TOP 10 modů pro větší uvěřitelnost Skyrimu

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:368
Počet zobrazení:14 955

Skyrim má bezpochyby skvělou modderskou komunitu. Množství různých vylepšení a rozšíření do hry je ohromné, takže si každý přijde na své. Ale jakých 10 modů byste měli použít, pokud chcete, aby byla hra o trochu uvěřitelnější?

Přepis titulků

Zdravím, tady CaptainShack. Vítejte u TOP 10 modů vylepšujících uvěřitelnost prostředí. Původně to mělo být normálních TOP 10 modů do Skyrimu. Ale podle toho, co do Skyrimu chcete, jestli mody na lepší grafiku, mody pro lepší hraní za zloděje nebo mága, se TOP 10 značně mění. Musel jsem to tedy specifikovat.

Tentokrát vám ukážu TOP 10 modů, které ze Skyrimu dělají živoucí svět. Tohle je tedy TOP 10 modů, které vylepšují uvěřitelnost prostředí světa. ZVUKY SKYRIMU Zvuky Skyrimu je audio projekt rozdělený do tří částí. Celkem přidává do prostředí hry kolem 460 zvuků. Vylepšuje to skoro každý region ve hře. Cliffworms, autor modu, se pokusil udělat každou lokaci uvěřitelnější tím, že přidal zvuky ovlivňované denní dobou, počasím nebo lokací.

Takže když půjdete po ulici ve dne, uslyšíte otevírání a zavírání dveří, hraní dětí, řezání a kování řemeslníků. V noci uslyšíte kočky bojující o území a štěkání psů. Zvuky Skyrimu jsou ve třech různých balíčcích. Divočina, civilizace a kobky.

Každý obsahuje jiné zvuky. V kobkách můžete slyšet kvílení nemrtvých. V divočině můžete slyšet bzučení hmyzu. Tento fantastický mod svět opravdu oživuje. Zaposlouchejte se do některých zvuků. REALISTICKÁ NOSNOST Jak to, že můj 130cm vysoký Bosmer unese stejné množství věcí jako můj 110 kg těžký nordský válečník?

Z nějakého důvodu jsem nosil 15 mečů, 12 helem a 6 druhů luků. A ani jsem se nezapotil. Je trochu nerealistické, že každá rasa unese 300 toho, čím se váha ve hře měří. Realistická nosnost tohle mění. Každá rasa unese jiné množství věcí. Nordi a Redgardi, což jsou válečnické typy, unesou kolem 120 až 125.

Mnohem víc než elfové. Už tedy neexistuje žádný neviditelný batoh. Už žádné vytahování obřích mečů odnikud. Když ho zkombinujte s nějakým modem s batohy nebo vaky, ve kterých můžeme nosit herní předměty, nejenže bude vaše postava vypadat dobře, ale herní svět bude realističtější.

A při rabování kobky budete muset přemýšlet, co si vezmete. OTEVŘENÁ MĚSTA Otevřená města Skyrimu je rozsáhlý projekt, který se snaží přinést zpět alespoň část pocitu z Morrowindu. Především ten, jak většina měst byla součástí světa a mohli jste do nich vejít bez nahrávání. To přidává hodně na uvěřitelnosti a realističnosti. Možná víc, než si myslíte, pokud jste mod ještě nezkoušeli.

Chtěli jste někdy na koni dojet až do srdce Riftenu? Teď už můžete. Potřebujete pomoc strážných s nějakým nepřítelem? Přiběhnete k bráně a strážní vám zachrání zadek. Strážní se takto mohou dostat do zajímavých situací. Bitvy s draky u městských hradeb budou mnohem zajímavější. Když drak přelétne nad městem, upoutá na sebe pozornost strážných. Bitvy už nebudou přerušovány nahráváním.

Do boje se zapojí všichni strážní, kterých je ve městě mnohem více. Varuji vás, pokud nemáte hodně výkonný nebo alespoň ucházející počítač, můžete mít problémy. Stejně tak další mody měnící krajinu vně měst nemusí s tímto modem fungovat. Mody na textury by ale měly fungovat bez problému. BITEVNÍ POLE Jedním z největších zklamání ve Skyrimu pro mě byla občanská válka.

V každém městě se mluví o hrozné válce, která sužuje Skyrim. Ale když jsem cestoval, nikdy mi nepřišlo, že bych byl uprostřed války. Všude byl klid. Nebýt útoků draků klidně bych sem vyrazil na dovolenou. Vývojáři Bitevních polí se to pokusili napravit. A opravdu se jim to povedlo.

Tento mod vytváří obří bojiště po celém Tamrielu, podle toho, jak výkonný počítač máte. Můžete se dočkat i bitev stovek NPC najednou. Střílí šípy, sesílají ohnivé koule, podnikají výpady. Přidali do hry přes 7 000 NPC, bojujících v 400 dynamických bitvách. Tento mod se dá hodně nastavovat a není omezen jen na občanskou válku.

Upíři, obří, pavouci, příšery... Ti všichni mohou být vrženi do bitvy v náhodně generovaných oblastech. A jakmile válka skončí, zjistíte, že armády poražených zmizí a mohou je nahradit nějaká stvoření a příšery. Vše je volitelné, a proto je tento mod na sedmé příčce. ZÁKLADNÍ POTŘEBY Na 6.

příčce budu podvádět a umístím sem dva mody. Ne proto, že bych se nemohl rozhodnout, ale každý je jiný a oba přidávají skvělé funkce. Základní potřeby. Potřebujete jíst, pít a spát. Jak čas plyne, vaše postava bude unavená, musí si dát pauzu, koupit si jídlo a napít se vody. Je překvapivé, jak ohromný vám s touto základní funkcí bude najednou okolní svět připadat. Když budete plánovat cestu, musíte si položit otázku, jestli máte dost jídla na tři dny.

Nebo jestli budete lovit. Lov najednou získá význam. Mod vám také dodá důvod, proč před cestou nakupovat zásoby. Důvod, proč utrácet zlaťáky. Zkuste tyhle základní potřeby, pokud chcete detailní a přizpůsobitelnou zkušenost. Další možností jsou realistické potřeby a nemoci.

Tento mod přidá základní potřeby a předělá systém nemocí. Na oba mody se doporučuji podívat. ROZENÝ LOVEC Pro postavy lovců je tento mod povinností. Vezme rutinní záležitost, kdy zabíjíte a obíráte mršiny, a udělá z ní něco mnohem zajímavějšího. Když s modem Rozený lovec ulovíte jelena, lišku nebo vlka, můžete vzít tělo a odnést ho zpět do tábořiště, vyvrhnout ho, stáhnout z kůže, získat surové kůže, dokonce můžete ze zvířat získat alchymistické potřeby.

Nebo je můžete zabíjet na maso. Množství masa závisí na velikosti zvířete. Tenhle mod se skvěle doplňuje s absolutní jedničkou, ke které se brzy dostaneme. DYNAMICKÝ RŮST SVALŮ Tento mod vytvořil můj oblíbený YouTuber.

Je to jeden z nejlepších modů pro uvěřitelný rozvoj postavy. Tento mod umožní vaší postavě zesílit a nechat jí narůst svaly. Ty nenarostou jen tak přes noc, ale postupně podle chování postavy. Když budete celý den máchat mečem, kovat železo nebo vyrábět zbraně, tak se to po vyspání lehce projeví nárůstem svalů. Tento mod se hodí pro klasické hrdinské procházení hrou. Začínáte jako slabá, malá postava bez svalů a do hrdinské postavy se vypracujete.

PODNEBÍ TAMRIELU Podnebí Tamrielu je ten nejlepší mod s počasím do Skyrimu. Přidává 506 unikátních systémů počasí do 7 oblastí Skyrimu. Najdete zde silné bouře, nové světelné efekty, nový efekt oslnění nebo zvuky bouře. Vylepšení je velká spousta.

Nejenže mod mění počasí, jeho autoři také vytvořili úplně nový způsob nasvícení, aby měl svět lepší atmosféru. Mod je plně nastavitelný, takže pokud máte rádi temné noci, můžete je mít. Budete muset mít pochodeň, jinak nic neuvidíte. Je zde i několik úrovní osvětlení, takže je na vás, zda bude hra světlejší nebo temnější.

Tenhle mod je pro PC hráče povinností. UVĚŘITELNÉ ROZHRANÍ Uvěřitelné rozhraní nebo také IHUD se snaží vnést do hry pocit realističnosti tím, že rozhraní odstraní. Ale vše funguje, jako byste ho měli. Vezme permanentně viditelné části rozhraní jako kompas a zaměřovač a schová je, když nejsou potřeba. Klávesou X můžete kompas zapínat a vypínat.

Tím získáte nerušený výhled na svět. Je to jednoduchý koncept, ale mít na obrazovce jen samotný svět je úžasné. Navíc přidali autoři i menu s nastavením, takže si ho můžete plně přizpůsobit. Je to jednoduché, elegantní a úplně vás to vtáhne do světa. Proto se tento mod dostal znovu do mého seznamu a zabral druhé místo v modech vylepšujících uvěřitelnost prostředí. MRAZIVEC - KEMPOVÁNÍM PROTI PODCHLAZENÍ Pokud jste viděli video Mody do Skyrimu, budete tenhle asi znát.

Tento mod dělá z nehostinného prostředí Skyrimu opravdovou hrozbu. Přidává tři nové mechanismy. Podchlazení, přežití v ledové vodě a kempovací vybavení. Přidává větší uvěřitelnost bez přítomnosti otravných ukazatelů. Mrazivec používá sofistikovaný systém sledování vaší polohy, počasí, denní doby, oblečení a dalších věcí k tomu, aby určil váš současný stav.

Ani si toho nevšimnete. Také vám dává možnost vyrobit si vlastní kempovací vybavení. Například pochodně, stany a ohniště. Tento mod se dá nastavovat a je kompatibilní s většinou modů na tomto seznamu včetně Podnebí Tamrielu, Chladno a zima, Pláště k nošení, dokonce i s modem Zima přichází, ten je skvělý. S mody na jídlo, čas, osvětlení, vlkodlaky, upíry...

S tímto modem funguje snad vše. Jeho autoři si dali opravdu záležet, aby byl kompatibilní s ostatními skvělými mody. Tento mod vytváří společně se Základními potřebami, Zrozen k lovu a Podnebím Tamrielu jednu z nejuvěřitelnějších verzí Skyrimu. Vzniká tak těžká hratelnost plná nových výzev. Proto je Mrazivec na prvním místě. Mody do Skyrimu jsou hlavně o tom, jak ho chcete hrát vy.

Můžete si hru přetvořit tak, aby vás bavila. V tomto videu jsem je seřadil od desáté k první příčce, protože je to jednoduchý formát a já osobně je takhle vidím. Ale každý z těchto modů je úžasný a upřímně, žádný z nich není lepší nebo horší. Vše záleží na tom, co ve hře chcete změnit a jak ji chcete hrát. Chci poděkovat modderské komunitě, která mě zásobuje hodinami skvělého obsahu.

Tato úžasná hra má úžasnou komunitu. Pokud se vám tenhle TOP 10 seznam líbil, chtěli byste vidět další? Dejte mi vědět do komentářů. Co byste v dalším TG10 rádi viděli? Chtěli byste vidět TOP 10 bojových modů nebo TOP 10 hráčských domovů? Mody měnící funkčnost hry nebo mody rozšiřující hratelnou plochu? Dejte nám vědět, pokud se vám video líbí, dejte Líbí se a odebírejte TGN pro další herní videa.

Vracím se na svůj kanál XPgamer, kde podporuji modderskou komunitu. Díky za pozornost a na shledanou se příště. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle jsou nejlepší mody do skyrimu! :-)
https://youtu.be/q6yHoSvrTss

13

Odpovědět

Dajte si do googlu 100duvodu proč Dan Vávra nesnáši Skyrim. Zaujímavé čítanie. Človek sa potom fakt zarazí ako takáto hra môže mať hodnotenie okolo 95%.
Modovateľnosť Skyrim zachránila. Bez nich by to bol obyčajný bordel vďaka ním je v ňom zábavné aspoň sa flákať po otvorenom svete.

2033

Odpovědět

nečetl jsem ale přečtu, přesto nesouhlasím s komentem. Bez modů jsem cca na 35lvl a pořád mě to baví. Hra co mě v době před státnicema dokáže chytit (bohužel) na nepříjemně dlouhou dobu není žádný bordel. Asi věc vkusu, někoho baví se flákat a nic nedělat, někoho baví příběh. GTA ani Mafii jsem už mockrát nespustil po dohání příběhu.

62

Odpovědět

https://games.tiscali.cz/tema/100-duvodu-proc-dan-vavra-nesnasi-tes-v-skyrim-227726
Tak na tom odkazu jsem si to přečetl a nesouhlasím, vymýšlí si asi aby byl zajmavej.

00

Odpovědět

Všechny mody jsou dost pěkný, hlavně ten na počasí. Už se nemůžu dočkat až budete překládat další díly Svět TES.

130

Odpovědět

K sedmičce... napoprvé jsem se právě do Riftenu nějak nemohla dostat, to jsem ještě hru neznala moc dobře. Tak jsem na koni doplula do doků a odsud jsem nějak prošla do města :D

Jinak nádhera, kéž bych bývala věděla o některých módech, když jsem ještě hrála Skyrim...

90

Odpovědět

Vývojári Skyrimu urobili dieru do sveta hráčskej komunity, tým že poskytli fanúšikom vývojárske nástroje do hry. Tak vlastne bez toho, aby vynaložili kopu peňazí a času na tvorbu nových DLC alebo datadiskov, nechali samotných hráčov, nech si tvoria svoj content. Vďaka modom tá hra človeka skoro nikdy neomrzí.

194

Odpovědět

1:17 - místo kobky bych dal spise Jeskyně

313

Odpovědět

Mody mě absolutně nadchly a hned jsem je musel vyzkoušet. Poměrně spokojenost jen nemáte někdo zkušenosti s modem RealisticNeedsandDiseases (TG6), vyskytuje se mi tam menší chyba, kdy nemohu doplnit vodu.
A to ani přes hostinského a ani přes řeku.

U hostinského se mi nezobrazuje nabídka na doplnění a u řeky kliknu na prázdnou láhev a ta zmizí. A už se mi nic nového do inventáře nepřidá. :(

50

Odpovědět

Já používám a funguje parádně. Asi bych zkusil přeinstalovat a zkontrolovat load order přes BOSS a TES5Edit jestli se to nehádá s jiným modem.

10

Odpovědět

+WarthuTak, jsem se s tím potrápil a zjistil jsem, že jsem ho neměl plně aktivován stačilo se pořádně prohrabat v nastavení. :)
Pro ty co mají podobný problém a neumí moc česky tak je na většinu modu co tu je český překlad, který vše jednoznačně ulehčí ;)
Warthu: Jinak i tak díky za odpověď :)

00

Odpovědět

Snad jednou ty mody někdo protřídí a udělá z toho celý instalační balík, kde bude parádní fungující svět.

230

Odpovědět

To dost dobře nejde, protože pod pojmem "parádní fungující svět" si každý představí něco trochu jiného. Koneckonců to je taky důvod, proč ty nejlepší módy mají hromadu nastavení pro vypilování zážitku.

240

Odpovědět

Spíš by měli s realistickými mody začít u toho, aby nepřátele uměli používat štíty a mířit z luku, a končit u toho, že by odstranili stupidní lore.

57

Odpovědět

Na to už mod existuje. Jmenuje se Duel combat realism Hardcore 7. Jeden z nejlepší bojových modů ve Skyrimu. Boj proti třem nepřátelům je bez taktiky nemožný a na nízké úrovni ani není možné porazit městské stráže.

70

Odpovědět

Nevím, do jaké míry je ideální přístup "Můžeme vydat prakticky cokoliv, oni si to fanoušci sami už nějak dotvoří a budou spokojení, jaké je to úžasná hra."

295

Odpovědět

Pořád lepší než vydat cokoliv, aniž by fanoušci měli možnost do toho nějak zasáhnout. :-)

263

Odpovědět

+MithrilAuto u kterého musíš investovat po koupi statisíce aby vůbec bylo pojízdné není dobré auto.

614

Odpovědět

+MithrilTvoje analogie by fungovala, kdyby se za mody platilo.

281

Odpovědět

+MithrilPointa je že auto které není bez investice třeba i času nebo usílí pojízdné není dobré auto.

18

Odpovědět

+MithrilBrosef Stylin´
Ale však tady to taky není o pojízdnosti, ta hra se dá výborně hrát i bez všech modů, stejně jako může člověk jezdit s autem, co vyjelo z továrny. Mody a uživatelské vylepšení, k tomu je přesná analogie úpravy a tuningu auta, ať už jde o vzhled, nebo aby lépe jelo.

102

Odpovědět

+MithrilPokud ti přijde Skyrim hratelný i v základu tak moc vysoké standardy asi nemáš.

319

Odpovědět

+MithrilTakové výroky mi vždy vyvolají úsměv na tváři. Téměř každá hra je hratelná když vyjde a Skyrim toho není vyjímkou. To, že fanoušci hru posunou svojí prací o několik úrovní výš už je něco jiného, ale tvrdit potom, že původní hra se nedá hrát, je dost z cesty.

132

Odpovědět

Ale Skyrim je dobře hratelný i bez módů. Jen je dělaný pro masy. Kdo chce, tak si z toho, pak udělá realistickou hru nebo si přidá jen nové zbraně a brnění nebo nic. To bys pak mohl kritizovat každou otevřenou hru. Třeba Armu, že v základní verzi chybí zombíci (Day-Z) nebo i Minecraft, že uneseš moc kostiček. Navic už v Morrowindu a Oblivionu fungovali modeři...

100

Odpovědět

+TombasRozdíl je ten že Arma a třeba i ten Minecraft jsou i bez modů zábavné a naprosto funkční hry.

29

Odpovědět

+TombasJak píše tady soudruh. Mody by do hry měli přidávat něco nového, nebo je upravovat podle přání hráčů, ať již jde o realismus, polonahé elfky nebo hromadu nových zbraní. Neměly by tu být od toho, aby se zoufale snažili napravit lenost a chyby vývojářů. Např. je moc abych chtěl, aby RPG hra měla nějaký přehledný použitelný inventář a ne abych hned musel instalovat SkyUI? Nebo nemuset stahovat mody pro magii aby fungovala alespoň tak jako v o dekádu starším Morrowindu. Ve hře si můžu vybrat, jestli zabít jednoho ze spojenců nebo až do konce nemluvit s jednou z frakcí. Musím shánět mod abych mohl zadavateli onoho úkolu vysvětlit, kdo je tady Dovahkiin, což je nejlogičtější řešení pro všechny, krom vývojářů. Zmíněný Realistic carry weight by byl taky zbytečný, kdyby tvůrci zachovali systém atributů.

64

Odpovědět

+yugyTvoje tvrzení, že v Morrowindu fungovala magie se mi zdá úlet. No jo fungovala, ale prakticky byla nepoužitelná, protože se dala používat až bůhví od jaké úrovně schopnosti (což popravdě platilo o všem). Naopak enchant a alchemy - to byl kumšt.

00

Odpovědět

+Tombasyugy:
ale to už narážíš na subjektivnost. Vývojáři chtěli samotný RPG vývoj postavy zjednodušit, ze systému povolání udělat systém "dovedností", což umožňuje zjednodušit začátek hry. A přesně to takové udělali, poměrně úspěšně. Stejně tak je to s magií - tobě se líbil systém magie z Morrowindu. Ale vývojářům nevyhovoval, jejich představa o magii byla někde jinde. Inventář a celkově UI je jednak asi nejsubjektivnější věc ze všech, druhak mi nepřišlo až tak strašný. Problém příběhů a logiky questů, to se netýká pouze skyrimu, ale 90% herní produkce.

Sečteno, podtrženo - vývojáři neudělali chyby. Respektive, to co zmiňuješ ty, nejsou chyby, pouze jiný názor.

A naopak si myslím, že Bethesda má v tomhle skvělý přístup. Místo toho, aby nabídla produkt a řekla "tak, tady máš produkt, pokud se ti nelíbí, tak máš smůlu", tak řeknou "tak, tady máš produkt, pokud se nelíbí, tak tady máš vývojářský nástroje a můžeš si ho upravit po libosti."

66

Odpovědět

neviete kde by som tieto módy stiahol? :/ strašne sa mi to páči :)

11

Odpovědět

nexusmods.com

40

Odpovědět

+Warthuďakujem

01

Odpovědět

+Warthukdo by rek ze ty mody se jednoduse instaluji a spousteji ale prijit na to je tak slozity az sem se z toho p****l malem. kolik dni mi trvalo nez sem rozjel mod animated prostitution, kerej mel bejt koukam na prvni miste v tehle modech :D

70

Odpovědět

Nechápu proč mi to tu nepovolí odkazy, asi jsem něco minul. :)
Jinak zkus http://tinyurl.com/mx4y2od

00

Odpovědět

Nepřipadá vám prostě fascinující, jak ve hrách usilujeme o čím dál tím větší autentičnost s reálným světem? Dnes mají naši "herní zástupci" hlad, žízeň, trpí zimou a nemocemi. V budoucnu, budou hráči přímo vstupovat do herního prostředí, které bude téměř nerozeznatelné od reality. Já se tedy ptám, kde to skončí? V matrixu?
(Akorát přejdeme ze světa idejí do dalšího)

1526

Odpovědět

ne

460

Odpovědět

+Wercingetorixpobavils :D

91

Odpovědět

Skončí to tak, že se hráči zvednou a půjdou ven, kde už tyhle mody fungujou.

173

Odpovědět

Hru jsem hrál dvakrát - poprvé nic moc (spíš převažovaly negativní pocity), podruhé asi po roce, kdy jsem si říkal, že tak strašná ta hra být nemohla (a zjistil jsem, že byla). No a teď mám chuť si zahrát znovu, s pořádnými mody, které udělají Skirim alespoň trochu snesitelnější... :D

917

Odpovědět

Zkus SkyRe.

30

Odpovědět

Get Snowy je super mod - když sněží, jste opravdu zasněžení.

A je fajn jak z 5 gigové hry ti najednou Skyrim zabíra 30+Gb :)

232

Další