86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:82
Počet zobrazení:4 149

Jistě si všichni vzpomínáte na tamagoči, kouzelné umělohmotné vajíčko s digitálním zvířátkem, o které jste se museli starat. Vývojář her Viktor vám v krátkém futuristickém videu od DUST představí inovaci – virtuální interaktivní hru budoucnosti s názvem Podivná zvířata.

 

Přepis titulků

Zdravím, jsem Viktor. Jsem herní vývojář a chci vám představit Podivná zvířata, naši hru v rozšířené realitě. Podivná zvířata je nová hra, ve které můžete vytvářet, upravovat a chovat své vlastní stvoření. Má uživatelsky přívětivé rozhraní s nekonečnými možnostmi úprav. Neustále se mě někdo ptá: „Jaká je budoucnost domácí zábavy?“ Osobně věřím, že musí být interaktivní.

Nechci jen poslouchat příběhy, nechci jen sedět a dívat se na obrazovku, chci se toho stát součástí, mít pocit, že je to skutečné. A o tom Podivná zvířata jsou, o skutečné interakci. To je Walter, můj virtuální mazlíček. Pojď sem, Waltře. Nestyď se. Čau, Waltře!

Tak jak, kámo? Pojď sem. Chceš si hrát? Všechna stvoření si můžete uložit do knihovny, otevřít je, změnit a znovu uložit, kolikrát jen chcete. To vše je možné díky technologii firmy Nano Retina. Objekty ve skutečném světě překrývá počítačem vygenerovanými obrazy, a to tak, že digitální rozhraní projektuje přímo do vašeho oka. Ne, ne, zraku to rozhodně neškodí.

Vlastně je to právě naopak. Berte to jako laserovou operaci očí, ale místo lepšího zraku dostanete „superzrak“. S Podivnými zvířaty získáte přítele na celý život. Je to jako mít psa nebo kočku bez omezené délky života. Je dokázáno, že mít mazlíčka snižuje úzkost, úroveň stresu… Waltře! Co jsem říkal? Na pohovku ne!

Slez dolů! Dolů! Mimochodem, to je Anna. Moje holčička. Její zvíře se jmenuje Božan, její nápad. Není to sladký? Víte, co je skvělé? Božan a Walter si můžou hrát spolu. Všichni si můžou hrát dohromady. Ahoj, Aničko. Co vzít Waltera a Božana do parku? Co ty na to?

Málo energie. Anna. Svačina. Anno, můžeš sem jít, prosím? Udělal jsem ti sendvič. Máš hlad? Jo? Tvůj oblíbený. Jak jako který? Se šunkou a sýrem, samozřejmě! Dobrý, že? Fajn. Říkal jsem si, že bychom se pak mohli podívat do muzea vědy. Tam jsme ještě nebyli.

Mají skvělou výstavu z doby ledové. Slyšel jsem něco o ohromné kostře mamuta. Mnohem větší než medvěd, ano! Tak pojď, ukážu ti to. Poběž. Jestli jsi byla hodná a máš hotové všechny úkoly, ano. Vezmeme si jídlo s sebou. Co ty na to? Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Škoda tý půlminuty na konci, nebo kolik to bylo, jinak by to byl epesní závěr :)

05

Odpovědět

Lidi realizovali v minulosti dostatek věcí u kterých byl dopředu jasné, že to není dobrý nápad (nebo přesněji: že to ve většině případů není dobrý nápad), aby se tohle jednou také stalo realitou... naštěstí beze mě.

11

Odpovědět

To je dobry tak pro lidi co jsou alergicky na kocky a psy...normalni clovek si poridi zivou bytost, tohle je jinak uplna kktina...sorryjako

211

Odpovědět

je mi jasný, že tebe by si člověk nepořídil ani z bazaru a ve slevě... sorryjako

11

Odpovědět

Tak tohle je trochu znepokojujici. :/
Ackoliv... ja ty zviratka chci, kdy to zacnou vyrabet???! :D Mozna driv nez si myslime. :(

11

Odpovědět

WTF? zajímavé ale..
Místo propojení s přírodou a s planetou tu budeme vytvářet umělou interaktivní "realitu". Ještě si dáme všichni do očí čipy?
Tohle neni dobrý, člověk není pánem přírody, ale její součástí..
mně se to nelíbí, jen můj názor..

58

Odpovědět

Tak fajn, ale to som trochu nepobral, takže ak som to dobre pochopil, tak aj tá jeho holčička je iba postava vo VR, ktorá má svojich dvoch lietajúcich podivností ?? Viete si predstaviť keby ludia chodili po meste a takto s duchmi by sa rozprávali alebo uplne bez zmyslu rozhadzovali rukami a nohami ?Celý svet by sa casom stal psychiatriou

25

Odpovědět

Ja si myslim, ze zvieratka realne vytvoril, ale jeho dceru si vymyslel... asi mu kus jeblo

39

Odpovědět

A ty nepotkáváš na ulici lidi, kteří mluví sami se sebou? (handsfree), nebo dělají divné pohyby rukama (v kterých zatím ještě museji holt držet mobily)? Ta doba je blíž, než si myslíš.

42

Odpovědět

Ten moment, kdy si uvědomíte, že je ta reklama nějaká divná...

231

Odpovědět

Takže SPORE v AR :)

102

Odpovědět

Ah, tady někdo objevil Dust.
Říkám tomu Black Mirror lite. Člověk jen čeká, kdy se začne dít něco hroznýho, ale ono je to celou dobu celku v pohodě.

83