88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:244
Počet zobrazení:3 663

V originále Alive in Joburg je krátkometrážní dokumentární film z roku 2005 a taktéž první režijní počin Neilla Blomkampa. Film pojednává o rasové diskriminaci mimozemských vyhnanců, ostře parafrázuje současnou situaci v Jihoafrické republice a vystupuje proti apartheidu. Alive in Joburg se stal námětem pro celovečerní snímek District 9 (2009), který produkoval Peter Jackson (Pán prstenů).

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

četla jsem "Život v Jogurtu" :DDD

183

Odpovědět

http://www.imdb.com/title/tt1535108/
dela
novej scifi film elyseum. 2013.

180

Odpovědět

Nefunguje

200

Odpovědět

02:45 > Joburg = Johannesburg

180

Odpovědět

Díky za překlad, jen bych se přimluvil za změnu ve 14. sekundě - místo "vetřelci" by tam správěn mělo být "cizinci". I překladatel filmu (F. Fuka) jej používá v titulcích. Je vidět, že jedna nejmenovaná filmová série ovlivnila spoustu překladatelů ;-)

180

Odpovědět

V 3:23 je hlavný hrdina z District 9... :D

180

Odpovědět

Tak je to jen můj subjektivní názor. Prostě pocity, které jsem měla po shlédnutí Distric 9. Nikomu to nenutím :D.

180

Odpovědět

Kolikokoli: jenže Lucas to celý vymyslel, v jeho hlavě se zrodil námět, napsat scénář a u těch dílů, který nerežíroval, dělal něco jako supervizora, takže bylo stejně všechno podle něho...každej kdo v Hollywoodu něco znamená produkuju spoustu filmů nebo seriálů, od Brada Pitta až po Chucka Norrise a taky to nejsou jejich díla :)

jinak souhlsím s BugHer0 - ta analogie tam může být, ale ta je ve spoustě filmů, mimochodem jsou stovky filmů přímo o 2. světové válce, o utlačování černochů v USA atd. ...proč by měly být míň důležitý než tento film?

a ozývám se proto, že každej křičí "Hurá! Jackson! To je borec!" a přitom jen poskytl pár peněz a na velmi talentovanýho režiséra Neilla Blomkampa, kterej vymyslel námět, napsal scénář a za pakatel natočil tak dobrej film, se zapomíná

180

Odpovědět

Tak to bys mohla říct, že je "nejdůležitější" film Harry Potter a Relikvie smrti, protože tam síly zla zabíjej a utlačujou mudly, což se dá taky připodobnit ke 2. světový. Takhle to brát nejde podle mě. Zabít/zredukovat/zbavit se něčeho někdo snaží skoro v každým filmu a dost často se v tom dá najít symbolika a univerzálnost na jinej problém. ;-)

180

Odpovědět

Jsem hned věděla, že se ozvete, že to Jackson nerežíroval. 5. a 6. díl Star Wars taky nerežíroval Lucas a stejně je to "jeho dílo". A nejdůležitější: protože odráží skutečnost. Takovou, jaká se nemění. Místo mimozemšťanů to mohli být Židé a děj v Evropě před 2. sv. válkou. Mohli to být černoši a děj v nějakém jihoamerickém slumu. Prostě je to velmi univerzální a odráží to tu ošklivou člověčí vlastnost: je to něco, co neznám = je potřeba to zabít/zredukovat/zbavit se toho.

190

Odpovědět

Kolikokoli? jseš trochu vedle, Jackson to jen produkoval...ale taky by mě zajímalo, proč je podle tebe ten film důležitej :)

180

Odpovědět

to Kolikokoli: rád bych věděl proč nejdůležitějších?:)

180

Odpovědět

vy říkáte že to je nejlepší film od Jacksona, přitom Jackson tohle jen produkoval, režisér i scénárista je tan samej jako u tohoto;)

180

Odpovědět

District 9 je jeden z nejlepších a nejdůležitějších filmů, jaký jsem v posledních letech viděla. Musím říct, kam se hrabe Pán Prstenů, opravdový Jacksonův masterpiece je District...

181

Odpovědět

tj ted som dopozeral film vrele doporucujem

180

Další