Úspěchy SpaceX v roce 2018Svět Elona Muska

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:95
Počet zobrazení:4 041

Rok 2018 byl pro firmu SpaceX úspěšný – provedla rekordních 21 startů, poprvé letěl Falcon Heavy a byl představen první turista, který poletí lodí Starship (dříve BFS) k Měsíci. I když ve videu moc titulků není, myslím si, že tyto dechberoucí záběry rozhodně za vidění stojí.

Pro podrobnější informace o všem, co SpaceX a další Muskovy firmy v roce 2018 dokázaly, navštivte článek na ElonX.

Přepis titulků

Poprvé od roku 2011 co nevidět do vesmíru vyšleme americké astronauty na amerických raketách z amerického území. Dámy a pánové, představuji vám astronauty z programu Commercial Crew. To, co vidíte na obrazovce, byly původně dvě různé odpalovací rampy, než prostor převzal SpaceX. Postavili tu novou přistávací plošinu LZ-4.

Na záběru vidíte, jak je blízko k odpalovací rampě. Práce začaly v roce 2016 a stavba trvala zhruba jeden rok. Start! Falcon 9 vynášející TESS, sondu, která bude hledat nové světy mimo naši sluneční soustavu. Představujeme prvního turistu, který poletí do hlubokého vesmíru. - Jusaku Maezawa. - Rozhodl jsem se letět na Měsíc! Úžasná show vysoko na nebi, vrhající světlo na naši vynalézavost a představivost.

Sonda Telstar 19 Vantage odlétá do dáli po lehkém postrčení od pružin. Rakety Block 5 jsou navrženy pro 10 nebo více letů bez větších oprav, tato konkrétní raketa byla už použita při misi Bangabandhu-1 a misi Merah Putih letos v srpnu. Vícenásobné použití je umožněno vylepšeními u Blocku 5, takže tyto záběry jsou ze dvou předchozích letů. Toto bude poprvé, co SpaceX poletí s Falconem 9 potřetí.

Tato mise vynáší rekordních 64 satelitů. To je největší počet nákladů na americké raketě v historii. Falcon 9 potřetí přistál! Překlad: Dr.Don www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A odpověď na váš dotaz je: Position Music - Voyager (Jo Blankenburg - Epic Heroic Triumphant Orchestral)

:)

10

Odpovědět

Takže hlavní úspěchy v roce 2018 jsou jen nějaké animace, vystřelení auta do kosmu a nakukání jednomu naivovi že bude jednou vesmírný turista. Hmm

017

Odpovědět

A pak prijde nejaky Franta z Horni Dolni, co sice ma vystudovanou Banskou, ale zivi se jako "balic" v Amazonu a zacne zvanit o tom, jak je Musk neschopny, cela Tesla nahovno, SpaceX taky a ze je to jen tluchuba :D :D Takovej typickej Jarin(in)

201

Odpovědět

Celu dobu zimomriavky. Neni co dodat.

71

Odpovědět

Úžasné video! :-O :-)

91

Odpovědět

Proste revolucionar!

131

Odpovědět

Fandím mu

161

Odpovědět

Jo, jo, hned se těším na tenhle rok o něco více. Falcon Heavy první lety pro zákazníky, Crew Dragon Demo 2 (první let s posádkou) a začátek konstrukce "BFR" v podobě testovacího "Hopper", jako kdysi u Falcon rakety. Bude to zajímavé.

131

Odpovědět

WOW !

61

Odpovědět

Dokonalý!

91