Hazel Brugger: Svačinové automaty a evoluceStand-up

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 24
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:156
Počet zobrazení:5 760

Hazel Brugger ze Švýcarska už se tu objevila, když mluvila o romantice a vztazích. Tentokrát vám přinášíme její úvahy o podivných úmrtích, svačinových automatech a o tom, jak je to na světě vlastně zařízeno.

Přepis titulků

Dneska je in hledat své lepší já, snažit se dát ze sebe co nejvíc. Sama jsem to nějakou dobu zkoušela, ale neumím to. Stresuje mě to. A tak se snažím obklopit lidmi, kteří jsou na tom výrazně hůř než já. Nebo kteří toho prostě umí výrazně míň, abych potom mohla říct: "Nejsem na tom zas tak špatně." Poslední dobou taky moc ráda čtu exotická úmrtní oznámení. Nemyslím úmrtní oznámení vyřezaná do manga, myslím příběhy lídí, kteří se rozloučili se životem velice nezvykle.

Když to čtu, můžu si potom říct: "Tak tohle se mi teda ještě nestalo," a potom mám ze sebe hned lepší pocit. Jedna statistika mě obzvlášť uklidnila. 10 lidí ročně... A to je hodně. To je 1,5krát 7 trpaslíků, když teda jednomu uříznete půlku nohy. 10 lidí ročně zemře ve svačinových automatech, nebo u nich. Nevím, jak si to mám představit. V, nebo u? Očividně existují velice malí lidé, nebo velice velké automaty.

A to je světová statistika. U nás ve střední Evropě je to firma Selecta, která tyto automaty všude staví. Ale oni je nestaví někam, kde nikdo není. Nestane se, že byste šli 2 hodiny šumavským lesem a potom našli mechem obrostlý ukazatel: "3 hodiny k dalšímu automatu." Jsou vždycky tam, kde jsou i lidé, kde ale nikdo být nechce. Jít k automatu nikdy není dobrovolné rozhodnutí.

Není to tak, že najdete doma při uklízení minci a řeknete: "Pojď, zlato, zvu tě, jdeme ke svačinovému automatu." Vždycky je to nouzová situace. O půl dvanácté v noci na 2. nástupišti v Pforzheimu. V Pforzheimu jsem nikdy nebyla, ale zní to dost hrozně. Přijde mi, že to slovo zní trochu jako onemocnění lymfatického systému. Mám Pforzheim v konečném stádiu. A tak jste o půl dvanácté v noci na 2.

nástupišti v Pforzheimu a chcete svému tělu na buněčné úrovni dokázat, že ho nerespektujete. A taky své peněžence, že neumíte zacházet s penězi, tak si řeknete: "Jo, 65 let stará tyčinka z buráků a cukru." Přijdete k automatu, výrobky jsou naprosto nadšené, že se konečně zase něco děje: "Vyber si mě, vyber si mě!" Vhodíte minci... Ta možná poprvé zase vypadne, to se vás automat snaží varovat: "Nedělej to, zemřeš!"

Potom můžete minci oškrábat, protože to naprosto změní její molekulární strukturu. Pak ji vhodíte, výrobek spadne a během toho 60cm pádu se nesmírně zvýší jeho hodnota, je najednou 48,5krát dražší než v obchodě. Potom strčíte ruku do té přihrádky. Hele, je v ní dítě, uhni... Pokud sem nevidíte, teď to zrovna vypadá, jako bych inseminovala velice krátkonohou krávu.

To je ten proslulý švýcarský zemědělský humor. A 10 lidí potom zemře. Nevím, co přesně se stane, možná na ně ten automat spadne. Nebo se pokusí vlézt dovnitř, protože doufají, že na druhé straně vylezou na nějakém lepším místě. Třeba na 3. nástupišti v Pforzheimu. A co mě vlastně mělo potěšit, mě nakonec dost rozesmutnilo, protože to je přece jen 10 lidí, kteří mají nějaký životní příběh.

10 lidí, kteří byli na ultrazvuku a někdo z toho měl radost. Nebo přinejmenším řekl: "Sakra, zlato, letos žádná dovolená." 10 lidí tak zemře. A potom mi došlo, že to celé musí být velice hlasité volání přírody o pomoc. Příroda je naprosto zahlcená a říká: "Kulturo, pojď sem, prosím. Co to děláte? Proč máte už 200 let párty, na kterou nejsem pozvaná? Nepřijde ti to drzý? Proč je tenhle už rok prezidentem? Proč má na hlavě něco mezi hořícím zvířetem a cukrovou vatou?"

A kultura na to: "Promiň, dost se to vymklo, koukala jsem na návod, jak si z jablka vyrobit bongo, posledních 8 let si nepamatuju. Špatná zpráva je, že to nemůžu vrátit, dobrá zpráva je, že pro tebe mám nabídku. Můžu vyrobit přístroj, který každý rok těch 10 nejblbějších, to kulturní dno, vyřadí ze hry." A to je pro společnost ohromně důležité, aby existoval určitý filtrační proces. To umožňuje evoluci. Tomu procesu se říká selekce. Pro těch 10 z vás, kteří to bohužel nepochopili...

Toto umožňuje selekci, proto se firma, která ty přístroje vyrábí, jmenuje Selecta. A to dovoluje třeba vzpřímenou chůzi. Člověk se tak odliší od svačinové opice na nástupišti 2,5 v Pforzheimu a vyvine se z něj vzpřímeně chodící televizní publikum. Pardon, vždycky se snažím ještě na konci nějak vlichotit, aby mě lidi měli trochu rádi, ale nikdy to nefunguje. Všimla jsem si, že mě lidé prostě nemají moc rádi. Myslím, že jsem ve špatném těle.

Dobře, pořád lepší, než aby bylo špatné tělo ve mně. Ne, to jsem nemyslela. Zrovna jsem si to představila, fuj. Nemyslím to na sexuální úrovni, nebo na úrovni pohlaví, to je zrovna úroveň, která mě na mně samotné moc nezajímá. Myslím to morálně. Podle mě jsem morálně ve špatném těle. Tak to má v moderním světě spousta lidí, nevědí, jak by měli působit, když jednají s jinými lidmi, nevědí, kdo ve svém jádru opravdu jsou. Já jsem neuvěřitelně milá osoba chycená v těle někoho, kdo fakt milý není.

Odborný lékařský pojem je transsympatický. A já bych ráda ven, ale než se mi to podaří, doufám, že jsem vám připadala dostatečně sympatická, protože teď musíte tleskat, jelikož já už musím jít. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To byla standup komedie? Nejdriv sem myslel ze je to nejakej příbeh s deep thought ale cely to šlo někam do ztracena a v pulce to začalo bejt už hodně nudný. Vtip/srandu sem tam nenašel.

45

Odpovědět


Odpovědět

Je ta Hazel sympatická nebo není? Pořád se nemůžu rozhodnout :)

100

Odpovědět

ne, jenom je docela pekna

01

Odpovědět

Zeptejte se sám sebe po onanii.

12

Odpovědět

+Daniel99Ty tvé komenty zavání už fraškou..

00

Odpovědět

+RolAť v tom hledám znaky frašky jak hledám, tak je nenacházím. Vysvětlete mi to, prosím. Pokud jste myslel jiný termín.. i to mi, prosím, vysvětlete. Děkuji.

00

Odpovědět

+Daniel99Zkrátka mám pocit, že tomu tvému "sečtělému mudrování" značně podtrhává nohy fakt, že "sečtěle mudruješ" na pouhém serveru o zábavných videíích..

Když to tedy přepálíš a zapomeneš na únosnou mez, ztrácíš uvěřitelnost a z tvých hojných příspěvků zde, vzniká ta fraška, o které byla řeč..

10

Odpovědět

+RolSouhlasím, děkuji. Příspěvků tu mám skutečně mnoho, na můj vkus obzvlášť. Respektive, obecně tu věnuji příliš času.. z části z důvodu, jež brzy pomine.. z části z důvodu jiného. Na místě mi ale nezáleží, je to jen zábava.. trochu vědomě zbytečná a trochu s vědomou pózou, ale stále jen zábava. Přesto si cením hodnotné zpětné vazby.
A i to občas přepálím, ale v oné póze není hra na dokonalost.. a ani mimo pózu není nějaký pocit nadřazenosti.. pouze mi nezáleží, jestli to tak působí.
Každopádně.. jestli mohu poprosit ještě o jednu zpětnou vazbu. V čem máte pocit, že jsem to nyní přepálil?
Tedy, já chápu, jak to může působit.. ale to je irelevantní, vysvětlím..
Jsem člověk, co naprosto ke všemu přistupuje bez předsudků a s vědomím.. (s jakým nerozepíšu, protože už tak Vás zdržuji a jsem si jist, že tušíte smysl).
Tedy k samotnému vysvětlení.. jednoduše, nebyl to pokus o laciný vtip. Byla to rozumová odpověď na otázku. Otázka byla subjektivní, tedy odpověď nemůže být výsledek, ale pouze rada, jak k výsledku dojít. Onanie není nic sprostého, trapného, divného.. je to.. v tomto případě.. forma vyplavení hormonů, které ovlivňují myšlení. Neboli metoda, jak ze stavu "žena je pro mě přitažlivá a možná sympatická" udělat stav "žena je pro mě přitažlivá a určitě ne/sympatická". (Jistě chápete, proč jsem to rovnou nerozepsal takto.. neúderně a na pohled hloupě:) )
Odpusťte delší reakci.. pouze mě těší možnost získat informaci z takto osobní konfrontace. Nestává se, že by někdo "útočil", aniž by nebyl pouhým hulvátem bez většího rozumu.

03

Odpovědět

+Daniel99No kromě té otázky "V čem máte pocit, že jsem to nyní přepálil", je zbytek tvých nabubřelých řečí kolem, opravdu jen tím otravným přepalem. Jinými slovy zbytečným časem, který by jiní lidé investovali do záslužnější věcí než diskusí na videacesky.cz. Pak lze věřit tomu, že jsou tito jedinci skutečně inteligentní a netrpí pouze nějakým podivným syndromem nabubřelejch póz, jako ty.

Já se sem chodim fakt jen pobavit a můj čas je příliš drahej na to, abych si tu hrál na Aristotela nebo co:D..Bez urážky, ale pokud se podíváš tak takhle funguje většina lidí..Možná je teda někde něco špatně;-)

00

Odpovědět

+RolPak jste mi ovšem nebyl nápomocný.. protože vedete diskusi s předpokladem, že existuje nějaký obecný zbytečně strávený čas.. či čas investovaný do tzv. záslužnějších věcí. Navíc tyto obecné hodnoty dáváte do roviny s hodnotami vlastními. Tedy je otázkou, čí póza je nabubřelejší.. vzhledem k tomu, že pózu mají v několika rovinách všichni.. ač většinou vědomě nepřiznanou.
To, jak funguje většina lidí, mne skutečně neuráží.. ale děkuji za starost. Bavme se dál tím, co nás baví. Hezký večer.

00

Odpovědět

+Daniel99Soudit tě nechci..Jen říkám svůj názor, jak na mě působíš. Bye bye

00

Odpovědět

Nelíbí se mi ten hlas/jazyk, ale jinak mi strašně připomíná tu cute herečku :)

00

Odpovědět


Odpovědět

Skvělé. :D Teď už chápu evoluci, ale přestávám chápat, jak ji viděl Darwin, když v jeho době nebyly svačinové automaty.
Počkat...evoluce je nesmysl, kterému může věřit snad jen ryba co se přeměnila v opici,a zničehonic se stala člověkem ;-)

29

Odpovědět

Chrisi, a není to třeba tím, že jsi zůstal někde v polovině cesty k člověku?

121

Odpovědět

+mykanecHele, myslím si, že tudy cesta nevede...pokud se považuješ za vyvinutou rybu, pak je zajímavé, že se dorozumíme ;-)
Zajímalo by mě, jestli tvůj pra pra pra pra děda měl šupiny nebo žábry a proč se jich zbavil.
Mrkni na tohle video, třeba pochopíš, jak to myslím.
Evoluce vs Bůh HD

210

Odpovědět

+ChrissCo to je za video? Tak dlouho mě právě nějaký člověk nenaštval jako ten arogantní moderátor v něm.

21

Odpovědět

+ChrissPokud toto manipulativní video na které jsi sem dal odkaz považuješ za přínosné a vypovídající o skutečném světě, tak lituji tvé případné děti.
Tys neurazil ještě ani půl poloviny cesty.

81

Odpovědět

+mykanecJak Vám jde v běžném životě přesvědčování ostatních o vlastní pravdě, pakliže začínáte konverzaci jejich označením za idioty?

22

Odpovědět

+Daniel99Ehm, nějak nemohu nalézt kde jsem někoho označil za "idiota".
Naprosto netuším, proč bych měl (jak vy píšete) někoho přesvědčovat o nějakých "svých" pravdách. To by byla činnost naprosto neproduktivní a tudíž zbytečná a u některých jedinců dokonce marná.
Viz video na které nám milostivě Chriss zanechal odkaz.

30

Odpovědět

+mykanecKaždý máme nějakou svou pravdu.. říká se tomu názor. A pokaždé, jsme-li v nějaké konverzaci, byť jde pouze o reakci, onen názor svým postojem vyjadřujeme. To nakolik, a u koho, je to jakýmkoliv směrem produktivní se odvíjí nejen od příjemce, ale i od schopností odesílatele.
Pokud to automaticky vidíte jako naprosto neproduktivní, pak Váš příspěvek postrádá smysl. V opačném případě je smyslem pouze a jen cílená urážka, jakožto argument člověka s opačným názorem. To, zda to tak je, a případnou hodnotu takového smyslu, si musíte stanovit sám, já Vám to nijak neshazuji.

30

Odpovědět

+Daniel99Pěkná reakce. To mínus je ode mně, netrefila jsem se a už není cesty zpět.

10

Odpovědět

+:)Pak je to jediný smysluplný palec zde.. je vysvětlený:)

20

Odpovědět

+ChrissDobrý video! Mistr argumentačních klamů. Nepochopil téma, ale demagoga z něj v nedělní škole udělali slušnýho!

21

Odpovědět

Christ, hihi debile, fakt este ziju takito zaostali ludia>

50
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK