55 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:153
Počet zobrazení:4 160

Sarah Silverman už znáte z videa s Jimmym Kimmelem a Mattem Damonem. Tahle v USA populární stand-up ("na stojáka") komička agitovala před zvolením Baracka Obamy v jeho prospěch tímto nápaditým způsobem, který se mimochodem stal inspirací i pro momentálně probíhající agitku Jirky Mádla a Marthy Issové Přemluv bábu (v článku). Můžete sami porovnat. Do komentářů pište, co si o obou klipech myslíte...

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Odpad... Kto sleduje ekonomiku, trh a geopolitiku, tomu z toho priam musí vyskočiť vyrážka...Nieje to ani malilinko vtipné, je to neuveritelné trápne, ofenzívne a ešte raz trápne... Chcel by som vidieť ksicht tej židovice, keď zistila, akú politiku vedie Obama, navyše teraz, ked nepodporil Izrael :D heheheh :D Sliepka tupá....
+ Ľavičiak, pravičiak, je to úplne jedno, riešia to len blbečkovia.

202

Odpovědět

heh nechapu (nebo vlastne mozna jo) nizky hodnoceni.. to NEMUZETE BRAT VAZNE na 100%.. skvely napad.. dokonce snad i vtipny takze !*?°! %+☺{

201

Odpovědět

issova s madlem urazi a jsou trapni.
silverman a jeji video zrejme nevi o cem mluvi. to bych chtela videt jak loutka obama vyresi a ukonci irak. ac to sliboval (do pul roku od zvoleni, stahne vsecky vojaky z iraku), tak stejne jako vsecky ostatni sve sliby ted otocil a posila tam dalsich 30 000. a to neni jeho jedina lez. viz patriot act, odposlouchavani bez soudniho prikazu ktere hluboce odsuzoval a pak hlasoval aby to bylo zachovano... obama sucks. ron paul rules!

200

Odpovědět

pacik77: tohle vůbec přece není o tom jestli je nebo není levičák. Musíš si uvědomit, že když urážíš levičáka tak pořád urážíš člověka. A někoho urážet pomocí internetu, nebo k tomu navádět jiné, ať už hloupě či chytře je v zásadě nemorální. (v tomto případě celkem váham mezi "hloupě svojí neoriginalitou" a "chytře parodií na známé video" ...jelikož jsem ale doteď původní video neznal a i kdyby ano tak to vlastně není parodie, ale téměř plagiát tak bych se přikláněl spíše k tomu že je to jednoduše hloupé).

180

Odpovědět

Kačko, určitě souhlasím, že by měl každý znát předrevoluční historii a co se tu dělo (historii svého státu vůbec!!), ale nejsmutnější je, že ať zvolíš jakoukoliv velkou stranu, v každé bude hromada bývalých komunistů, nemluvím o těch, kteří nám tu vládnou nyní...:/

Jinak klip od Sarah je ok na americké poměry.. Jen mě překvapilo, jak se můžou herci Issová a Mádl dopustit tak zásadního plagiátorství - proboha, vždyť jsou to mladí herci, kteří by se měli blyštit svou kreativitou a originalitou a ne vykrádat cizí nápady :(fuj fuj

181

Odpovědět

Siku, pro hloupého každý hloupý! :) A tipoval bych, že si levičák :-p

181

Odpovědět

Sarah z duše nenávidím, takže nemůžu mít ráda nic, v čem se objevuje. Pardon.

193

Odpovědět

''Musím se smát, když o tématu dřívější doby mluví ti, kdo se narodili a vyrůstali po revoluci.'' - Tak tohle je vážně smutný. Při nejmenším, se tihle mladí zajímají o jejich vlastní historii, každý by ji měl znát. To jako lidi vážně zapomínají, jak to tady vypadalo? Nikdo neříká, že dřív bylo všechno špatný a teď je všechno dobrý, chci jen aby lidí nezapomněli jakých hrůz se na nich napáchal jejich vlastní stát. Já si jen říkám, jak po všem co komunisti napáchali, jakých neskutečných zločinů se dopustili, kolik lidí povraždili, jak takhle strana může existovat a co je horší, jak je lidi můžou volit.

181

Odpovědět

Mádl a Issová? Trapný. Hodně moc trapný. Jen nesmyslná propaganda pro blbce. Urážlivé, lživé a naprosto ubohé. Smutné je, že někomu se toto video může líbit.

193

Odpovědět

Brousitch: Dobře, budeme volit mezi extrémy? Vyberte si smrt v koncentračním táboře nebo výslechy, mučení a pak veřejné odsouzení vládou a popravu. Nevyjde to náhodou dost podobně? Navíc, dle mého názoru (nechci v žádném případě znevažovat oběti 2. světové války) byly procesy v 50. letech minimáně stejně odporné, ne-li odpornější.

Tohle video není skvělé, uráží staré lidi a vybízí k nenávisti (nenávisti k levici). To je pravda. Ale úplně stejná pravda je že sociální demokracie v našich podmínkách (respektive v Jejich) není řešení. Nejde jenom o to že roste státní dluh, i když je to teď asi nejpalčivější problém. Doporučuju přečíst tenhle článek http://kolarova.blog.idnes.cz/c/132365/Mas-plat-pod-19-tisic-hrubeho-Pak-bacha-na-Paroubka.html (omolouvám se za externí odkaz, doufám že nedostanu IP ban)
A když jde o 30 Kč u lékaře? Odpůrci, máte opravdu tak napjatý rozpočet že si nemůžete dovolit to platit? Nebo je to jen jakási "idealistická" póza že zdravotnictví musí být bezplatné? Nebo vám jde o cizí lidi? Jak řekl básník - Kdyby se každý staral sám o sebe tak je o všechny na světě postaráno.

190

Odpovědět

Mě osobně toto video vybízí k nenávisti, ale ne k nenávisti levicové strany, nýbrž k nenávisti autorky videa ;D

10

Odpovědět

je s podivem jak nás straší bývalí svazáci a komunisti, komunisty :-))), Issová a Mádl tak to je tragédie, nicméně jsou na sebe určitě hrdi jak to roztočili a určitě nám dobře radí protože oni v komunismu "žili", že

180

Odpovědět

Než přemlouvat bábu a dědkem koho mají volit měli raději natočit klip aby mladí šli volit. Několikrát jsem byla ve volební komisi a tak znám věkovou skupinu těch co chodí k volbám. Mladí lidé do 30ti let volby ignorují. To by se mělo řešit!

180

Odpovědět

Rozdíl mezi oběmi videi je propastný. Zatímco to originál vyzývá k toleranci, kopie k nenávisti ...

191

Odpovědět

Myslim ze se ukazalo ze nejen Silvermannova Obamovi skocila na spek. Doufam ze to same se nestane i v pripade Madla.

180

Odpovědět

Sborez: Přesně tak, video od Issové a Mádla vytváří nepoměr mezi extrémy nebo spíše pravicové extrémy úplně zamlčuje. Já už ale dál do této diskuze nebudu přispívat. Nerad bych tu vytvářel politickou debatu, k tomu tyto stránky neslouží. Volte s rozumem a hlavně jděte k volbám!

180

Další