76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:170
Počet zobrazení:4 263

Dnes se ve Filmovém okénku podíváme na postup při tvorbě speciálních efektu ve filmu Star Trek. O efekty se postarala společnost ILM.

Přepis titulků

Při práci na takovémto filmu vytváříte celý nový svět, novou realitu a všechny věci, které k tomu patří. Různé bytosti, planety, vesmírné lodě a technologie. Pro návrháře je to fantastická výzva, kterou ale člověk může velice jednoduše podcenit. Při nasvěcování lodí jsme zvolili vysoký kontrast a světlo z jednoho zdroje, čehož jsem velkým zastáncem a pomohlo nám to docílit co nejrealističtějšího efektu.

Černé díry jsou velice zajímavé. Už jsme měli možnost je vidět v mnoha filmech. Existuje několik fyzikálních teorií k podložení návrhu černé díry a bylo vzrušující pokusit se přijít s úplně novým vzhledem černé díry. Chtěli jsme udělat něco, co bude vypadat velice dramaticky a zároveň to bude dobře fungovat ve filmu.

Když se zamyslíte nad Enterprise, uvědomíte si, jak statická loď to je. Nejsou na ní skoro žádné pohyblivé části. Opravdu jsem chtěl přidat nějaký pohyb v prostředí lodi, aby byla více zapojená v probíhajících událostech. Takže když se loď dá do pohybu, můžete vidět, jak mění tvar. Jsou tam určité drobné změny ve tvaru lodi.

I při soubojích dochází k malým změnám. Samozřejmě jsem nechtěl zničit klasický vzhled Enterprise, ale zároveň jsem jí chtěl více zapojit do dění. A tak jsme pár věcí udělali. Například se spodní turbínou, která při přechodu do hyporpohonu změní tvar. Otevře se jako květina. Je to nenápadná věc, ale určitě tam je jistý rozdíl v uvěřitelnosti.

Loď není tak statická a je tam aspoň nějaký pohyb. Je více zapojená do dění okolo. Bojová scéna byla skvělou příležitostí k využití různých technologií. Vytvářeli jsme obrovské pole trosek, což by bylo ještě před pár lety velice obtížné. Kromě ničení planet a podobných věcí můžeme vytvořit pole z poletujících trosek a loď do nich může při průletu narážet.

Může tyto kousky odrážet pryč. Všechno je to založeno na skutečné fyzice, takže na pohled to vypadá velice reálně, protože všechno se chová tak, jak má.

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

asi jsem postižená ale asi se kvuli němu poseru smichy http://www.youtube.com/watch?v=hmYWoNtZzYI&feature=g-all-u nejlepsi video/komik sezony :D :D :D

1810

Odpovědět

:D skutecna fyzika a co zvuk ve vesmiru kde je vzduchoprazdno a nesiri se tam :D
takovej joker

1810

Odpovědět

to je SYLAR z Heroes!! bacha:)

182

Odpovědět

Nejlepší film roku 2009. Jeden z nejlepších Star Trek filmů. Ostatně... ještě nikdy se mi nestalo, aby půlka kina řvala ještě před úvodníma titulkama...

202

Odpovědět

Jeden z nejlepsich scifi filmu...

202

Odpovědět

Atmosfere odlavajici obleky jsou v pohode,dyt paragani taky neshori...jde jenom o pocatecni rychlost ze ktery je musi ta atmosfera zabrzdit...napriklad sondy pri dopadu na Zem z obezne drahy shori proto ze obihaji okolo zeme vysokou rychlosti,ale oni meli ten vrtak nad jednim mistem na Zemi,takze aby na nem pristali tak nejspis museli byt vystreleni z levitujici lode => jejich treni o atmosferu nebylo tak velke aby shoreli. Aspon tak to vidim ja,jestli je tu nekdo chytrejsi opravte me :D

190

Odpovědět

Pro mě v porovnání s Nemesis holt pár kroků zpět. Sto lidí, sto chutí.

193

Odpovědět

H. mě jako skalnimu fanouskovi star treku vadi na nove jednicce asi jen ten fakt, že trhly celou novou casovou osu (coz by ale v cele serii star treku nebylo poprve).

Taky mi prijdou divne ty atmosfere odolavajici obleky. Jinak sic to bylo jine, ale celkem dobre.

190

Odpovědět

Novom: J.J. vzal vlajkovou loď scifi posledních 50 let a udělal z ní akční jízdu s nádhernými, svalnatými nebo prsatými herci. Z Jamese T. Kirka udělal rebelujícího kloučka a tím degradoval veškerou atmosféru Star Treku natolik specifickou. Účást Leonarda Nimoye a chválu skalnícgh trekkies těžce nechápu :) To't můj krátký pohled na tento film.

1913

Odpovědět

Dotaz. Z čeho měli pánove ty jumpsuity ze neshořeli v atmosfeře? :D

185

Odpovědět

dusanak a Novom je tentýž člověk. :-D

182

Odpovědět

2H: Víš co je zajímavé? Že i skalní trekkies tento film hodnotí velice kladně i proto, že se tam objevil Leonard Nimoy. Tak nevím, co je tak děsného a bídného. Je to jen kvalitněji zpracované a můžou na to koukat i normální lidi, kteří Star Trek nikdy pořádně neviděli. Tvůj příspěvek je jen výkřik do tmy, aby ses udělal zajímavějším.

181

Odpovědět

Dle mého názoru, byl tento reboot chyba, protože to příběhově vyvrací většinu seriálů, které se odehrávají později.

1813

Odpovědět

Star Trek je nejlepší šperk na Coolu :-P

181

Odpovědět

Děs a bída tento film. Smutné co ze Star Treku J.J. udělal.

1937

Další