Česká republikaGeography Now!

Přidat do sledovaných sérií 20
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 462
Počet zobrazení:290 100

Česká republika se konečně dočkala svého vlastního dílu na kanálu Geography Now! Tak se pojďte podívat, co si o nás myslí v zahraničí. Třeba se také dozvíte něco nového.

Komentáře (201)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

celé špatně :D

00

Odpovědět

Krásné pojednání o České republice, jsme Češi a jsme na svou zemi pyšní!!!!

10

Odpovědět

ale, ale pane Slováku, asi jste zapomněl, že když se stal z Čech protektorát a zabírali nám němci pohraničí, tak najednou jste se i s Vašim Tisem odpojili a spojili s Němci. Asi neznáte moc historii, anebo jenom kterou chcete.

60

Odpovědět

Slovensky stat bol vyhlaseny legalne Slovenskym snemom. Hitler chcel, aby pan prezident Tiso vyhlasil slovensku samostatnost z Berlina, co on odmietol. Bol asi jeden z mala ludi, ktori povedali Hitlerovi NIE! To moze urobit iba Snem slovenskej republiky, co sa aj v marci 1939 stalo. Takze asi Vy mate slabe informacie o slovenskej historii. Vy ste mali "protektorat" a my Slovensky stat. Potom ste nam to vratili vo februari 1948.

00

Odpovědět

ani neumi cestinu a to se holedba ze je z Prahy-z te "Male napomadovane bidy"

02

Odpovědět

pisu to o te kozimrdce,dole.Tenhle kluk tam ma vsechno a je dobry...

30

Odpovědět

Umět češtinu znamená i používat správně diakritiku.

10

Odpovědět

To by komunizny uvitaly, ne?

00

Odpovědět

Cesi stale pouzivaju Cesko-Slovensku zastavu. Som zvedavy kedy sa Cesi vratia k svojej bielo-cervenej zastave.
Tiez si prajem aby sa Cesi spojili s Poliakmi a aby kazdy Cech si povedal: Ja jsem Polakcech, mluvim polskocesky. Cesky narod neexistuje, Cesi su len vetva Polskeho naroda, presne takto to povedal Masaryk o Slovakoch. Tiez si prajem aby sa Cesi konecne ucili pravdivu historiu o Cesko-Slovensku. V roku 1918 vzniklo Cesko-Slovensko a nie Ceskoslovensko. Cesi zatvorili na Slovensku 686 podnikov pocas 1. republiky. Po vojne sme boli prinuteni zit s Cechmi. Slovensku korunu menili s Ceskou korunou 1 k 1 ale Slovenska koruna mala hodnotou10 ceskych korun ku jednej Slovenskej korune 1, Cesi nam v roku 1948 priniesli komunizmus na Slovensko kde bolo obesenych vela Slovakov len preto ze chceli rovnopravnost s Cechmi. V roku 1960 bol odstraneny Slovensky historicky dvojkriz z federalneho znaku a bol nahradeny plamienkom. Cesi si odstranili uz vsetky symboly komunizmu z Ciech, pritom ako jediny narod na svete si zvolili komunizmus slobodnou demokratickou cestou, ale stale urazaju Slovakov s tymi hnusnymi Ceskoslovenskymi napismi. Prosim Cechov aby ste uz nic nerobili so Slovakmi spolocne, ja sa uz nechcem volat Cechoslovak. Prajem vam vela uspechov v buducej Polskoceskej republike kde sa vsetci Cesi vo svete budu prezentovat ako Poliacicesi alebo ako Poliaci, presne tak ako ste prezentovali Slovakov vo svete.

280

Odpovědět

.............ano , jen raději zůstaňte u sebe na Slovensku...........KDYŽ NÁS TAK NEMÁTE RÁDI ....ANONYME NACIONALISTYCKÝ...............

257

Odpovědět

+Pavel FranekPreto ze pisem pravdu je to velmi detinske ak sa preto urazas. Ako Cesi stale pisu o tom ked boli u vas Nemci a necitili ste sa slobodne a tiez vam vadi ked prisli Rusi v 68 roku. Ano aj mne to vadi ze prisli Rusi ale vadi mi to menej ako ceska dominancia nad Slovakmi pocas Cesko-Slovenska. Stale rozpravate ako mame vam byt vdacni ze sme mohli zit s vami a ze sme neboli pomadarceni. A za co mam byt vdacny, ze ste nas chceli pocestit? Ako sa ste pocestili ludi z Moravy. Ked my mame vam byt vdacni za Cesko-Slovensko tak preco nie ste vy vdacni Rusom za oslobodenie v 45 roku a nadavate na nich ze prisli v 68 roku. Pocas Cesko-Slovenska, ano v roku 1918 naozaj vzniklo Cesko-Slovensko a nie Ceskoslovensko nas Slovakov vo svete poznali iba ako Cechov prinajlepsom ako Cechoslovakov. Pocas vojny ked sme mali slobodny stat aj ked pod nepriamou kontrolou Nemcov nas vo svete poznali ako Slovakov. Ked prisli v 68 roku Rusi do Cesko-Slovenska tak aspon na papieri sa zmenil nazov naej krajiny z Ceskoslovenskej socialistickej republiky na Cesku a Slovensku socialisticku republiku a hlavne mesto pre Slovensko sa stala Bratislava. Ja tu nepisem tieto clanky preto aby som siril nenavist. My sme vzrom pre vsetky krajiny sveta ako by sa mali rozdelit krajiny ktore uz nechcu byt spolu vo federalnom zvazku. Chodte na G+ a tam si ma najdite pod menom Urpin BB aby ste sa dozvedeli skutocnu historiu Cesko-Slovenska. Vy Cesi ako jediny narod na svete ste si zvolili komunizmus ktory ste priniesli na Slovensko. Vsetky komunisticke symboly uz zmizli z Ciech ale nas Slovakov stale urazate s tym husnym Cechoslovakizmom

243

Odpovědět

+SlovakMusí být dřina být chudákem slovákem co :)

205

Odpovědět

+CrowusV První republice se dokonce vyučoval jazyk československý.
"Národ" československý byl prezentován z toho důvodu, že
Češi i Slováci samostatně nedosáhli limitu obyvatel, aby samostatně
byli uznáni.
To je celá záhada.
A co se týká uzavírání nějakých podniků na Slovensku v době První republiky - to jsou naprosté nesmysly. Naopak - První republiky doopravdy průmysl na Slovensku začínala budovat.
Např. Baťa obuvnictví atd. Slovensko bylo zemědělskou oblastí,
stejně jako Maďarsko, pod které Slováci patřili několik století
jako Horné Uhry.

310

Odpovědět

+CrowusMy Češi máme Slováky celkem rádi. Kdyby se neobjevili ti polistopadoví dementi,tak žijeme v klidu a pokoji dodnes!

341

Odpovědět

+SlovakVážený pane, máte to ve své nacionalisticky ublížené hlavince, pěkně pomotané.

60

Odpovědět

+SlovakTohle je přesně ukázka naprosto imbecilního člověka, který by měl ztratit volební právo. Nikdy jsem osobně nepoznal žádného čecha, který by se povyšoval na slováky. Myslím, že jsou všichni češí šťastní, že nás rudá armáda osvobodila od nacismu a míchat to s rokem 68 je naprosto mimo. Kdo se asi před válkou odtrhl a vytvořil fašistický stát s knězem v čele? Na to jste nějak zapomněl ne? Zapomněl jste na víc věcí a jste prostě internetový kokot se základkou :-)

00

Odpovědět

Naprosto s vami souhlasim, a myslim si ze mate pravo se branit, tak jako napriklad v Kanade. Nedali pokoj az si respekt vydobyli. Jen je skoda, ze vy Slovaci jste se museli osamostatnit, aby jste byli respektovani. Verte, ze vetsina Cechu vas bere za opravdove bratry. A prominte tem co se citi nadrazeni. Nadrazenost je casto projevem pocitu menecennosti.

290

Odpovědět

+Moravak ex Cechoslovak zijici 40 let v KanadeJako napriklad francouzi v kanade.....

00

Odpovědět

Nejhorsi s kym se muze clovek setkat, je hloupy clovek s nulovyma znalostma, ale s hubou plnou kecu sesbiranou nekde v krcme na slovensku. Prazdny sud nejvic duni.

210

Odpovědět

drz hubu ty kokot

211

Odpovědět

+nohaKde chybí argumenty, nastupuje sprostota.

30

Odpovědět

Pane "Slováku", Česká republika nepoužívá Česko-Slovenskou zástavu, ale to vy zřejmě nepochopíte. Od doby rozdělení Československa se totiž používá zástava podobná, ale rozměrově jiná, tj. poměry jednotlivých barev a délka modrého klínu je zcela jiná než za Československa. Navíc, pokud si dobře pamatuji, tak původní československou vlajku navrhli Češi. Přeji vám hezký den a doporučuji vám, abyste se příště trochu víc vzdělal v historii, než začnete někomu něco vyčítat. :-)

210

Odpovědět

Hlupáku

02

Odpovědět

Jsi sloveský kokot chi chi

01

Odpovědět

Nemám nic proti Slovákům, nezazlívám jim že 2x roztrhli republiku, a ač jsem v 93 byl zásadně proti rozdělení tak dnes bych byl ještě víc proti znovusjednocení. Ale když nás tak nemáte rádi, vysvětlete mi proč je vás tu od roku 93 víc, než v dobách jednotného státu. A jestli nás chcete poučovat o historii pane slováku, tak si uvědomte že kdyby se nerozpadla C a K monarchie a nevznikla ČSR po WW .I. tak žádné slovensko a slováci dnes nejsou!!! Půlka z vás by mluvila polsky, druhá maďarsky a Bratislava by se jmenovala Poszony. Zatímco my by jsme i v rámci rakouska pořád byli Čechy.

20

Odpovědět

it will never be called "Czechia" that is a joke for those illiterate Akorat English speaking translator

35

Odpovědět

Super. Jediná připomínka - mohl mluvit trochu pomaleji...(:-)))))

100

Odpovědět

Tak nacpat maximum informací do tak krátkého času chce hold drmolila :-) Ale překvapila mě cekem ucelenost a neutrálnost. Mnoho toho vystihl dobře a nemám k tomu větší výhrady :-)

120

Odpovědět

My only criticism is that the guy talks way too fast for people to actually take the information in!

40

Odpovědět

Bylo to velmi dobře zpracováno a pro poučení o naší zemi dostatečné. Chválím

160

Odpovědět

Výborný komentář. Samozřejmě by tam těch charakteristik mohlo být víc, ale i tak je to vypovídající a trefné. Čechy dál už ale nechci dělit. Čo bolo -to bolo.

200

Odpovědět

máme dva (ne jednoho)Nobelonosiče-Heyrovského a Seiferta

290

Odpovědět

Sice pozdě na komentář, ale oni existují dva čeští Nobelonosičové za literaturu? Teda Heyrovský musel být fakt génius

20

Odpovědět

Sheldon by se u něj měl inspirovat :D

21

Odpovědět

Je to krásně udělané, ale nebyli by jsme to my, abychom neměli aspoň malou výhradu. Buďme pyšní na to, že jsme
Češi, Moraváci a Slezané.

310

Odpovědět

Říkám to pořád, neznám krásnější zemi a zvukomalebnější jazyk než je ten náš. Máme být právem na co hrdí. I Česká letora je úžasná. Miluji náš humor. A hlavně, jak umíme být za všech okolností nad věcí. Pravda nejsme moc soudržní, když se nic neděje, ale umíme se semknout když jde do tuhého. Věřím, že většinu světových komedií napsal člověk, s českými kořeny.

672

Odpovědět

někdo mi říkal, že na filmu Krotitelé duchů, což je dost dobrá komedie, se výrazně podílel nějaký čech. Podrobnosti však neznám :)

31

Odpovědět

+SteveRežisér Ivan Reitman pocházel z Komárna. Ale technicky vzato už vyrostl v Kanadě a pak žil a tvořil ve Státech, takže Čech ani snad ne...kousek vedle...

100
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)