86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:346
Počet zobrazení:4 555
Kultovní sci-fi Planeta opic se od doby svého vzniku dočkalo již několika pokračování. Ať už se jednalo o kinoprodukci, televizní filmy nebo seriály, žádné zpracování ani zdaleka nedosahovalo kvality původního filmu. Teď to v tvůrčí krizi se zmítající Hollywood zkouší s touto značkou znovu. A první ohlasy naznačují, že by Zrození planety opic nemusel být takový průšvih, jak se po upoutávkách mohlo zdát. Nevím jak vy, ale já si ho v kině ujít nenechám. Film má u nás premiéru 11. srpna 2011.

Přepis titulků

Jsme připraveni udělat další krok. Je to příběh zaměřený na Caesara. První opici, která se vzbouřila a postavila se do čela revoluce. A je to poprvé, kdy můžete vidět svět z jeho úhlu pohledu. Tento film je o tom, co se může stát, když si někdo zahrává s vědou. ZROZENÍ PLANETY OPIC Chci, abys okamžitě přestal dělat testy vzorku 112.

Dám ti cokoliv. Zpočátku se film soustředí na postavu Dr. Rodmana v podání Jamese Franca. Tento lék umožňuje mozku, aby se sám regeneroval. Říkáme mu lék na Alzeheimera. Tento mladý vědec se pokouší o něco úžasného, ale má to neplánované následky. Dr. Rodman najde šimpanze jménem Caesar, který na tento lék pozitivně reaguje a rozhodne se vzít si ho domů.

Domov. Po fyzické stránce je Caesar jako každý jiný šimpanz, ale z důvodu podávání našeho léku má abnormálně vyvinuté myšlení. Vybudoval jsi tu pro Caesera krásný domov. Ale co nevidět z něj vyroste velké a silné zvíře. V průběhu několika let Caesar vyrůstá v lidském svétě, ale nesmí na veřejnost, takže okolní dění jen sleduje oknem.

Jednou se stane svědkem útoku na Willova otce... a vyrazí mu na pomoc. Tati! A to je důvod Caesarova umístění do rezervace. Nikdy nebyl v blízkosti jiných šimpanzů. Zpočátku to pro něj bude těžké, ale my mu pomůžeme začlenit se. Musíš mi věřit. Já tě odsud dostanu. A v tom okamžiku si uvědomuje, že jeho svět je postavený na hlavu.

Debilní opice. A že je v podstatě úplně odlišný. Všechno se tedy točí okolo jeho dospívání v tomto prostředí. Caesar v jednu chvílí touží po ztrátě své lidskosti a návratu k bytí opicí, ale kvůli tomu léku disponuje inteligencí, kterou si začne uvědomovat... a využije ji k vyburcování ostatních opic. Rozpoutá vzpouru.

Co jsem to udělal? Je to příběh o povstání, způsobeném zahráváním si s evolucí. To je velice nebezpečné, protože to vede k tomu, že si šimpanzi uvědomí, co jsme jim a jejich příbuzným druhům udělali. A v té chvíli si nemůžeme být jistí, co bude následovat. Caesare! ZROZENÍ PLANETY OPIC Překlad: somerset www.videacesky.cz

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejlepší film tohoto roku.. a podle traileru to vypadalo na další akční blbost. :)

191

Odpovědět

NOOOOOO!!! :D

191

Odpovědět

wow díky za typ..

181

Odpovědět

jziis.. to je vemeno

181

Odpovědět

Zlatá původní série :) už tenkrát věděli, že musí nejdřív opice rozmnožit a teprve pak je možná nějaká revoluce. Tohle je absolutně nesmyslné a naivní, takže z toho mám tušení, že půjde jen o akční kravinu plnou nedotažených věcí. A i ta aminace opic mě nepřesvědčila. Vždyť proboha kostýmy opic z roku 1968 vypadají mnohem reálněji, než ty jejich. Vážně zlatá původní série, když planetu opic, tak jedině tuhle :)

1811

Odpovědět

No whitney je hlavně takovej typ člověka, kterej všude byl a všechno zná.

180

Odpovědět

L O L. Tak whitney je nějakej provokatér, nebo totální idiot :-D :-D

180

Odpovědět

tuhle serii nemam rad. je desne pitoma a ma spoustu chyb a i tenhle flim je uz podle ukazek desne pitomej. Cekal jsem, ze spis udelaj finale, film kde lidi ty opice zmasakrujou :)
kazdej normalni clovek vi, ze tech par desitek / stovek inteligentnich opic by se dalo kdykoliv lehce zlikvidovat 1 prikazem. B-2 Spirit. Googlujte :) Nebo i blbej bezpilotni predator ovladanej od nekud z bunkru by je dokazal napalmem vyhladit. Autori jsou uplne blbi, nebo naivni nebo nevi nic o vietnamu.

1824

Odpovědět

Byl jsem na tom včera v Madridu a je to výbornej film. Nenechte si ho ujít :)

182

Odpovědět

Jeste by to chtelo prelozit jak se to vsechno delalo primo ve Weta :) http://www.youtube.com/watch?v=gN9Mh-D7SjI&;

180

Odpovědět


Odpovědět

trailer 2 je jeste daleko lepsi. za 90 mega nechapu jak tohle dokazali udelat
http://www.youtube.com/watch?v=T3tidwW1gGM

180

Odpovědět

A jak víš že v tom filmu opice vyhrajou? Nebily přece v tom starým inteligentní opice zotročený? Podle mě to vyhrjou lidi, zotročej opice a ty povstanou až zadýl až se víc vyvinou...

180

Odpovědět

Je to prostě americká hloupost. Čapek mloka nejdříve rozmnožil a udělal z něj sluhu pro člověka a tahle fáze američanům nikdy nedošla. Těch pár zubožených opic by nikdy lidstvo nepřemohli.

186

Odpovědět

WETA k tomu nenni co dodavat , spolu s ILM nejlepsi tovarny na specielni efekty na svete :P samozerejme zbylych 50% filmu zalezi jakej bude dej

180

Další