Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Destiny se představuje

Studio Bungie, tvůrce legendární hry Halo, už 9. září vydá hru s názvem Destiny a zatím se zdá, že se máme opravdu na co těšit. V dnešním herním koutku vám nabídneme trailer a rozhovor s editorem herního magazínu, který měl možnost si Destiny zahrát. Sdílíte nadšení Joela Gregoryho, nebo jste spíše skeptičtí?

Charles XavierHistorie komiksových postav

Dnes si představíme dalšího hrdinu z komiksového impéria Marvel. Je jím nadmíru inteligentní ochrnutý muž, díky kterému spousta mladých mutantů našla bezpečný domov a své místo v životě. Říká se mu Profesor X. Poznámka pro ty, kdo by se chtěli nípat v tom, proč je Magneto zmiňovaný jako Magnus a ne Erik: (vyčetla jsem v komentářích na YouTube) Magneto se narodil jako Max Eisenhardt. Během pobytu v Osvětimi potkal svou ženu Magdu, se kterou se po skončení války přestěhoval na Ukrainu do města Vinnytsia, kde se jim také narodila dcera Anya a Max si změnil jméno na Magnus. O pár let později jejich dům vypálila mafie a Anya při požáru zemřela. Magnus uvolnil svou sílu, zabil mafiány a zničil část města. Vyděšená Magda od něj utekla na horu Wundagore, kde porodila dvojčata Pietra a Wandu, alias Quicksilvera a Scarlet Witch. Aby se dostal z Vinnytssie a našel Magdu, zaplatil Magnus za falešné papíry a stal se z něj Erik Lehnsherr. Jméno Magnus začal znovu používat v době, kdy se poprvé setkal s Profesorem X v Izraeli. (Ve videu říkají v Egyptě; kde je pravda už se mi nechce googlit. Fakjů, Marvele, s tvým zamotaným univerzem.)

Orden Ogan - The Things We Believe In

Orden Ogan je německá power metalová kapela, která vznikla v roce 1996. V současnosti mají na kontě už 4 plnohodnotná alba, to nejnovější vyšlo v letošním roce. Skladba The Things We Believe In pochází z alba To The End a podle kapely má být inspirována herní sérií Fallout.

CERN slaví 60 let

Dnes, 29. 9. 2014 je to přesně 60 let od vzniku Evropské organizace pro jaderný výzkum, známé pod zkratkou CERN. Sídlo této organizace je v Ženevě a je v něm umístěn velký hadronový urychlovač (LHC). Při této příležitosti vám přinášíme krátké video, které osvětluje činnost této agentury. Poznámky: 1) Pokud se o CERN chcete dozvědět víc, v pražské Akademii věd se až do 12. 10. koná výstava věnovaná této organizaci. Součástí výstavy jsou i některé experimenty, kterých se můžete zůčastnit. Více ZDE. 2) Pokud chcete s tímto výzkumem pomoci i vy, máte možnost. Existuje projekt LHC@Home pod platformou BOINC, ve kterém můžeme propůjčit zbytkový výpočetní výkon vašeho počítače k vědeckým účelům.

Příští předevčerejšekMalviviendo (S01E03)

Třetí díl seriálu ze sevillské čtvrti banderiérů "patří" narkoleptickému Jizvovi. Než si ale video pustíte, měli byste vědět, že stejně jako u filmu Memento, je kompozice v dnešní kapitole stavěna retrospektivně (každá následující scéna končí tam, kde ta předešlá začala). Od minulého týdne už znáte všechny čtyři hlavní postavy a většinu postav vedlejších. Která z nich vás zaujala nejvíce a čím? OHODNOŤTE TENTO SERIÁL NA ČSFD!

Usher - DJ Got Us Fallin' In Love Minecraft parodie

Další Minecraft parodie od CaptainSparklez si bere na paškál Ushera a jeho hit z roku 2010 s názvem DJ Got Us Fallin' In Love. Tématem parodie s názvem Revenge (Pomsta) je všemi hráči Minecraftu známá problematika creeperů, která si zaslouží zaslouženou odplatu. pozn.: 1-UP je pojmenování houbiček z herní klasiky Mario.  

Rap o trůny

Znáte to, slavíte desáté narozeniny, pozvete spoustu kamarádů na oslavu, ale obstarání zábavy má na starosti váš táta. To by bylo ještě fajn, kdyby váš otec nebyl masivním fanouškem Hry o trůny. Pak se totiž oslava může zvrhnout úplně stejně jako v následujícím videu. Nebo byste takovou oslavu taky chtěli? Napište nám do komentářů, která část videa se vám zdá nejlepší. Video obsahuje spoilery ze všech tří řad seriálu Game of Thrones! Pusťte si ho jen na vlastní nebezpečí. Poznámka k překladu: Vzhledem k složitému převedení písně do českého veršovaného překladu bylo od rýmů upuštěno a zůstávají zachovány jen ve výjimečných případech.

GenesisDivize (S01E02)

Zhruba před týdnem jsem tu zveřejnil pilotní epizodu akčního seriálu Divize, který oplývá až neuvěřitelně televizním zpracováním. Dnes tu pro vás mám nášup. Režisérovi a scenáristovi seriálu jsem opět zaslal své anglické titulky a on mi je poslal s korekcemi zpátky, takže máte znovu na výběr mezi anglickými a českými titulky a něco se přiučit. Na další díl si budeme muset nějakou chvíli počkat. Natáčení a finalizace je v plném proudu a aktuální informace budu mít z první ruky, takže vám doporučuji přidat se do této skupiny na Facebooku, kde se dozvíte nejaktuálnější informace. Také do ní budu přidávat fotky, videa ze zákulisí a v budoucnu bych rád i zorganizoval nějaké interview s tvůrcem seriálu a herci. Pokud máte pro tvůrce Divize nějaký vzkaz nebo otázku, napište ji do komentářů nebo na Facebook a já se ji pokusím předat a následně zodpovědět. Těším se u dalšího dílu! Profil webseriálu Divize s přehledem jednotlivých epizod najdete zde. České titulky:  

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)