Off Book #7: Vintage a ruční výroba

Thumbnail play icon
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:118
Počet zobrazení:2 178
Dnešní  díl je zaměřený na umělce prodávájící své výrobky na webové stránce www.etsy.com. Etsy se zaměřuje na vintage výrobky a na výrobky vyrobené ručně. Uvidíte nejrůznější produkty od tašek po lampy. Pozn.: Patina je změněný povrch kovových předmětů způsobený dlouhodobým působením přírodních sil nebo dlouhodobým užíváním.

Přepis titulků

Etsy se neobjevilo z ničeho nic. Už předtím existovala jistá komunita nezávislých umělců, tvůrců a řemeslníků, kteří hledali způsoby, jak svou tvorbu dostat mezi lidi. Vytvoření místa, kde by lidé z celého světa mohli najít umělce, byla myšlenka, kterou bylo potřeba zrealizovat. Etsy odmítá myšlenku, že umělci jsou nadřazení umění a řemeslu, které jsou přístupné pro lidi. Podle mě je nádherné, když najdete někoho, komu se vaše tvorba opravdu líbí.

Duch vintage Etsy je podle mě úžasné, protože mi umožnilo proměnit zálibu v podnikání. Svoji tvorbu jsem začala zveřejňovat kvůli sobě a lidem se to líbilo a povzbuzovali mě. Neustále jsem to rozšiřovala. Jsem posedlá vytvářením falešné autentičnosti.

I když používám původní část, chci to vzít ještě o kousek dál, aby opravdu vynikla patina. Buď nějakému kousku dám nový smysl, nebo vytvořím něco nového, co vypadá jako vintage, něco, co vypadá autenticky. Poskytne vám to důvod, proč si to nechat a přijmout to za své. Už jsem dělala větve, ptáky, veverky. Lidi mi říkají, že dívat se na moji tvorbu je jako vejít do obchodu se starožitnostmi.

Beru zážitky naší doby a interpretuju je v duchu vintage. Chci s někým mít spojení, nejen vytvořit kus něčeho. Produkční design ruční výroby Když jsem si po škole vzala volno, začala jsem navrhovat lampy. Rozhodla jsem se je začít prodávat na Etsy.

Tam to všechno začalo. Když vidím nový produkt nebo když dostanu nápad, začnu přemýšlet o tom, jestli by z toho mohla být lampa. To je na tom skvělé. Lampa může být z čehokoliv. Vždycky o všem přemýšlím z pohledu trojrozměrnosti, z pohledu prostoru, vrstev a kupení různých materiálů. Používám knihy, noty, kuchařky, slovníky. Jakýkoliv papír, který se dá sehnat a který už někdo použil.

Produkty by neměly mít jen jeden účel. Můžou jich mít spoustu. Můžou mít nový život. Vymýšlím nové způsoby, jak by se daly využít. Recyklování materiálů Recykluju plachty do tašek a doplňků. Bylo pro mě důležité používat recyklované materiály, nejen vytvářet nové věci ve světě. Když jsem hledala materiál, uvědomila jsem si, že je to materiál, který má historii a který je odolný a snese velkou zátěž.

Mám program pro dárce. Když někdo daruje plachtu, vyrobím mu z ní tašku. Někteří ke své tašce začali čichat, protože jim připomínala vzpomínku z dětství. Určitě je tu hnutí za recyklaci. Lidé začali životnímu prostředí věnovat mnohem větší pozornost. Před Etsy jsem prodávala na místních trzích. Etsy mi umožnilo dostat se k širšímu publiku mnohem rychleji, než by se mi to podařilo jinak.

Miluju Etsy. Dalo mi sebevědomí na to, abych začala a abych si věřila, že to dokážu a že můžu tvořit. V řemeslu se umění nachází na mnoha různých úrovních. V každém produktu je kus autora. Odlišuje nás to od masové výroby. Ta stránka je otevřená komukoliv. Podle mě je to revoluční způsob pohledu na umění. Rozhodli jste se připojit k Etsy.

Skvělé! 5 způsobů jak uspět. Buďte ambiciózní. UV záření Denní světlo Buďte nerdi. Buďte úžasní. Buďte tak špatní, až jste úžasní.

Když všechno ostatní selže, použijte sovy. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

slovensko - český ekvivalent : sashe.sk

180

Odpovědět

česká obdoba etsy.com je www.fler.cz kde najdete velmi výborná díla !

181

Odpovědět

tichydom: proč by jí zavírali když žádný práva neporušujou

184

Odpovědět

Na co ty nemyslíš....! :D

181

Odpovědět

komu se po přečtení "Vintage" vybavilo p***o? :-D

1817

Odpovědět

Stejně jim tu stránku zavřou kvůli AKTĚ

1811

Odpovědět

Miluju tenhle seriál. Vždy mě tam něco zaujme, nebo mi ukáže něco co sem doposud neznam.
Díky

182

Odpovědět

velmí zajímavé,díkymoc za překlad. :0)

182