Přidat do sledovaných sérií 79
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:157
Počet zobrazení:7 073

Dnes je tu celá epizoda, která vznikla pro charitu Children in Need – Děti v nouzi. Zůstává klasické trio – David, Rob a Lee, hosty ale budou děti.

Přepis titulků

Dobrý večer a vítejte u speciálního dílu pořadu Would I Lie to You? Pro Děti v nouzi. V týmu Leeho Macka desetiletá fanynka jednorožců Kitty pocházející z Hovu. Jedenáctiletý fotbalový nadšenec Jack pocházející z Rixonu. V týmu Davida Mitchella devítiletá holka s duší kluka Zara pocházející z Nottinghamu. A devítiletý chlapec a budoucí vynálezce Adit pocházející z Harrow.

Dnes budou naši mladí hosté vyprávět příběhy napsané na kartičkách. Není to snadné, protože kartičky uvidí poprvé, takže neví, o čem budou vyprávět. A druhý tým musí rozeznat, který příběh je pravdivý a který ne. A dnes začne... Kitty. Tajemný předmět.

Pod stolem je krabice, nejdřív ale přečti, co je na kartičce, a potom polož předmět na stůl. Tohle je autogram, který mi Lee Mack dal poté, co jsem ho omylem polila pitím v kavárně. Lee, možná bys mohl přečíst, co jsi na ten ubrousek napsal. "Pro Kitty, kéž bychom se nepoznali, Lee Mack." Zní to jako tvůj typ humoru. Tým Davida.

Kde k tomuhle došlo, Kitty? Bylo to v supermarketu Waitrose. Já už jsem trochu známej jako tvrdě pracující a při zemi. Můžeš to změnit na Astral kafe? Lee Mack byl v supermarketu Waitrose a dal si bažantí tortillu. Chtěla jsem, aby si mě všiml, tak jsem šla blíž a... Proč? Omylem jsem zakopla.

Proč jsi za ním šla, Kitty? Chtěla jsem ho poznat. Proč? Děkuju, Kitty. Šla jsi k němu a tvářil se přátelsky? Ne, jenom pil. Pil, no jasně. Co pil?

Čaj nebo kafe. Takže horký nápoj. Drž se tohoto tvrzení, jo? A byl sám? Jo... Drž se i tohohle tvrzení. Byl tedy politý. Jak reagoval? Zakřičel.

A potom jsem řekla: "Pardon, pardon, pardon." Potom za náma přišel někdo to utřít. Přesně tak. Pak jsem se zeptala, jestli dostanu autogram. Dal jsi mi ho a já jsem řekla: "Dobře." Jak může být psaníčko autogramem? Tady je jeho jméno. Dobře.

Vidíš, tohle je generace selfie. Už nestojí o autogramy, teď se fotí. O co bys poprosil, Adite? Selfie, nebo autogram? Nevím, jestli by měl u sebe mobil, ale selfie. Ty bys chtěl selfie na mým mobilu? Čekáš, že bych řekl: "Na, vem si to." Proč jsi ji nechtěl znovu potkat a přál sis, abys ji nepoznal? Bylo to kvůli té pálivé bolesti na mé noze.

Jak můžeme vědět, že to je ubrousek z Waitrose? Existuje spousta ubrousků. No jo. Rozeznáš je? Protože jestli jo, tak máme vyhráno. Máme ti předat důkaz? Ano, podíváme se na to. Děkuji. Působí to jako ubrousek.

Pro Kitty, chybí čárka. Kéž bychom se nepoznali, chybí tečka. Sedí to. Takže, co tipuje tým Davida? Co myslíš? Myslím, že to je lež. Nevěřím tomu. Nemyslím si, že bys psal na ubrousek. Tipneme lež.

Tipujete lež, dobře. Kitty, byla to pravda, nebo lež? Je to... lež. Ano, je to lež, není to autogram, který napsal Lee Kitty potom, co ho polila pitím. Další. Jack je na řadě. Jacku, prosím, pověz nám svůj příběh.

Jedna věc mi chutná tak moc, že mi ji máma kupuje ve velkém množství. Tým Davida. A co to je? Fazolačka se šunkou. A o jakém množství se bavíme? Okolo deseti konzerv týdně. Deset konzerv týdně? Jen dodám, že vedle něj nechci sedět.

Kolik máš denně? Tak dvě denně? Nejím dvě denně. V jídle jsem celkem vybíravý, když rodiče připraví něco, co mi nechutná, tak si dám fazolačku se šunkou. To je tvůj záložní plán? Když jí něco, co ti chutná, tak si to dáš, jinak máš v záloze fazolačku se šunkou. Přesně. Za týden, což jsou tři jídla denně, to dělá 21 jídel celkově. Takže téměř polovinu jídel jíš fazolačku se šunkou.

Jakou značku máš rád? Mám rád jen tu z Tesca. Když mi dáš tři různý konzervy, tak poznám, odkud jsou. Možná by bylo vhodné zmínit i ty ostatní obchody. Proč si místo fazolačky se šunkou nedáš čokoládu nebo sušenku? Je to zdravější. Kolik, že ti je, Jacku? Jedenáct.

Typický jedenáctiletý hoch, který má zájem o zdravé jídlo. Co si myslí tým Davida? Věříš mu, Zaro? Myslím, že říká pravdu. Tipuješ pravdu? Deset konzerv fazolačky se šunkou týdně? Nepřijde ti to jako moc šunky a fazolí? Věříš mu?

Já si myslím, že asi lež, protože si nedokážu představit, že by někdo snědl deset konzerv týdně. Kdyby aspoň občas vynechal jednu konzervu. To jo, tak nesním všechny... Ale devět si dokážeš představit? Jak je to deset, tak už je to za hranou, jo? Už si myslím, že to je lež. Tipneme lež. Tipujete lež?

Dobře. Jacku, je to pravda, nebo lež? Je to... pravda. Je to pravda? Dobrá práce, Jacku. Pojď si plácnout. Jo! Trapáci. Jo! Pardon, tenhle díl ve mně probudil dítě.

Ano, je to pravda. Jackovi máma kupuje jeho oblíbené jídlo ve velkém množství. Další. Zara je na řadě. Občas si v obchodech hraju na figurínu a špehuju ostatní. Tým Leeho. Doufám, že to je pravda. Můžeš nám předvést nějaké pózy, Zaro?

Můžeš si stopnout sem a ukázat, jakou pózu děláš? To je dobrý. Dost dobrý. A není lepší si stoupnout za figurínu a pózovat jako ona? Adite, ona je s tebou v týmu. My bychom měli říkat: "Jo, to je rozumný, kéž by mě to taky napadlo." Můžu se zeptat, Zaro?

Nebylo by lepší si stoupnout za figurínu a pózovat jako ona? Dobrá otázka, co? Dobrý nápad. Teď mě to napadlo. Proč sis jen nestoupla za figurínu? Protože to není to samý. Můžeš tam spát. Jen stojíš za ní.

Chceš vidět lidi. Figuríny nemají obličej. Ty obličej máš. Některé mají obličej. Některé mají, ale nenapodobuješ je tak moc, že by sis sundala hlavu? Jen tam stojíš, ani se nehneš a ani nemrkneš? Ano.

Jak dlouho to dokážeš? Ryan Robinson to dělá několik let. Když se nikdo zrovna nekouká, tak mrknu. Dobře. A pak je špehuju. Špehuješ je po obchodě? Jo, ale potají... Nepracuješ jako detektiv v obchodech?

A už si někdo myslel, že jsi skutečná, a řekl: "To je hezká stužka." A zkusil si ji? Ne. To si nemyslí, že je skutečná, ale že není skutečná. Skutečná figurína. Skutečná figurína? Na rozdíl od skutečnýho člověka? To je pro tebe skutečnější? Jako fakt, Lee... Davide, tady někdo neviděl film Figurína, kde se probudí k životu a on s ní začne chodit.

Tak jsem poznal svou první ženu. Dokud jí neupadla hlava. Říkám neupadla... Myslíš si, že to je pravda, Jacku? Co ty děláš v obchodech? Koukám jak dávají věci do regálu a trucuju. Trucuješ dokud rodiče... Jak se tváříš?

Takhle. To jsi spíš naštvaný, než že bys trucoval. Nechtěl bych tě vidět naštvanýho. Teď se tváříš spokojeně. Ne. Teď se tváříš, jako když nevíš, proč na tebe mluví ten idiot. Tak se tvářím už roky. Co myslíš, Kitty?

Myslím si, že by to mohla být pravda. Dokážu si ji představit, že dělá... Měla dobrou pózu. Co si myslíš, Jacku? Doufám, že to je pravda, byla by to sranda, ale nevím. Takže tipuješ? Lež. Tipuješ lež, Kitty tipuje?

Pravdu. Dám na Kitty a tipnu... Jack nemá radost. Zatvářil se? Jo. Jak kdybys řekl: "Počkej tady, já se jdu kouknout, co tu mají." Takže tipujete pravdu? Ale může za to Kitty. Dobře.

Zaro, pravda, nebo lež? Je to... pravda. To je ono. To se povedlo, dobrá práce. Dobrá práce. Je to pravda, Zara v obchodech pózuje jako figurína, aby mohla špehovat ostatní. Další.

Na řadě je Adit. Dokážu zahrát znělku ze seriálu na nástroj, který mi Rob přinese. Páni. To teda. Položím to sem. Je to papoušek? Víš, co ti řeknu? Že tohle bude zajímavý. Ale co to je? Robe, jsi tak malý, že v porovnání s tebou to může být cokoliv.

Může to být pikola. Může to být cokoliv. Třeba je to něco z Kinder vajíčka. Trumpeta? Není to trumpeta? To řekni ty nám, ty to víš, Adite. Jo, trumpeta. Není to trumpeta. Lesní roh.

Lesní roh. Říkal jsi, že dokážeš zahrát znělku ze seriálu. Ze kterého seriálu? Dobrá otázka, ze kterého seriálu? Znám jich pár... Černá zmije. Dobře a nějaký další? Nemůžu si vzpomenout na ty další.

To se ti hodí, Adite. Teď jsem ve špatný situaci, že jo? Když mu řekneme, aby to zahrál, tak to schválně nezahraje, aby nás přechytračil, pokud říká pravdu. Můžeme se dohodnout, že když to bude pravda, tak to Adit zahraje, a když ne, tak zahraju znělku z pořadu Ski Sunday. To zní rozumně. Tak jako tak super konec. Myslíš, Kitty, že to je pravda?

Nemyslím si, že to je pravda, protože řekl, že umí zahrát znělku ze seriálu, a pak řekl, že si nemůže vzpomenout na další. Nelíbí se ti, že mění příběh? Nelíbí. Nelíbí? Takhle se tvářím, když jsem smutná. Ukaž mi, jak se tváříš, když jsi smutná.

Má manželka se tváří podobně. Co tipujete? Blafuje, je to pravda. Ty si myslíš, že blafoval, když nevěděl, co to je za nástroj? Lež. A lež. Dám na Jacka a tipneme pravdu. Tipujete pravdu.

Adite, pravda, nebo lež? Je to... pravda. Fakt? Do toho, Adite. Můžeš nám to zahrát? Jak tohle překonat? Je jen jeden způsob. Davide, Ski Sunday. Klakson signalizuje, že je konec pořadu.

A vítězem se stává tým Leeho. Pokud jste si tuto speciální epizodu užili, tak můžete děti v nouzi podpořit zavoláním na číslo 03457 33 22 33 a darovat libovolnou částku. Platí běžná zeměpisná sazba pevných linek a mobilů, nebo můžete darovat částku online na www.bbc.co.uk/pudsey Děkujeme velice našim hostům, Kitty, Jackovi, Aditovi a Zaře. A pamatujte si, tohle je jenom pořad. V reálném životě je lhaní trochu jako já. Není to nic velkého ani chytrého.

Děkuji za pozornost a dobrou noc. Překlad: Markst www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pea je hrách, ne fazole. :)

91

Odpovědět

Paráda! Souhlas s Thoo.
Jinak to vždycky trvá jen 15 minut?

30

Odpovědět

Bývá to vždycky delší. V každým díle je hlavně host, kterýho zná jeden z týmu a každej vypráví historku, odkud ho zná a druhej tým hádá, která historka je pravdivá. Než každej řekne svojí verzi, tak to zabere čas, takže jenom tohle samo o sobě někdy zabere až 10 minut.
Tohle bylo schválně krátký, aby každý dítě řeklo něco a kapitáni nic. ;)

110

Odpovědět

Všechny mají zhruba tak 29 minut včetně titulek. Náhodný celý díl:
Would I Lie To You? S03E06

Nebo deset minut pokud věříš Robbovi v půlce videa tady. :)
Hosting isnt easy! - Would I Lie to You? [CC-EN,ET]

40

Odpovědět

Dík za překlad delšího dílu!

Znělka z Černé zmije na porovnání:
Blackadder the 2nd Theme

120

Odpovědět

Taky jsem ji hned hledal :D

30