88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:198
Počet zobrazení:3 262
James (AVGN) nám v předchozí recenzi prozradil, že Santa dobývá Marťany je podle něj "nejdivnější vánoční film všech dob," jenže to ještě neznal nevinně vyhlížející mexické dílko s prostým názvem - Santa Claus. Víc už prozrazovat nebudu, to se musí vidět! A opět se jedná o legálně dostupný snímek - kochat se můžete ZDE!

Přepis titulků

Tichá noc, svatá moč! Do čeho jsem se to zas uvrtal? Vánočních filmů je spousta, tak proč si nevybrat ten s nejprostším názvem? Santa Claus. Ne Santa Claus: The Movie, ani The Santa Clause s Timem Allenem. Prostě starý dobrý Santa Claus. V tomto filmu Santa nežije na Severním pólu, ale má zámek ve vesmíru! Takže je to v podstatě emzák, co nosí dětem ze Země dárky s pomocí robotického soba.

Co to kurva je? Santa má pozorovatelnu, odkud špicluje spící děti. Prasák jeden. Má i satelit s uchem a teleskop s okem na konci. Pak je tu tenhle divný stroj s pusou. Nechápu. Pomocníčky mu nedělají skřítci, ale děti z celého světa. Santa nejspíš zavelel: "Vy parchanti, jestli chcete dárky, koukejte makat." Ale pořád jen zpívají.

Celých prvních 10 minut filmu se zpívá. Hlavním záporákem filmu je ďábel. Jo, ďábel ve vánočním filmu. Ale není to "ten" ďábel, ale jeden z jeho poskoků jménem Mrdák. Máš smůlu, Bodáku. Fajn, je to Bodák. Ale co to je vůbec za jméno? Mrdák by aspoň dával smysl, protože mrdá všem vánoce, ale Bodák? Jakože bodá vidlema? To si děláte prdel. Bodák rád tancuje a vybuchuje. Snaží se zastavit Santu tím, že mu posune komín, zapalí oheň v krbu a navádí děti ke špatnostem.

Satan mu dal za úkol zničit Vánoce, a pokud selže, donutí ho sníst zmrzlinu. - A místo vařených žab sníš zmrzlinu! - Ne! Ne, Lucifere! Přesně tak. V pekle používají zmrzlinu jako trest. A vůbec. Santa a Satan jako protivníci? To sedí. Stačí jen přeházet písmenka. SATAN, SANTA. A koho si přizval na pomoc Santa? No přeci kouzelníka Merlina! Jo.

Takže to máme Santu, čerta a Merlina. Divnější to být nemůže. Leda by přihodili kapitána Nema. A co třeba Tarzana nebo Ichaboda Cranea? Proč ne? A když mluvíme o nevhodných postavách, Santa ve filmu zmíní Ježíše. - A Ježíš, syn boží... - Jo, ty myslíš tohohle týpka, o kom dřív Vánoce byly, než jsi mu je ukradl, ty tlustej zmrde? Tomu ďábelskýmu smíchu se nedá věřit. Furt se jenom směje! A děti nejenom špicluje, ale leze jim i do snů! Ty vole, Santa je magor! Máme tu holčičku, co si přeje panenku, a kluka, co si přeje návrat své rodiny.

Ale to nás nezajímá, vraťme se k Santovi. Vytáhne malej kanón a střelí Bodáka do prdele. Co to je? Nějaká šipka? Tohle měl být dárek pro děti? Tohle je bez debat jeden z nejdivnějších filmů, co znám. Zhruba nastejno se "Santa dobývá Marťany". Ten měl ale aspoň příhodný název. Víte, co čekat. Ale Santa Claus? Co to asi může být? Tak nenápadný název vás na tuhle šílenou zvrácenost nemůže nijak připravit!

Ale je vtipné, že jsou z něj i přesto cítit Vánoce. Sálá z něj onen hřejivý pocit, když se vše nakonec v dobré obrátí. Pokušení zla selžou a dobro zvítězí. Ďábel se snaží chudé ubožáky svést na scestí, ale duch Vánoc vše zachrání. Nemůžu říct, že bych film doporučoval, ale pokud chcete něco jiného... tedy HODNĚ jiného... zkuste ho. A ještě hodnocení. Co takhle dvě hlavy robotického soba? Ne, jednu a půl, ne, dvě a půl, ne, dvě. To stačí. Až se příště budete s někým bavit o vánočních filmech, možná vám budou podsouvat klasiky jako Život je krásný nebo Sám doma.

Ale vy jim teď můžete říct: "Já ti poradím parádní film, ze kterého tě budou Vánoce šimrat až na koulích". Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Každé druhé starší video tu nefunguje.

190

Odpovědět

na ten film by ma nikto nedostal...

181

Odpovědět

:D no to s tou zmrzlinou chapu ... snist v pekle zmrzku je tezke --- hned se rozpusti :D

190

Odpovědět

Děláte si srandu.....? :D

180

Odpovědět

No to je pi*ovina ..

182

Odpovědět

Lehce si uvedomite, jak jsou nase ceske pohadky SKVELE!!! :D

181

Odpovědět

Ten Santa má ty nejšílenější oči co sem kdy vyděla

181

Odpovědět

..and the answer is... Merlin, the magician! Yeah! :D

190

Odpovědět

ja to nahodou videl a je to bozi :DDD

180

Odpovědět

wtf

180

Odpovědět

Ted čtu satyrikon a tohle mi připadá zvrácenější než hostina u trimalchiona!

1817

Odpovědět

(s)prostý film! :lol:

189