

Odpovědět

Ty hrozny chci. Ostatní si nechte, já chci ty hrozny.

334

Odpovědět

Já je taky chci. HROZNĚ je chci.

Chápete, jakože hrozny-hrozně... Určitě to chápete.

Best joke ever!!!!!

6935

Odpovědět

+RadadarSir, that is very punny!

1212

Odpovědět

+RadadarTen vtip teď budu všude říkat a budu říkat, že jsem ho vymyslel sám. Díky ti.

535