Slovensko a Slováci

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:194
Počet zobrazení:5 993

Victoria už nám pověděla, co si myslí o Česku, teď jsou na řadě naši sousedi.

Přepis titulků

Ahoj všichni. Dneska budu mluvit o Slovensku. Leží ve střední Evropě a hraničí s Českou republikou, Rakouskem, Polskem, Ukrajinou a Maďarskem. Slovenština je podle mnohých nejkrásnější slovanskou řečí, protože je tak hezky ve středu. Díky tomu jí Slované i nejlépe rozumějí. Lidé si občas pletou Slovensko se Slovinskem, ale pamatujte si, že to není to samé. Proto taky jiné jméno, jiná vlajka, jiná poloha a tak dále.

Podle všeho se zaměstnanci slovenských a slovinských ambasád jednou měsíčně potkají a vyměňují si špatně adresovanou poštu. To je trest za to, když je popletete, měsíc vám neodpoví. Patří vám to. Hlavní město Slovenska je Bratislava, jediné hlavní město světa, které hraničí se dvěma státy zároveň, a to s Rakouskem a Maďarskem. Jsem naprosto ohromena! A hlavní město Rakouska, Vídeň, je jen 60 km daleko. Jsem naprosto...

No, možná tak trochu, ne, tohle tak ohromující není. Pardon, bez urážky. Krajina je docela hornatá, nejznámější jsou Tatry, které se tyčí do výšky přes 2500 metrů. Najdete v nich tisíce let stará ledovcová jezera. Můžete tam lyžovat a užít si spoustu zimních sportů. Taky tvoří přírodní hranici mezi Slovenskem a Polskem. Miluju přírodní hranice. Fakt jo. Jsou mnohem autentičtější než všechny ty rovné čáry. Amerika.

Také je tu spousta jeskyní. Více než 6000. Nejznámější je asi Ochtinská aragonitová jeskyně, což je jediná aragonitová jeskyně Evropy. Pokud si myslíte, co je ku*va aragonit, řeknu vám, nelamte si s tím hlavu. Teda pokud vás nečeká písemka z chemie. Nebo vám záleží na zjišťování informací. O mně neplatí ani jedno, tak vám můžu jenom říct, že aragonit je nádherný druh krystalu. Ale blbý vtipy stranou, když budete mít příležitost, měli byste tu jeskyni navštívit.

Je úžasná a rozhodně jedinečná. Slovensko má dohromady 180 hradů a 425 zámků. Žije tu asi 5,5 milionů obyvatel, a tak má nejvíce zámků a hradů na obyvatele. Takže hrady a zámky pro každého. Teda to spíš ne. Ale na každý hrad a zámek je méně lidí než kdekoli jinde na světě. A jejich hrady jsou nádherné. Nejznámější je asi Spišský hrad, který patří k největším hradním komplexům střední Evropy. Točily se tu filmy jako Dračí srdce, Lev v zimě a Poslední legie.

A dokonce patří ke světovému dědictví. Na Slovensku je také mnoho minerálních a léčivých pramenů, kolem kterých často vznikly lázně. Za ta století ty lázně navštívilo mnoho Keltů, Římanů i úžasný Ludwig van Beethoven, aby se zde léčili. Když budete mít štěstí, můžete sedět na tom kameni, kterého se dotkly Beethovenovy půlky. Promluvme si o Slovácích, protože o těch se říká, že patří mezi nejmilejší lidi světa.

Podle U City Guides patří Slovenky mezi nejkrásnější ženy světa, před nimi jsou jen Rusky a Brazilky. Ale jsou tu nejkrásnější blondýnky. Taky jsou fakt vysoké a mají dlouhé nohy. Nádherná slovenská modelka Adriana Karembeu má prý podle Guinessovy knihy rekordů nejdelší nohy ze všech modelek. A věděli jste, že rodiče krále popartu, Andyho Warhola, byli ze Slovenska? Zajímavé. Ale kazí mi sebevědomí, protože všude vidím obličej Marilyn Monroe a to je pro mladou ženu, která není Marilyn Monroe, těžké.

Ale myslím, že se shodneme, že Slovensko je úžasná země se spoustou skvělých míst k vidění. Doufám, že se vám video líbilo, a uvidíme se zítra. Ahoj.

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ochtinská aragonitová jeskyně určitě není jediná aragonitová jeskyně Evropy, jak tvrdí slečna. V ČR máme Zbrašovské aragonitové jeskyně...

40

Odpovědět

Citam komentare aj slovakov ci cechov. Ale .ebe vam dobre. Sa necudujem ze v cechach i na slovensku vladnu komaci. Boze aka ste banda debilov jedni i druhi. Sa tu urazate navzajom a myslite si aki ste vtipni.

50

Odpovědět

krásně řečeno :D upřímně to nechápu, ale je to tím že tady je každý anonym nebo troll...znám Čechy co znají vtipy na Slováky, ale neznám žádného který by Slováky vyloženě nesnášel. A nesnášenlivost Slováků vůči Čechům ? Já myslel že to vyřešil rozpad v 92. Tady se asi sešla ,,inteligence"

50

Odpovědět

Pražský hrad rozloha: 66,761 km²
Spišský hrad rozloha: 49,485 km²

Takže se nám slečna trošku sekla, pokud budeme brát celý hradní komplex..:D

04

Odpovědět

Řekla, že patří k největším komplexům, ne že je největší :D Komplex Pražského hradu je největší na světě. Takže příště poslouchej a čti pořádně ;)

31

Odpovědět

Já nevím, já ani nečetl titulky jen sem sledoval tu slečnu :D

82

Odpovědět

Ani nevím, že slovensko existuje.. jsem si myslel, že se přidali k Němcům před druhou světovou nebo že to je jen nějaka značka hovnocuce..

1239

Odpovědět

ti asi jeblo ego, keď si zistil, že tú vašu germánsku krajinku prevzali ,,maďari,, čo? :) Ešte aj videacesky patria ,,maďarovi,, :D Vaša krajina patrí nám, ste vyhynutý druh :D

422

Odpovědět

+ehmJak tak čtu, tak jste oba k****i a můžete si podat ruce. Víc není potřeba.
Co se týče videa tak jak už bylo řečeno - vypovídající hodnota nulová.

140

Odpovědět

Nevím proč "hory" se musí rovnat jen "zimní sporty". Tatry jsou hojně navštěvované taktéž během letní sezóny (turistika, horolezectví, atd...), škoda že se na to zapomíná.

111

Odpovědět

8===D - - -

315

Odpovědět

Mám pocit, že půlka těch věcí byla z Československa, např. Beethoven byl pokud vím v lázních v Teplicích...

114

Odpovědět

Odpovědět

Když nemluví o věcech, které nezná, je hezčí. Budete ji vážně překládat jen proto, že se líbí zdejším pistolníkům? Protože kvůli obsahu ji překládat nemá smysl.

433

Odpovědět

Jj, naprostej souhlas. Pustil jsem si ji jen kvuli tomu, ze jsem byl zvedavej co rekne o Cesku a ted o nasich sousedech. Ale ma dost bidny videa. Cizi zeme v jeji podani by me asi ani nezajimali, to je 100x lepsi Geography Now!, ktery sleduju pravidelne :)

340

Odpovědět

To s tými Slovákmi známymi ako tí najmilší ľudia na svete som musel dokonca googliť..a nič, nenašlo mi "prekvapivo" žiadnu zhodu s tým, čo povedala. :D

334

Odpovědět

podla seba sudim teba

02

Odpovědět

mam taky pocit, ze na slovensku nebola, dokonca ani mimo tej izby

437