Přidat do sledovaných sérií 8
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:176
Počet zobrazení:6 684

Tentokrát se Penna a Tellera pokusí s hrstkou mincí ošálit kouzelník, který rád kombinuje bojová umění s magií. Podaří se mu to?

Poznámky:
Matrix je typ kouzelnického triku, při kterém kouzelník hýbe čtyřmi mincemi ukrytými pod kartami

Přepis titulků

Náš další kouzelník předvádí magii v 6 jazycích. Doufejme, že zvolil ten správný k ošálení Penna a Tellera. Jsem Bryan Hayashi. Jako malý jsem měl dva hrdiny, Bruce Leeho a Davida Copperfielda. Ti mě inspirovali. Chtěl jsem dělat to, co oni. Bojová umění a magie jsou si dost podobné, protože obě pocházejí ze starých tradic, které se předávaly po generacích celá staletí. Musíte si osvojit určité pohyby s naprostou přesností, ale zároveň zajistit jejich návaznost a jedinečnost.

Poprvé jsem magii a bojová umění zkombinoval v Samuraji, šíleném mágovi. Sekal jsem zeleninu u hlav jiných lidí se zakrytýma očima, aniž bych je zabil. Teď však odložím svou samurajskou osobnost a předvedu vám magii ve své ryzí podobě, když vám ukážu, co vše dokážu s hrstkou mincí, které se mi vejdou do kapsy. Přivítejte, prosím, Bryana Hayashiho a jeho magii s mincemi. To je japonsky: "Čas začít vyšilovat." Jak se tady máte? Jako malý kluk jsem v 80.

letech viděl v TV Penna a Tellera vystupovat jen s tužkou a cigaretou. Tohle číslo mě ošálilo a zároveň naučilo základy magie. Takže Penne a Tellere, nyní vám ukážu, k čemu jste mě před 30 lety inspirovali. S těmito 4 kartami a 4 mincemi vám zavařím mozky v originálním čísle, které nazývám Ultimátní Matrix. Už za okamžik se tyto mince magicky objeví a zmizí při změně pozice ve čtverci. Z jednotlivých rohů se postupně přesunou do tohoto rohu, kde utvoří menší čtverec. A pokud se mi podaří vytvořit iluzi, že se mince pohybují bez použití mých rukou, pak se mi vás podařilo ošálit.

Tohle je magie ve své nejjednodušší a nejčistší podobě. 4 mince ve čtverci, karta zakrývající každou minci. Dívejte se pozorně, protože to bude rychlé. A je to. Bylo to na vás moc rychlé? Nevadí. Nikdo ani nemrkněte, ukážu vám to ještě jednou. Jedna za druhou. Můžete je vidět, jak postupně cestují. Začnu tady, abyste všechno pěkně viděli.

Všichni pozorně sledujte, jak tahle mince cestuje. Dívejte se, jak jde z boku. A lidé z této strany si mohou všimnout, jak poslední mince mizí mezi mými prsty. Dívejte se, jak mizí, čímž vzniká chvění v Síle, jak si statisíce dětí, co tohle sledují, najednou uvědomují, že magie je boží. Diváci u obrazovek si mě teď můžou vygooglit. Tentokrát to udělám viditelně, abyste viděli každou minci skákat. Tahle část lidi vždycky dostane, stačí vydat pár záhadných asijských zvuků.

To je první. Udělám to znovu. A to jsou tři. Další bude bez rukou prostě proto, že to zvládnu. Odsud zmizela. A objevila se v tomto rohu. Jedu jako fretka! Tak to vypadá, když jako zástěrku používáte 4 karty. Tentokrát bez karet, pouze mé holé ruce a upřímnost. Magii dělám už od svých 8 let a trvalo mi 12 let, než jsem vytvořil tenhle trik.

Takže pro mě tohle není jen kouzelnický trik, je to něco mnohem většího a tisíckrát divočejšího. Práce děsivé krásy, která se rozvíjela celý můj život jako nekontrolovatelné semínko v zahradě mé mysli. Přešel jsem oceány času a obrovské říše, abych tady dnes mohl být, takže možnost vystupovat tu považuji za velkou čest. Mentální energie, kterou jsem vložil do vytvoření toho triku, by mohla zničit celé planety.

Tohle je ten nejepičtější monolog v historii magie. Jsem tu proto, abych způsobil psychickou újmu, což znamená... Ještě jsme neskončili! Už jste viděli, jakou zkázu dokážu způsobit dvěma rukama. Pojďme to ale posunout na další úroveň. Zopakuji to jen s jednou rukou. Můžete se zeptat kterékoholiv kouzelníka na světě ohledně provedení takového triku pouze jednou rukou. A on vám řekne, že je to fyzicky nemožné. A vypadá to takhle. Teď sledujte tohle.

Rukou se k těm mincím ani nepřiblížím a stejně zmizí a objeví se tady v rohu. Jsem Jackie Chan magie. Další mince neviditelně přeletí odsud sem, čímž dotvoří perfektní čtverec. Napočítám do tří. Připravte se. Lidi už z toho měli nosní krvácení i záchvaty. První, druhá a třetí mince. A jak jsem slíbil, můžu vám teď ukázat perfektní čtverec vytvořený jednou, druhou, třetí a čtvrtou mincí, to vše jednou rukou. Nemáte tušení, jak úžasný je to pocit. Moje srdce buší, cítím, jak mi v žilách proudí adrenalin.

Rád bych poděkoval všem, co se mnou tento moment sdíleli, protože jsem si právě splnil svůj velký sen. Všem, co se teď dívají, bych chtěl vzkázat, že pokud máte nějaký sen, nikdy v něj nepřestaňte věřit. Žijte jím a každý den dělejte něco pro to, aby se stal skutečností. Ale jednu věc si zapamatujte: bez ohledu na to, kdo jste, jak tvrdě dřete, nebo na to, jak dobří jste v tom, co děláte, vždycky se najde nějaký Asiat, který to udělá líp.

Jo! Jsem Ryan Hayashi, Samuraj, šílený mág. Ukažte mi trochu lásky. Ryan Hayashi! - To bylo úžasné. - Děkuji. To bylo vážně neuvěřitelné. Nevěděla jsem, jestli se mám dívat na vás, nebo na Tellera, jak je ohromený. No páni, vy jste opravdový samuraj magie. Magie s mincemi. Úplně cítím, jak ze mě vyzařuje vzrušení. Připadám si jako chodící testosteron. Připadám si jako zombie Bruce Lee na steroidech.

Páni, ani nevím, co na to říct. Vážně jste mě ohromil. - Smlsněte si na mě a pak mě pošlete pryč. - Dobře. Jsem jako ninja Shakespeare zkřížený s Hannibalem Lecterem. - Zeptáte se mě na něco, Alyson? - Ne, jen se na vás chci dívat. - Prosím, zeptejte se mě na něco. - No dobře. Co si dáváte k snídani? Protože si to musím taky začít dávat. Žiju z brokolice a borůvek. Můžu říct něco opravdu... Můžu říct něco opravdu upřímného Pennu a Tellerovi?

Když jsem byl malý kluk, opravdu mě okouzlili svým trikem s tužkou. A to, že tu dnes můžu být, nikdy předtím jsem je nepotkal, a ukázat jim to, to není jen o tom ukázat jim mou práci, je to o tom ukázat jim, jaký efekt na malého kluka může mít jeden trik v TV. Je to jako vrátit jim to zpátky a říct: "Vítejte doma". - Znamená to pro mě opravdu hodně. - To je milé. To je opravdu super. Mně se zdá, že jste tady ve Vegas jako doma. Vygooglil jsem si tento pořad a tohle je 5.

série. V předchozích 4 sériích vystoupilo 240 kouzelníků, přičemž pouze 3 z nich předváděli magii s mincemi, což už něco značí. Je těžké předvést trik s mincemi, který bude zábavný. Dělal jsem, co jsem mohl. Doufám, že to lidi zaujalo a že si to užili. To rozhodně. Ale pojďme se podívat, co na to říká naše duo. Penne a Tellere. Ryane, panečku, to bylo úžasné.

To bylo opravdu skvělé číslo a sám jste zrovna říkal, jak je těžké předvádět magii s mincemi. My sami jsme dělali různé verze Matrixu a viděli jsme ho asi tak milionkrát. Ale vy jste k tomu přidal tolik zábavy a osobnosti a předvedl jste ho zcela novým způsobem, s takovou bravurností a vtipem. Pomrknutí sem, pomrknutí tam, ale my jsme vás dobře sledovali. Sledovali jsme vás opravdu pozorně, víme, jak se tyhle pohyby dělají, takže jsme vás sledovali a sledovali a pak... jsme to prostě vzdali.

Podlehli jsme vašim schopnostem. Vůbec netušíme, jak jste provedl těch posledních pár věcí, protože jsme si to až moc užívali, takže jste nás ošálil! - Jo! - Já je ošálil? Jo, jak je to jednoduché. Je to tak prosté, chlape.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak on umí tohle, a před lety přišel do CS má talent "jen" s katanou?!

50

Odpovědět

Snad první asiat, co vidím, že si dělá srandu z těch stereotypů na padají jejich směrem. Dost mě to baví :D

352

Odpovědět

naschvál vyberáte iba tých, čo ich dokázali oklamať, alebo sa to darí každému ?

111

Odpovědět

Selským rozumem jsem došel k takovému závěru: Ti co to dokázali budou zajímavější, než ti co ne.

450

Odpovědět

Vybíráme především ty, o které nás návštěvníci žádají prostřednictvím našeho rožšíření v prohlížeči ;-) A souhlas s výše uvedeným anonymem, že triky těch úspěšných jsou divácky určitě atraktivnější :-)
Jinak žádné lehce nalezitelné statistiky zřejmě neexistují, ale v diskuzi u nějakého videa na YT jsem zahlédla komentář, že většině kouzelníků se je ošálit nepodaří.

140

Odpovědět

+marysolPenn & Teller říkají ve svém aprílovém speciálu (kolem 15:50), že ze zhruba dvou set triků je ošálilo míň než dvacet pět procent.
Penn & Teller: Fool Us| Special April Fool Us Day

Jinak obecně jo, ti úspěšní bývají i zajímavější, ale ne vždycky.
Třeba Piff the Magic Dragon a Mac King úspěšní nebyli, ale měli skvělé, vtipné představení.
MAGIC - FUNNIEST ACT EVER - Piff the Magic Dragon - Penn and Teller Fool Us

A těch, co úspěšní byli, občas v podstatě vědí, jen špatně tipnou přesnou metodu. Je tam třeba jedna holka, která hádala, kterou písničku si Teller vybere k poslechu na jejím telefonu. V podstatě správně řekli, že má nějaké odposlouchvací zařízení, ale zatímco na ní hledali štěnice, trik byl v tom, že se jí jméno písničky zobrazilo na jejích Apple Watch. Nuuudaaa…

100

Odpovědět

+ThooDíky za doplnění :-)
S tou úspěšností to samozřejmě neplatí vždy, pak by ale ten kouzelník měl zaujmout něčím jiným, třeba právě vtipem. I takového už tu máme Kyle Eschen u Penna a Tellera

30

Odpovědět

+marysolOno je to hlavně celé založené na tom, že řeknou jo, ošálil, ne, neošálil a nemusí nic vysvětlovat a nebo se zeptají, většinou aby to nikdo jinej neslyšel, jestli to udělal tak nebo onak a stačí mu říct, že ne a končí to. Takže to ošálení, neošálení je kolikrát k ničemu.

02

Odpovědět

+y.yVlastně ne, jedna z podmínek účasti je sdělit předem celý trik a jeho princip kouzelníkovi, co s nimi na pořadu spolupracuje.
Ten to sleduje ze zákulisí a ví, jestli P&T jdou se svým tipem správným směrem a případně zasáhne. Tj. by nikdo nemohl lhát a říct ne, udělal jsem to jinak; a naopak třeba v tom aprílovém videu, na které jsem odkazoval, ten kouzelník uznal, že P&T neošálil – ale v zákulisí jim řekli, že se vlastně spletli, tak si ho později zavolali a dali mu tu trofej. Jindy je zas třeba po pár špatných tipech už utne, aby to bylo fér.

P&T ale sami říkají, že ten pořad nevytvořili proto, aby všem dokázali, jak jsou chytří, ale aby prostě ze své pozice mohli představit talentované kouzelníky, kteří jim ideálně ukáží takový trik, že se zase budou cítit jako malí kluci, co věří, že viděli kouzlo.

100

Odpovědět

Boryš umí!

80

Odpovědět

Obávám se, že nebude pochopeno :-(

04