Vánoční pudink

Thumbnail play icon
50 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:90
Počet zobrazení:2 927

Vánoce se blíží a to znamená i spoustu dobrého jídla. Vánoční pudink je vynikající delikatesa a zde vám Curtis Stone představí jednodchý recept. Podívejte se i na další videa z našeho speciálu Vánoce 2015.

Přepis titulků

Blíží se Vánoce a není nic lepšího než domácí vánoční pudink. Mám recept, který si všichni zamilují. Je jednoduchý a lidé si ho zamilují. Mám tu sušené ovoce, které postupně nasypu do mísy. Zalijeme ho trochou rumu. Jsou Vánoce, takže to můžeme. Mám tu i koření. Je tu muškátový oříšek, badyán a trocha skořice. Nejdříve tam nasypeme rozinky.

Také tam přidám kandovanou pomerančovou kůru. Pak tu nakrájím švestky. Také přidám sultánky. Nakrájím ty švestky. Nekrájím je moc na jemno. Mám tam rád ty kousky. Není nic lepšího. Vezmu ty sultánky a švestky a taky je hodím do mísy. Pak to chce trochu pomerančové a citronové kůry.

Ta nádherná vůně. Takže to je pomeranč a citrón. Mám tu muškátový oříšek a malé struhadlo. Nastrouhám tam pro chuť trochu oříšku. Trochu badyánu, trochu mletého hřebíčku. A skvělou čerstvě mletou skořici. Když mám uvnitř všechny ingredience, zaliju je rumem. Trochu rumu do mého vánočního pudinku.

Pořádně to zamíchejte a dejte tomu tak půl hodiny času. Než přidáte další ingredience, nechte rum vsáknout. To aby se to koření dostalo do ovoce. Když je rum ve styku s ovocem asi 30 minut, tak ho začne pomalu změkčovat. Ty chutě budou vynikající. Poté přidáme trochu cukru. Mám tu jemný hnědý cukr. Pořádnou špetku mořské soli.

Trochu mouky. A také čerstvou strouhanku. Když to vše máte uvnitř, zamíchejte to. Necháme to asi 12 hodin odpočinout. Koukejte, jak sypké to je. Ale za dvanáct hodin to bude vypadat asi takhle. Jak vidíte, je to celkem husté a lepkavé. A také vynikající.

Už teď je to výborné. Dále do toho nasypeme tři druhy oříšků. Lískové oříšky, mandle a pistácie. Přisypu trochu prášku na pečení, díky kterému to trochu vystoupá. Přidám pár vajec s trochou mléka. Rychle to zamíchejte. A když to bude téměř rozmíchané, přidám rozehřáté máslo a zase smíchám. Pořádně to promíchám.

Když máte směs hotovou, můžete pokročit dál. Jen se musíte rozhodnout, v čem ho budete dělat. Já použiju tuhle formu na pudink. Poklice se dá zacvaknout a vy ji můžete zvednout. Díky tomu ji snadno vložíte i vyjmete z vařící vody. Je těžší ji otevřít, ale to má dobrý důvod. Poklici i formu vymažu trochou másla. Vezmu mou směs a vložím ji dovnitř.

Pořádně to uhňácejte. Mělo by to být rovnoměrné. Pak vezme poklici, přicvaknete ji a pak jí otočíte. A pak tady v mém hrnci uvidíte otočenou misku. Na ní bude stát má forma. Tady mám vařící vodu. Nejdřív bychom tedy měli vzít tu misku a dát ji do hrnce. Pak po straně naliju vařící vodu.

Musí to slabě vřít. Nesmí se to vyloženě vařit. To je moc intenzivní žár. Dejme na to pokličku, abychom to vření mohli poslouchat. Bude to tam tak hodinu a půl. Lépe dvě hodiny. Záleží to na tom, jak horkou vodu budete mít. Už je to hodina a půl, takže to vypnu. Zvednu to za pokličku. Zvednu to a postavím to vedle.

Tohle je okamžik pravdy. Odklopím pokličku na misce. Vypadá to hodně podobně tomu, co jsme dávali dovnitř. Je to pevnější, ale je to hodně podobné. Vezměte tácek, dejte ho nahoru na formu pudinku a pak vše jednoduše otočte. Teď zvedněte formu.

Tohle je vynikající vánoční pudink. Poslední krok je čistě na vašem uvážení. Nemusíte to dělat, ale mnoho lidí ho na stole flambuje. Je to skvělý způsob, jak ho servírovat. A teď... Podívejte na to. Kousek mého oblíbeného vynikajícího pudinku s omáčkou z brandy. Tenhle vánoční pudink je naprosto skvělý.

Ještě se z té dobroty kouří. Veselé Vánoce. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Na Vánoce jedině kapra. Vegetariáni můžou třeba vycucat vložku manželky.

92

Odpovědět


Odpovědět

Ja chci zpatky SORTED!

122

Odpovědět

Well, budu se držet svejch lehce zfejkovanejch muffinů :D Ta sůl v tom, to musí bejt hnus, ale takhle mi to připomíná ten českej biskupskej chlebíček nebo jak se tomu nadává :D

18

Odpovědět

Když to ochutnával, pohled jak kdyby to vařil Babica :D Je to hnusný, ale můžete si to udělat doma :D

113

Odpovědět

Puding si představuju trochu jinak teda :D , tohle mi spíše připomělo bábovku. A recept zní jako smíchaní všeho co dům dá.

82

Odpovědět

Není puding jako puding. V britský kuchyni se pudingem nazývá leccos. Třeba black pudding je naše jelito, rice pudding je rýžová kaše a Yorkshire pudding vypadá pro změnu zase jako lehce deformovanej muffin. Takže těžko říct, co vlastně ten jejich pudding vystihuje, nebo co mají tyhle recepty společnýho, že je to všechno "pudding". Ale souhlasím, že ta vánoční verze opravdu vypadá jako když pejsek s kočičkou dělali dort.

140

Odpovědět

+LoldaPudding vznikl od slova puddle. Kappa

02

Odpovědět

Musím bohužel říct, že ani sympatický kuchař mě nepřesvědčí, že Britská kuchyně za něco stojí... Hezké ve videu, ale ochutnat bych to ani nechtěl.

137

Odpovědět

No v tomhle videu chybi oboji; ani chutny recept, ani sympaticky kuchar se nedostavili, tak natocili aspon tenhle paskvil...

12

Odpovědět

vypda trochu jako ta lesbicka moderatorka

380

Odpovědět

To bude asi tim, že je to ona...

44