Vzdělávací kurzy Coursera

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:2 968

Možná o tom ani nevíte, ale přes internet se můžete účastnit kurzů světoznámých univerzit. Coursera patří mezi největší poskytovatele těchto kurzů a vytvořila toto propagační video. Účastnili jste se někdy takového kurzu? Nebo byste se ho rádi zúčastnili? Poznámka: Berte na vědomí, že toto video bylo vytvořeno jako propagační a proto vyzdvihuje všechny přednosti a nějaké zápory opomíjí. Například to, že po absolvování kurzu získáte hezký diplom, který však mnohdy v životě moc neznamená.

Přepis titulků

Představte si, že ráno vstanete a řeknete si: "Chci se naučit něco o psychologii, matematice, medicíně, umění nebo počítačích od světově známých univerzit nebo organizací." S Courserou můžete. Učte se odkudkoliv. Z domova, z kavárny, z knihovny nebo z jakéhokoliv zařízení po cestě do práce. Coursera poskytuje přístup ke špičkovému vzdělávání od nejlepších univerzit.

Univerzitní profesoři s Courserou spolupracují, aby vytvořili vysoce kvalitní kurzy z různých oborů, které budou k dispozici celému světu. Námi nabízené kurzy jsou navrženy tak, abyste látku plně pochopili. Můžete pracovat vlastním tempem, podle vlastního rozvrhu, testovat své znalosti a upevňovat si pojmy pomocí cvičení. Na rozdíl od běžných hodinových lekcí rozdělují naše kurzy komplexní myšlenku do několika videosegmentů, které snadno pochopíte.

U každého kurzu najdete lekce, domácí úkoly i termíny odevzdání. Abychom se ujistili, že vše stále chápete, budeme se vás občas na něco ptát. To vše, abyste se dobře cítili. Pokud se zúčastníte živých vysílání, budete součástí komunity, která čítá tisíce studentů jako vy. Ve dne v noci budete moci pokládat dotazy, mít připomínky a číst názory na témata kurzu od kolegů nebo expertů z praxe.

Vaši spolužáci vás budou při učení podporovat a motivovat. Vy jim také budete moci pomoct. Coursera je společností v sociálním podnikání. Chceme to nejlepší vzdělání poskytnout těm nejlepším lidem všude na světě. Bez jakýchkoliv finančních, sociálních nebo národnostních limitů. Jako běžný profesor jsem učil jen 400 studentů za semestr.

Roku 2011 jsem zpřístupnil kurz online a tím se dostal k 100 000 lidem. Abych to číslo zasadil do kontextu... Dosáhl jsem k takovému publiku, pro které bych jinak musel odučit 250 let standardní výuky. Věříme, že vzdělání je základním lidským právem, na které má právo každý ze 7 miliard lidí na světě. Z historie víme, že ne každý měl rovnou příležitost ke vzdělávání. Lidé na celém světě čelí mnoha omezením.

Mnoho práce, finanční omezení, věk, pohlaví, pohyblivost nebo předchozí vzdělání. Vytvořením platformy, která je dostupná kdykoliv, komukoliv a na téměř jakémkoliv zařízení, jsme zbořili bariéry a limity ve vzdělávání. Uživatelé Coursery jsou z celého světa a mají širokou paletu zájmů. Pár z vás jsme se zeptali, jak ji využíváte. Kontroloval jsem si email a uviděl, že má škola začíná kurzy na Courseře.

Koukám na ten seznam a jsou to pro mě druhé Vánoce. Nedokážu ten seznam ani dočíst. Pořád sjíždím dolů a ještě jsem se nedostal ani k září. Je zde tolik úžasných kurzů. Tyto kurzy jsou zadarmo. Účastním se všech kurzů o neurovědách a umělé inteligenci. Jsem z Ekvádoru.

V mé zemi takové kurzy prostě neexistují. Pocházím ze země v jižní Evropě, kde je sociální mobilita omezená a nezaměstnanost je vysoká. Ekonomická nerovnoměrnost je zde velmi vysoká. Takže kurzů na Courseře si velice cením. Využívají totiž principů rovné příležitosti. Ať už si chcete vylepšit životopis, posunout svou kariéru, rozšířit obzory nebo zvednout sebevědomí zvládnutím náročných univerzitních kurzů, Coursera vám s tím pomůže.

Měníme tvář světového vzdělávání. I vy se toho můžete zúčastnit. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud jsou kurzy placený, tak se uplatnit dají, protože pak mají víc úkolů, a tudíž jsou náročnější. U neplacených není totiž jistý, jestli jste se koukli na všechny přednášky, čtení a dělali všechny testy do deadlinu etc.
Courseru bych nebrala jako studijní program,ale spíš něco jako dokumenty, nebo třeba kroužky :)
Mám hotových několik kurzů, ale první z astrobiologie sem udělala v prváku na gymplu, prakticky ještě s angličtinou ze základky, takže rozumět videím se opravdu dá ;) ...titulky to zachranujou :D

00

Odpovědět

"Například to, že po absolvování kurzu získáte hezký diplom, který však mnohdy v životě moc neznamená."

No a právě proto je na ÚP tolik lidí.

02

Odpovědět

Já jednou zkoušel kurz kryptografie. Week 1 se ještě dal, druhý jsem bohužel musel vzdát - moje totálně základní znalost angličtiny v kombinaci s tím, že o daném oboru toho moc nevím (jsem pouze nadšenec :) ) udělali své. Kdyby ty kurzy někdo překládal do češtiny, to by byla věc. Za to bych klidně i zaplatil.

150

Odpovědět

Jsem si tam nedávno přihlásil na pět různých kurzů, ale vydržel je dělat asi jen dva týdny, pak na to nějak přestal mít čas :D

74

Odpovědět

Na to právě pomáhá ten závěrečný diplom. Ten je placený (hned na začátku kurzu) a když člověk kurz nedokončí, certifikát nezíská a prachy propadnou. Takže je to takový bič a určitá motivace vydržet, i když je ten diplom jen na parádu...

70

Odpovědět

Pár jsem jich už zfouknul a jsou dobré. :) Jen si to chce pořádně vybrat, protože občas to jsou pouze opravdové základy.

80