70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:111
Počet zobrazení:2 249
Dnešní Off Book je o umělcích, kteří pomocí módy usilují o lepší sebevyjádření. Uvidíte newyorkské skateboardery, hudebnici z Malajsie a další.

Přepis titulků

Móda a oblékání mě baví. Je to součástí nejen mojí práce, ale i mě samotného. Myslím, že to má hodně společného se sebevyjádřením. Je to jako plátno, které vyjadřuje, co jste zač. Móda umělců Když něco tvořím, hlavní je pro mě lokalita. Ta lokalita mi dá nějaký druh námětu. Je to čistá instalace.

New York je velmi černobílé město. Myslím, že se to v mé práci odráží. Nošení černé barvy pro mě bylo tím nejjednoduším způsobem, jak se vyhnout pozornosti. Byl to určitý druh nástroje. Černá barva symbolizovala, kdo jsem. Byl to praktický způsob, jak se vyjádřit. Strach, útěk, adrenalin.

Musíte vzít svůj život do vlastních rukou. Musíte riskovat. Do New Yorku jsem přijel, protože jsem měl pocit, že mě přiblíží k mému snu, který s ním byl spojený. Yuna má ráda módu Narodila jsem se do muslimské komunity v Malajsii, kde jsem i vyrostla. Ráda se vyjadřuju prostřednictvím módy a hudby. V Malajsii lidé věří, že když chcete být umělcem, musíte být sexy.

Když jsem vyšla na ulici, všichni viděli, že nosím hidžáb a že jsem muzikantka. Mám ráda Alexandera Wanga a Alexandera McQueena. Je hodně muslimských dívek, které sice nosí hidžáb, ale zároveň jsou velmi elegantní. Toho se snažím držet. Důležité je zůstat sama sebou, ale to neznamená, že musíte být nudná. Kdybych měla ostatním dívkám dát radu, řekla bych jim, ať jsou samy sebou, ať se cítí pohodlně ve své vlastní kůži a ať se drží toho, v co opravdu věří.

Skateboardeři v New Yorku Tou nejdůležitější věcí na skateboardování je styl. To, jak se prezentujete na skateboardu, je součástí vašeho stylu. 5boro klade důraz na to, aby jeho móda byla jednoduchá. Trička, klobouky a kapuce. To je přesně to, co potřebujete. Tričko je základ.

Každý jedno má. Tričko potřebujete. Je jako verze vašeho skateboardu, kterou nosíte na sobě. Nejlepší na navrhování pro 5boro je to, že tu značku vytváříme společně. Když vidíte vzory 5boro a designéry, kteří je navrhli, celé to dává smysl. Alespoň mě to dává smysl. Přesně o to se snažím. New York 5boro ovlivňuje tím, že všichni newyorkští designéři přispívají svými interpretacemi. I když jde o designéra žijícího mimo New York, jde o jeho interpretaci prostřednictvím estetiky, na které se všichni shodujeme.

To, jak se oblékáte, je dalším způsobem sebevyjádření. Myslím, že je přirozené, že móda a skateboardování spolu jsou úzce propojené. Mým cílem je vytvářet umění, kterým se budete chtít obklopit. Moje umění zasahuje do mnoha různých oborů. Hodně se věnuju olejomalbě, ale taky dělám rockové plakáty a navrhuju hračky. Dělám všechno možné. Díky tomu, že skáču z jedné věci na druhou, se při práci nenudím.

Určitě mě zajímá móda, oblečení, make-up a účesy. Je zajímavé, že když jsem chodila na střední školu, kamarádky si ze mě utahovaly, protože když jsme šly na toalety, začala jsem si upravovat rtěnku. Ony si stihly zajít na záchod, umýt si ruce a upravit si vlasy. A já jsem si pořád ještě upravovala rtěnku. Vždycky mě zajímala pečlivost, se kterou člověk nanáší make-up. Přenáším ji do toho, jak maluju.

Ve svých portrétech se snažím zachytit dokonalý vzhled, dokonalý moment. Svým způsobem se postavám snažím dodat ideální vzhled. Chci vytvořit krásné dílo. Casey Spooner je naprosto pohlcený Duo Fischer-Spooner nikdy nemělo vydržet déle než rok a půl. Udělali jsme spolu jedno jednorázové vystoupení a bylo to. Vždycky jsme spolu dělali velké ambiciózní projekty s velmi omezenými prostředky.

To, že jsme mohli spolupracovat s těmi nejlepšími, bylo díky tomu, že jsem jim dal naprostou svobodu. Řekl jsem jim, že nemáme z čeho jim zaplatit, ale že jim můžu dát prostředky, se kterými si můžou dělat, co chtějí. Byl jsem něco jako jejich poradce. Vybíral jsem ukázkové fotky a nejdůležitější bylo to, že jsem stanovil paletu barev. Řekl jsem například zlatá, více šedé, míň šedé, teď spíš modrá.

Úspěšné představení je pro mě svým způsobem to, když zmizím. To se pro mě nejvíc podobá náboženství. Když jsem fyzicky i duševně pohlcený myšlenkou. Současná móda a styl jsou mi velmi blízké. Odráží to, kým jsou. Je to náš osobní úspěch. Je to způsob, jak vyjádřit, kým jsme. Buďte sami sebou.

Když se budete cítit sebevědomí v tom, co nosíte, všechne dobře dopadne. Existují elegantní umělci. A pak existují umělci, které móda definuje. Tady je 12 z nich. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Škoda že už jen ty 4 díly :(

180

Odpovědět

Casey spooner!!!

180

Odpovědět

Taumy: Ještě zbývají čtyři díly. Příští bude o generativním umění :)

180

Odpovědět

všeobecne zbožňujem tieto off booky...vyjadrovať sa takto o niečom ako o vášni ma vždy fascinovalo, na artistoch sa mi vždy páčilo že majú svoj vlastný osobitý štýl a robia si ho tak ako chcú či sa to spoločnosti páči alebo nie...len tak ďalej dúfam že tieto off booky len tak skoro neskončia :)

180

Odpovědět

co na konci kurfa dělá kanye west?

181

Odpovědět

Poslední týpek: mužská verze-Lady GAGA ;)

181

Odpovědět

vynosene rifle, derave botasky, a kosela zo sekacu, ale citim sa pohodlne a mam to vsetko zladene ;)

180

Odpovědět

Jak sa volá ta copatá, tá malba girl s blue vlasmi je nice :D

180

Odpovědět

Povídání o módě, kde té módy moc vidět tedy nebylo :/ čekala bych, že je aspoň ukážou v pár oblíbených outfitech nebo tak něco. ale copkatá slečna měla luxusní práce. (:

183

Odpovědět

Jackson se v závěru neobjevil proč? :D

181

Odpovědět

Miluju jak se někteří lidé dokáží vyjádřit svým oblékáním a mám rád, když to dokonce i pochopím :)
Tak jak se umělci oblékají nikdy nezevšední (na rozdíl od jiných stylů) ;)

180

Odpovědět

nice dokument, bro.

181