92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:262
Počet zobrazení:3 405

Hra Zaklínač 2: Vrahové králů od polského herního studia CD Projekt Red vyšla už asi před rokem. Šlo o poměrně úspěšné a velmi kvalitní RPG postavené na světu z knižní série Zaklínač Andrzeje Sapkowskeho. Na příští měsíc, konkrétně 17. dubna, si pro nás CD Projekt připravil předělávku této hry pro Xbox 360. Ovšem nejde jen tak o obyčejnou konverzi. Hra bude obsahovat spoustu nového herního obsahu, který získají i všichni majitelé PC verze. A to zdarma! Ve videích se dozvíte podrobnosti o přístupu CD Projektu ke stahovatelnému obsahu a pro ucelení jsem pro vás připravil i trailer, který vyšel k příležitosti vydání této edice a patří mezi jeden z nejpovedenějších herních trailerů vůbec. Sice se v něm nemluví, ale to jen pomáhá úžasné atmosféře. A jak se líbil Zaklínač 2 vám? Těšíte se na nový herní obsah?

Rozhovor: Trailer:

Komentáře (55)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

MORPI: Tvůrci se knih držet nemohou - knihy končí, hra začíná (podobný citát určitě z knih znáš ;-) ). Pravda - často si vystačí s původními postavami, ale v tomhle případě ne.
Tohle je Letho - zaklínač, tuším, ze školy zmije. Když má hra podtitul "vrahové králů" - je tím myšlen především on - je to vidět i z této ukázky.
Dál bych nerad prozrazoval - ze hra poznáš s kým máš tu čest

190

Odpovědět

Může mi někdo říct, kdo je ta hl. postava z toho traileru? Ten týpek co je všechny povraždí? Knihy mám přečtené a slyšel jsem, že se tvůrci příběhu drželi, ale nemám potuchy, kdo by to mohl být.

190

Odpovědět

hooodně luxusní trailer ..doufam, že vyjde na PS3

180

Odpovědět

viktor/Lukyyyn: Jen teda doplnim eště. Dvě knihy povídek jsou u novýho vydaní. To je celý čislovany postupně, a (ruku do ohně bych za to nedal) vyšlo takhle zatim jen 6 knih. U starýho vydaní (nejspis u toho uplne prvního) jsou 3 knihy povidek, o Geraltoj plus jedna kniha ve, ktery je Geralta o jen jedna nebo dvě povídky. Navíc to nový vydání tušim obsahuje i něco navíc o proti tomu starýmu.

180

Odpovědět

Lukyn (zbytek y si doplň):

Chamiel nad Tebou a pode mnou už vyjmenoval všechny díly ságy v jejich chronologickém pořadí. Ale sáze předchází právě dvě Tebou jmenované knihy Poslední přání a Meč osudu, což jsou obě sbírky povídek. Takže máš pravdu. Nicméně... pokud máš doma jen šest knih a máš obě knihy povídek, tak Ti chybí jedna kniha ságy. Zkontroluj Chamielem napsaný seznama zjisti která, Sapkowski stojí za to číst.

Pro fajnšmekry: Sapkowski napsal trilogii o husitech, tuším že: Kdož jsou boží bojovnící, Věž bláznů a Lux perpetua (mohu se v názvech mýlit) a ta je super.

180

Odpovědět

ffiinrroodd, máš naprostou pravdu, hlavně že jsou oplechovaný jak lehkej tank, ale takový věci jako preventivní kryt nebo obranný postoj asi znají jen z vyprávění. A i kdyby tou rukou škubli tak o 10 čísel nahoru, dost možná mu přerazí zápěstí, nebo aspoň přežijou o něco dýl... ale možná jsou na ně ty štíty prostě moc těžký. :-)

P.S.: Nejsem his. šermíř, jen fantazák a teoretik co se železa týče. ;)

181

Odpovědět

Lukyyyn: Krev Elfu, Čas opovržení, Křest Ohněm, Věž vlaštovky a Paní jezera....to je Sága, tak jak jsou napsaný jdou po sobě. Jak to maš s povídkama ti přesně nepovim. Já mam doma vydání někde z roku 1992 a tom to vyšlo malinko jináč.

180

Odpovědět

Ty vojáci v tom traileru teda jsou stupidní. Proč nepoužívaj štíty?

182

Odpovědět

viktor -> Takže pokud jsem to správně pochopil,tak z těch 6ti knížek co mám doma jsou Poslední Přání a Meč Osudu jen ty povídky? A od Krve už je to jen sága o Geraltovi a Ciri? Na začátku těch knížek je to myslím napsané,ještě na to mrknu,ale rád bych se ujistil. :)

190

Odpovědět

Strhující trailer.

180

Odpovědět

Zaklínač, majstrovské dielo z pera poľského spisovateľa A. Sapkowskeho, je povinnosťou pre každého milovníka temného fantasy. Osobne Ságu o Zaklínačovi považujem za najlepšie fantasy všetkých čias (dokonca lepšie ako LoTR).

191

Odpovědět

Duff: Tak abys nedosáhl stavu 2:2, tak taky přidám svůj hlas - začal bych povídkami. Důvody: Sapkowského styl nesedne každému (já si ho zamiloval), tak se nejdřív odzkoušej na něčem lehčím. 2. V sáze jsou narážky, které bez znalosti povídek nepochopíš a často si jich ani nevšimneš. To Ti sice nezabrání v přečtení a pochopení ságy, ale myslím, že s onou znalostí dosáhneš plnohodnotnějšího prožitku. 3. Pevná vazba, která poslední rok a půl vychází-nevychází byla konzultována se Sapkowskim a na základě těchto konzultací vyšly povídky řazené jako první, kdežto krečv elfů je jako třetí (2 knihy povídek a pak až start ságy).

Nosis je idiot. Mohl bych to vyargumentovat, ale není důvod. Všichni ostatní to už dávno pochopili a on to nepochopí nikdy.

180

Odpovědět

duffmanrambo: Jak piše PetrFin v povídkách se hlavně seznámíš s postavama, který pak vystupujou v Sáze. A podle mě (sám sem to tak čet) je lepsi začít povídkama. Spousta věcí ti pak bude dávat větší smysl. Navíc je v povídkách vysvětlený, jak a proč je Geralt "svázanej" s Ciri.

180

Odpovědět

Já bych teda zas spíš doporučoval přečíst nejdřív povídky. Sága tě hodí do děje bez nějakýho seznamování s postavama, se kterýma se právě seznámíš v povídkách. Nehledě na to, že povídky sou super a přečtený sou hned.

180

Odpovědět

Karneval: byl jsi rychlejší :)

180

Další