Multilevel marketingLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:360
Počet zobrazení:22 904

S takzvaným multilevel marketingem se jistě už setkalo mnoho z vás. Možná se do nich zapojil někdo z vaší rodiny nebo přátel a možná se do ni pokusil dostat i vás. Schéma je vždy velmi podobné, prodáváte nějaký výrobek a zároveň se pod sebe snažíte dostat další lidi a budete získávat provize za jejich prodeje. A že to zní jako klasické pyramidové schéma? Podle někoho ano, podle těchto firem určitě ne...

Komentáře (153)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nase schema neni jen dalsi pyramida, je to lichobeznik...
https://www.youtube.com/watch?v=uuVh36vQkSI

20

Odpovědět

Mám pocit, že "almost got terminated for" v čase 6:15 je špatně přeložené :/

00

Odpovědět

Asi takhle, jednu dobu jsem byl aktivní v Amway, do dnes pravidelně kupuji nejméně deset produktů, protože na českém trhu se dá koupit jen velmi málo srovnatelně kvalitních věcí. Sice dnes nejsem v Amway aktivní, ale kdybych se měl rozhodovat znova šel bych do toho opět. Navázal jsem tam mnoho skvělých kontaktů, naučil se mnoho nového co se mi časem hodilo, ujistil si co chci v životě dělat, a vlastně si i slušně vydělal, protože mne jejich vzdělávací systém dovedl k ziskům v jiných oblastech. A dost možná mám teď vysněnou práci kvůli knize ke které jsem se dostal na semináři Amway.

1047

Odpovědět

Ok, tak z takového reklamo-komentáře se mi chce blít... Fakt důvěrihodné, svěření... 1) Zní to jako by to psal nějaký reklamobot po lobotomii. Totální průjem reklamních klišé sloganů 2) Víckrát už tam ani jméno firmy nas*at nešlo co?

437

Odpovědět

+pav1Naopak. Scénář, který tu HMTD představil je dosti věrohodný. Pokud byste chtěl uspět v MLM, určitě byste se musel naučit nové dovednosti jako například: jednání s lidmi, sebedůvěra, prodej, leadership, atd...
Pokud na to teda nejste nadán od přírody.
Tyto dovednosti se rozhodně dál v životě hodí.

55

Odpovědět

+VashcoolTo mu nezazlívám, spíš té formě, vypadá to jako taková ta reklama co ani tak vypadat nemá, ale tady je do očí bící.
1) zbytečně moc vychvaluje a doopravdy říká vše co ti vždy říkají u jakékoliv piramidy a jako zkušenost nic konkrétního..
2) Ani tu firmu (název) pro pochopení jeho komentáře nemusel zmiňovat a když už stačilo prostě jednou, tak jak by to napsal normální člověk. Tohle je taktika, aby si lidé dobře zapamatovali jméno firmy používaná hojně v reklamách...
Jestli to ještě pořád nevidíš, tak mi to příjde asi takhle: Celé jsem to četl i v 100% pravém komentáři na stránkách Amvaloy, ikdyž je zpodivem, že se tam nikde v Amvaloy komentáře psát ani nedají na jejich Amveloy stránce v Amveloy.xxx...
Dokonce si říkám jestli to nebyla od HMTD důmyslná parodie na ty jejich keci a když zadám Amveloy do googlu, tak jestli mi to nevyhodí 2 starý páprdy co si ho navzájem škrtí :D

113

Odpovědět

+pav1Vždyť je to psané formou "Love Story ve zkratce". To je přece evidentní.

To chcete veškerou vypovídací hodnotu jeho komentáře hodit pod stůl jen kvůli tomu, že Vám to připomnělo reklamu "Když jsem se pak v 15ti rozhodoval, co dál dělat, zas*aná pekařina byla jasná volba"? Váš první komentář taky na první pohled vypadá, jako by ho psal zakomplexovaný jedinec alergický na jakýkoliv marketing.

Normální reakce by přece byla: "Oukej, sice hezká Love Story, pro mě však dosti nevypovídající. Dejte sem Vaše konkrétní zkušenosti s...."

44

Odpovědět

+VashcoolTohle není love story, to je jen sprostá reklama (a řekl bych i úmyslná, že by starý podíl z piramidky?) poskládaná z prázdných frází.

63

Odpovědět

+pav1Ve skutečnosti to je propagace pozitivních aspektů dané spolupráce ověřených z vlastních zkušeností.
Po informační stránce je jeho story velice pravděpodobná.
Pokud Vám to přijde sprosté, tak jste vážně k smíchu :D :D

28

Odpovědět

+VashcoolPřespřílišná propagace pozitivních aspektů (a přitom ani ň o nějakém negativním) + přespříliš použitého názvu firmy = reklama. A v tomto případě si nemohu pomoci, ale přijde mi hrozně očividná. Kdyby se jen chtěl svěřit se svou dobrou zkušeností, tak by tam necpal tolikrát to jméno firmy, vždyť je to jak z učebnice :D

83

Odpovědět

+pav1každá věta, ve které uvedete název čehokoliv je reklama... (i kdyby se rozhodl na nějakou firmu nadávat - negativní reklama taky reklama) ...je to podle Vás špatně? máme v našich konverzacích nepoužívat názvy firem, výrobů, služeb, aby to nebyla reklama? proč? nebo Vám vadí jenom to, když někdo sdílí svoje pozitivní zkušenosti? proč? nebo Vám vadí jen, když si někdo dělá reklamu sám na sebe? ...to ale není tento případ, diskutující výše uvedl, že není aktivní...

25

Odpovědět

+freak thinkerPůsobí to na mě, jako ukázkové ´´fiktivní´´ komentáře které bývají u MLM firem na jejich stránkách. A mají pochybující lidi, ukidnit, že se nemají čeho bát. To mi na tom vadí. A jinak taky nemám rád vlezlou reklamu.

91

Odpovědět

+pav1ty se nauč gramatiku hlavně

03

Odpovědět

+pav1je to pravda, jestli je to reklama ať posoudí každý sám, ale kdybych je chtěl propagovat asi nenapíšu, že už tam nejsem aktivní a bylo by to víc nenápadné.

24

Odpovědět

Po precteni zdejsich komentaru si nemohu pomoci a musim se zeptat. Fakt je zapotrebi psat u KAZDEHO videa J.Olivera ty same komenty? Pokazde ctu od toho, nebo onoho cloveka, ze to je Liberal. Dalsi zase napise o 9 mrtvych tady a tamhle ... Zajima me, jestli tomu co pisou ty lidi vubec fakt veri, nebo jestli je to jen dalsi internetova pitomost typu "FIRST COMMENT !!!", protoze proste nemaji cim prispet do diskuze. Snad neni zapotrebi psat to porad dokola ne? Jednou nekdo napise oliver je slunickar/komous/liberal/reinkarnovanej cokoli, tak tim dal jasne navedomi, ze takhle ho vidi a nam ostatnim je jasne, ze to tak zustane i nadale. Bylo nam to jasne uz u patnacteho videa a potom co umrel stejny pocet lidi na tom samem dile jako pred 7 dilama (nad cimz bych se pozastavil, protoze kdyz tohle vite, meli byste jim psat, at se stehujou pred odvisilanim, ne nam ze umreli po odvysilani. Nejspis jste objevil novy Midsummer).

231

Odpovědět

Tak víš co, je to už taková pěkná tradice, pak aspoň takový jako ty a nebo já si můžou honit ego a psát, věci typu: ,,Koukejte na ty idioty, píšou furt ty stejné zbytečné kokotiny pořád a do kola..´´ + hezky to zahřeje u srdíčka, když vidíš že ze sebe někdo dělá většího blbce, než si myslíš sám o sobě.
teď se zamysli. Má tvůj nebo můj komentář větší informativní a diskuzi prospěšnou hodnotu než ten jejich?? Když ukazuješ na očividné totální hovno a křičíš: ,,to hovno je na hovno, přestaňte tu tolik srát´´, není to taktéž jak se říká dosti o hovně?

11

Odpovědět

+pav1Ja nepotreboval mit vetsi informativni hodnotu. Ja se pouze ptal, zda je to zapotrebi :) Urcite si nehonim Ego. Nikdy se tu s nikym nehadam a prakticky nikdy na nikoho nereaguju pokud mu treba nemam jak poradit, nebo odpovedet na otazku. Na hadky v diskuzich jsou tu jini :) Ptal jsem se ciste informativne

50

Odpovědět

+HabanszTak v tom případě se hluboce omlouvám, ty nejsi auto, moje chyba. Ale ta podoba... Co se tvého dotazu týče. Řekl bych, že je to jedna z těch velkých otázek na kterou nejspíš nikdy nebudem znát úplnou odpověď.

20

Odpovědět

Mate chybku ve 12:10. Mate tam Jeden z jeden byvalych hlavnich .... :)

00

Odpovědět

Zdravím, můj komentář se úplně netýká tohoto videa, ale myslím, že bych tu mohla najít odpověď na jednu otázku. V poslední době se v internetových diskuzích objevuje zcela nový typ nadávek a vzhledem k tomu, že jsem je našla i pod tímto videem, věřím, že zde jsou lidé, kteří mi je budou moct vysvětlit. Jmenovitě se jedná o následující pojmy, ale pokud vás napadne i něco dalšího, ráda se přiučím.
1. Liberál - zřejmně velmi sprosté slovo
2. Komunista - samozřejmě vím, co co to znamená, ale vzhledem k tomu, že se používá i na lidi co nevybízejí ke zrušení osobního vlastnictví, uvítám modernější definici
3. Sluníčkář - jediný kterého si vybavuji je Honza Volf - ten co neumí hrát golf
4. Havlista - očividně odporná existence

Předem děkuji za odpověď.

253

Odpovědět

S tím liberálem to je tak, že lidé prohlašující se za liberály jsou pro potlačení svobod viz. Ban bossy

00

Odpovědět

+kotjaDěkuji za odpověď, ale možná mi tu něco uniklo. Co konkrétně je zde myšleno jako Bab bossy? Je tím myšlena ta krátká přestřelka mezi KamikazeNB a gentlemanem KamikazeNB?
Nenašla jsem tu žádné prohlášená ve stylu: "Jsem zarytý liberál a všem vám zakazuji říkat, co si myslíte." Většinou je tak častují jiní lidé a protože si toto označení nezvolili sami, není obsah jejich komentářů cílem k jejich definici.
Já se opravdu ptala, protože si nejsem jistá co tyto pojmy znamenají. A pokud zdejší Liberál zakazuje ostatním svobodné vyjadřování, tak se musela definice Liberála zatraceně změnit.

Mimochodem ani u nás není svoboda slova absolutní. Většina lidí si toho asi není ani vědoma, ale na popírání holocaustu se u nás svoboda slova nevztahuje. Je to samozřejmě naprosto jiná kategorie než zdejší debata a netroufám si o tomto zákonu diskutovat. Jen si myslím, že by některým lidem prospělo, kdyby si uvědomili, že i svoboda má své hranice a tím nemyslím jen možnost svobodného vyjadřování.

21

Odpovědět

+NeinformovanáBan Bossy je jedna konkrétní kampaň, uvedená jako příklad.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ban_Bossy
Co je na tom tak problematického, to nevím, v zásadě mám pocit že je to výzva k nepoužívání určité nadávky. Na tom vážně nevidím omezení žádné svobody. Ale asi by to bylo na dlouhou a zbytečnou diskusi o ničem.

Ale původ nadávky liberál bych viděl spíše v tom, že v USA to slovo znamená zhruba to, co u nás levičák.

10

Odpovědět

+komunardOni ten zákaz obhajovali tím, že je kvůli nadávce bossy (panovačný/á/é) málo šéfek a to mi přijde pitomé. Já bych křehkou květinku, která se sesype po označení za panovačnou, za šéfovou nechtěl.

10

Odpovědět

+komunardDík, už jsem zase neinformovaná o trochu méně. Rozhodně je to zajímavé téma k zamyšlení, ale radši to tu nebudu rozpatlávat.
Liberál = levičák je rozhodně pozoruhodná asociace, to by mě asi opravdu nenapadlo. Především proto, že mnozí mají očividně i spojení Levičák = Komunista. To mi dohromady dává Liberálního Komunistu a to si vzhledem k naší KSČM opravdu nedokážu představit.
Naštěstí nežijeme v USA a můžeme být i neliberální levičáci a liberální pravičáci.

30

Odpovědět

+NeinformovanáA to je pak ještě prdel, když si uvědomíte, že ve svém originálním významu je levičák slangový termín pro příznivce státního dohledu nad trhem a se sociálními otázkami toho moc společného nemá. :D Ono vlastně většina lidi, čo nadávají druhým do pravičáku/levičáku nemá o ekonomii ani páru...

10

Odpovědět

+minetteVe svém originálním významu je levice (od toho levičák) hnutím pokroku, změny, odstranění starých pořádků, zatímco pravice (od toho pravičák) hnutím tradice, stálosti, zachování poměrů. Konkrétní program je tedy dost odvislý od dané situace. V jedné skandinávské zemi se jedna pravicová strana jmenuje Levice, protože vznikla v době, kdy byl její ideový obsah protisystémový, ale časem se mu podařilo etablovat, a držet se ho znamenalo chránit stávající poměry.

10

Odpovědět

+komunardTo není tak docela pravda. Levice brání dělníky. Tak přece vznikla první levice, sociální demokracie v Anglii. Pravice zachovává staré hodnoty pouze v případě, že bereme jako staré hodnoty vydírání dělníků ve viktoriánské éře. Jinak přirozeně pravice zastává zájmy průmyslníků (volný trh, nízké daně), zatímco levice zájmy dělníků (sociální jistoty, životní standart). To, jak se z levice stává pravice, je příběh peněz v politice a nepříliš přesná definice zájmů strany.

10

Odpovědět

+AgentTo co popisujete platí od publikace prací Karla Marxe, a že je považujete za zakládající, ukazuje na jeho obrovský vliv na celé hnutí.
Ovšem toto dělení je starší, vzniká už za stavovského zřízení (buržoazie (chcete li, průmyslníci) a proletariát (chcete li, dělníci) patřily shodně k třetímu stavu) a cílem levice bylo zlomit moc šlechty a vysokého kléru, nahradit stavovskou společnost občanskou, absolutní feudalismus demokratickým kapitalismem. Teprve po jeho prosazení se zájmy kapitalistů a dělníků rozešly. Ostatně Marx tvrdil, že tam, kde k tomu dosud nedošlo (v jeho době bylo ještě spousta feudálních států), měli by jeho stoupenci podpořit vznik kapitalismu, a ne se snažit o socialismus.
Ale to není strana, která se "zaprodala", následuje přibližně stejnou hlavní myšlenku, ekonomickou svobodu. Jenže v dobách jejího vzniku považovali zakladatelé za vhodné dát si tento název.

00

Odpovědět

+NeinformovanáLiberál nutně není levičák. Levice totiž především zastává hodnotu jedince pro systém. Pravice pak hodnotu systému pro jedince. Levice zastává sociální jistoty, jelikož mají dojem, že systém nebude fungovat bez zajišťování jeho funkce a naopak pravice zastává volnou ruku trhu, jelikož mají dojem, že trh bez zásahů funguje nejlépe.
Liberál je jen proti Konzervativci otevřený novým myšlenkám, představám a funkcím až snad na ekologovo dilema (Jako ekolog jsem proti užívání technologie, která poškozuje krajinu, jenže neekologický průmysl je zákonitě levnější, ergo výdělečnější a musím ho tedy regulovat. Jsem pravičák či levičák? Problém dnešní České SZ)
Konzervativec nedůvěřuje novým myšlenkám a zastává staré hodnoty. Mělo by to již být archaismem, jelikož takovýto typ politiky přirozeně opovrhuje jakýmkoliv oponentem navrhujícím změnu.

30

Odpovědět

Ahoj. Já to zkusím.
1. Liberál je opak konzervativce. Je zastáncem nových hodnot, od zelené energie přes registrovaná partnerství a pokouší se je dostat skrze sněmovnu a senát. Typickým příkladem v naší sféře je Strana Zelených a docela Pirátská Strana. Liberalismus ale nijak nevypovídá o jeho ekonomických hodnotách, ani moc o jeho tíhnutí vpravo či vlevo.
Zde je to urážka spojující liberály takřka se sluníčkáři a komunisty v lepším případě, v horším lidé jako hovado nerozeznávají rozdíl mezi pravými liberály a zkorumpovanými liberály sledující své vlastní cíle, tzv. neoliberály.
2. Komunista, levicový extremista, spíše konzervativní, Já. Kromě zrušení vlastnictví je pro národní závody, přerozdělování produktů a zde je to používáno jako urážka pro kohokoliv, kdo řekne, že tyto nápady jsou docela dobré myšlenky. Což technicky jsou, (vidíte, jsem komunista) ale velmi obtížně proveditelné. Kromě toho jsou komunisté i pro méně příjemné věci jako jediná strana, žádná opozice a standardizace politických věznů a ČUKLů.
3. Sluníčkář je zde hrozně široký pojem. Za normálních okolností je Sluníčkářství silný optimismus říznutý ignoranstvím. Sluníčkář pak uplatňuje dvojí metr a dopouští se zvěrstev opačného spektra rasismu (pozitivní rasismus, rasismus vůči bílým, ignorace rasismu). Technicky je extrémní opak xenofoba a jako takový se od xenofobů liší jen přístupem. Také se cítí nad xenofobem nadřazený, jelikož on se xenofobie přece nedopouští.
Zde je to argument proti komukoliv, kdo se zastává imigrantů, žen, menšin, Sýrie... Nehledě na jeho argumenty.
4. Výraz Havlista jsem tu neviděl. Maximálně snad Pravdoláskař. Mám však pocit, že tento výraz je výše zmíněnému smyslem podobný a tak popíšu ten:
Pravdoláskař zastává ideály představené Václavem Havlem. Problém těchto ideálů je, že nijak neprobírají ekonomické spektrum politiky. Logicky tedy z toho vyplývá, že ekonomické spektrum museli řídit lidé, kteří znali jisté ideály z jiných světových politik a snažili se je uplatnit. Pravicové tedy představil prvně Václav Klaus, levicové Miloš Zeman. Ani jedny z nich nebyly ideální a za více jak 20 let se nám je nepodařilo zlepšit. Naopak, pravicové prozatím stále více narušovaly funkčnost sociálních jistot, levicové pak ideály představené v r. 89. Tento problém vychází z podstaty nedomyšlených ideálů pravda a láska, což by bylo i omluvitelné, nakonec Havel byl dramatik a ne ekonom. Tohle však pravdoláskaři odmítají vidět a popularizují ideál Havla, který ani zdaleka (jako ostatně každý člověk) nebyl ideální.

Doufám, že to pomohlo a že jsem to popsal alespoň trochu správně. To lze nakonec snad uvážit podle hodnocení.

60

Odpovědět

len mala poznamocka k prekladu, jemná hudba Charday = jemná hudba Sade (11:18)
https://www.discogs.com/artist/19731-Sade

00

Odpovědět

Díky, opraveno. :-)

10

Odpovědět

jako čtenář Roberta Kiyosakiho jsem samozřejmě příznivcem multilevel marketingu, doporučuji třeba knihu Byznys pro 21. století, kde Kiyosaki velice pěkně píše o MLM jako principu, i přesto že v tomto oboru sám nepůsobí - nedělá si reklamu na sebe (on dělá hlavně reality)
...bohužel za sebe musím říct, že ačkoliv věřím v budoucnost toho odvětví jako chytrýho typu malýho živnostenskýho podnikání, je to jedna z oblastí, kde se Vás strašně moc lidí snaží napálit... proto pokud by se někdo aktivní rozhodoval, zda se pustit do takového podniku, podle mě jsou klíčový 3 zásady:

1) věškterý odměny musí být za obrat z produktů... jakmile Vám někdo nabízí, že Vás bude platit za nový lidi od hlavy, nebo za cokoliv jinýho než procenta z obratu, utíkejte, utíkejte rychle a neohlížejte se :)
2) slušná společnost po Vás na začátku nechce žádný peníze (akceptoval bych maximálně malý registrační poplatek vratný, pokud se rozhodnete s tím seknout) ...jakmile Vám někdo řekne: dej x tisíc a když přivedeš lidi a oni dají taky x tisíc, dostaneš peníze zpět a víc, je to letadlo, či pyramida a utíkejte, utíkejte rychle a daleko :)
3) vždy splupracovat pouze s někým, koho znám, komu důvěřuju, kdo prokáže, že firemní struktuře rozumí (aby sám nenaletěl na nějaký letadlo) + jakmile Vám někdo nechce na něco odpovědět, tak to smrdí :)

...když se doma porozhlédnete po domácnosti, budete možná překvapení, že výrobků od společností, které nějakým způsobem fungují na multilevel bázi, máte často celkem dost - ať už je to Amway, Oriflame, Mary Kay, Avon, nebo třeba Vorwerk... čili jsou tu i fungující obchody, které jsou na trhu desítky let, některé snad sto let... je však třeba oddělit zrno od plev :)

216

Odpovědět

Pěkné, ale k tomu poslednímu odstavci - Amway - nemám, Oriflame - taky ne, Mary Kay - neznám, Avon - nemám, Vorwerk - co to je? Takže možná, že jsou tady fungující obchody, ale moc na ně nenarážím. Výjimkou je snad jedině Amway, ale po prezentaci zboží jsem se dozvěděl, že nic pro mě. Například mi nabízeli jako obrovskou výhodu několikaměsíční záruku - v zemi, kde je ze zákona záruka dva roky. A jak říkám, většina zboží není nic pro mě.

53

Odpovědět

+Goshto jsou naše domácí zkušenosti, jestli jsou tak neobvyklé, ať si každej posoudí sám... Amway - výživa, kosmetika, drogerie, ta jistota záruky je přes rámec českýho práva pokud vím - vrací plnou cenu i za načatý zboží a tak... myslím, že v TETA drogerii by Vás hnali s takovejma požadavkama... Oriflame - kosmetika, Mary Kay - kosmetika, Avon - kosmetika, Vorwerk - vysavače.

13

Odpovědět

+GoshTo jste se jen špatně pochopili. Ta "několikaměsíční záruka" je navíc k zákonné záruce a týká se tzv. záruky spokojenosti. To znamená, že zboží můžete používat a pokud Vám nebude vyhovovat, můžete ho i ze 2/3 vypotřebované vrátit a dostanete zpět veškeré peníze, které jste za něj dal. Toto Vám žádná záruka ze zákona nenabízí, nicméně Amway Vám tuto záruku spokojenosti poskytuje. A jinak samozřejmě na veškeré zboží se vztahuje zákonná záruka na vady.

20

Odpovědět

Otázka: Proč mám chodit ke kováříčkovi, a objednávat u svého verbíře, když můžu jít ke kováři, a objednat u původní firmy?

113

Odpovědět

+komunardprotože nemůžete, tyhle firmy naschvál prodávají pouze přes "kováříčky" proč? asi je to hlavně filosofie typu proč by měl bejt velkej kovář moc bohatej, když se jeho zisky dají rozdělit mezi lidi...

...i když ze své zkušenosti sleduju, že se to v dnešní informační době mění - dnes si každej objedná tu "kováříčkovskou" licenci za pár korun sám a nakupuje pak u těchle společností normálně přes net pro sebe jakoby přímo od původní firmy jako v normálním internetovým obchodě... já jsem třeba takhle začal mamce nakupovat Amway drogerii, protože jí nebavilo pro to běhat ke známé...

45

Odpovědět

Přikládám odkaz na video od M.Roty : https://www.youtube.com/watch?v=96abShlj8PU :-)

710

Odpovědět

Ten chlap je fakt drsnák... má na zdi za sebou pověšené zbraně na kuličky....

21

Odpovědět

Hezky to ukazuje, jak je to se všemi takovými firmami na jedno brdo bez ohledu na to co prodávají... ono je vlastně úplně jedno co lidem nabízejí. V čele firmy stojí "nadpozemský megaředitel" s okázalým vystupováním, propagace úspěchu a honosného způsobu života a samozřejmě pyramidová hierarchie. Částečně by se podobné společnosti dali přirovnat k sektám s tím rozdílem, že tzv. vyšší moc zde nepředstavuje bůh, spirituální energie apod. ale peníze. Pokud vás video od Olivera zaujalo, doporučuji zhlédnout amatérský dokument z českého prostředí o jedné z těchto firem: "OVB je zlo aneb Rada nad zlato" ( https://www.youtube.com/watch?v=f-xixAjhL10 ). OVB je firma zabývající se finančním poradenstvím. Člověk si řekne, že se jedná o firmu naprosto odlišnou například od společnosti Herbalife, která se zabývá zdravým životním stylem, doplňky stravy, přitom v jádru jsou ty firmy naprosto stejné!

317

Odpovědět

s tymito komouskymi kecmi tu najdes publikum neboj

230

Odpovědět

+hovadoJaké komoušské kecy prosím vás? Vám snad praktiky podobných pyramidových firem připadají v pořádku a akceptovatelné? Ano, můžete argumentovat tím, že ti lidé měli být opatrnější, když se rozhodli pracovat pro firmy jako Herbalife, Mary Kay anebo zmiňované OVB. Jenže to, co tyto pyramidové firmy prezentují je naprosto odlišné od skutečnosti. Vezmte si co říkal Oliver ve videu... U Kyäni jen 40% aktivních distributorů dostane šek na 10 a více dolarů, u firmy Nu Skin 93% distributorů nedostane žádné provize. Co ti zbylí lidé? Zdá se vám tohle jako zdravě fungující firma?
Oni negenerují zisky z klientů, ale ze samotných pracovníků firmy, kteří tak tratí (viz neprodané krabice produktů hromadící se v garáži). Zdá se vám tohle jako regulérní firma? Zase se dá argumentovat tím, že ti lidé měli být chytřejší. Jenže co když za vámi přijde příbuzný nebo známý, kterého znáte, věříte mu a začne vám nabízet podobné produkty v duchu výhodné ceny anebo snadného výdělku? Neříkám, že by se všichni nechali zlákat, ale někoho by už prodávající, který patří do rodiny nebo okruhu známých, přesvědčit mohl na rozdíl od cizího člověka. Tahle situace nastala například právě u firmy OVB a klient důsledkem toho ztratil nemovitost. Představte si, že jdete za známými nabízíte jim dané služby (třeba i v dobré víře) a oni v podstatě kvůli vaší nabídce následně přijdou o dům.
Podnikání založené na principech pyramidového schéma je prostě špatně. Nechápu, jak něco takového souvisí s komunismem? Ale rád si to nechám od vás vysvětlit...

194

Odpovědět

+kocour Oggykazdy by mal byt zodpovedny san za seba

317

Odpovědět

+hovadoVy mi vůbec neodpovídáte... Co má podle vás komunismus společného s pyramidovými firmami, že ho tu zmiňujete? Přijde vám způsob podnikání firem jako OVB, Herbalife v pořádku? Souhlasím, že každý by měl být zodpovědný sám za sebe, ale zajímalo by mě, zda byste se spokojil s tímto tvrzením i v případě, že by se něco podobného stalo i vám. Je to podobné jako s prodejem tzv. šmejdů starým lidem... taky byste jen tak porkčil rameny a řekl těm lidem, že si za to můžou sami? Ve stáří už člověk nemusí mít tak svěží mysl a může se mu to stát také, i když si teď jako mladý říká, že by třeba nenaletěl. A to, že člověk naletěl na vlastní hloupost nijak neobhajuje jednání těchto firem.

113

Odpovědět

+kocour Oggyna to su predsa zakony, ked su ludia hlupi naletia

110

Odpovědět

+kocour OggyS ním se nemá cenu bavit, je to přesně ten typ člověka, co ti praktiky šmejdů schválí a bude argumentovat tím, že ti staří lidé nemají být idioti... Beztak nadává ná vozíčkáře, že mají vyhrazená parkovací místa a můžou si za to sami, že jsou postižení, nebo tak něco. Prostě ideální svět podle něj by nejspíš vypadal tak, že se budeme všichni vzájemně ojebávat, nic nebude regulované nebo zakázané a prostě a ti nejchytřejší a nejprohnanější si budou žít dobře a zbytek bude žrát hlínu.

72

Odpovědět

+hovado je hovadona to si ako prisiel cukrik, tusim ta niekto pekne ,,ojebal,, zvykaj si budes lahky terc pre ne, na hluposti takych ako ty zarabaju najviiac

07

Odpovědět

+kocour Oggy"93% distributorů nedostane provize" - jestli to není tím, že těch 93% ve skutečnosti nejsou distributoři, kteří si nakupují zboží do sklepa, ale jen registrovaní zákazníci, kteří si na zákaznicko-distributorskou registraci nakupují zboží pro svou potřebu... Nu Skin je totiž nakonec obchod s výživou, víte? a obchody prodávají zboží zákazníkům... no a 93% zákazníků mi přijde ok... Nu Skin podrobně neznám, ale takovéto vysvětlení mi přijde velice logicky pravděpodobné...

101

Odpovědět

+freak thinkerJestli jsem řekl, něco zavádějícího tak se omlouvám. Nicméně tvrzení "93% distributorů nedostane provize" zmiňuje přímo Oliver ve 25. minutě. O problematiku MLM se však nezajímám natolik, abych si ověřoval, co ta čísla přesně znamenají. Podstatné je, že Oliver ukázal, jak to v předních firmách postavených na pyramidovém schématu funguje, jaká je realita a jak tyto firmy svoji realitu prezentují. Bohužel skutečnost ukazuje velmi podobné praktiky i v ČR. Jestli existuje firma, která funguje poctivě i v rámci pyramidového schématu, netuším. Rozhodně jsou ale více vidět společnosti, které na tomto konceptu poctivě nefungují.

02

Odpovědět

+kocour OggyPopravdě, polovina věcí ve videu byla zavádějící, neboť byla vytržena z kontextu.
Např:
- "93% distributorů nedostane provize". V MLM jste place na obrat, který zprostředkujete. Pokud přestanete vytvářet firmě obrat, proč byste musel od ní odejít? (viz např nákupy pro vlastní spotřebu)
-"vliv vitamínů, minerálů a fytonutrientů na lidské zdraví". Pokud byla zmíněná osoba těmito látkami podvyživena, mohlo to samozřejmě mít negativní vliv i na oplodnění. Jak to můžete bez bližších informací posoudit?
-"vliv omega3 na psí zdraví a psychiku". Oliver neudal jedinný argument, proč zvýšený příjem omega3 nemá na zdraví vliv. Jen si z toho utahoval.
- "je to pyramida nebo není". Nevím jaký význam má slovo pyramida v US. V Čechách se tím ale označují dvě odlišné věci: 1. Ponziho schéma, 2. organizační či obchodní struktura, která když se rozkreslí na papíře, připomíná tvarem pyramidu. Takže, kterou z těchto dvou věcí máte na mysli?
- "napůl show, napůl konference; komické scénky". Pokud jste zastánci naškrobených konferencí jako Oliver, tak budiž. Mě se však líbí show. Je to větší sranda. Jak to souvisí s pravdivostí a relevantností informací, které dostáváte?

Kdyby odlišil tyto zavádějící informace od nekalých praktik zmíněných ve videu, bylo by to super.

51

Odpovědět

+pes Rakeťák1. MLM - multi level marketing. Mezi základní charakteristiky patří například:
Očekávaný rychlý nárůst zisku, povinný nákup nepřiměřeného množství produktů, které účastník v daném měsíci nespotřebuje ani neprodá, dále
malé nebo žádné informace o společnosti, která produkt nabízí, další informace jsou podmíněny přístupem do daného obchodního schématu. Produkt nevalné kvality, jehož cena je stanovena bez ohledu na cenu srovnatelných produktů na trhu, nebo je produkt jen velmi neurčitě popsán. Odměna za získání nových členů, která není závislá na prodeji produktů koncovým spotřebitelům.
2. Víš že to je irelevantní? Hlavní zisk těchto firem neplyne z prodeje jejich výrobků koncovým zákazníkům.
3. To je zase irelevantní. Kdyby na tom záleželo, tak by tolik netlačili na získávání nových členů, ale zabývali se propagací svého výrobku.
4. MLM je podvodný, dlouhodobě neudržitelný obchodní model, v němž je výdělek závislý na přivedení dalších účastníků do schématu.
5. Kdyby jsi zde neuváděl zavádějící informace, tak by to bylo fajn.

17

Odpovědět

+Alberto123doslova vše, co píšete, není pravda...i když jste možná trochu ovlivněn Oliverovým videem, kde směšuje pyramidy a mlm - přitom pyramidová struktura odměňování funguje spíše v klasickém zaměstnání (váš šéf bere víc než vy bez ohledu na to, jak se snažíte), funkční multilevely (ty, které fungují desítky let) nejsou postaveny na pyramidové struktuře...
z vlastní zkušenosti, nebo z druhé ruky od blízkých znám zevnitř multilevely Amway, Oriflame, Mary Kay, Avon (mimochodem Avon rok založení 1886, Amway 1959 - dlouhodobě neudržitelný?) - povinný nákup neexistuje, odměna za členy neexistuje, informací o všem je milión a ceny jsou v porovnání s nemultilevelovými výrobky stejné kvality normálně konkurenční...
nevím s čím jste se spálil, ale muselo to být něco velice obskurního, myslete i na to, že tu jsou multilevely, které poctivě fungují a rostou desítky let...

41

Odpovědět

+freak thinkerDoporučuji navštívit české stránky daných firem. Avon nezačínala s MLM ale SINGLE LEVEL MARKETINGEM, teprve posledních pár let se věnuje MLM, což pokud bys ses o to zajímal věděl. Doporučuju ti shlédnout nějáké video ze semináře co pořádá Amway Motivation Organizations.
http://www.centrum-regenerace.4fan.cz/?show=nedostatky-mlm
Ze statistiky v níž je zahrnuto 40 firem jež provozují MLM vyplývá, že 99% členů místo zisku utrží ztrátu a máme tu systém, který je nebezpečný vůči svým členům.

16

Odpovědět

+Alberto12399% členů - to jsou znovu lživé manipulace s čísly - 1) když k distributorům (menšina) přidáte do skupiny "členové" i koncové zákazníky, tak Vám takováto dezinformace může snadno vyjít (jak jsem psal někde zde okolo - hodně zákazníků mlm má dnes už na netu v mlm obchodě svůj login a nakupuje si online samo, předání z ruky do ruky už v informační době nefrčí)
2) jaké ztrátě? tím, že jste do skupiny zahrnul i zákazníky, tak jste zjistil, že většina jen vyměnila peníze za produkty (záměrně nepíšu zboží, protože už ho nebudou dál prodávat) - to není žádná ztráta - opatrně se základními ekonomickými pojmy...
...co je Amway Motivation Organizations nevím, obchod Amway sám žádné semináře nepořádá, to byste měl vědět, když se o problematiku zajímáte, tamto asi bude nějaké sdružení distributorů mě tady v Česku neznámé... já mám u Amway dobrou zkušenost s distributorskou společností Setzer International...
...jinak z toho co píšete mám dojem, že někdo z rodiny je majitelem maloobchodního krámku s drogerií, nebo výživou, ne? ale to je v pořádku, každý si kope za to své a proti konkurenci... :)

41

Odpovědět

+freak thinker1) Máte o tom nějaký důkaz? Uveřejnila snad Amway, Oriflame, Mary Kay nějaké statistiky o svých členech?

00

Odpovědět

+Alberto123a Vy o tom máte nějaký důkaz? já nic netvrdím, Vy tvrdíte, že 99% lidí v mlm maká a nic z toho nemá... mimochodem ten pro mlm konkurenční sportovní e-shop ronnie.cz, který používáte jako svůj proti-mlm zdroj, je Váš? :)

01

Odpovědět

+freak thinkerZmíněná studie pochází od Dr. Robert Fitzpatrick a Dr. Jon Taylor, kteří zkoumali informace o podnikání v největších MLM. Proč proti MLM zdroj? Jsou v něm uvedeny výhody i nevýhody daného obchodního modelu. A ne není můj? Jsou lepší zdroje, ale tenhle je v češtině a v celku krátký.

04

Odpovědět

+Alberto123protože jediný odkaz, kam se dá z té Vámi uváděné stránky dostat, je sportovní e-shop ronnie.cz (čili konkurence) ...pro pochopení souvislostí je třeba vždy koukat, kam vedou odkazy z flamovacích stránek! :)

11

Odpovědět

+freak thinkerV článku je odkaz na knihy "False Profits: Seeking Financial and Spiritual Deliverance in Multi-Level Marketing and Pyramid Schemes" a "The Network Marketing Game". Pro pochopení souvislostí je třeba vždy koukat.

03

Odpovědět

+Alberto123Koukat ano, ale ne do self-published literatury, do které si kdokoliv může napsat prakticky cokoliv, protože neprocházejí žádným ověřením. Obě knihy, které zde uvádíte, jsou self-published (tedy autor je zároveň vydavatelem). Z toho důvodu se řadí mezi nevěrohodné zdroje.

Pozn.: Kdyby námitky těchto 2 lidí (Fitzpatricka a Taylora) byly opodstatněné, jistě by neměli problém najít vydavatele, aby si své knihy nemuseli publikovat sami. Za celá ta léta, co kritizují MLM, to ani jeden z nich nedokázal. Už to samo o sobě něco vypovídá.

20

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickJoyce K. Reynolds???
Kdyby námitky těchto 2 lidí???

02

Odpovědět

+Alberto123Ehm, Dr. Fitzpatrick... dokdy se budou ty nesmysly o něm šířit tichou poštou?

K R. Fizpatrickovi a J. Taylorovi: když F.T.C. předložila svůj návrh na regulaci odvětví MLM k připomínkovému řízení, Robert Fitzpatrick a Jon Taylor se svými argumenty neuspěli. Jejich rozbory vycházejí totiž z naprostého nepochopení základů statistiky. Chyby, kterých se tito dva pánové ve svých analýzách dopouštějí, jsou perfektně popsány v článku:
http://www.thetruthaboutamway.com/do-99-of-amway-distributors-lose-money-part-1/
Tito dva pánové jsou pouze samozvaní odborníci na MLM - jeden z nich nemá žádný vědecký titul (doktorem je leda ve Vaší fantazii) a druhý má sice titul Ph.D., ale z nesouvisejícího oboru. První z nich nikdy MLM nezkoušel, druhý z nich zkusil v roce 1994 neúspěšně podnikat s firmou Nu Skin a poté, co mu to manželka začala vyčítat, skončil a rozhodl se, že se o své "zkušenosti" bude dělit. Oba se navíc nyní živí tím, že přiživují mýty okolo MLM a štvou lidi proti firmám založeným na principu MLM a neustále se snaží rozporovat výsledek soudního řízení z roku 1979 s tím, že jako argument používají konspirační teorii o tom, že si Amway a jiné firmy "koupily" pomalu celou státní správu. I když pomineme fakt, že jejich námitky jsou řadu let ignorovány americkou F.T.C., svědčí o jejich "odbornosti" i příklad soudního procesu z roku 2009 Kerry Murphy a Cheryl Rhodes vs. Amway Canada, kde Fitzpatrick poskytl čestné prohlášení ve prospěch žalobců. Soud ovšem žalobu zamítl a nařídil žalobci, aby zaplatil společnosti Amway náklady na soudní řízení. Tolik ke kvalifikaci a odborné úrovni Vámi citovaných zdrojů.

20

Odpovědět

+freak thinkerA vy byste měl vědět že všichni účastníci seminářů Amway Motivation Organizations jsou distributoři Amway. Amway se proti této organizaci distributorů nějak neohradil ani účast nějak nepostihuje což byste měl vědět pokud se o to zajímáte. Mimochodem proč se koncoví zákazníci účastní těchto seminářů? Předem děkuji za odpověď.

00

Odpovědět

+Alberto123já jsem Vám už napsal, že to A.M.O. neznám, má zkušenost se semináři sdružení okolo Amway v Česku je taková, že zdaleka ne všichni přítomní jsou distributory (ve smyslu nejen s registrací, ale i aktivně v oboru podnikající)...řada podnikatelů mimo obor mlm je bere jako standardní podnikatelské semináře a chodí se mrknout, když jim vyhovuje téma a speakeři...
...každopádně pokud byste se rozhodl tvrdit, že 99% pracujících distributorů Amway je bez odměn, tak to prostě matematicky nesedí s odměňovacím vzorcem Amway... předpokládám, že pokud je to číslo pravdivé, tak to zjistili na nějaké společnosti, která je pyramida nebo letadlo - ne MLM

11

Odpovědět

+freak thinkerk vysvětlení odměňovacího vzorce -
zjednodušeně - každému distributorovy kdekoliv v síti se počítá odměna podle vzorce:
(% odměna z obratu z celé sítě pod ním) - (% odměna stejného typu pro lidi přímo pod něj v síti navazující)

01

Odpovědět

+freak thinkerProč si prosím neustále překrucujete pojmy? Odměna není přeci synonymem ztráty a ani zisku. Firma Amway se v roce 1979 zasadila o definici legální podoby MLM. Jedna s definic je, že min. 70% prodaného zboží musí být prodáno lidem mimo systém a pokud vím tak jste tvrdil že 99% distributorů jsou koncoví zákazníci. Splňuje tedy tuto definici firma Amway?

02

Odpovědět

+Alberto123tak znovu, já nic s 99% netvrdím, domníval jsem se, že tvrdíte, že v nějaké firmě, která ale vůbec nemusí být opravdový mlm je 99% distributorů bez odměny (opravdový mlm, aspoň v mé definici, není pyramidová struktura - pyramidovou strukturu definuji jako síť, kde ti nad Vámi berou díky Vaší práci více, než Vy a ti pod Vámi)
...pokud tvrdíte že v nějaké firmě je 99% aktivních distributorů ve ztrátě, zkuste mi vysvětlit, kde naberou ten výdaj bez protihodnoty, který ke ztrátě vede - protože ve funkčním multilevelu nikdo po nikom peníze bez protihodnoty (tvorbu ztráty) nechce...

21

Odpovědět

+Alberto123není pravda, že 70% zboží musí jít mimo systém. To jste trochu mimo, když se tu budete ohánět se 35 let starou právní definicí MLM...víte jak se za 35 let změnilo obchodní právo všude na světě? :)
...přesto mě zajímá, co jste těmi 70% myslel - jakože každý distributor musí mít 70% mimo síť (to ja ale absolutní blbost), nebo firma jako celek za rok? ...a co by se jako stalo, kdyby to nesplňovala? :D jo a než něco napíšete, tak si zkuste o těch obchodech sehnat aspoň základní informace - protože zásadní dírou v té Vaší teorii je, že Amway nepozná, co si zákazník-distributor nakupuje pro sebe a co případně prodá dál mimo síť :D

21

Odpovědět

+freak thinkerVy jste hodně mimo, protože tuto 35 let starou definici firma Amway stále prosazuje. Co se stane, když nebude dodržovat vlastní pravidla, která si stanovila aby se odlišila od pyramidy? No asi se stane pyramidou nebo ne?
Myslím, že to vy byste si měl dohledat alespoň základní informace, které naleznete třeba na stránkách Amway. Tvrdíte, že aktivní distributoři si nevedou účetnictví? Nemusí platit daně? atd.

03

Odpovědět

+Alberto123Vaše interpretace není pravdivá. Definice ve skutečnosti zní, že 70% prodaného zboží musí být prodáno KONCOVÝM ZÁKAZNÍKŮM, nikoliv že to musí být lidé mimo systém. Koncový zákazník může být i registrovaný člen. FTC již v roce 1979 věděla, že většinu zboží spotřebovávají sami distributoři a přesto Amway uznala jako legitimní MLM.

Pravidlo 70% Amway zavedla dlouho před sporem s FTC a sloužilo jako ochrana před zatěžováním zásobami. Ve zkratce: důležité je, zda zboží bylo nakonec spotřebováno a nehromadí se někde někomu na skladě. V tom případě doputovalo ke koncovému zákazníkovi, a je úplně jedno, zda to je člověk mimo systém nebo registrovaný člen, který svou licenci využívá jen k osobním nákupům.

Doporučuji přečíst tento článek, kde najdete i konkrétní citace a důkazy:
http://www.amway-fakta.cz/mytus-amway-a-70-ni-pravidlo-maloobchodniho-prodeje/

30

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickTo jako vážně? Veškerá vaše argumentace pochází od jen od amway, proč? Když jste hledal fakta tak jste jistě narazil i na jiné knihy od dalších autorů, proč jste je zde tedy neuvedl? Pěkná diplomová práce tedy alespoň ta veřejná část is.muni.cz/th/348377/esf_m/Benes_Tomas_DP_verejna.docx .

03

Odpovědět

+Alberto123škoda, že jste se na ty stránky nepodíval, nejsou to totiž stránky společnosti Amway, ale nezávislé stránky neziskově tvořené zákazníky Amway s odkazy na další nezávislé info-stránky o Amway a další nezávislé knihy o Amway...

30

Odpovědět

+freak thinkerKéž by byli nezávislé.

03

Odpovědět

+Alberto123Ano, to jako vážně. Podívejte se, nepřišel jsem se sem hádat. Prezentuji zde fakta, která si každý může ověřit přímo ve spisu FTC vs. Amway. A faktem je, že přímo v tom spisu je napsáno, že většinu zboží spotřebovávají distributoři (str. 666, odstavec 137).
http://www.ftc.gov/sites/default/files/documents/commission_decision_volumes/volume-93/ftc_volume_decision_93_january_-_june_1979pages_618-738.pdf

To nejsou materiály Amway, jak se tu snažíte přesvědčit čtenáře, to jsou materiály FTC. Mě zajímá, co o tom tvrdí ten, kdo o tom rozhoduje, ne to, co o tom tvrdí někdo, kdo si ty informace překrucuje, aby pak na strašení lidí vydělával peníze. V tomto případě je FTC primární zdroj, pokud víte, co to znamená.

Naproti tomu, Vy zde prezentujete pouze menšinové názory dvou kritiků, kteří ale nemají u autorit žádnou váhu (viz výše). Je mi líto, ale takto se opravdu neshodneme.

30

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickMimochodem, jen na doplnění, Vaši interpretaci pravidla 70% vyvrací i dopis od FTC adresovaný Neilu Offenovi (prezidentu DSA):

"V posledních letech se hodně rozebírala záležitost osobní nebo „interní“ spotřeby. Ve skutečnosti, objem osobní spotřeby v jakémkoli businessu na bázi MLM neurčuje, zda FTC bude považovat plán za pyramidovou hru nebo ne."

odkaz: http://www.amway-fakta.cz/wp-content/uploads/2014/05/FTC-dopis-DSA-osobni-spotreba.pdf

To jsou fakta přímo od FTC. Ne od Amway. Fakta od těch, kdo rozhodují o tom, zda daný program je nebo není pyramidovou hrou. Pokud je dokážete vyvrátit, směle do toho, rád si přečtu věcnou argumentaci. Obávám se ovšem, aniž bych chtěl podceňovat Vaši kvalifikaci, že tým lidí, kteří se tímto v FTC zabývají, má kvalifikaci i zkušenosti podstatně větší než Vy i já dohromady. Takže to asi bude zbytečná snaha.

30

Odpovědět

+Alberto123Předchozí komentář týkající se vyjádření FTC zaslaného prezidentu DSA, který začínal "Mimochodem, jen na doplnění..." měl být samozřejmě reakcí na Alberta123, ne na mě.

Ještě odpovím na ty zdroje, které používám. Už ve škole mě učili, že je důležité ověřovat věrohodnost zdrojů. Čili se snažím používat zdroje, v nichž publikované informace procházejí ověřením. Toto bohužel nesplňuje žádná self-published literatura a samozřejmě také (z principu) diplomová práce, která rovněž může obsahovat věcné chyby a může být kvalitní i nekvalitní (proto také není jisté, zda diplomová práce později projde recenzním řízením v odborných peer-reviewed časopisech a bude publikována).

Výroky Federal Trade Commission či soudní rozhodnutí pro mě osobně mají větší váhu a věřím, že pro nezaujatého čtenáře rovněž.

30

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickO MLM píše mnoho nezávislých autorů ty dva co jsem uvedl nejsou nejlepší ale nejznámější, stejně tak jste mohl uvést vy knihy a autory co obhajují váš názor. To jste neudělal, tak jsem to udělal za vás a dal jsem zde odkaz na tu diplomovou práci. Jinak plácáte spoustu nesmyslů např.: Proč by self-published literatura nemůže splňovat ověřitelnost věrohodnosti zdrojů? To je nesmysl. Jak může mít zamítnutí žaloby vliv na odbornost toho kterého svědka? Tohle taky je nesmysl. atd. ...
To běžně spojujete věci, které spolu nesouvisejí?

04

Odpovědět

+Alberto123Tak znovu: self-published literatura je taková, kterou si autor zároveň publikuje (vydává). Nevstupuje do toho editor, není tam žádné ověřování faktů, které by tam muselo být, kdyby si autor našel renomovaného vydavatele. Jako taková je self-published literatura řazena mezi nevěrohodné zdroje a i z toho důvodu není používána mezi odborníky jako relevantní zdroj informací. Rozumíme si?

Ad odbornost: podívejte se, pokud soud zamítne tvrzení samozvaného "odborníka", domnívám se, že to značně snižuje jeho kredibilitu. Nic více, nic méně.

À propos, které věci, které spolu nesouvisejí, jsem spojil? Obě se týkaly právě osoby Fitzpatricka.

30

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickNe v self-published literatuře skutečně dochází k ověřování faktů. Divil by ses ale je používána i odborníky.
Případů kdy se soud neztotožnil s názorem odborníka jsou stovky. To že soud nepřijme názor experta nic neznamená, soudci nejsou většinou odborníci v daném oboru.

03

Odpovědět

+Alberto123Je mi to skutečně líto, ale asi správně nechápete význam slova "self-publishing". Pokud si autor knihu zároveň publikuje, má také poslední slovo v tom, co napíše. V tomto kontextu se jakékoliv "ověřování" faktů jeví spíš jako nepovedený pokus o vtip (kdo je ověřuje? autor?).

A ano, divil bych se, kdyby se takováto literatura používala mezi odborníky. Něco takového použít v odborném peer-reviewed článku v renomovaném časopise s vysokým impakt faktorem jako referenci, tak mi to recenzenti hodí na hlavu.

Fitzpatrickovy názory smetli ze stolu soudci i FTC. V odborné literatuře nemá jedinou publikaci a "vrcholem" jeho snažení jsou jakési self-published knihy, na kterých se snaží vydělat. Odborníka si představuji jinak. Třeba takto:

http://www.amway-nazory.cz/nazor-prof-ing-jiriho-jindry-csc-na-amway/
http://www.amway-nazory.cz/dr-charles-w-king-o-multilevel-marketingu/

Nepopírám, že mezi čtenáři bulváru si Fitzpatrick najde své posluchače, ale já se vždy budu raději držet věrohodných zdrojů.

20

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickA kdo fakta ověřuje v klasickém vydavatelství? Přivolají si skupinu expertů aby všechny zdroje ověřili?
Ti kdo danou knihu skutečně prověří jsou experti z daného oboru co si ji koupí a přečtou. To co říkáte je nesmysl. Proč hovoří ti tví experti o přímém prodeji a ne o MLM. A proč Dr. Charles W. King spolupracuje s Amway a jejím právníkem Jeff Babener? Tady je bakalářská práce o přímém prodeji
https://www.vse.cz/vskp/eid/41155

Jestli chceš tak ti vypíšu i nezávislé autory co píší o MLM o jeho kladech i záporech.

04

Odpovědět

+Alberto123To je právě ta pointa. Ověřování faktů je velmi nákladná záležitost a ne každý vydavatel jej poskytuje. Proto se v odborné literatuře používá recenzní řízení. Funguje to asi takto: pokud sepíšete odborný článek a chcete jej publikovat v časopise s vysokým impakt faktorem, potřebujete pozitivní recenze od několika nezávislých recenzentů, které ani neznáte. Tyto recenzenty volí redakce časopisu s ohledem na téma Vaší práce a jedná se o lidi, kteří publikují ve stejném oboru/tématu jako Vy. Na základě jejich posudků je Vám potom zasláno vyjádření, zda redakce publikuje Vaši práci tak, jak je (v tom případě si můžete blahopřát, že jste opravdu dobrý), nebo zda máte článek přepracovat (to je většina případů). A nezřídka se stane, že Vám článek rovnou zamítnou. To je rozdíl mezi self-published článkem/knihou a článkem, který je publikovaný v peer-reviewed časopise. Odborné knihy jsou pak "výtahem" z těchto vědeckých prací. Obvykle je na každou kapitolu vybrán odborník, který ji sepíše a komunikuje následně s editorem. Za každou kapitolou pak následuje seznam odborné literatury (tj. článků z peer-reviewed časopisů). Tento postup minimalizuje riziko, že se do těchto prací dostane balast.

Dr. Charles W. King nespolupracuje s Amway a s jejím právníkem. Ten soudní záznam je z procesu s úplně jinou firmou a pan King tam byl přizván jako soudní znalec. Něco jako Fitzpatrick, akorát tady díky svědectví Dr. Kinga firma Travelmax vyhrála, zatímco svědectví pana Fitzpatricka soud smetl. King nehovoří jen o přímém prodeji, hovoří i o network marketingu, což je jiný pojem pro multilevel marketing. Jinak, MLM je v USA nejpoužívanější forma odměňování distributorů v přímém prodeji, takže tyto dva pojmy se velice často zaměňují.

Vřele doporučuji poslechnout si opravdu celý záznam, kde Dr. King vypráví, jak se ze skeptika stal zastáncem MLM. A když už jsme diskutovali o pravidle 70%, tak existuje i záznam z toho, kde stejný člověk vysvětluje to samé, co jsem Vám výše vysvětloval já. Obě videa jsou otitulkovaná (titulky si možná budete muset zapnout) a jsou dostupná zde:

http://www.amway-nazory.cz/dr-charles-w-king-o-multilevel-marketingu/
http://www.amway-fakta.cz/profesor-marketingu-dr-king-objasnuje-amway-pravidlo-70/

Jinak, autory publikující v odborném tisku na téma MLM mám zmapované, takže jejich seznam nepotřebuji. Rozhodně mezi nimi ale není Fitzpatrick nebo Taylor. Jejich statistické pseudoanalýzy totiž dokáže vyvrátit i student střední školy.

30

Odpovědět

+Alberto123K té bakalářské práci: na první pohled je podstatně méně propracovaná než Vámi dříve zmíněná diplomová práce. Kdybych ji psal já, mnoho citovaných zdrojů by se tam rozhodně nedostalo. Autora nekritizuji - je to spíš nezkušenost, než špatný úmysl.

Nicméně je zbytečné sem házet odkazy bez toho, že byste z nich citoval, jaké z Vašich tvrzení má vlastně ta daná práce podpořit. Ta předchozí diplomová práce, kterou jste tu citoval, nijak nepopírá to, co tu píši - právě naopak, dává mi za pravdu. Proto nechápu, proč jste ji tu uvedl. Původně jsem si myslel, že podpoří Vaši interpretaci pravidla 70% a nabídne jiný pohled na případ FTC vs. Amway, ale ta práce konstatuje to samé, co jsem zde tvrdil já - že Amway je legální MLM. Takže mi nějak uniká pointa.

30

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickSnažím se upozornit na rizika MLM. Doporučuji vám si přečíst pár vědeckých self-published knih. Za další vaše odkazy na www.amway-fakta.cz to je reklama. Což dost o vás vypovídá. Viděl jste vůbec toto video Multilevel marketing? Pracujete pro Amway?

03

Odpovědět

+Alberto123Prosím Vás, zkuste se sám zamyslet, co jste to právě napsal. Co je to za pojem "vědecká self-published kniha"? Pokud jsou to seriózní vědci, nemusí se obávat svou práci nechat projít recenzním řízením a nemají zapotřebí publikovat si své knihy sami. Je to i v jejich zájmu, protože to pak i zvyšuje citovanost.

Video jsem viděl, je to zajímavý mišmaš faktů, z kontextu vytržených klipů, odkazů na neseriózní zdroje a satiry. Pokud to berete jako zábavu, pak je to v pořádku. I já jsem se občas zasmál. ALE! Pokud to berete jako "důkaz", že Amway je pyramidová hra, pak jste šlápl hodně vedle. To video je zaměřené velmi úzce na firmu Herbalife a je nutno ho vnímat v souvislostech, v jakách bylo natočeno. Doporučuji přečíst článek na stránkách Amway-Fakta, kde je tomuto tématu věnován článek. Je v něm vysvětleno, proč se Herbalife dostal do problémů:

http://www.amway-fakta.cz/ftc-herbalife-nebo-ackman-vitez-je-icahn/

Co mi vadí, je to neustálé zobecňování stylem "Firma XYZ je jako Amway". Není. Prostě NENÍ.

Podívejte se, já nepopírám, že spousta firem se snaží schovat za model MLM a ve skutečnosti jsou to pyramidové hry. Ale není to tak, že by jakákoliv z těchto firem byla odsouzena z důvodů, jaké uvádíte Vy a Fitzpatrick.

Ale pokud jste si snačil všimnout, já se zde nezastávám nikoho jiného než Amway. Celou dobu se tu bavím o Amway a ukazuji Vám, že Vaše definice pravidla 70% je zavádějící. Dal jsem Vám sem odkaz na stránky Amway-Fakta, protože tam jste měl veškeré odkazy na nezávislé autority (FTC, soudní záznamy...). Nechtěl jsem to sem vypisovat všechno, nakonec, když jsem viděl, že jste si ty stránky vůbec nepřečetl, jsem to udělal a Vy jste ani nereagoval.

Ať pracuji nebo nepracuji pro Amway, na FAKTECH (rozhodnutí FTC) to opravdu nic nezmění, věřte mi. Je to úplně irelevantní. Amway nadále bude legální a seriózní MLM, pravidlo 70% bylo zavedeno jako ochrana před zatěžováním zásobami a je všemi autoritami interpretováno tak, jak jsem psal výše (nikoliv tak, jak tvrdí Fitzpatrick) a na straně druhé se neustále budou objevovat neseriózní firmy/pyramidové hry, které se budou schovávat za MLM a tvrdit, že jsou jako Amway. Je správné zvyšovat povědomí veřejnosti o této problematice, ale k tomu je potřeba seriózní zdroje. Rozhodně tomu nepomůžete tím, že si budete upravovat definice pravidla 70% a tím pak údajně "dokazovat", že každý MLM je pyramidová hra.

30

Odpovědět

+Alberto123Mimochodem, když se podíváte na mé příspěvky, Vámi požadované materiály tam najdete. Jedná se o tvrzení Federal Trade Commission - rozhodnutí, kde je natvrdo řečeno, že Amway NENÍ pyramidová hra. Autorů, kteří citují výše uvedené rozhodnutí, je nespočet po celém světě, právě proto, že se jedná o primární zdroj. Co víc byste si představoval?

Mohu se zeptat, o co Vám v této diskuzi vlastně jde?

40

Odpovědět

+Alberto123K té konkrétní diplomové práci, na kterou jste zde uvedl odkaz: nepročítal jsem ji zatím celou, ale z toho, co jsem si přečetl, nevidím žádný rozpor mezi tím, co zde tvrdím. Cituji:

"Po pětiletém soudním sporu Amway v roce 1979 vyhrává a komise uznává, že se nejedná o Pyramidové schéma, ale o regulérní systém odměňování za prodej produktů a že tedy není v rozporu se zákony."

Autor tedy tvrdí to samé, co zde tvrdím já. Nechápu tedy, proč právě Vy jste sem ten odkaz dal. Rovněž autor zcela správně nepoužil ve své DP žádný ze zdrojů, který zde uvádíte Vy.

Asi si tu práci přečtu celou, to, co jsem z ní zatím viděl, vypadá rozhodně zajímavě. Díky za odkaz.

30

Odpovědět

+freak thinkerV tomto modelu je každý hodnocen podle toho, kolik sám prodá koncovým zákazníkům. Pokud je po něm žádáno něco víc (třeba aby fungoval jako depo pro nižší levely), tak odvádí nehonorovanou práci=je šizen.

11

Odpovědět

+komunard?? ne, nikdo nemá právo po Vás něco žádat, licence pro osobní nákup-distribuci Vám dává právo nakupovat a být honorován podle odměňovacího modelu, to je vše, nikdo nemá povinnost někoho poslouchat a dělat něco, co nechce - takové chování většinou lidi zkousnou jen, když jim je za to vyplácen stálý plat :)
...prakticky se na odměny hlavně rozděluje obrat koncových článků v síti (zákazníků), kteří na odměnu sami nedosáhnou - vzhledem k faktu, že pokud máte větší obrat v síti, máte lepší %, než pokud máte obrat menší, peníze z obratu z konce sítě (kde neníkoho odměňovat) kvůli odměňovacímu vzorci "putují sítí nahoru" postupně mezi velký počet členů a každý si trhne kousek...

01

Odpovědět

+freak thinkerŽádat ve smyslu je to nezbytné pro fungování systému.
Uznávám, chápal jsem to tak, že je to % pro všechny stejné.

10

Odpovědět

+freak thinker" přitom pyramidová struktura odměňování funguje spíše v klasickém zaměstnání (váš šéf bere víc než vy bez ohledu na to, jak se snažíte)"
To je ale strašlivý nesmysl, toto. Klasická firma je kolektiv, ve kterém funguje dělba práce, žádná pyramida to není, spíše motanice informací, nástrojů, surovin, zboží a služeb, ve které každý provádí svou specifickou pracovní činnost. Že jsou některé hůře hodnocené než druhé? Důsledek trhu. Jako zastánce ekonomického liberalismu byste pro to měl mít nějakou racionalizaci/vysvětlení. Ne se na to dovolávat jako na argument. Ostatně, u některých vysoce kvalifikovaných zaměstnání to ani nemusí být pravda.

21

Odpovědět

+komunarddejme tomu... v tom případě zpřesňuji svůj výrok na: kariérní postup v klasickém zaměstnání připomíná pyramidovou strukturu ... teď už je to jasněji srovnatelné.

01

Odpovědět

+freak thinkerCož je ale míchání jablek s hruškami.

20

Odpovědět

+komunardto je. A stejně tak je podle mě míchání jablek s hruškami míchání nepyramidových mlm (jako výše popsaný systém) s klasickými pyramidovými hrami (letadla atd...).

10

Odpovědět

+freak thinkerJenže MLM má nutně "pyramidální" strukturu. Jistě se dá pohlídat, aby to nezdegenerovalo v letadlo, ale ta souvislost, či možná hrozba, tam je.

01

Odpovědět

+komunardKaždý obchod má nutně pyramidální strukturu. Právě proto je důležité, jak konkrétní firma funguje. Zda má nastavena pravidla proti zatěžování zásobami, atd.
Viz článek zde:
http://www.amway-fakta.cz/fakt-amway-mlm-je-normalni-obchod/

41

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickTo asi myslíš vážně, co?
Kolik ti platí za propagaci?

04

Odpovědět

+Alberto123Podívejte se, co kdybyste se zaměřil na fakta uvedená v tom článku, místo toho, abyste se navážel do mé osoby? Osobní útoky jsou jednodušší než argumentace, to uznávám, ale pokud chcete diskutovat, tak se prosím držte faktů uvedených v článku a vyvraťte je, pokud je tam někde něco špatně.

30

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickAlberto se ptá, kolik Amway platí za propagaci svých výrobků, myslím, že je na čase ukázat mu byznysový plán :)

20

Odpovědět

+(ne)Dr. FitzpatrickNo, ne vždy, pokud je více velko- nebo malo- obchodníků, může si ten "nižší level" vybírat.
Dále, pokud je rozlišený velko- a malo- obchod, pak se velko- a malo- obchodník nevěnují témuž, velkoobchodník prodává jen velké objemy, maloobchodník malé.
U mlm prodává velkoobchodník velké i malé, s tím, že velké bude přeprodáno dál. Ale pak nikdo nemá důvod u nižšího stupně nakupovat, a budovat ty střední levely! Pan freak thinker mi tvrdil, že to velkovýrobce neumožňuje. Což je něco úplně jiného, než standardní byznys, kde je velkoobchodník, kterému se vyplatí maloobchod, jen rád, že mu ten byznys prosperuje. Tak jak to tedy je?

00

Odpovědět

+komunardVelkoobchod se od maloobchodu neliší tím, že jeden prodává velké a druhý malé objemy. Rozdíl je úplně v něčem jiném - maloobchodník prodává zboží koncovému spotřebiteli (tj. tomu, kdo to zboží skutečně konzumuje), zatímco velkoobchod ho prodává někomu, kdo ho nemá ke spotřebě, ale k dalšímu prodeji (maloobchodníkovi). Velikost obratů nehraje vůbec žádnou roli pro rozlišení toho, zda se jedná o velko- nebo maloobchod.

Z tohoto pohledu je MLM normální obchod - člen sítě, který si koupí zboží od Amway pro vlastní spotřebu, je zde v roli maloobchodního zákazníka. Pokud ho downline koupí kvůli tomu, aby ho následně prodal koncovému spotřebiteli, jedná se z pohledu vztahu mezi ním a uplinem o velkoobchod, z pohledu jeho a zákazníka o maloobchod.

Čili když to všechno shrnu, jediný rozdíl je v tom, že distributoři nemusejí mít fyzicky na skladě žádné zásoby (což v minulosti, když neexistoval tzv. Direct Fulfillment) byla nutnost. V minulosti opravdu Amway fungovala tím způsobem, že tzv. Přímý distributor byl v roli velko- i maloobchodníka, který, pokud chtěl, aby mu obchod fungoval, musel udržovat skladové zásoby, aby mohl zásobovat svou skupinu. Dnes díky moderním komunikačním prostředkům toto není nutné a veškeré riziko za prošlé zboží apod na sebe bere Amway.

Ohledně možnosti výběru - i v Amway má člověk možnost výběru. Změna sponzorské linie je možná (samozřejmě při dodržení pravidel) a koneckonců, Amway nemá prostředek, jak nutit lidi, aby nakupovali jen od ní. Veškeré nákupy jsou dobrovolné.

Diskuzi mezi Vámi a freak thinkerem jsem nečetl a z Vašeho příspěvku mi není jasné, proti čemu vlastně protestujete. Doufám ale, že vysvětlení, které jsem Vám zde napsal, bude postačující.

30

Odpovědět

Přijde mi, že co se týče USA tak vždycky slyším jen brblání na prezidenta, ale ten jejich neskutečně zkorumpovaný kongres, kde má každá vyděračská firma svého zásupce, nikdo moc neřeší

512

Odpovědět

A zase raz Mohamed Oliver. Krásne výročie ku dňu vysielania tohto dielu a to 9 mŕtvych v Bagdade. Vitajte v Európe a kultúrne nás obohaťte.
http://uk.reuters.com/article/uk-mideast-crisis-iraq-violence-idUKKCN0SW0IU20151107

1167

Odpovědět

+komunardty si synonymum spamu

1010

Odpovědět

To mu nemozte dat ban?

157

Odpovědět

+KamikazeNB je gentlemanPokud si dobře vzpomínám, tak zrzavý Vašek z balkonu vyřvával, že nejsme jako oni. Tak zkus brát Kamikazeho statistický koutek jako projev demokracie...

92

Odpovědět

+KamikazeNB je gentlemanTak si prostě představ, že ho máš zabanovaného a jak uvidíš jeho nick, tak zavři oči, scrollni trochu níž, otevři oči. Problem solve.

10

Odpovědět

Už dříve jsem si stěžoval, že mi nefungují videa od Johna Olivera a dnes jsem konečně přišel na to proč (až dnes, protože by mě to ani ve snu nenapadlo). Je to proto, že se nacházím na území Velké Británie a "Uživatel, který toto video nahrál, ho nezpřístupnil pro vaši zem." :D což je dost vtipné, protože John Oliver je anglán a lidi se tady na něj ani nemůžou mrknout :D (takže to jen tak pro zajímavost)

47

Odpovědět

Kdybych vládnul UK tak udělám to samé.

619

Odpovědět

Odpovědět

Co s tím?

111

Odpovědět

+BugHer0Svého času používali jeho jméno jako "modlu" při rekrutaci do jednoho nejmenovaného MLM. Ještě ve spojení různou chytrou literaturou. Totiž díky tomu, že jsi u nich můžeš chodit na přednášky s lidmi jako je velevážený mr. T a vzdělávat se :O A to se vyplatí!

171

Odpovědět

Jakmile do toho netahá Oliver politiku, tak je to super. Bojím se ale, že od příště to zas bude liberální výplach, ale dneska super :-)

1537

Odpovědět

Jasně dokud náhodou Oliver neobhajuje názory, s kterými nesouhlasím, tak je to super. Už mě fakt štvou ty kecy, jaký je Oliver neobjektivní liberál, levičák, sluníčkář atd. Je to jeho show, prezentuje své názory, které racionálně a s humorem obhajuje. Pokud s ním nesouhlasíte, fajn to je v pořádku, ale místo keců o tom, jaký je to liberální výplach se pokuste uvést nějaké protiargumenty.

5814

Odpovědět

+2542Jako jeho politické názory (i když je mám odlišné) mi vůbec nevadí. Co mi vadí je jeho zastávání se plebstva. Okej někteří lidé mají sklon k pomáhání ostatním lidem... na tom nic nevidím špatného. Ale tím že z nich bude dělat chudáčky kterým zlý systém ubližuje nic nevyřeší protože ti plebové se budou snažit ještě mín. Jo občas k těm plebům je život fakt nefér ale řekl bych že někteří to mají jen jako životní styl....

824

Odpovědět

+MorceJo... Místo koupě ryb naučit je rybařit. Chápu kam míříš. Jenže to je ve světě, kde všichni kolem nich hážou ryby jako návnady na udičkách a čekají, zda se chytí, docela těžký. A hlavně, když ani nedokážeme existenci takových návnad omezit.
A hlavním účelem (alespoň tohoto videa a mám pocit, že každého jeho) je především informovat o problematice. Bohužel nikoliv objektivně, ale alespoň z úhlu lidu. Pokud bychom nějak omezili tento přívod informací, tak jen zhoršíme situaci onoho plebsu. Nyní alespoň ví, že je potřeba si na tyto skupiny dát pozor.

80

Odpovědět

+2542vy ste to ziadnymi argumentami nevyvratil

18

Odpovědět

+hovadoEhmm a co?

41

Odpovědět

+2542na nic, typicky komous

19

Odpovědět

+hovadoJako žalobce máš povinnost předkládat argumenty, jinak je mi líto. Nejsme v Americe, kde povinnost důkazů leží na obhájci. A dokud nepředložíte argumenty, nemusí vám vůbec žádný argument předkládat a vaše slova jsou irelevantní.

31
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)