VICE: Islámský stát #2 - Příprava dětí na džihád

95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:356
Počet zobrazení:2 840

Islámský stát pokračuje v násilné expanzi v Iráku a Sýrii. Dalším úkolem skupiny je ovládnout srdce a mysl nových rekrutů a potenciálních nových členů na dobytých územích...

 

Ve druhé části exkluzivního pohledu do zákulicí Islámského státu se reportér Medyan Dairieh setká se členem IS pocházejícím z Belgie, který pracuje s nejmladšími členy skupiny. Také získá bližší náhled do myslí bojovníků, kteří pořádají oslavy a vojenské přehlídky s americkými tanky a zbraněmi, zabavenými irácké armádě. Překlady vám budeme nadále přinášet ve spolupráci s českou redakcí magazínu VICE. Na jejich stránkách najdete rozšiřující informace k aktuálním i starším dokumentům.

Komentáře (168)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pár poznatků, které se místním asi líbit nebudou, ale pokud už někdo bude chtít odpovídat, ať používá argumenty, ne nadávky..:
Hned v úvodu je třeba ukázat divákovi, jak strašně zfanatizované děti tam jsou... ale vzpomínáte si na video "Američané nejsou hloupí", kde byl rozdíl pouze v tom, že těm zfanatizovaným idiotům, kteří chtěli na někoho útočit nebylo 10 let?

A co je špatného na tom, když chlapec řekne, že bezvěrci zabíjejí muslimy? Podle mne těmi "bezvěrci" nemyslí celý svět, ale právě ten západ a Evropu a kupodivu má pravdu ... nebo snad ne?

A otázka na závěr - kdo vyzbrojil tyto fanatiky a kdo vůbec zfanatizoval ten dav a umožnil mu dostat se k moci?

Video je opět velmi neobjektivní - to, že Islámský stát získal zbraně když si je ukradl z Iráku je jen polovina pravdy. Aby mohl vtrhnout do Iráku, aby se mohl postavit Assadovi a aby mohl začít to svatou válku tak už ty zbraně Islámský stát mít musel. A rebelům je dodali sami Američané. Není to chyba nikoho jiného než jejich.

Co lze asi čekat, když USA napadne několik států, rozpoutá tam občanskou válku, rozpustí armády a veškeré složky, které udržovaly pořádek a jako bonus ještě rebelům v dalším státu rozdá zbraně? Tyto nepokoje jsou nevyhnutelným důsledkem činů USA. Nebo koho chcete vinit? Ty lidi, kteří tam už několik let žijí díky NATO ve válce? My si tu ještě 40 poté připomínáme okupaci, při které zemřelo STO lidí, sami se podílíme na okupaci, která už má na svědomí NĚKOLIK SET TISÍC lidí a ještě se divíme, že se tam lid radikalizuje?

812

Odpovědět

PS: Když už jsem načal naši okupaci - lidé, kteří u nás podřízli neozbrojeného člověka a zastřelili pokladníka byli vyznamenáni jako hrdinové odboje.

13

Odpovědět

Já si myslím že zrovna od Vice jsou jedny z nejobjektivnějších zpráv které můžeš dostat. To fanatizování dětí tam je vidět jasně, nejde o to že je učí že západ zabíjí muslimy ale o to, že dětem se prostě líbí velká oslava, mají tam i legraci, všichni jsou šťastní a navíc jim dají jídlo a vzdělání. Kdo by to nebral? To že když umřou tak umřou a že budou uřezávat hlavy lidem na internetu a zabíjet děti to jim teď nikdo nevykládá.

40

Odpovědět

+Drooz3RTo je možné, ale jak si myslíš, že probíhá nábor v USA? :D
Ti se jistě k takovýmto postupům neuchýlí, že? :D :D
(ovlivňovat děti na školách, pořádat podobné přehlídky, zcela opomíjet negativní stránky,..)
Metody USA jsou už vcelku dostatečně známé.. jen to dělají trochu uhlazeněji. Výsledek je stejný - ve vhodnou dobu je většina národa zfanatizována, rozpoutají válku a až později většina národa opět lituje (jako už tolikrát předtím).

Co se objektivity týká - když nastíním nějaký problém a chci se dobrat nějaké jeho podstaty, tak musím říci všechno - ne jen: "ukradli zbraně" - to je totiž jen polovina pravdy, protože oni nejprve ty zbraně dostali!!

15

Odpovědět

Ked si predstavim ze by som sa nejakym nedopatrenim ocitol v ich krajine, tak mam krce v bruchu. Kto by sa nebal takych psychopatov ? Hajzlici nerobia nic prospesne len plodia deti ktorym hned gumuju mozgy aby za nich bojovali. Niektorym veciam absolutne nechapem. Nechapem ako mozu byt ludia tak sprosti, tak zaslepeni. A vraj clovek ma pud sebazachovi. Kde maju pud sebazachovi tito fanatici ? O.o --- btw: tesim sa na dalsiu cast, je to velmi zaujimave.

71

Odpovědět

1:28 - Ray-Bany na ociach :D

21

Odpovědět

Amíci je provokujou, ale k nám má IS blíž...stejně mi nejde do hlavy, že jsou tak velká hrozba pro zbytek světa. Kolik jich je, že to nespláchne pár dobře mířených raket? Tam už stejně není možnost nápravy. Nedovedu si představit, že to bude u nás.

53

Odpovědět

Z toho se mi odjistuje devitka v kapse

133

Odpovědět

No jen aby se historie neopakovala a tady u nas v Evrope se nezacali vytvaret rytirske rady na krizovou vypravu :-O I kdyz dnes by to byli asi bojovnici za demokracii nebo tak neco:-) Muslimove musi procitnout hlavne sami a zamyslet se nad tim, ze uznavat neco co nexistuje a nasazovat za to svuj zivot je 21. stoleti prinejmensim usmevne :-)

62

Odpovědět

No na mě to teda působí tak, že islám je ten nejmenší problém. Kdyby neměli Islám, upnuli by se k rase, nebo půdě, nebo člověku, to už je jedno, důležiý je, že těm lidem někdo dost ošklivě ublížil (ať už z jakýhokoli důvodu) a oni se teď mstí. Řekl bych, že kdyby se naše milá malá (a díkybohu mírumilovná) zemička ocitla v jejich pozici, vytvořila by se podobná skupina radikálů a i když by se odvolávali na jinou ideologii, výsledek by byl stejný. Proto si myslím, že není dobré se na to koukat jako na obrázek islámu, ale jako na obrázek toho, kam nás dovede současné plundrování planety, boj o ropu a moc a neustálá honba po penězích...

156

Odpovědět

No až na to že se v těchto oblastech nikdy nepřestalo válčit. Válčí se tam už více jak 3000 let. Jen otevřít knížku dějepisu...

82

Odpovědět

Tak dámy a pánové,

Tady aspoň můžeme vidět tu jejich mentalitu. Nemluví o ničem jiném než o zabíjení bezvěrců (tedy i nás). Je jim úplně jedno že jsme jim nic neudělali, jsme vinni už jen tím že nevěříme v jejich stupidní náboženství. Proč jezdit za rodinou, tam je přece nuda, radši válčit a zabíjet. Navíc na videu bylo hezké jak ty děti jsou donucovány k jejich víře a k zabíjení, ani jedno dítě tam nemluvilo ze své hlavy. No a vlastně taky jak by mohlo když mají místo mozku salát. Smutné je že tato demence, se v těchto státech dědí z generace na generaci. Bohužel musím říct chudáci děti už teď jsou odsouzeni k smrti kvůli blbečkům. Poslední co spatří bude puma z letadla a na ní napsáno GOOD BYE. Já tomu budu s dovolením, z pohodlí domova, s hrnkem kafe a hlavně s rodinou přihlížet.

876

Odpovědět

Tak to chodí ve všech sektách. A ty děti za nic nemohou, malé děti ještě nemají vypěstované mechanismy, které komplikují (v některých situacích a u některých osob takřka znemožňují) vymytí mozku.

270

Odpovědět

Dvě otázky - 1) jak mohli nechat toho reportéra všechno natočit, když muselo být jasné, že je pak bude prezentovat v tom nejhorším (pravdivém) světle? Nebo jsou tak blbí?

2) Pracuje tam vůbec někdo? Zajímalo by mě, jakej by byl jejich plán po obsazení většiny světa... Kdo by jim dál vyráběl ty auta, zbraně a ty krásný mobily a mikrofony, který ti idioti tak hrdě drží v ručičkách?

311

Odpovědět

viděl si to vůbec? já jsem celý dokument viděl již dávno na youtubu a vůbec celý kanál vice news má právě ve zvyku zobrazovat věci dost nestranným způsobem a právě v tomto dokumentu je vidět, že islámský stát normálně funguje jako i jiné státy jen samozřejmě jde o totalitní režim a hlavní myšlenkou je zabít bezvěrce whatever

510

Odpovědět

+ZabijakAno, viděl jsem to moc dobře. Jestli ti napichování hlav na plot, vyhrožování ostatním a vymývání mozků dětem v tak obrovském měřítku (něříkám, že u nás se to v omezené míře neděje) přijde "whatever" tak teda... hodně štěstí

122

Odpovědět

oh můj bože, poi shlédnutí tohoto videa nemůžu usnout protože mám strach že mi pod postelí spí terorista a připravuje moje dítě na džihád :(
a jako inteligentní člověk bych se teď rád vyjádřil že každý muslim není terorista ale každý terorista je muslim a že je třeba to feudální náboženství zakázat protože třetí stránka koránu - obsadit Česko je cesta do nebe - takže je to fakt špatný náboženství necivilizovaný jsou to barbaři tfuj já jako civilizovaný a nefanatický chytrý člověk musím říct že zplynovat všechny ty islamisty ano jsem velmi chytrý a vzdělaný ano ano

739

Odpovědět

feudalismus a fundamentalismus je pro tebe asi to samý co :D hlavně, že si tu ze všech snažíš dělat prdel jací sou rasisti a pokrytci ... podivej se na sebe a zamysli se nad sebou ty šašku

164

Odpovědět

+dafuqty jo ty seš tak dobrej že víš rozdíl mezi dvouma slovama to je zase na tom světě líp když existuje někdo kdo má takovou inteligenční kapacitu na to aby opravil mou větu, která je sice záměrně celá špatně ale stejně to našemu géniovi nedalo, opravil ji a zničil mě svým závěrem na tolik urážející mou důstojnost že se du schovat pod peřinu a brečet :(
jinak společnost burani a spol mě nemá ráda do takové míry že už ani palce nahoru nedostávám :(
KE VŠEMU SE PŘIZNÁVÁM JSEM NÁBOŽENSKÝ FANATIK JÍM DĚTÍ A JDU OBSADIT PRAHU PROTOŽE MI TO ŘEKL MOHAMED ALI A ČETL JSEM TO QUORÁNU, PROČ PROČ JENOM JSEM SE STAL MUSLIMEM, KÉŽ BYch KORÁN NIKDY NEČET BYL BY ZEMĚ NORMÁLNÍ ČLOVĚK ALE TEĎ, TEĎ JE ZE MĚ RUMBURAK :(
prosím vás moudří lidé národa českého vyřešte problém mojí radikalizace v komentářích dřív než bude pozdě, zakažte islám před tím než sní další děti :(

821

Odpovědět

+dafuqz toho ironie úplně stříká a stejně to nikomu nedocvakne :D

82

Odpovědět

Uplně mně z toho běhá mráz po zádech, přitom si myslím že nebýt jejích náboženství byli by to úplně normální lidé pouze s odlišnou kulturou.

664

Odpovědět

Souhlasím, jen podotýkám, problém není náboženství, zažil jsem velmi moudře filozofujícího muslima v Brně, který rozjímal nad smyslem lidského života a bylo to skutečně o Smyslu a Tvoření, žádné kraviny jako bezvěrec, svatá válka, spousta panen po smrti atd. Jediný rozdíl oproti muslimům z videa byl v tom, že měl možnost sám si utvořit názor na svět. Tyhle svaté války proti bezvěrcům měli přece i křesťané v době kdy se vědění a svobodná mysl ještě moc nenosila. Problém není náboženství, ale lidé a jejich podstata. Prostě se většina z nás nerodí moudrá, nevíme od malička co je pravda a co účelná lež, natož poznat kdo to s náma myslí dobře a kdo nás hodlá jen použít. Možná dokud se budeme rodit jako tabula rasa, nebude nám zbývat nic jiného než se spoléhat na to, co v nás zanechají druzí lidé, no a otázka bude co kdo zas nakukal jim a proč. http://www.svetblogera.cz/bloger/

522

Odpovědět

nebýt tvojí existence bylo by na světě líp, pláču i za tebe bratře

143

Odpovědět

Nechápu, že sem pořád vč hází ty politické kraviny, pod které bude akorát 99% tupé švejkovské populace blít ty svoje světonázory...

378

Odpovědět

Protože pořady vhodné pro 1% geniální populace (jehož si hrdým zástupcem) už v češtině vysílá TV Nova.

1151

Odpovědět

+peca:D :D :D moc ti to nedává smysl, ale chápu kam tím míříš...

Jsem vždy uchvácen těmi, kteří na hejt napíší rádobyvtipný counter a všici z toho mají nééhoráznou bžundu a autor se cítí jako internetový macho co to někomu nandal. No minimálně za pokus ti tam jeden zelený hodím, ať máš radost skautíku :)

1165

Odpovědět

+pecaJsem rád, že jsem tě uchvátil, a děkuju za jede palec nahoru, zapíšu si to do deníčku, je to pro mě čest a státní svátek. Těším se na tvůj další komentář, na kterém si budu moct nahonit zakřiknuté ego junáku :D

314

Odpovědět

+pecapeca seš dement

236

Odpovědět

+pecafakt jak můžeš s nečim takovýhle nesouhlasit, jasně že většina lidé je dementní, jasně že ta menší část lidé dementní není, tak to prostě je a zatímco u normálního video dostanou palce dolu trollové a nějaké vulgární komentáře u tohohle videa se budou radovat ti co tu napíšou fuck islam všechno jsou to terroristi protože mají díky televize bobky z nějakýho státu, u kterého je větší šance že obsadíme dřív Německo než že on zaútočí na nás
prostě neinformovaný paskvily

313

Odpovědět

+pecazabiják, palec hore

312

Odpovědět

+pecaPůvodně jsem tady chtěl napsat něco o tom, jak v německu přistěhovalci beztrestně šikanují, okradájí a bijí německé děti o čemž mají němečtí učitelé zakázáno mluvit pod hrozbou vyhazovu, nebo o rodilém němci, který dostal pokutu za to, že si pískal během soudedovi motlitby k aláhovi, případně o muslimských řidičích autobusu, kteří vás nenechají nastoupit do autobusu se psem, kterého považují za nečistého ... v Anglii!!! Ale nechám to vysvětlit člověka, co to řekne naprosto dokonale a není potřeba nic dodávat (doporučuju i další jeho videa)

http://www.youtube.com/watch?v=_08QnFcJx20

31

Odpovědět

Tohle asi úplně nesouvisí s tématem ale s IS to souvisí. Nechápu tuhle spravedlnost, ve který se Kurdům a jinejm (no vlastně všem kdo se tam angažuje proti IS) shazujou a dodávaj zbraně. Proč já nemůžu dostat zbraň? Taky jsem proti těmhle ksindlům a nikdo mi tu neshodí bednu s 50 granátama...přitom si myslim jsem asi tak 100 gramotnější než ty vopice co to tam po sobě házej. Takže prostě jáá si tady musím horko těžko dělat zbrojní pas, koupit si pistoli, která stojí X tisíc ale nějácí šašci tam dostanou 1000 samopalů a munice až po strop a můžou si stím dělat vlastně co se jim zachce. IS bojuje z 85% zbraněma který sebrala kurdům a my (nemyslím jen USA, Česko jim taky poslalo hromadu zbraní pokud si vzpomínáte) jim to ještě posíláme. Kdyby nás tady ve finále zmazali našema vlastníma zbraněma tak se jim vůbec nedivte.

1426

Odpovědět

Ty jsi asi úplnej idiot viď?

2710

Odpovědět

+AutoNo rozhodně né větší jak ty :D

715

Odpovědět

Trošku nastudovat informace by to chtělo. Kurdové dostali zbraně pro to že jsou jediná síla která v té oblasti je schopná vzdorovat IS. Máš tam pár stovek, tisíc kamarádů kteří budou bojovat o svoje domovy proti IS ? Těžko, takže asi proto ty nedostaneš ty zbraně. A navíc IS nebojuje s 85% zbraní od Kurdů, ani ve snu. 90% veškeré techniky a vybavení patří irácké armádě která se okamžitě vzdala a vydala veškerou vojenskou techniku od Američanů islamistům. A to byl taky důvod proč kurdové něco málo dostali, protože museli bojovat proti islamistům kteří mají nejmodernější americkou techniku. A mimochodem problém ISIS nezmizí dokud bude existovat kurdská menšina a syrská arabská republika. To je plán USA a Turecka na kterém teď pracují, ačkoliv si musí dávat pozor aby to veřejně vypadalo že bojují proti IS. Turecko se svojí podporou IS až tolik netají, ale USA se snaží zakrýt jejich cíle za falešné bombardování, podporu kurdům atd.

33

Odpovědět

+Biesegeršpekulácie

55

Odpovědět

+BiesegerJó vlastně irácká armáda, to je stejná verbeš. Jak říkáš problém nikdy nezmizí, kvůli těmhle nepatrným rozdlílům mezi "c*kány a c*gány". Já bych tam shazoval akorát tak bomby, a všem bych měřil stejně...stejně kurdům, stejně sunitům atd., každej by dostal svůj podíl napalmu.

210

Odpovědět

To bude tím, že Kalašnikov z Prahy do Sýrie nedostřelí ...

150

Odpovědět

všechny vás miluju

51

Odpovědět

Aj ja ťa ľúbim :)

15

Odpovědět

Ajajaj s toho vznikne malý čechoslováček ....

151

Odpovědět

Na to jak zvracenej maj pohled na svet to jsou celkem fajn lide celkem mi to zmenjilo pohled na ne .... uz nechci aby zemreli mucivou smrti ted by mi stacilo aby jen umreli.

361

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)