80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:625
Počet zobrazení:6 965
Skupina fanoušků našeho webu se nechala inspirovat námi přeloženým videem Zapálili byste dítěti cigaretu? a pokusila se v rámci školního projektu provést stejný experiment v České republice. Zapálili byste malému dítěti na ulici, kdyby vás požádalo o oheň? V Thajsku, jak už většina z vás pravděpodobně viděla, by to dospělí lidé natočení na skrytou kameru neudělali. Dospělí začali děti navíc ještě poučovat o škodlivosti kouření. Jak to ale dopadlo v naší malebné zemičce, konkrétně v Brně? A co si o tom myslíte?

Komentáře (134)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pěkné že se alespoň někdo pozastaví nad tím, že jsou malé a neměly by kouřit. A pozastaví se někdy někdo nad tím, že by ani ti starší neměli kouřit? Že by neměl kouřit nikdo? Nikdy jsem nepochopil proč to kuřáci potřebují (krom absťáku) a smutné je, že mi to nikdy žádný z kuřáku nebyl schopen vysvětlit.

12

Odpovědět

příjde mi to dosti smutnýýý

22

Odpovědět

Je úplně jedno jestli tam je roztomilý sedmiletý chlapeček nebo 2 dvanáctileté holčičky. Jde o to, že většina se nepozastavila nad tím, že by ty dvě neměli kouřit, že jsou na to ještě malé - ve vývoji a prostě jim podali zapalovač. Je to smutné. Jsem rád, že sem tam slyšel i odmítnutí. Jsem kuřák a nikdy jsem nedal cigaretu ani zapalovač dítěti. Vždy jsem mu řekl, že je na takové věci ještě malej. Když sem viděl tu Thajskou verzi - hodně jsem se nad tím zamyslel a teď kouřím o dost méně. Zasáhlo mě to přesně tam kde mělo - u srdce a probudilo zdravou sebelásku.

41

Odpovědět

Tohle video, řek bych, je dost trapný...

Ten hlavní rozdíl bude v tom, že v Thajsku chtěli oheň asi tak cca 7 letý roztomiloučký děti a tady nějaký tak 12 letý přičmoudlý holky. Navíc u nás nevíš, jestli tě nechtěj zabavit a okrást. můj názor

2910

Odpovědět

Ad preventivní protikuřácké reklamy: přijde mi to točené tak, aby se občan nažral a tabákový průmysl zůstal celý.

Proč někoho, kdo nikdy nebyl vážně nemocný, strašit rakovinou, kterou MOŽNÁ za 40 let dostane? Proč prostě neudělají vymazlenou imidžovku, kde budou zobrazovat kuřáky jako lůzry, se sdělením, že začít kouřit je debilní nápad, a kdo si myslí, že je to ještě dneska cool, tak asi moc rozumu nepobral?
Ne, říkejme, že je to NEBEZPEČNÉ, to určitě puberťáci nebudou chtít dělat:)))

214

Odpovědět

Když jsem si pročetla komentáře, shrnula bych to jako argumenty typu "Chudinky lidičkové oni jí přeci museli zapálit, báli se, že by jim ta desetiletá cikánka (která ve skutečnosti není cikánka) začala jinak nadávat!" nebo "Měli jste tam dát roztomilejší děti." a samozřejmě výkřiky kuřáků, kteří se chtějí ospravedlňovat tím, že předhazují nekuřáky s jinými neřestmi....inu potrefená husa se vždycky ozve:) Reakce lidí mě nepřekvapuje, zajímalo by mě, jak by to dopadlo v Praze, kdy se někdy lidi na ulici, ať už je zeptáte třeba jen na cestu, ani neobtěžují odpovědět:D

238

Odpovědět

No, zrovna jsem si říkal, že je štěstí, že to netočili v Praze. To by bylo keců, že v jiným městě by se to určitě nestalo. Nevím, kde jste se ptala na cestu milá slečno, ale jestli někde v centru, tak tam moc pražáků nenajdete. Ale myslím, že se vám to ani nestalo. To jste někde slyšela vyprávět od někoho, komu se to vlastně taky nestalo... Je mi líto takových lidí, jako jste vy líto..

197

Odpovědět

Psal jsem o stránku dál, ale budu reagovat i zde na tebe.
Vážně nevidíš ten rozdíl? http://img145.imageshack.us/img145/2599/cigarety.png
Nechci
obhajovat kouření, ani ty, co jim zapálili. Sám nekouřím a na následky kouření mi umřel příbuzný. Tvrdím, že české video bylo buď natočené špatně omylem (chtěli udělat českou verzi a nedošlo jim, že v originále byly zvoleny mladší a roztomilejší děti), nebo aktérky vybraly záměrně s cílem nést poselství "hleďte jak je naše společnost špatná". Zatímco děti v originále vypadají, jako kdyby ještě věřili na thaiského ježíska, Santa Clause nebo co jim to tam dárky nosí, v naší už vypadají na věk, kdy ty první zkušenosti s cigaretou uvádí celkem vysoké procento dětí. Podívejte se na ten odkaz a netvrďte mi, že tam ten rozdíl nevidíte.

220

Odpovědět

Spíše je alarmující, že se celý český národ posuzuje podle pár oslovených lidí v Brně. navíc výpovědní hodnota těchto kampaní je prakticky nulová. V Thajsku všichni ochotně dětem vysvětlují, že se kouřit nemá ... dítě předává papírek ... několikaletý kuřák odhazuje cigaretu a zamyslí se nad sebou ... a potom pokus o napodobeninu s bůh ví kolika odmítnutími na zapálení. No nevím no, mě to spíš přijde jako komedie.

193

Odpovědět

cetl jsem par komentu a celkem jsem se tomu i zasmal.
DULEZITE: Thajsky klip byl natocen jako protikuracka reklama, takze poslali thajsky decka za dalsima thajcama, TAKZE CELE VIDEO JE SESTRIHANO TAK, ABY POTPORILO PROTIKURACKE TAZENI.
Ceska verze je natocenam jako kritika spolecnosti, takze vezmete dite romskeho puvodu poslete ho za bilymi obcany a vyberete ty zabery, kde lidi zapalili tem detem.
Ale musim uznat, ze se mi libi nadseni ceskych nekuraku, znam par takovych, chlastaji desatkat vic nez ja, za den vypiji nekolik kafi, zerou v KFC a me vycitaji, ze si zapalim.
Nejdriv se laskave podivejte jak si nicite zdravy vy, a pak neco mluvte, a pokud vam vadi, ze s nas je citit cigareta? No nevim, ja si radsi cuchnu ke kuraku, nez k prevonavkovanymu samponovi nebo slecince, ktera si mysli ze je cool strikat na sebe nekolikrat dene vonavku.
To je vse co jsem mel na srdci, jdu si jednu zapalit a potom spat, abych se zitra mohl zasmat nad novyma protikurackyma komentarema.

1837

Odpovědět

Pokud bys měl zájem, můžu ti ukázat všechna zdrojová videa, abych tě přesvědčil, že jsme video nesestříhali jako kritiku. Závislého kuřáka těžko přesvědčíš (kouření je asi COOL). A my ostatní ti jen můžeme závidět, že máš tolik peněz na cigára:-). Určitě ti přináší jen samé pozitivní věci:-D. A od teď všem ostatním doporučuji přestat používat jakékoliv voňavky a podobně, ať pan Tyrion nemusí pořád čuchat jen ke kuřákům, ale ať si čuchne i k voňavému lidskému potu:-).

198

Odpovědět

+okbossJe mi jasný, že hájíš své zájmy, ale to z tebe dělá neobjektivního člověka. Video se tu většině lidí líbilo. Na všechny, kteří ho zkritizují nemusíš reagovat negativně. :)

197

Odpovědět

Nevidím tam žádnou cikánku a řekl bych, že národnost není ve videu to důležité.

216

Odpovědět

+SidJá se snažím reagovat věcně. Víceméně jen vysvětluju, jaká je pravda:-)

196

Odpovědět

+SidNevim jak vidíš ty ale já tam vidím rovnou 2 třináctileté cikány

195

Odpovědět

+SidCo to s Vámi lidi je? ČLOVĚK je o jeden dva odstíny tmavší než jste vy a hned je to cikán? Je to úsměvné a zároveň smutné, jak vidíte černobíle (teda pro Vás cikánskobíle). Jedna s těch holek je bílá a ta druhá je MULATKA - (Jeden z rodičů je černý a druhy bílý) pro ty co nevědí co to znamená.

40

Odpovědět

Jsem nekuřák, nikdy jsem nekouřil, z cigaretového kouře se mi dělá špatně, ale kuřáky neodsuzuji, pokud mě tím neobtěžují. Ale z lidí z Thajska bychom si měli brát příklad, protože tohle je alarmující.

181

Odpovědět

Vážení zarytí nekuřáci. Četl jsem tu hodně příspěvků a z některých je mi na zvracení. Doufám, že nejste takoví pokrytci a přes veškerá moralizování a kázání o ničení životního prostředí si nevozíte do práce své p****e v autech. Jsem kuřák, nehodlám přestat ale zároveň nikoho neobtěžuji. Pokud stojíte na zastávce a kuřák vedle vás si zapálí, nemáte si nechat s**t na hlavu. Takovému praseti máte rozbít hubu ale pokud se neumíte ani ozvat, zasloužíte si to. Člověk nemusí být kuřák, aby obtěžoval své okolí. ;)
K videu: Je amatérsky zpracované. Ovšem některé reakce byly k pokukání, například paní, která děti poslala do háje. V krásné zemi to žijeme. :)

187

Odpovědět

Můžu se prosím zeptat, v čem ti video přišlo amatérské?

184

Odpovědět

+okbossNevím jestli ti dokážu odpovědět. Nelíbilo se mi ani první video, jenže to v sobě mělo určité poselství. Tohle video je o poznání horší, podbarvené veselou muzikou a vůbec, celé mi to přijde jako zlehčování problému.

184

Odpovědět

A vy se divíte? V Břeclavi je tohle na denním pořádku a ještě jste rádi, že vám ti malí cigáni nešlohnout peněženku...
Pošlete pro oheň 8mi leté dítě a ne 14ti letou cigánku...

1811

Odpovědět

Slečna, která hrála ve videu je mulatka a je jí 10 let. DOKONCE TO VE VIDEU ŘEKNE!

180

Odpovědět

divný je že se mi na fb diskuzi vysmáli že jsem chtěl nějaké aktuální poučné video které správně ovlivní chování mladých u voleb a byl jsem odpálkován že jako bych chtěl otitulkovat prezidenskou debatu a pak tu najdu tohle tak si ze mě děláte pr..el

181

Odpovědět

protože jedna byla romka a oni se báli že je obviní z rasizmu (trolling)
ne je to fakt děsný ale když ono se není jednoduchosti lidí divit však volí Karla...

1830

Odpovědět

Kazdy voli toho koho chce, to je princip demokracie. Kazdy ma jeden stejny hlas a tim hlasem podpori toho, koho chce a lide, co s jejich volbou nesouhlasi, by ji meli alespon respektovat...

181

Odpovědět

OMG. Lidé, víte, jak vypadají romové a jak černoši, popř. jiní???? Tohle snad už není možné.

181

Odpovědět

Neprekvapuje ma to... Aj minule som šiel venčiť psa a na schodisku sedeli tri decká s cigaretami - ani len slova nepovedali, ani neuhli, keď ma videli (musel som ich prekračovať). No nebudem sa tu rozkecávať, Fajčiarov rešpektujem, pokiaľ mi nedymia do tváre - moji známi fajčiari sú našťastie ľudia, s ktorými sa dá dohodnúť. Ale pokiaľ cigaretu drží v ruke decko, ktoré ešte ani neskončilo základnú a spoločnosť to toleruje, niečo tu nebude v poriadku.

Sám nefajčím, no v rodine sme mali človeka, ktorý fajčil od 18 a skončil, keď mal okolo 40 a videl som, čím všetkým si musel prejsť, kým s tým sekol - ale zvládol to.

180

Odpovědět

Tvoje chyba, že jim neřekneš "s dovolením", nesmíš se spoléhat na to, že ti sami uhnou. Normálně je upozorni a když ti neuhnou, tak je máš kopnout do zad, smrady jedny. To samé s malýma cikánama, já je vždycky odpálkuju, ale když jim nic neřekneš, tak tě budou otravovat furt. :-) Přitom na ně staří mnohdy jen trochu zvýšit hlas a mluvit trochu vulgárněji a oni sami odtáhnou do těch svejch děr.

183

Odpovědět

zaujimava debata, ale kto nikdy nefajcil nevie a kto fajci neprestane len tak...

moje postrehy:
- v cigaretach je nikotin a ten je navykovy, prestat znamena dojebat si telesnu vahu, nervozita, nespavost, podrazdenost
- cigareta ukludnuje a ma aj okamžite učinky ak napriklad nefajcim dva dny a potom zahulim dve naraz tak ma to niekedy mota
- nie je cigareta ako cigareta, rozdiel pozna iba fajciar skus si zahulit marlboro a potom petru a vies na com si
- fajcit sa zacina partia, chlast (pit bez cigariet je o nicom), skola, nervozita, ale aj nudné zamestnanie (nočný straznik, stavba), v mladom veku lebo je to "zakazane"
- radsej cigaretu ako travu alebo fetovat riedidlo, nad takymi ludmi by sme sa mali zamysliet
- k inteligencii asi tolko skoncil som gympl a fajcil kazdy , rodina nefajciari


...

1828

Další