92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:226
Počet zobrazení:7 876

Tento krátký film z kanálu Cartoon Network vypráví o dívce Tulip, která je s robotem 1-1 uvězněna v nekonečném vlaku. Jaká dobrodružství můžete zažít v tomto podivném vlaku?

Přepis titulků

Proč to mám pořád na ruce? Co znamená to číslo, slečno Tulip? V tomhle vlaku jsem uvězněna týden. Ty jsi tu celý život, měla bych se spíš ptát já tebe. V tom případě zůstaneme v nekonečném kruhu otázek. Nejde to smýt. A nejspíš to není ničím napájeno. Čísla něco vyjadřují.

Ale tohle se tu drží jako hloupé číslo, které je čím dál tím hloupější. Je hloupé. Vidím tě! Ten spínač je jako váha, 1-1. Musíš být na obou stranách. Vyřešeno! Ano, ano, jupí! Ne, škoda. Další vagón bude nejspíš prdící vagón, kde budou jen prdy.

To by mohl být. Chceš, aby byl? Jistě, ten smrad by konečně ukončil mé trápení. Nechte toho. Zaprvé, máte vůbec čich? Zadruhé, tohle říkáš už osm vagónů. Je to naprosto nepravděpodobné. Máš pravdu, nemám čich! To bylo hnusné.

Proč tenhle vagón vůbec existuje? Další vagón nejspíš bude krkací. Nech toho. Možná to bude pizzerie podávající studenou pizzu. To by bylo kreativní. Nebo by to mohla být cesta domů. Domov, domov, do... Páni, tady bydlíš? Ne...

Já jsem Atticus, král a sjednotitel Corgidianů a Pembroků. Tímto tě zdravím. Ahoj, já jsem Tulip. Mám ráda... knihy? Vítej Tulip Vzdělaná v Corgidii. Ne, ne, ne. Dolů, dolů! Přines! Omluv nás.

Vždy když přijde někdo nový, jsme nadšení. Automaty na granule, skot, který můžete nahánět, umíte mluvit... Zdá se, že si vedete docela dobře. Ano, také máme mnoho vertikálních povrchů, které můžeme očůrávat. Válíš se ráda na sluníčku? Musíme se dostat do dalšího vagónu. Chci domů. Jak mi chybí prdící vůz. Následující dveře jsou zamčené, ale máme teorie...

Atticusi! Atticusi, řeka! Zrůda se vrátila. Kdo? Jupí, stínové loutky. Umím udělat orla! Co to bylo zač? Musím přiznat, že jsem ti o Corgidii něco neřekl. - Třeba proč je... - Třeba proč je tu obří stínová nestvůra! Ano.

Trpělivost, mladá dámo. Od doby, kdy se zrůda objevila, voda stoupala a zničila naše město. Naše stroje na drbání břicha nyní drbou jen záda. Což je dělá nepoužitelnými. Všechno tu jde do psí boudy. Pokud mi promineš mé výrazy. Podívám se, zda je už pryč. 1-1, buď opatrný. Dobře, zřejmě budu muset začít sepisovat jeho pozůstalost. - Jsi morbidní stvoření, víš to?

- Ano. Jak to vypadá, 1-1? Je pryč! Jsem nadšený! Půjdeme ven. - Nechtěl jsi jít ven? - Ano. - Ven? - Ne. - Ven? - Tedy... - Ven? - Možná. - Chceš jít ven? - Chceš? Chceš ven? - Ano, chci ven. - Jak dlouho to už trvá?

- Asi týden. Tak dlouho mám na ruce tohle číslo. Zajímavé. Tulip, zrůda, která terorizuje můj lid, žije na druhém břehu. Nedostanu se k ní, protože voda je půl metru hluboká. Jistě bych se utopil. Rád bych využil tvou pomoc, přemohl nestvůru a zachránil svůj lid. Víš, ráda bych pomohla, ale čísla na ruce nemají spojitost se stínovým netvorem. Nejsem zrovna samaritánka.

Jsem spíš sebestřednější. Nější? To jsme nechtěla říct. To je jedno, mám dost svých starostí. Prosím, Tulip, to číslo s tím nějak musí souviset. To je tak nepravděpodobné. Nepravděpodobné jako prdící vagón. Třikrát hurá pro prdící vagón. Hip, hip... Dobře, pomůžu ti, ale pak mizím.

Výborně. Musím tě varovat, že my Corgiové jsme hrdým lidem. Nesnášíme, když nás někdo zvedá. Proč mě před tím varuješ? Nech toho! Nech toho aspoň na dvě vteřiny! To jsou dveře. Pozor! Moment, co to je?

To je jen malý pavouček, který si plete svou malou... Hnusné, že, slečno Tulip? Zničili jsme tu nestvůru. To vítězství chutná opravdu zatuchle. Jo... A co mé číslo? Jistě, nic nezměnilo! Korelace neznamená kazualitu, věděla jsem to. Doufala jsem, že mi první vodítko zodpoví pár otázek.

- A samozřejmě, že nic. - Slečno Tulip. V tomhle šíleném vlaku můžu strávit roky a ničeho nedosáhnu. Proč to na té ruce mám? Já už chci jít domů. Tulip, občas se před tebou objeví věci, na které nemůžeš znát odpověď. Ale měla bych je znát. Kdykoliv objevím nějakou zákonitost tohoto vlaku, tak se to hned vyvrátí a já zůstanu bez odpovědí.

Někdy musíš čekat, než tě něco správně popostrčí. Už jsem se vzdal myšlenky o přemožení nestvůry, ale tys mě popostrčila. Díky, Atticusi. Neležím na zádech jen tak pro zábavu. Dobře. Moment, jak mohl pavouk způsobit ten problém s vodou? Stín házelo pracovní světlo. Proč tu bylo?

To je ta nestvůra. - Musela poničit trubky. - Měli bychom zaútočit. Tu nepřemůžeme. Můžeme utéct dveřmi. Jak je otevřu? Zaprvé, položíš ruku na kliku. Dobře. - Pak za ni vezmeš. - Dobře. Tak se otevírají každé dveře!

Mí lidé na této technologii pracovali desítky let. - Promluvme si s ní. - Ne! Zdravíčko! Atticusi. Za Corgidii! Atticusi! Vraťte se na své sedadlo! - Slečno Tulip?

- Mám začít sepisovat vaši pozůstalost? Slečno Tulip, co se děje? Asi se mi právě dostalo popostrčení. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud chcete, aby to nezůstalo u jen u jednoho krátkého filmu https://www.change.org/p/cartoon-network-make-infinity-train-a-full-show

60

Odpovědět

začalo to celkem slibně bude další díl Mithril plís ?

80

Odpovědět

Hodně odkazů na Stopaře :) (plus koment "Ten jeden robot zněl trochu jako Snape" :D )

90

Odpovědět

Já vím proč mě to baví. Hlavní hrdina se snaží najít smysl v něčem, co ho naprosto postrádá. Připomíná mi to život.

320

Odpovědět

a há

30

Odpovědět

Asi jsem nějakej natvrdlej. Vůbec jsem to nepochopil. Asi to moc rozebírám měl bych vypnout mozek jak u futuramy

81

Odpovědět

Jestli jsem si dobře přečetl popis, tak to není film, ale pilotní díl seriálu. Začátek tedy slibnej

130

Odpovědět

Jaké je poselství tohoto kraťasu?

62

Odpovědět

díky Mithril :) Beriem to ako dobrý tip určite si to nájdem. Na Cartoone som si odžil detstvo a tie rozprávky boli 100x lepšie ako disney bullshit

30

Odpovědět

4:32
Nebylo by místo "nější" vhodnější "sobecká" ? Ta slovní hřička stejně v čj nedává smysl.

17

Odpovědět

Byl to opravdu první díl? Kdy bude další? Vypadá to zatím velmi zajímavě.

183

Odpovědět

ó ano, když tu máme seriály co nejsou vhodné pro mladistvé, tak tu samozřejmě musí být i něco co je pro ně vhodné. Ne fakt... seriál pro malý děcka jako vážně ? To si mohu jít pustit telku... zbytečně plýtvaný čas někým kdo má vědomosti k překladu, ale chápu nemohou tu být pouze videa která se mi budou líbit.

267

Odpovědět

nemam tě rád

211

Odpovědět

+vlasy98Napísal to ako kretén ale má pravdu ak chcete takéto videa kukajte to inde

133

Odpovědět

+verejnynepriatelOvšem. Protože pěkná, zajímavá a poutavá videa tu nemají co dělat. Tedy pokud nemají označení "nevhodné pro mladistvé".
Naopak si myslím, že nadávky, krev a nahé lidi může kdokoliv sledovat i bez titulků, aniž by tím o něco zásadního přišel. Na videu mi nepřipadá parametr "ne/vhodnost pro mladistvé" jako nejdůležitější prvek. Vlastně mi přijde, že většinou je to docela okrajová záležitost.
Ale mnou se, páni trollové, nenechte odradit a bojkotujte dále v zájmu své věci.
Přeji krásný den,
Katka

191

Odpovědět

+KatkaAle ja nič o vhodnosti nepíšem. Píšem len to že jeden diel úplne stačí ako informácia, že niečo také existuje. A tiež ma to zaujalo ale budem to pozerať niekde inde a nie na tomto webe, pretože tento web poznám naozaj dlho a vážim si prekladateľov natoľko aby sa nemuseli zaoberať prekladmi triviálnych rozprávok. Ospravedlňujem sa za svoj racionálny názor.

Prajem krásny deň milá Katka
S pozdravom verejnynepriatel

05

Odpovědět

+KatkaNapsal jsem čtyři "kritéria" , kterými jsem video hodnotil/porovnával. Ty jsi zmínila pouze jedno. Jsem tedy trollem skutečně já nebo spíše ty ?

"ne/vhodnost pro mladistvé" to je pouze jedno kritérium. Dále jsem napsal "seriál pro malý děcka" tady už nejde třeba o to jestli to je 18+, ale především, že to to není nic co by obohatilo dospělého člověka. A to už není jen subjektivní posouzení ale přímo objektivní, nebo má snad někdo v plánu hledat v tom seriálu, který dávají na CN něco hlubokého k zamyšlení ? opravdu ? :D Jako třetí kritérium jsem napsal " zbytečně plýtvaný čas někým kdo má vědomosti k překladu" tím narážím na to, že v tomhle kraťasu se překladatel nejen nenadřel, ale nepřekládal ani něco co by nezvládl začátečník v angličtině - samozřejmě, tenhle web překládá lehké, těžké dokonce i videa která jsou beze slov, jen konstatuji.... No a čtvrté kritérium ? " ale chápu nemohou tu být pouze videa která se mi budou líbit." LIDI PRO BOHA CO VÍCE CHCETE ? člověk kterému se něco nelíbí ALE CHÁPE, že někomu ano ?! -Takhle trolové opravdu nepíší, ani tak nepíší lidé, kteří své negativní názory myslí vážně a zároveň nesouhlasí s jinými názory. Já jen vyjádřil svůj názor - který se většině nelíbí - a naprosto to toleruji. Ale jsem to nakonec já kdo skočil na špek trollovi, že Katko ?

15

Odpovědět

"ale především, že to to není nic co by obohatilo dospělého člověka". Jsi troll pokud tvrdíš, že přínos toho kterého seriálu lze posoudit jen objektivně. Navíc, když se ti dané video nelíbí tak na něj nekoukej.

00

Odpovědět

+Alberto123já netvrdím, že to lze posoudit JEN objektivně, ale hlavně mě zarazilo to poslední co jsi napsal: když se ti dané video nelíbí tak na něj nekoukej. a jak mám asi zjistit, že se mi nelíbí ? Normálně smýšlejícího člověka napadne, že se prvně musí podívat na video a poté může hodnotit zda se mu to líbí nebo ne... Ty si dobře padlý na hlavu :D

00

Odpovědět

Myslel jsem, že to video jsi viděl vícekrát, když jsi ho hodnotil "přímo" objektivně, nehledě na to je vidět že je to animák od Cartoon Network, které má na svědomí "Čas na dobrodružství", podobný animáky má taky Cartoon Hangover od nichž tu už je pár kraťasů, třeba "Odvážní válečníci". Viděl jsi s toho něco, nebo se o podobné animáky nezajímáš?

00

Odpovědět

+Alberto123Jen jednou jsem to video viděl. Jiné tebou zmíněné animáky jsem možná viděl, nevím jistě. Ale můj názor se vztahoval jen k tomuto. Na videacesky je komentování mnohem klidnější než třeba na youtube, přesto jsem nebyl připraven na to psát tolik komentářů kvůli svému názoru a přijde mi to už unavující. Video jsem viděl, okomentoval, na pár reakci k mému komentáři zareagoval, ale abych do toho investoval ještě více času.. to je prostě plýtvání, když tím nikdo nic nezíská. Někomu se to video nelíbilo - třeba mě a tím to pro mě tak končí, tak pardon všem, kteří by rádi pokračovali v diskuzi.

00

Odpovědět

"zbytečně plýtvaný čas někým kdo má vědomosti k překladu, ale chápu nemohou tu být pouze videa která se mi budou líbit" Vytýkání činnosti není předkládání názoru. Příště prosím zkus volit lepší formulaci.

00

Odpovědět

Ahoj, odpusť. Zbylá tři kritéria jsem nezaznamenala jako relevantní, neboť jsou čistě subjektivní a tedy se sotva dají považovat za něco, co může překladatel ohodnotit předem. Dokonce si myslím že i ve výkladu těch Tvých "kritérií" by byly dost velké rozdíly mezi jednotlivci zde na fóru.
"seriál pro malý děcka" je třeba podle mého názoru něco s natolik jednoduchou dějovou linkou a natolik jednoduchými prvky, že to dokáže sledovat i třeba pětileté dítě - tedy podle mne do této kategorie toto video nespadá. Ty tento pojem chápeš jinak ("to není nic co by obohatilo dospělého člověka"), ale i tak - "obohacení člověka" rozhodně není jen něco, co mu dá něco hlubokého k zamyšlení. A i kdyby, tak hluboce zamyslet se člověk může vlastně díky čemukoli a jeden sotva odhadne typ a hloubku myšlenek, které cokoliv vyvolá u druhého.
"Zbytečné plýtvání časem překladatele" si myslím že může posoudit jen a pouze jeden každý překladatel. Krom toho vzhledem k tomu, že - jak správně píšeš - je to poměrně jednoduchá angličtina, tak to nejspíš překladateli stejně moc času nezabere, nemyslíš?
Nu a to kritérium "zalíbení se uživateli 'ó' " - to už vůbec nevím proč by mělo mít vliv na překlad jakýchkoli videí. Líbit se ti to nemusí a nikdo ti to nenutí. Nikdo netvrdí že to nesmíš říct, ani nic podobného. Ale v tomto jsi pouze jeden z mnoha a máš k dispozici stejný systém hodnocení jako všichni ostatní (hvězdičky).

Beztak je zábavné sledovat obhajobu krátkého příspěvku ohledně něčeho, o čem se ani neví, jestli se opravdu stane (v tomto případě myslím žádný seriál není vydaný, ani oficiálně plánovaný - i tady to máme představené jako "krátký film").
A k tomu ne/trollování - jakási jednoduchá definice říkala, že internetový troll je ten, kdo píše záměrně kontroverzní/ nesouvisející/ příliš zobecňující (tedy natolik, aby poněkud překroutily původní směr diskuse) příspěvky, které především mají provokovat ostatní k diskusi, aniž by vlastně přinášely nějakou informační hodnotu.

A pro +verejnynepriatel - omlouvám se, zřejmě jsem si špatně vyložila význam slov "má pravdu ak chcete takéto videa kukajte to inde". Nejspíš to bude jazykovou bariérou.
Pod výrazem "má pravdu" jsem viděla souhlas s výše adresovaným "ó" - tedy s tím jediným objektivně hodnotitelným co psal, tedy s vhodností videa pro mladistvé.
Jako "takáto videa" jsem chápala vysloveně videa podobných vlastností, jaké má toto námi komentované (především pak zmiňované ne/vhodnosti pro mladistvé). Rozhodně mi z toho nevyplynulo, že, jaks mi musel osvětlit dalším příspěvkem, se Ti vlastně video líbilo a vůbec Ti nevadí, že tu je. A dokonce (pokud z něj seriál bude) bys i chtěl sledovat seriál, ale jinde, neboť Ti na něj Tvá úroveň angličtiny stačí.
Samozřejmě není nutné vždy a všude vypisovat konkrétně s jakou částí něčího projevu souhlasíš, nebo svůj přesný názor či přístup, ale holt pak občas nastane situace, kdy někdo nepochopí, cos tím vlastně myslel. A pokud bude chtít reagovat v psané diskusi, nepůjde to jinak než tak, že bude reagovat na Tvá slova (nikoli myšlenky).
Každopádně lehce negativní nádech mého příspěvku zřejmě neměl být směřován na Tebe, vzhledem k Tvému přístupu, tedy se omlouvám, že jsem se nechala zmást tvrzením, že "má pravdu" a že jsem nereagovala přímo na něj. Zkrátka mi připadalo že diskuse s Tebou bude jaksi více "na úrovni".

Přeji Vám oběma krásný den,
Katka

00

Odpovědět

+KatkaBudem na teba reagovať veľmi stručne. Čo sa týka moje úrovni písania prispôsobujem ju tak ako dotyčný na mňa reaguje. Moja reakcia na ,,ó,, hovorila veľmi jednoznačne. Vieš ja som súhlasil s jeho zamietavý postojom, tie omáčky čo písal som neriešil. Hľadáš zložitosti tam kde nie sú. Ale tak to pochopilo viacero ľudí ale nemrzí ma to. Veľa ľudí posudzuje situáciu prvoplánovo.

S pozdravom VN

20

Odpovědět

Vyzerá to dobre, bavilo ma to. Ak je to seriál, tak to skončí možno tým, že sa jej to všetko zdalo, keď zaspala vo vlaku, pretože aj to monštrum jej povedalo"Return to your sit", čo mi neznie veľmi strašidelne. Čas na dohady, jupííí! :D

191

Odpovědět

Možno to znamená, že je sfajčená ako prasa a je na "tripe" po vozňoch...

40

Odpovědět

Ten jeden robot zněl trochu jako Snape

13

Odpovědět

Spíš jak No-Face z Cesta do fantazie

10

Odpovědět

+AlennNo-face byl roztomilejší, poněvač nebyl mechanickej...

20

Odpovědět

To asi bude tím, že je to odkaz na robota Marvina ze Stopařova průvodce galaxií, kterého daboval právě Alan Rickman.

20

Odpovědět

nie ten robot znel ako Alan Rickman ... bež kukať harryho pottera

00

Odpovědět

Nevím proč. Ne. Ne že bych byl na malé holčičky nebo mluvící pejsánky, ale tohle mě z nějakého důvodu bavilo! Doufám, že z toho udělají webseriál.

420